Miras Paylaşımı - 27 Rakamı

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Allah'ın Matematik Hatası

Mesaj gönderen KRALMAS » 26 Mar 2014, 15:55

27 rakamı kafamızdan uydurduğumuz herhangi sabit bir rakam değil. Konudaki soruyla alakalı olarak matematiksel işlemde payda hesabı yapıldığında, 27 rakamı elde ediliyor. Matematikte payda hesabı konusunda bilginiz yoksa, bu sizin probleminizdir.

Not: Konuyla ilgisiz iletiler, bir süre sonra bodrum katına taşınacaktır.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 27 Mar 2014, 07:39

mercanbal yazdı:ULAN GEREKKSİZ OĞLU GEREKSİZ!
gereksiz yerei 27 ye neden bölüyorsun????
adamın tek mirasçısı varsa ve bütün mirası alacak ise neden 27 ye bölüyorsun!
gerekirse 27 ye de 47 ye de bölünür, gerekmediği taktirde neden bölüyorsun!
yoksa işlem ücreti mi alıyorsun???
Ulan BEYİNSİZ solucan, gereksiz yere bölmek ne demek, dangalak herif???? Kağıt üstünde yapılan hesap ücretlemi yapılıyor, mal oğlu mal??? Bütün miras bir kişiye kalıyorsa 27 payın HEPSİ AYNI KİŞİYE KALIR ve 27/27 = 1. Kesir sadeleştirmekden de mi haberin yok kör cahil???? Tabii, senin gibi davarlar yüzdeli faiz de hesaplayamaz!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

dural
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Teizm

Mesaj gönderen dural » 27 Nis 2014, 10:29

mercanbal yazdı:bir akılcı (din dışı) kanun:
belediye otobüslerinde (her yolcuya koltuk düşmediğinden)
1-gençler yaşlılara oturacak yer verir,
2- erkekler bayanlara yer verir
SORU: kadın genç,erkek yaşlı olursa ne olur??..
hadi dünyanın tüm akılcı, bilimci, sanatçı ateistleri biraraya gelin ve bu büyük(!) soruna çözüm bulun!..
Bu ateistler islam konusunda müslümanlardan kat kat fazla bilgi sahibi olduklarını, müslümanların ise islam konusunda doğru dürüst bilgi sahibi olmadıklarını, eğer ateistler kadar bilgi sahibi olsalar müslümanlıığı terkedeceklerini iddia ederler.
yine bu ateistler, ateizm konusunda kendilerinin her şeyi bildiğini, müslümanların ise ateizm konusunda hiç bir şey bilmediğini zannederler ki yanlıştır. müslümanlar da ateizm konusunda epeyi bilgi sahibidir.
şimdi yokardaki sorunun ateistik mantık çerçevesinde cevabı şöyledir: yaşlı erkek koltuğa oturur, genç bayan yaşlı erkeğin kucağına oturur. (ama söyleyemezler. kur anı eleştime konusunda çok cüretkardırlar, fakat kendi düşünce sistemlerini eleştirmeye gelince işi tabuya dökerler)
Kur’andan iki terim:
1-dünya (Türkçede dünya), İng: word
2-arz (Türkçede yeryüzü), İng: earth.
Ateistler “kur ana göre dünyanın düz olduğunu” iddia ediyorlar. Oysa ki kur ana göre düz olan (olduğu iddia edilebilecek olan) nesne dünya değil, yeryüzüdür.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 27 Nis 2014, 12:17

dural yazdı:
mercanbal yazdı:bir akılcı (din dışı) kanun:
belediye otobüslerinde (her yolcuya koltuk düşmediğinden)
1-gençler yaşlılara oturacak yer verir,
2- erkekler bayanlara yer verir
SORU: kadın genç,erkek yaşlı olursa ne olur??..
hadi dünyanın tüm akılcı, bilimci, sanatçı ateistleri biraraya gelin ve bu büyük(!) soruna çözüm bulun!..
Bu ateistler islam konusunda müslümanlardan kat kat fazla bilgi sahibi olduklarını, müslümanların ise islam konusunda doğru dürüst bilgi sahibi olmadıklarını, eğer ateistler kadar bilgi sahibi olsalar müslümanlıığı terkedeceklerini iddia ederler.
yine bu ateistler, ateizm konusunda kendilerinin her şeyi bildiğini, müslümanların ise ateizm konusunda hiç bir şey bilmediğini zannederler ki yanlıştır. müslümanlar da ateizm konusunda epeyi bilgi sahibidir.
şimdi yokardaki sorunun ateistik mantık çerçevesinde cevabı şöyledir: yaşlı erkek koltuğa oturur, genç bayan yaşlı erkeğin kucağına oturur. (ama söyleyemezler. kur anı eleştime konusunda çok cüretkardırlar, fakat kendi düşünce sistemlerini eleştirmeye gelince işi tabuya dökerler)
Ulan HIYAR! Ben fikrimi HANGİ test edilebilir ve tekrarlanabilir gözlemin değiştirebileceğini AÇIKCA söyleyebiliyorum. Sen söyleyebiliyor musun????????????????
Verdiğin örnek bile beyinsiz inançının abazan hayallerinin ürünü! Hadi genç kadın yaşlı adamın kucağına oturdu! Ne oldu? Ateizmi mi alt ettin, beyinsiz MORON????? Bu sadece senin dangalak fantezilerinin olduğunu gösterir!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

dural
Üyeliği Sonlandırılmış

Re: Miras Paylaşımı - 27 Rakamı

Mesaj gönderen dural » 28 Nis 2014, 10:04

Ulan HIYAR oğlu HIYAR!...
“Ben fikrimi HANGİ test edilebilir ve tekrarlanabilir gözlemin değiştirebileceğini AÇIKCA söyleyebiliyorum”. Diyorsun, ama yapmıyorsun. Soruya cevap versene!...
Örneği beğenmedin demek! (cevap veremedim demek zoruna gidiyor tabii ki)
Neyse ben başka örnek vereyim;
İki çift (karı koca var)
Fakat bu dört kişi için elde sadece iki iş var. Şimdi: bu iki kadroyu öyle dağıt ki;
Hem bu çiftler arasında eşitlik kur,
Hem kadınlar arasında eşitlik kur……….
Kur’andan iki terim:
Ateistler “kur ana göre dünyanın düz olduğunu” iddia ediyorlar. Oysa ki kur ana göre düz olan (olduğu iddia edilebilecek olan) nesne dünya değil, yeryüzüdür.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 28 Nis 2014, 10:50

dural yazdı:Ulan HIYAR oğlu HIYAR!...
“Ben fikrimi HANGİ test edilebilir ve tekrarlanabilir gözlemin değiştirebileceğini AÇIKCA söyleyebiliyorum”. Diyorsun, ama yapmıyorsun. Soruya cevap versene!...
Örneği beğenmedin demek! (cevap veremedim demek zoruna gidiyor tabii ki)
Neyse ben başka örnek vereyim;
İki çift (karı koca var)
Fakat bu dört kişi için elde sadece iki iş var. Şimdi: bu iki kadroyu öyle dağıt ki;
Hem bu çiftler arasında eşitlik kur,
Hem kadınlar arasında eşitlik kur……….
Nasıl yapmıyorum ulan? Ben bir bilim insanıyım ve HER GÜN doğru bildiklerimi, doğru olduğuna inandıklarımı ortaya çıkan yeni verilere göre TEKRAR gözden geçiriyorum. Sen bunu yaptığını söyleyebilir misin? İnançlarını en son NE ZAMAN SORGULADIN???????

Miras haktır, iş dağıtımı hak değildir. Söz konusu iş olunca, haktan bahsedilecek tek konu seçim kriterlerinin ayrımcılıksız olarak gerekli beceriye sahip olanı şeffaf yöntemlerle seçmektir.

Ortaya attığın problem zaten dünyanın işsizlik probleminin ta kendisidir, miras dağıtımıyla bir alakası yoktur, herhangi bir paralellik kuramazsın. Her işin, her kararın bir maliyet fonksiyoneli vardır. Maliyetlerin hepsi ortak birime indirgenip fonksiyonel minimize edilir ve çözüm neyse uygulanır. Herşey eşitlikle değil, çoğunlukla EŞİTSİZLİKLE belirlenir. Farklı şeyler birbirlerine eşitlenemezler.

Diğer taraftan, verdiğin problem istatistiki değeri olmayacak kadar küçük bir nüfusu kapsayıp tüm verileri sabit. Bunun tek eşitlik verebilecek çözümü iki kadronun yarı-zamanlı olarak 4 kişiye paylaşımıdır. Ya da tek kadronun eşler arasında dönüşümlü paylaşımıdır. Bu işveren açısından ne derece verimli olur bilemem.

Mantıklı düşünme ve problem çözmede pek bir deneyimin olmadığı anlaşılıyor, çünkü soyut problem sunamıyorsun, verdiğin özel örneklerin kafanda gizli bilgiler karşısında çözümsüz sanıp bir şey kanıtladığını sanıyorsun. İdeal çözümle herhangi bir çözüm arasında belirsizlikler üzerinden argüman oluşturmaya çalışıyorsun. İddianın NE OLDUĞUNU açıkca ortaya koyamıyorsun, çünkü ne olduğunu sen de bilmiyorsun! Eğitim, daha doğrusu eğitimsizlik düzeyinin ne olduğunu çok merak ediyorum!

dural
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen dural » 28 Nis 2014, 12:35

Demek "herşey eşitlikle değil, çoğunlukla EŞİTSİZLİKLE belirlenir."
bozuk bir saat günde iki defa zamanı doğru gösterir.
şimdi sen birinci doğrunu söyledin.
bakalım ikincisini ne zaman söyleyeceksin...
Kur’andan iki terim:

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 28 Nis 2014, 14:02

dural yazdı:Demek "herşey eşitlikle değil, çoğunlukla EŞİTSİZLİKLE belirlenir."
bozuk bir saat günde iki defa zamanı doğru gösterir.
Demek ki senin kuranındaki miras hesabı bozuk saat gibi, sadece belli durumlarda doğruyu gösteriyor, digger zamanlarda hep yanlış! Demek ki kuran yanlış!
şimdi sen birinci doğrunu söyledin.
bakalım ikincisini ne zaman söyleyeceksin...
Herşeyin eşitlikle belirlenmemesi, belirlenebilenleri dışlamaz. Bir pastada 24 dilim varsa, 27 dilim DAĞITILAMAZ!
Bu cehaletinle senin eşitsizliği de ne şekilde algıladığın şüphe götürür. Matematikte eşitsizlik denilen, eşit işareti yerine, büyüktür, küçüktür, büyük-eşittir, küçük-eşittir işaretleriyle yazılan denklemlerdir ve denklemlerin sağ ve sol tarafları arasında yine EŞİT İŞARETİ varmış gibi işlem yapılır ki denklemlerin DENGELERİ BOZULMASIN. Bu lafımdan da sana rant yok! Sadece zavallı şizofren bir laf ebesisin!

dural
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen dural » 28 Nis 2014, 20:04

az kalmış bugünki ikinci doğrunu da söyleyecekmişsin!..
neyse, 24 saatinin dolmasına daha var!..ha gayret!..
Kur’andan iki terim:

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 29 Nis 2014, 04:25

dural yazdı:az kalmış bugünki ikinci doğrunu da söyleyecekmişsin!..
neyse, 24 saatinin dolmasına daha var!..ha gayret!..
Ne zırvalıyorsan artık!