Putperest İbadetleri [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Kullanıcı avatarı
Yek
Üye
Mesajlar: 86
Kayıt: 28 Şub 2014, 10:06
Felsefe: Ateizm
Konum: Türkiye değil

Re: Putperest İbadetleri

Mesaj gönderen Yek » 29 Nis 2014, 20:37

dural yazdı:Türklerin anavatanı iran toprakları değil, Türklerin ana vatanı bugünki moğolistan. Ötügen ve çevresi…
Değil; 50 Derece Kuzey Paraleli'nin de Kuzeyi(Kuzey Sibirya), ki Dolganları duymuş olmalısınız.
Türkler ''biraz'' aptaldır ve bu nedenle çok kazık yemiştir Ortadoğu Goblinleri'nden fakat yeryüzünün tartışmasız en yaşanmayacak coğrafyasına göç edecek kadar da değil.
dural yazdı:Moğolların ana vatanı da bugünkü çinin kuzeyi “MANÇURYA”.. hızlı nüfus artışı nedeniyle kendi topraklarına sığmayan Çinliler Moğolların ana vatanı olan mançuryayı istila edip Moğolları Türklerin ana vatanının üstüne soğru sürdüler. Mülteci durumuna düşürdüler. 300 sene kadar türk dünyasında mülteci durumda kalan Moğollar bi şekilde insifiyatifi ele alıp “besle kargayı oysun gözünü” prensibi gereği Türkleri önce Semerkant, buhara gibi yerleri kaplayın “batı türkistana”, sonradan orayı da tarumar ederek Türkleri mülteci durumuna düşürerek irana sığınmak zorunda bırakmıkşlardı.hatta daha sonraki yüzyıllarda irandan da sürüp anadoluya tıktılar. anadoluda da rahat bırakmadılar.
Bir defa Moğollar, dünyanın kadim topluluklarından bir teki değil. Çinlilerin, çok muhtemeldir ki taaa Tagar-Taştık'la başlayıp, Hunlar dönemine değin devam eden Türk'le karışımı sürecinden peydah olma melez bir topluluk.
Cennet mekan Cengiz Han(r.a.) klanları birleştirene ve bu birliğin adını da Moğol koyana değin(Osmanlı gibi düşünün), evrende Moğol diye müstakil bir topluluğun esamisi yok.

Ayrıca Moğollar, iddia ettiğiniz kertede güçlü hiçbir zaman olmadı.
Cengiz döneminde dünyanın üçte ikisi fethedildiğinde dahi ordunun vurucu gücünü Türkler teşkil ediyordu, ki Türk'ün geçtim Anadolu'yu; Avrupa'yla tanışması dahi Kurgan(ve hatta belki de Andronovo) periyoduna değin gider ve bu dönemlerde Moğol diye bir topluluk henüz yok ki Türk'ü Batı'ya sürsün.
Çok daha yeni bir örnek: Alparslan'ın, kendi ordusunun beş misli kalabalığı bir orduyu yendiğini dinleyip dururuz. Halbuki bu, Türklerin Anadolu'ya 1071'de girdiği iddiası kadar koftur zira Proto-Türk toplulukların Anadolu'ya tarih boyu girdikleri gerçeğini görmezden gelsek dahi, Bizans Ordusu'nun belkemiğinin Hristiyan Kuman, Kıpçak ve Peçenek Türkleri tarafından oluşturduğu gerçeği karşımıza çıkıyor, ki Malazgirt'te belirleyici olan da zaten bu grupların saf değiştirmesi ve bunun sonucu olarak da şu meşhur bire beş oranının, bu kez lehimize dönmesi(bunu da Çubuk Ovası'nda Yıldırım'ın başına gelene benzetebiliriz).
Yani Malazgirt, tarihin belki de en balon zaferidir.
dural yazdı:Yani Türklerin iranda ne işi vardı? Sorusuna karşılık siz de: Arapların Semerkant ve buharada ne işi vardı diye soruyorsunuz. Türklerin iranda bulunma sebebi : Moğollara karşı iranda mülteci durumuna düşmüşlerdi.
Türkler, Moğolların peydah olmasından çok önce Kafkasya-Kuzey Anadolu-İran üçgenine yerleşmişti.
dural yazdı:Arapların Semerkant veya buharada olmasının sebebi de Arapların başka bir millet tarafından mülteci durumuna düşürülüp türk dünyasında mülteci durumuna düşmesi değildi. Arapların amacı din-i mübini türk dünyasına yaymak amacıyla Semerkant ve buharadaydılar.
''Demokrasi getirmiştiler'' yani Türkistan'a?

Eh... böylesine ''ulvi'' bir vazifeyi ifa eden mücahitlere de, yerel halkın inanç ögelerinin altından yapılanlarını eritip gaspetmek, kocalarını öldürüp ağaçlara astıkları erkeklerin kadınlarını kendilerine cariye kılıp, çocuklarını da köle pazarlarında satmak üzere alıkoymak helal olsa gerek.

SübhanAllah...
El Late vel Uzza ve Menates Salisete Luhra,
Tilke Kavanikül ıla,
Ve innekel şefaate hünnel Turna.
OWNED! xD

Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür. (Tekvir-19)

Ego vos benedictio in nomine Satanus.
Dominus Inferus vobiscum. Et cum tuo...
Amen.

mercanbal

Re: Putperest İbadetleri

Mesaj gönderen mercanbal » 07 May 2014, 13:56

Q_continuum yazdı:Anlaşılan mercanbal emin ellerde!

Yek, hala buna Sayın diye hitap ettiğin için adamın ağzının tavanına satır satır dekorasyon yaptığının farkında değil, ağzı da kamaşıyor dahası için. Kalemine sağlık, ben artık tahammül gösteremeyeceğim, sana kolay gelsin!
insanın fikri neyse zikri de odur!...

Cevapla