Putperest İbadetleri [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Putperest İbadetleri

Mesaj gönderen Q_continuum » 26 Mar 2014, 13:13

mercanbal yazdı:sen benim yazdıklarımı atlamayıp PAS mı geçtin?...
Her dansöz müslo gibi kıvırtmayıp bir dediğin bir başka dediğinle çelişmeseydi her lafına teker teker cevap verirdim, ancak şizofren beynine hiç bir olgu ulaşamıyor. Yalan olan şeyleri ısrarla mutlak gerçek olarak kabul edip üzerlerine saçmalık inşa etmeye devam ediyorsun. Doğru kabul ettiğin kitap köleliği yasaklamak bir yana, düzenliyor, kadınları ikinci sınıf sayıyor, subyancılığı ve tecavüzü teşvik ediyor, inanmayanlarla savaşmayı emrediyor.
Senin de ideallerin bunlarsa, böyle şerefsizliği savunan birisiyle anlaşmamız söz konusu bile olamaz.
Eğer savunmuyorsan, inandığın kitapta bir sorun olduğunu kabullenmen gerekir, ki buna götür ister!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 26 Mar 2014, 13:42

Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:sen benim yazdıklarımı atlamayıp PAS mı geçtin?...
Her dansöz müslo gibi kıvırtmayıp bir dediğin bir başka dediğinle çelişmeseydi her lafına teker teker cevap verirdim, ancak şizofren beynine hiç bir olgu ulaşamıyor. Yalan olan şeyleri ısrarla mutlak gerçek olarak kabul edip üzerlerine saçmalık inşa etmeye devam ediyorsun. Doğru kabul ettiğin kitap köleliği yasaklamak bir yana, düzenliyor, kadınları ikinci sınıf sayıyor, subyancılığı ve tecavüzü teşvik ediyor, inanmayanlarla savaşmayı emrediyor.
Senin de ideallerin bunlarsa, böyle şerefsizliği savunan birisiyle anlaşmamız söz konusu bile olamaz.
Eğer savunmuyorsan, inandığın kitapta bir sorun olduğunu kabullenmen gerekir, ki buna götür ister!!!
senin gibi bir dümbeleğim olmadığı sürece dansöz gibi kırvırtmam mümkün değildir!..
1-islamda kölelik: kölelik karşılıklı olarak kaldırılır. kafir benden aldığı insanları kölaleştirdiği sürece ben de ondan aldığı insanları köleleştiririm
2-kadınları ikinci sınıf insan sayan bir dine inanmıyorum, o dini hak din olarak kabul etmiyorum
3-subyancılığı ve tecavüzü teşvik eden bir inancı hak din olarak kabul etmiyor ve inanmıyorum
4-inanmayanlar inananlara savaş açıp savaşmadığı sürece inanmayanlara karşı savaşı emreden bir din benim dinim değildir.
kendisine savaş açanlarla savaşmak şerefsizlik değil en üstün şereftir!..

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 26 Mar 2014, 15:46

mercanbal yazdı:1-islamda kölelik: kölelik karşılıklı olarak kaldırılır. kafir benden aldığı insanları kölaleştirdiği sürece ben de ondan aldığı insanları köleleştiririm
İslamda köleliğin kaldırılması diye bir şey söz konusu değildir, aksine ayetlerle yasalaştırılmıştır. Köleler sadece müslüman olmayanlardan da elde edilmez, buna örnek olarak kuranda çok kez geçen mümin köleler örnek verilebilir. Zaten köle azatlarıyla ilgili ayetler de, çoğunlukla mümin köleler için geçerli olup, bunlar da da ancak köle sahibinin kendine ait bir günahını affettirmesi amacıyla uygulaması öğütlenmektedir.

Ayrıca islam köleliği lafta bitirmiş olsaydı, Osmanlı ve Suudi Arabistan'da köleliğin 19.yy da tekrar kaldırılmasına da gerek olmazdı.
mercanbal yazdı:2-kadınları ikinci sınıf insan sayan bir dine inanmıyorum, o dini hak din olarak kabul etmiyorum
Kadının ikinci sınıf olmamasından, eşitliği kastetmiyorsun ve aynı şeyi anlamıyoruz sanırım. Zira kuran'da erkek ve kadın hakları arasındaki uçurum, şahitlik, miras ve erkeğin üstünlüğü gibi konularda açıkça ortaya konmuştur. İslam'da kadın erkeğin dilediği biçimde (dayakta dahil) ıslah edip, dilediği şekilde sürebileceği bir tarladan başka bir şey değildir. Bu sebeple de ayetlerde dahi hiç bir şekilde kadınlara direk hitap yoktur, bunun yerine erkeklere hitap edilerek, "kadınlarınıza söyleyin, şunu-bunu yapsınlar" denilir.
mercanbal yazdı:3-subyancılığı ve tecavüzü teşvik eden bir inancı hak din olarak kabul etmiyor ve inanmıyorum
Sübyancılık konusunda eğer sahih kabul edilen hadislerin varlığını ve bu hadisleri yasalaştırıp uygulayan toplumları yok sayarsak, ancak o zaman teşvik olmadığından bahsedilebilir. Bu kabulle de, islam toplumunun büyük bölümü, seni kafir olarak kabul edecektir. Peki islam toplumu tarafından kafir kabul edilen bir bireyin sözlerini, islam adınaymış gibi kabul etmemizi bizden nasıl bekleyebiliyorsun?
mercanbal yazdı:4-inanmayanlar inananlara savaş açıp savaşmadığı sürece inanmayanlara karşı savaşı emreden bir din benim dinim değildir.
Sen böyle diyorsun ama cihatçılarda diyor ki "allah barış istemiyor, aksine hükmü tek din islam oluncaya kadar "savaş/cihat" öğütleyen ve dolayısıyla da hala geçerli kabul edilen ayetler var, onları ne yapacağız?". Bir örnek aşağıda;

Muhammed (Diyanet Vakfı Çevirisi)
35. Üstün durumda iken gevşeyip barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. O amellerinizi asla eksiltmeyecektir.

Enfal (Diyanet Vakfı Çevirisi)
34. Onlar Mescid-i Haram'ın mütevellîleri olmadıkları halde (müminleri) oradan geri çevirirlerken Allah onlara ne diye azap etmeyecek? Oranın mütevellîleri takvâ sahiplerinden başkaları değildir. Fakat onların çoğu bunu bilmez.
35. Onların Beytullah yanındaki duaları da ıslık çalmak ve el çırpmaktan başka bir şey değildir. (Ey kâfirler!) İnkâr etmekte olduğunuz şeylerden ötürü şimdi azabı tadın!
36. Şüphesiz ki inkâr edenler mallarını, (insanları) Allah yolundan alıkoymak için harcıyorlar. Daha da harcayacaklar. Ama sonunda bu, onlara yürek acısı olacak ve en sonunda mağlûp olacaklardır. Kâfirlikte ısrar edenler ise cehenneme toplanacaklardır.
37. (Bu toplama) Allah'ın murdarı temizden ayıklaması (mümini kâfirden ayırması) ve bütün murdarların bir kısmını diğer bir kısmının üstüne koyup hepsini yığarak cehenneme atması içindir. İşte onlar ziyana uğrayanların kendileridir.
38. İnkâr edenlere, (sana düşmanlıktan) vazgeçerlerse, geçmiş günahlarının bağışlanacağını söyle. Yok geri dönerlerse kendilerinden öncekilerin hali gözlerinin önündedir!
39. Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın! (İnkâra) son verirlerse şüphesiz ki Allah onların yaptıklarını çok iyi görür.

Burada savaşılması öğütlenen kişilerin suçu ne? Fitne çıkarmak yani "Muhammed'e inanmak ve İbadet ettikleri bölgede hak iddia edip, müslümanları istememeleri"
Bu savaşın ne zamana kadar sürmesi öğütleniyor? "Herkes Muhammed'e inanıp, müslüman oluncaya kadar"
Peki hüküm yerini buldu mu?
Bulmadı ise, ne yapılması gerekiyor?

Bu ayeti okuyan araplar olayı gayet iyi anlıyorlar, o yüzdende sürekli bir cihat arzusu ile yanıp tutuşuyorlar. Tabi Arapçası olmayan bizim saftirik light müslümanları, diğer dinlere ısındırmak ve kandırmak için, bazı çevirmenler fitne yerine artık zulum/savaş/küfür/zorbalık gibi kelimeler de koyuyorlar. Böylece Türkçe'sini okuyanlar zannediyor ki, karşıdakiler Muhammed ve çetesine kanlı bir savaş açmışlar, Muhammed de karşılık vermelerini istiyor.

Birde tabi fitneye son verme durumunda savaşın durması mevzusu var. Ancak buda gerçek manada bir "barış" değil, sadece bir ilizyon, zira kişiye "ya müslüman olursun, ya da seninle savaşırız" deniliyor. Özetle "barış" adı altında, İnsanlar silah zoruyla dinlerinden dönmeye zorlanıyor. Müminler eğer güçsüz tarafta ise, kendileri için "barış" isteniyor, ancak güçlü atarftaysalar "barış"'ın lafı bile edilmiyor, onun yerine yukarıda ki ayetlerde olduğu gibi "koşulsuz teslimiyet" isteniyor.

Kullanıcı avatarı
Yek
Üye

Mesaj gönderen Yek » 26 Mar 2014, 20:39

mercanbal yazdı:islamda kölelik: kölelik karşılıklı olarak kaldırılır. kafir benden aldığı insanları kölaleştirdiği sürece ben de ondan aldığı insanları köleleştiririm
Türklerin tarihinde kölelik hiçbir zaman olmamıştı. Ta ki Müslüman Araplar, Ömer döneminde, ebesinin köyünden gelip, o zaman kadar kendileriyle hiçbir sorunu olmamış Türkistan'a saldırana, buradaki erkekleri kılıçtan geçirip, kadınları kendilerine cariye kılıp, köle pazarlarında satana değin.
mercanbal yazdı:subyancılığı ve tecavüzü teşvik eden bir inancı hak din olarak kabul etmiyor ve inanmıyorum
Resim

''Resulullah (sav) Beni Müstalik'e (önceden haber vermeden ani) baskın yaptı. Onlar (bu sırada) gafil haldeydi, hayvanları su kenarında sulanıyorlardı. Mukatillerini öldürdü, çocuklarını ve kadınlarını esir aldı. O gün Cüveyriye'yi (Cüveyriyye Binti Haris) de ele geçirmişti.

Beni Müstalik'ten Cüveyriye Binti Haris, Sabit İbnu Kays İbni Şemmas (ra)'ın hissesine düşmüştü [esaretten kurtulmak için mukatebe anlaşması yapti]. O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukatebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere resulullah (sav)'a geldi.

Hz. Ayşe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resulullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resulullah (sav)'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

Ey Allah'ın Resulü dedi. Ben Haris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sabit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukatebe yaptım. Size, mukatebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim.
Resulullah: "Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: O nedir? dedi. Senin yerine mukatebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım buyurdular. Cüveyriye de: Kabul ediyorum dedi. Bunun üzerine Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: O senindir, ey Allah'ın Resulü! Annem babam sana feda olsun dedi. Aleyhissalatu Vesselam mukatebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye'yi azad edip evlendi.'' (Kütübü Sitte)

"Peygamber, Benû Mustalık üzerine gece baskın yaptı. Onlar ansızın yakalanmışlardı. Hayvanları da su başında sulanıyordu. Pey­gamber, savaşabilir durumda olanlarını öldürttü; çocuklarını da tutsak olarak aldı. O sırada Cüveyriye'yi kendine seçti." (Buhari, Kita-bu'l-itk/13; tecrîd, hadis no: 1117 Müslim, Kitabul-cihâd/1, hadis no: 1730; Ebu Dâvûd, Sünen, Kitabu'l-cihâd/loo, hadis no: 2633.)

"Cüveyriyye", "cariyecik" demek. Çok küçük yaştaydı o sırada. 13 yaşında. Asıl adı Berre iken, Hz. Muhammed'le evlenmesinden son­ra bu adı almıştı.'' (Kütübü Sitte)

''Muhammed 56 yaşındaydı o sırada. Güzel körpecik Cüveyriyye'yi, koynuna almak için hiç zaman yitirmemişti. Suyun yanında he­men kurulan meşin çadırında işini görmüştü." (Turan dursun, Bin Bu, sayfa 33)

Ebu Said radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'la birlikte Beni'I-Müstalik gazvesine çıktık. Arap esirlerinden çokça esir ele geçirdik. Kadınlara karşı arzu duyduk. Çünkü üzerimizde bekarlık şiddet kesbetmişti. Hep azil yapmak istiyorduk ve: "Aramızda Resûllullah aleyhissalâtu vesselâm varken, ona sormadan azil yapmak olur mu?" dedik ve sorduk. "Bunu yapmanızda bir sakınca yok buyurdu.

Nisa 24: Harp esiri olarak sahip olduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlar da size haram kılındı.

Talak 4 : Kadınlarınızdan, adetten kesilmişlerle, henüz adet görmeyenler konusunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır.
mercanbal yazdı:inanmayanlar inananlara savaş açıp savaşmadığı sürece inanmayanlara karşı savaşı emreden bir din benim dinim değildir.
Enfal 39: Hiçbir fitne kalmayıncaya ve din, tamamıyla Allah'a münhasır oluncaya dek onlarla savaşın. Savaştan vazgeçerlerse şüphe yok ki Allah, onların yaptıklarını görür.
El Late vel Uzza ve Menates Salisete Luhra,
Tilke Kavanikül ıla,
Ve innekel şefaate hünnel Turna.
OWNED! xD

Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür. (Tekvir-19)

Ego vos benedictio in nomine Satanus.
Dominus Inferus vobiscum. Et cum tuo...
Amen.

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 27 Mar 2014, 10:23

hz. Ömer devrinde doğuda en fazla iran a kadar fethedilmişti..
1-türklerin amavatanı iran toprakları mı?.. o tarihlerde türklerin iran da ne işi vardı?
Türkler müslüman araplara karşı iran ı paylaşım savaşına mı girdi?...eğer böyle bir şey olduysa kaybeden bedelini öder. Ankara savaşında kazanan timur yıldırım bayezid e bedel ödetmedi mi?
2-iran a önce türker mi girdi, yoksa müslüman araplar mı?
3-hz. Ömer devrinde köleleştirilen bir tane türk adı söyle (biliyorsan)
İŞİN DOĞRUSU: o tarihlerde orta asya türk birliği bozulmuş, türk milleti çin ve moğollar tarafından dağıtılmış, birliğini ve savunma gücünü kaybeden türk milleti mülteci poziyonua düşüp sığınabilecek çevre civarda güçlü ülkeler aramaktaydı. (iran, bzians, islam dünyası gibi)...en nihayetinde islamlar türkleri kabul edip çinlileri talas ırmağı savaşında yenerek türkleri çin zorbalıından kurtarmıştır. Türkler de islamların bu iyiliğine karşılık islamiyeti seçmiştir. İşin doğrusu budur, gerisi zırvadır.
Müslümanlar kendisine kılıç çekmeyene kılıç çekmez, kılıç çekene karşı savaşır. Savaşı kazanırsa ya çldürür ya da savaş esiri yapar.
.........................................................
beni msutalik kabilesi ile müslümanlar arasıdna daha önceden bir husmet olmalı mutlaka. Eğer daha önceden bir husumet var ve aralarında savaş ortamı var ise, gidip de “sizinle şu gün şu tarihte savaşacağız, hazırlık yapın” denmez herhalde. Siz böyle der misiniz? En son hangi tarihte ,ne zaman dediniz
hz. aişe ve hz. Cüveyriye peygamber efendimizle evlendirildiklerinee 6 yaşlarında iseler ve peygamber efendimiz onlarla ilişkiye girdi ise, bunlar hep 6 yaşlarında mı kaldılar. Hüç 15-20 yaşlarına gelmediler mi? Geldilerse ne3den çocukları olmadı. Hadi diyelim birisi kısırdı olmadı. Diğeri de mi kısırdı? İkisinin de kısır olma olasılığı nedir?
**hiç bir fitne kalmayıncaya kadar tabii ki savaşılır. Kime karşı savaşılır. Fitne çıkranlara karşı!...

Kullanıcı avatarı
Yek
Üye

Mesaj gönderen Yek » 28 Mar 2014, 12:26

mercanbal yazdı:türklerin amavatanı iran toprakları mı?.. o tarihlerde türklerin iran da ne işi vardı?
Arapların anavatanı Türkistan toprakları mı? Arapların Türkistan'da ne işi vardı?
mercanbal yazdı:Türkler müslüman araplara karşı iran ı paylaşım savaşına mı girdi?
Buhara ve Semerkant, İran'da mı?
mercanbal yazdı:hz. Ömer devrinde köleleştirilen bir tane türk adı söyle (biliyorsan)
Kocaları öldürülüp, köle pazarlarında satılan Türk kadınlarının adlarını bilmemem, kendilerinin köleleştirilmediği anlamına mı geliyor?

Bu arada, langır lungur yazdığım için özür dilerim.
Doğrusu Ömer değil; Muaviye olacak(aslında Osman da denemiş bunu ama becerememiş).
Bu ikisi arasında ''pek'' fark görememem, bilinçaltımı etkilemiş de olabilir tabiî.
mercanbal yazdı:İŞİN DOĞRUSU: o tarihlerde orta asya türk birliği bozulmuş, türk milleti çin ve moğollar tarafından dağıtılmış, birliğini ve savunma gücünü kaybeden türk milleti mülteci poziyonua düşüp sığınabilecek çevre civarda güçlü ülkeler aramaktaydı. (iran, bzians, islam dünyası gibi)...en nihayetinde islamlar türkleri kabul edip çinlileri talas ırmağı savaşında yenerek türkleri çin zorbalıından kurtarmıştır. Türkler de islamların bu iyiliğine karşılık islamiyeti seçmiştir. İşin doğrusu budur, gerisi zırvadır.
E hani İran'ı işgal edecek kadar güçlüydüler?!

Buyurun:
mercanbal yazdı:Türkler müslüman araplara karşı iran ı paylaşım savaşına mı girdi?
Ha bir de not düşeyim: Yataktan kalkınca, yemeğe başlarken, eşikten geçerken... sövdüğünüz Cengizhan, zamanında Küçlük'ü ortadan kaldırmasaydı, bugün islam diye bir din yoktu.
mercanbal yazdı:Müslümanlar kendisine kılıç çekmeyene kılıç çekmez, kılıç çekene karşı savaşır. Savaşı kazanırsa ya çldürür ya da savaş esiri yapar.
Tekrar soruyorum: Semerkand ve Buhara, nerededir?
mercanbal yazdı:beni msutalik kabilesi ile müslümanlar arasıdna daha önceden bir husmet olmalı mutlaka. Eğer daha önceden bir husumet var ve aralarında savaş ortamı var ise, gidip de “sizinle şu gün şu tarihte savaşacağız, hazırlık yapın” denmez herhalde. Siz böyle der misiniz? En son hangi tarihte ,ne zaman dediniz
Araştırmak lazım. Belki önceden de bir sorun yaşamıştırlar fakat bunlar, gece vakti yapılan bir baskınla bütün erkeklerin kılıçtan geçirilmesini ve onüç yaşındaki bir kadıncağızın, kocası ve babası öldürüldüğü gece yatağa atılmasını meşrulaştırmamalı.
Yoksa sizce meşrulaştırır mı?
mercanbal yazdı:hz. aişe ve hz. Cüveyriye peygamber efendimizle evlendirildiklerinee 6 yaşlarında iseler ve peygamber efendimiz onlarla ilişkiye girdi ise, bunlar hep 6 yaşlarında mı kaldılar.
''Azıcık'' hadis bilginiz olsaydı, Muhammed öldüğünde Aişe'nin 15-17 yaş arasında olduğunu fakat ömrünün yarıdan fazlasını Muhammed'in eşi olarak geçirdiğini bilirdiniz.
Yoksa zaten biliyor musunuz?
mercanbal yazdı:Hüç 15-20 yaşlarına gelmediler mi? Geldilerse ne3den çocukları olmadı. Hadi diyelim birisi kısırdı olmadı. Diğeri de mi kısırdı? İkisinin de kısır olma olasılığı nedir?
''Neden'' hep kadınların yaşı üzerinden gidiyorsunuz?
Ya Muhammed'in güçten düşmesi söz konusu ise?
Ya ''otuz erkek gücündeki Muhammed'', ataerkil Arap toplumunda kendisini rahatsız hisseden Muhammed'in, buna yönelik bir uydurmasıysa.
Ya Aişe'yi tatmin ederken parmak kullanmak zorunda kaldığı iddiası doğruysa?
Ya taş içinde ''inen'' bıldırcın eti ve kudret helvası masalı da, zaten buna yönelikse?
mercanbal yazdı:**hiç bir fitne kalmayıncaya kadar tabii ki savaşılır. Kime karşı savaşılır. Fitne çıkranlara karşı!...
Güzel... Arapların çoook uzağında bir coğrafyada yaşayan Soğdlar, ''ne gibi'' bir fitne içindeydi Sayın mercanbal?
El Late vel Uzza ve Menates Salisete Luhra,
Tilke Kavanikül ıla,
Ve innekel şefaate hünnel Turna.
OWNED! xD

Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür. (Tekvir-19)

Ego vos benedictio in nomine Satanus.
Dominus Inferus vobiscum. Et cum tuo...
Amen.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 28 Mar 2014, 12:38

Anlaşılan mercanbal emin ellerde!

Yek, hala buna Sayın diye hitap ettiğin için adamın ağzının tavanına satır satır dekorasyon yaptığının farkında değil, ağzı da kamaşıyor dahası için. Kalemine sağlık, ben artık tahammül gösteremeyeceğim, sana kolay gelsin!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Mar 2014, 17:18

mercanbal yazdı:beni msutalik kabilesi ile müslümanlar arasıdna daha önceden bir husmet olmalı mutlaka. Eğer daha önceden bir husumet var ve aralarında savaş ortamı var ise, gidip de “sizinle şu gün şu tarihte savaşacağız, hazırlık yapın” denmez herhalde. Siz böyle der misiniz? En son hangi tarihte ,ne zaman dediniz
Getirdiğim ayetlerde olay oldukça açık, husumet dediğin sadece görüş ayrılığı ve bölge sakinlerinin, müslümanların hal ve hareketlerinden (Bkz: Muhammed'in kendilerine hakaret etmesi, misyonerlik yaparak insanların arasına nifak sokması) hoşlanmamasından ibaret. Yani müslümanları kılıçtan geçiren falan yok ortada, burada savaşı başlatan bizzat Muhammed'in kendisidir.
mercanbal yazdı:hz. aişe ve hz. Cüveyriye peygamber efendimizle evlendirildiklerinee 6 yaşlarında iseler ve peygamber efendimiz onlarla ilişkiye girdi ise, bunlar hep 6 yaşlarında mı kaldılar. Hüç 15-20 yaşlarına gelmediler mi? Geldilerse ne3den çocukları olmadı. Hadi diyelim birisi kısırdı olmadı. Diğeri de mi kısırdı? İkisinin de kısır olma olasılığı nedir?
İslam mitlerine göre konuşacak isek, hadislerde ve hatta Kuran'da Muhammed'e kısır ithamında bulunanlar olduğu da görülmektedir. Tabi buda akla başka soru işaretleri getirmekte.

Kevser (1-3) - Diyanet Vakfi Çevirisi
(Resûlüm!) Kuşkusuz biz sana Kevser'i verdik. Şimdi sen Rabbine kulluk et ve kurban kes. Asıl sonu kesik olan, şüphesiz sana hınç besleyendir.
mercanbal yazdı:**hiç bir fitne kalmayıncaya kadar tabii ki savaşılır. Kime karşı savaşılır. Fitne çıkranlara karşı!...
Yani sende özetle, kendin gibi düşünmeyen herkesin öldürülmesi gerektiğini savunuyorsun?

dural
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Teizm

Mesaj gönderen dural » 26 Nis 2014, 20:58

Yek yazdı:
mercanbal yazdı:türklerin amavatanı iran toprakları mı?.. o tarihlerde türklerin iran da ne işi vardı?
Arapların anavatanı Türkistan toprakları mı? Arapların Türkistan'da ne işi vardı?
Buhara ve Semerkant, İran'da mı?
mercanbal yazdı:hz. Ömer devrinde köleleştirilen bir tane türk adı söyle (biliyorsan)
Kocaları öldürülüp, köle pazarlarında satılan Türk kadınlarının adlarını bilmemem, kendilerinin köleleştirilmediği anlamına mı geliyor?

Bu arada, langır lungur yazdığım için özür dilerim.
Doğrusu Ömer değil; Muaviye olacak(aslında Osman da denemiş bunu ama becerememiş).
Bu ikisi arasında ''pek'' fark görememem, bilinçaltımı etkilemiş de olabilir tabiî.
mercanbal yazdı:İŞİN DOĞRUSU: o tarihlerde orta asya türk birliği bozulmuş, türk milleti çin ve moğollar tarafından dağıtılmış, birliğini ve savunma gücünü kaybeden türk milleti mülteci poziyonua düşüp sığınabilecek çevre civarda güçlü ülkeler aramaktaydı. (iran, bzians, islam dünyası gibi)...en nihayetinde islamlar türkleri kabul edip çinlileri talas ırmağı savaşında yenerek türkleri çin zorbalıından kurtarmıştır. Türkler de islamların bu iyiliğine karşılık islamiyeti seçmiştir. İşin doğrusu budur, gerisi zırvadır.
E hani İran'ı işgal edecek kadar güçlüydüler?!

Buyurun:
Ha bir de not düşeyim: Yataktan kalkınca, yemeğe başlarken, eşikten geçerken... sövdüğünüz Cengizhan, zamanında Küçlük'ü ortadan kaldırmasaydı, bugün islam diye bir din yoktu.
mercanbal yazdı:Müslümanlar kendisine kılıç çekmeyene kılıç çekmez, kılıç çekene karşı savaşır. Savaşı kazanırsa ya çldürür ya da savaş esiri yapar.
Tekrar soruyorum: Semerkand ve Buhara, nerededir?
Araştırmak lazım. Belki önceden de bir sorun yaşamıştırlar fakat bunlar, gece vakti yapılan bir baskınla bütün erkeklerin kılıçtan geçirilmesini ve onüç yaşındaki bir kadıncağızın, kocası ve babası öldürüldüğü gece yatağa atılmasını meşrulaştırmamalı.
Yoksa sizce meşrulaştırır mı?
mercanbal yazdı:hz. aişe ve hz. Cüveyriye peygamber efendimizle evlendirildiklerinee 6 yaşlarında iseler ve peygamber efendimiz onlarla ilişkiye girdi ise, bunlar hep 6 yaşlarında mı kaldılar.
''Azıcık'' hadis bilginiz olsaydı, Muhammed öldüğünde Aişe'nin 15-17 yaş arasında olduğunu fakat ömrünün yarıdan fazlasını Muhammed'in eşi olarak geçirdiğini bilirdiniz.
Yoksa zaten biliyor musunuz?
mercanbal yazdı:Hüç 15-20 yaşlarına gelmediler mi? Geldilerse ne3den çocukları olmadı. Hadi diyelim birisi kısırdı olmadı. Diğeri de mi kısırdı? İkisinin de kısır olma olasılığı nedir?
''Neden'' hep kadınların yaşı üzerinden gidiyorsunuz?
Ya Muhammed'in güçten düşmesi söz konusu ise?
Ya ''otuz erkek gücündeki Muhammed'', ataerkil Arap toplumunda kendisini rahatsız hisseden Muhammed'in, buna yönelik bir uydurmasıysa.
Ya Aişe'yi tatmin ederken parmak kullanmak zorunda kaldığı iddiası doğruysa?
Ya taş içinde ''inen'' bıldırcın eti ve kudret helvası masalı da, zaten buna yönelikse?
Güzel... Arapların çoook uzağında bir coğrafyada yaşayan Soğdlar, ''ne gibi'' bir fitne içindeydi Sayın mercanbal?
Türklerin anavatanı iran toprakları değil, Türklerin ana vatanı bugünki moğolistan. Ötügen ve çevresi… Moğolların ana vatanı da bugünkü çinin kuzeyi “MANÇURYA”.. hızlı nüfus artışı nedeniyle kendi topraklarına sığmayan Çinliler Moğolların ana vatanı olan mançuryayı istila edip Moğolları Türklerin ana vatanının üstüne soğru sürdüler. Mülteci durumuna düşürdüler. 300 sene kadar türk dünyasında mülteci durumda kalan Moğollar bi şekilde insifiyatifi ele alıp “besle kargayı oysun gözünü” prensibi gereği Türkleri önce Semerkant, buhara gibi yerleri kaplayın “batı türkistana”, sonradan orayı da tarumar ederek Türkleri mülteci durumuna düşürerek irana sığınmak zorunda bırakmıkşlardı.hatta daha sonraki yüzyıllarda irandan da sürüp anadoluya tıktılar. anadoluda da rahat bırakmadılar.
Yani Türklerin iranda ne işi vardı? Sorusuna karşılık siz de: Arapların Semerkant ve buharada ne işi vardı diye soruyorsunuz. Türklerin iranda bulunma sebebi : Moğollara karşı iranda mülteci durumuna düşmüşlerdi. Arapların Semerkant veya buharada olmasının sebebi de Arapların başka bir millet tarafından mülteci durumuna düşürülüp türk dünyasında mülteci durumuna düşmesi değildi. Arapların amacı din-i mübini türk dünyasına yaymak amacıyla Semerkant ve buharadaydılar.
Kur’andan iki terim:
1-dünya (Türkçede dünya), İng: word
2-arz (Türkçede yeryüzü), İng: earth.
Ateistler “kur ana göre dünyanın düz olduğunu” iddia ediyorlar. Oysa ki kur ana göre düz olan (olduğu iddia edilebilecek olan) nesne dünya değil, yeryüzüdür.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Putperest İbadetleri [İlgisiz İletiler]

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Nis 2014, 14:44

Putperest İbadetleri başlığındaki ilgisiz iletiler bu başlığa taşınacaktır.