Kurban Bayramı [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
misafir
Üye
Mesajlar: 181
Kayıt: 13 Ağu 2012, 18:12
Felsefe: İslam

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen misafir » 30 Oca 2015, 00:08

bilim evrim yokk diye bağırıyor siz hala kaç yüz sene önce darwinin dediği saçmalıklara inanıyorsunuz...

https://www.youtube.com/watch?v=35A6vwKInDo
"Bütün dünyanın müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm müslümanlar Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli
M.Kemal Atatürk

misafir
Üye
Mesajlar: 181
Kayıt: 13 Ağu 2012, 18:12
Felsefe: İslam

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen misafir » 30 Oca 2015, 00:14

bilim yaratılış diyor..işte bir ateistin itirafları....
https://www.youtube.com/watch?v=P_XJqJB_I2o
"Bütün dünyanın müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm müslümanlar Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin
Mesajlar: 65
Kayıt: 23 Şub 2012, 14:40

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen pergel » 30 Oca 2015, 19:41

Ona cevap, buna cevap diye video dayayıp durma. Burası anlamsız, tutarsız, dayanaksız videolarınızın reklam yeri değil.

Özellikle sen, bir daha foruma video linki verirsen link silinecektir. Israr edersen sen de silineceksin.

Fikrin varsa otur yaz, tartışalım. Onu bunu link vererek hiç bir şey anlatamazsın. Ha, kendi fikrin ve bilgin yoksa, o zaman zaten burada da işin yok demektir.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Kurban Bayramı [İlgisiz İletiler]

Mesaj gönderen KRALMAS » 30 Oca 2015, 22:02

"Kurban Bayramı" konusundaki ilgisiz iletiler bu başlığa taşınacaktır.

Kurban Bayramı
viewtopic.php?f=4&t=712

forsa

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen forsa » 10 Şub 2015, 14:27

KRALMAS yazdı:Evet konumuz müslümanların "Kurban Bayramı" dedikleri, ismi de uygulanan vahşet kadar kötü olan ilkel ritüeli.

Geçtiğimiz günlerde bu vahşete yine hep birlikte tanık olduk malesef. Biz bunun bir vahşet olduğunu dile getirdiğimizde, bilinçsiz light müslümanlar ortak bir ağızla "siz et yemiyor musunuz", "kurbanda olmasa fakirler et yiyemeyecek" vb.. diyerek kendilerini tatmin etmeye ve karşı çıkanları da, kendilerince asimile etmeye çalışırlar. Hal bu ki bizim şikayetçisi olduğumuz konu, et yenmesi değil, fakirlerin doyurulması(!) hiç değil, sadece putperest bir dinin ritüelini gerçekleştirmek dışında hiç bir amaca hizmet etmeyen vahşi katliamdır.

Resim Resim Resim

Eğer amaç sadece açların, fakirlerin doyurulması (yılda bir gün et yemekle nasıl doyacaklarsa) ise neden kasaptan et alıp dağıtmadınız, neden kasaptaki katledilmiş canlıların etleri dururken, illede kendiniz bir canlı daha katletmek istediniz? Üstelik kurban bayramı döneminde, emin olun kasaplarda ki etler, alacağınız hayvandan çok daha ucuza gelecektir, daha fazla alıp, daha fazla fakiri doyurma şansınızda olurdu. Veya amaç et dağıtmak değilde, fakirlere yardım etmek ise, dağıtacağınız etin değerinde fakirlere parasal yardım da yapabilirdiniz, amaç bu olsaydı bir canlının hayatına kıymadan da gerçekleştirilebilirdi. Ama yapmadınız, bunun yerine bir canlıyı, kendi türünden başka canlılarında (hatta belki eşinin, çocuklarının) katledildiği, kan gölüne dönmüş bir mekanda, hareket edip kaçmasın diye önce bağlayıp yatırdınız, can çekişirken sallayabilsin diye arka ayaklarından birini boşta bıraktınız, sonra arapça tekerlemenizi okuyup, hayvana uyuşturucu verme gereği bile duymadan, körelmiş bıçağınızla gırtlağını kestiniz (veya kestirdiniz), neden mi?

Çünkü burada amaç kesinlikle fakirleri doyurmak veya onlara yardım etmek değildi, bunlar sadece kendinizi ikna etmek için kullandığınız bahanelerden ibaret. Fakirlere yaptığınız sözde yardım, ilkel ritüelinizin bir parçası olmasaydı, emin olun onuda yapmazdınız. Bize bu veryansını eden tatlı su müslümanları bilmez ki, her yıl kurban bayramında katledilen hayvanların bir çoğu fakirlere falan dağıtılmadan, açlara dağıtılmadan toprağa gömülür.

Gömülen kurbanlar milyonları doyurur!
- Türk hacı adayları, kutsal topraklarda her yıl 100 bin kurban kesiyor. Oysaki topluca gömülen bu kurbanlarla Türkiyede 14 milyon aç insanın karnı doyar
http://www.milliyet.com.tr/Guncel/Haber ... 461&PAGE=1

Zira amaç yardım falan değildir, kan akıtmak ve can almaktır sadece. Normal vicdanlı bir insan, bu katliamı gördüğünde, yaptığından pişmanlık duyar. Pisikolojik açıdan, bir koyunun, dananın boğazını kesmekle, insanın boğazını kesmek arasında da en ufak bir fark yoktur. Hayvanı en ufak bir vicdani rahatsızlık duymadan kesen kişi, Işidcilerin veya diğer islami terör örgütlerinde olsa, aynı şeyi rahatlıkla insanlara da uygulayabilir.

Eğer yanlışım varsa, kurban kesen müslümanlar bir zahmet, kendi mantıklı gerekçelerini açıklasınlar.
kendi sorunun cevabını kendin vermişsin zaten:"
......Normal vicdanlı bir insan, bu katliamı gördüğünde, yaptığından pişmanlık duyar. Pisikolojik açıdan, bir koyunun, dananın boğazını kesmekle, insanın boğazını kesmek arasında da en ufak bir fark yoktur. Hayvanı en ufak bir vicdani rahatsızlık duymadan kesen kişi, Işidcilerin veya diğer islami terör örgütlerinde olsa, aynı şeyi rahatlıkla insanlara da uygulayabilir....
işte insan böyle danayı kesince kan dökmekten nefret eder...nefret ettikleri için de hitler gibi, pol pot gibi, stalin gibi, çingis han gibi, 15.16. yüzyıllarda ispanyolların amerika'da yaptıkları gibi soykırım yapamaz!... danayı boğazlamakla insan kan dökücü değil, kan dökmekten nefret eder hale gelir!...
1996 da bir tekevizyın kanalı " sürekli aydınlık için iki dakika karanlık" eylemi başlatmıştı. bütün türkiye bu eyleme katıldı. bu sürekli aydınlık için iki dakika karanlık eylemi nasıl ki insanlığı karanlığa sürüklemediyse, danayı boğazlamakla da insanlara şiddete yönelmez...
" sürekli kansız bir dünya için iki damla kan!"""...,
işte kurban budur!...

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen KRALMAS » 13 Şub 2015, 02:39

forsa yazdı:işte insan böyle danayı kesince kan dökmekten nefret eder...nefret ettikleri için de hitler gibi, pol pot gibi, stalin gibi, çingis han gibi, 15.16. yüzyıllarda ispanyolların amerika'da yaptıkları gibi soykırım yapamaz!... danayı boğazlamakla insan kan dökücü değil, kan dökmekten nefret eder hale gelir!...
Yani bütün bu saydığın soy kırımlar, bugün hala islam adına müslüman kadınların ırzına geçilmesini, müslüman ailelerin bebeklerine tecavüz edilip kafalarının kesilip atılmasını, müslüman veye diğer insanların canlı canlı yakılmasını, kafalarının kesilip onlarla top oynanamasını vb.. haklı mı çıkarıyor diyorsun? E tabii ki bunların yanında bir hayvan gırtlaklamışsın çok mu canım(!).
forsa yazdı:1996 da bir tekevizyın kanalı " sürekli aydınlık için iki dakika karanlık" eylemi başlatmıştı. bütün türkiye bu eyleme katıldı. bu sürekli aydınlık için iki dakika karanlık eylemi nasıl ki insanlığı karanlığa sürüklemediyse, danayı boğazlamakla da insanlara şiddete yönelmez...
İki dakika ışık söndürmekle, bir hayvanı acı içinde can çekiştirerek öldürmek de zaten aynı şey(!) yahu, mükemmel bir tespit(!) olmuş bu tebrik ediyorum.
forsa yazdı:" sürekli kansız bir dünya için iki damla kan!"""...,
işte kurban budur!...
İki damla değil, milyonlarca canlının milyonlarca litre kanı, acı ve göz yaşı içinde akıtılıyor, hemde dünya barışı için falan değil, putlarına yalakalıp edip, hayali bir mekanda hurilerle yiyişmek için.

forsa

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen forsa » 13 Şub 2015, 09:46

hitler, stalin, çingis han,polpot, kral leopold, 16. yy.da amerika kıtasında soykırım uygulayan ispanyollar, kuzey amerika da kızılderililere soykırım uygulayan ingilizler, 17.-18. yy. larda orta sya da kazaklara soykıırm uygulayan ruslar müslüman değildi!..
bugün ortadoğuda kan döken müslüman(?!) terörist militanları ömürlerinde hiç korban kesmişler mi?....onların neredeyse tamamına yakını -müslüman olsalar/ müslümanım deseler dahi avrupa da yetişmiş insanlardır.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen KRALMAS » 13 Şub 2015, 14:28

forsa yazdı:hitler, stalin, çingis han,polpot, kral leopold, 16. yy.da amerika kıtasında soykırım uygulayan ispanyollar, kuzey amerika da kızılderililere soykırım uygulayan ingilizler, 17.-18. yy. larda orta sya da kazaklara soykıırm uygulayan ruslar müslüman değildi!..
Tamam bizde müslümandı demedik, onların ne adına ve ya ne için soy kırım yaptıkları ayrı bir konu, bütün bunlar geçmişte ve bugün islam adına kurandan ayetler ve hadislerden metinler göstererek, "bakınız muhammed de veya azhabı da bunları bu şekilde uygulamıştır" diyen ve bu istikamette katliamlar ve soy kırımlar yapan insanlar olduğu gerçeğini değiştirmez ve aklamaz.
forsa yazdı:bugün ortadoğuda kan döken müslüman(?!) terörist militanları ömürlerinde hiç korban kesmişler mi?.... onların neredeyse tamamına yakını -müslüman olsalar/ müslümanım deseler dahi avrupa da yetişmiş insanlardır.
Aralarında azınlık sayıda avrupa nüfusuna sahip olanlar var doğrudur, ancak bu insanların aileleri geçmişste müslüman ülkelerden avrupaya göç etmiş olan kişilerden oluşuyor. Bir de tabii cihat ilanının ardından, diğer müslüman ülkelerden savaşa katılanlar da var, hatta laik Türkiye'den bile baya bir ilgi gördü diyebiliriz. Dolayısıyla bu insanların da ailelerinden yine müslüman eğitimi alarak yetiştirildiklerini anlamak çok güç olmasa gerek. Yabancı dediğin ve genellediğin adamların büyük çoğunluğu ise ortadoğu kökenli ve arap, bunların büyük bölümü gündelik hayatında arapça konuşan, kuranı-hadisleri kendi dilinde anlayarak okuyan insanlar. Burada gelmiş laik ülkenin kanunları altında yaşarken, kuranı anlamadan tekerleme gibi okurken, kendini müslüman zanneden zat, sen islamı, kuranı ve hadisleri kendi dilinde anlayarak okuyan bir adamdan nasıl daha iyi bileceksin?

forsa

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen forsa » 16 Şub 2015, 12:11

bilmek farklı ders almak farklıdır...
islam konusunda bilgi sahibi olmak insanı müslüman yapmaz. "ders" almalıdır. insan vardır islamla ilgili yarım saat "ders" verilir, verilen dersi alır müslüman olur... insan vardır, kaytano gibi islam konusunda 10 ciltlik kitap yazacak kadar bilgi sahibidir fakat müslüman değildir. şimdi ben, dünyadaki hıristiyanların yarısından daha fazla hıristiyanlık konusunda "bilgi" sahibiyim. fakat hıristiyan değilim. avrupalı hıristiyanlar da, avrupadaki göçebe müslümanlardan daha fazla islam konusunda bilgi sahibidir fakat müslüman değildir. "bilgi" ile ders arasında işte böyle fark var... "ders" alan, kendisine öğretilenleri benimser, içselleştirir. diğeri ise bilgiyi taşır. tıpkı eşeğin semer taşıması gibi!...
avrupalı müslümanların avrupa da kurban kesmeleri çok kısıtlı. onun için çoğu kurban kesemiyor, kurban kesimine şahit olamıyor. olsa böyle cinayetler işleyemez1..

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: Kurban Bayramı

Mesaj gönderen KRALMAS » 16 Şub 2015, 17:29

forsa yazdı:bilmek farklı ders almak farklıdır... islam konusunda bilgi sahibi olmak insanı müslüman yapmaz. "ders" almalıdır. insan vardır islamla ilgili yarım saat "ders" verilir, verilen dersi alır müslüman olur... insan vardır, kaytano gibi islam konusunda 10 ciltlik kitap yazacak kadar bilgi sahibidir fakat müslüman değildir.
Bilen kişinin, bildiği konuda ders almasına da gerek yoktur zaten. Bir de bilmediği konuda ders verenler vardır, onların öğrencilerine acımaktan başka bir şey yapamazsın.
forsa yazdı:şimdi ben, dünyadaki hıristiyanların yarısından daha fazla hıristiyanlık konusunda "bilgi" sahibiyim. fakat hıristiyan değilim.
Klasik bir müslüman işte. Kuran'ı okur anlamaz veya anladığını beğenmez, gider onlarca hadis, fıkıh, tesfir kitabı okur, hocalarına-abilerine-ona-buna danışır, bu işe yıllarını verir, ama diğer dinlerin tümüne toplasan iki gününü bile ayırmaz. Sorsan diğer dinlerin tümünü araştırdım, onlardan daha iyi biliyorum der birde utanmadan.

Hristiyan olmaman, bilgi sahibi olmandan değil, bu coğrafyada dünyaya gelmiş olmandan kaynaklı. Amerika'da dünyaya gelsen ailenden, yakın çevrenden, alim sahibi saydığın insanlardan müslümanlık değil, hristiyanlık öğrenecektin ve hristiyan olacaktın, bu oldukça basit coğrafi bir mesele.
forsa yazdı:avrupalı hıristiyanlar da, avrupadaki göçebe müslümanlardan daha fazla islam konusunda bilgi sahibidir fakat müslüman değildir.
Avrupalı hristiyanların islam konusunda ki bilgisi ise televizyon ve internette gördükleri ile sınırlıdır, yani;

1- işit, el kaide gibi terör örgütlerinin eylemleri.
2- altından yapılma malikanelerden hayvan gibi yaşayan çöl bedevileri.
3- poşete sokulmuş, sopayla dövülen kadınlar.
4- putlar etrafında dönen, onlara tapınan insanlar
vb..

Aynı bizim hinduların yaşam tarzı hakkında düşündüklerimizi, onlarda müslümanlar için düşünürler. Durum buykende, bu insanların bırak bilgi sahibi olmasını, araştırma yapmaya luzum duymalarını beklemek bile abesle iştigaldir.
forsa yazdı:"bilgi" ile ders arasında işte böyle fark var... "ders" alan, kendisine öğretilenleri benimser, içselleştirir. diğeri ise bilgiyi taşır. tıpkı eşeğin semer taşıması gibi!... avrupalı müslümanların avrupa da kurban kesmeleri çok kısıtlı. onun için çoğu kurban kesemiyor, kurban kesimine şahit olamıyor. olsa böyle cinayetler işleyemez1..
Kurban kesmek katliamları önlüyor olsa, kan gölüne islam ülkeleri değil, avrupa ülkeleri dönüyor olurdu, müslümanlarda en huzurlu oldukları ülkeler sorulduğunda avrupa ülkelerini değil, şeriatla yönetilen ülkeleri sayarlardı. Gerçekler ortadayken, vıdı vıdı yapmanın anlamı yok.

Cevapla