Vergilerim Papa'ya gitmesin - İspanya [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Vergilerim Papa'ya gitmesin - İspanya

Mesaj gönderen Q_continuum » 03 Mar 2015, 15:36

forsa yazdı:
Q_continuum yazdı:
forsa yazdı:Ulan soysuz salak!
Aynı devirde Osmanlı da millet kesip doğruyordu da fransız ihtilalini neden sen yapmadın???...fransız ihtilali fransada yapılır diyorsan (eğer diyebiliyorsan kuş kadar beynin var demektir) sen de osmanlı ihtilali yapsaydın da kesip doğranmaktan kurtulsaydın!
Osmanlı milleti kesip doğruyordu da sen kaç kere doğrandın?..
osmanlının sanata bilme katkısının olmadını ben niye iddia edeyim be salak!..
bu ülkede benim gibi tecavüzcüler varsa kaç kere tecavüze uğradın? Uğradıysan yapsaydın bir ihtilal de kurtulsaydın!
Ulan şerefsiz moron, ne iddia ettiğinin bile farkında değilsin, embesil soyu!!!! Ulan dangalak, Osmanlı her işgal ettiği yere gül mü dağıtarak girdi? Elbette ki keserek girdi!!!!!!!!!
Ulan moron oğlu moron, Osmanlıdan Atatürk'ün ihtilaliyle kurtulduk, okuduğu binlerce kitabın arasında Fransız İhtilalinden de esinlendiği bilinen bir şey! Oysa senin gibi köleler domalmaya devam etmek isterler!!!!

Fransızları kötüleyip onların icadı olan ihtilali kötülemene karşılık, aynı boku yiyen insan kesen Osmanlının katkılarını da mı kötüleyeceksin diye sordum!!!!!! Osmanlının kesip biçmesine karşılık onun sanata ve bilime kısıtlı da olsa katkılarını kötülemeyceksen, NİÇİN o zaman Fransızın icadı ihtilali kötülüyorsun???? Bunu anlayamayacak kadar embesil olduğun ortada!!!!!!!!!!!!!!!! Zaten senin gibi beyni buruşmuş bütün imamlar böyle, ne kendi söylediklerinizi anlarsınız ne de karşı tarafın söylediklerini, tek yaptığınız ezberden sallamak. Siz yapınca doğru, başkası yapınca yanlış. Hepiniz şizofrensiniz, ülkenin başına seçtiklerinizden belli!!!!!!!

Ulan embesil, istatistik diye bir şey var, herşey herkesin başına gelmez, ama ülkede senin gibilerin tecavüzü ayyuka çıktı, gün geçmiyor ki bir kız çocuğuna tecavüz haberi çıkmasın.

Ne iddia ettiğinden bile habersiz bir şizofrensin!
Ulan eşşek herif!..
macaristanın başkenti budapeşte'deki türbenin adı kılıç baba türbvesi mi, gül baba türbesi mi?..

ulan eşşek herif-2!...
madem osmanlı her igal ettiği yere keserek girdi de girdiği yerdekiler armut mu topluyordu?..osnanlının kökünü kuruttuğu bir tane millet var mı?...daha cumhuriyet dönemine kadar istanbul'da eşşek yüküyle yunan, bulgar, sırp, yahudi yaşıyordu. İstanbul'da bu azınlıkların kökünü kurutan, cumhuriyet dönemidir.
Osmanlı'dan atarürk ihtileliyle kurtulduysanız çok beklemişsiniz!..daha önce neden kurtulmadınız? Keyfiniz yerindeydi demek ki!...kurtulmak için bir milyon müslümanın 1. dünya savaşında cephelerde ölmesini mi beklediniz?...hitler “atetürkten sonra türkiyeyi ahmaklar yönetiyor” derken ne demek istedi?
Fransız ihtilalinden taa 150 sene sonra atatürk sayesinde osnalıdan kurtulduğunuza göre sizde kurtarılmaya değer ne kaldı? Eşşeklikten başka!..
fransız ihtilalini tabii ki kötülerim. Bir taraftan “her millet kendi bulunduğu topraklar üzerinde kendi kendini yönetme hakkına sahip olmalıdır” diyerek yunanistanı, bulgaristanı, sırbistanı kışkırtacak, hem de cezayiri, tunus u suriyeyi, istanbulu antep i işgal edecek!...böyle sahtekarlıklara ancak senin gibi sahtekarlar karşı çıkmaz!...
Ulan şerefsiz piç! Bir söylediğin bir diğerini tutmuyor! Ulan moron oğlu moron, arasında asırlar olan olayları sanki aynı anda oluyormuş gibi ancak senin gibi bir şizofren değerlendirir. Ne farkı var ulan Osmanlıyla diğer imaratorlukların? Hepsi işgal ve çıkar uğruna insan öldürmüştür. Sen de buraya gelmiş yüzsüzce birisini savunuyorsun!!!!!,

Macristan'a Osmanlı gelsin diye yaldızlı davetiye mi çıkarttı Macarlar, embesil herif?!!!! Sen git adamın toprağını işgal et, sonar üzerine türbe yap, barışcıl ol. Nasıl bir şizofrenseniz hepiniz, aynı bokun soyusunuz!!!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Mesaj gönderen forsa » 03 Mar 2015, 17:26

ULAN ŞEREFLİ EŞŞEK OĞLU EŞŞEK!...
osmanlı macaristana din-i mübini yaymak için gitti!...
ulan salak!. oraya insanları kılıçtan geçerimek için gittiyse kime islamı anlatacak?..
sümüksü beynin anlamıyor ki insanları sağ bırakmalı ki din-i mübini anlatabilsin, islamiyet yayılsın.!
kör gözünle de gördüğün gibi, yunanistan da bulgaristan da sırbistan da macaritan da ermenistan da yerli yerine duruyor!..
sen oksitanya, inka, maya uygarlıkları nerede, nerede 100 milyon kızılderili onların hesabını ver!..
evet fidel kastro nun ülkesi bizi davet ediyor:"gelin ülkemize ortaköy camisi gibi güzel bir cami yapın" diyor! arsasını da bedavadan veriyor, anladın mı ahmak oğlu tokmak!.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 03 Mar 2015, 18:15

forsa yazdı:ULAN ŞEREFLİ EŞŞEK OĞLU EŞŞEK!...
ulan salak!. oraya insanları kılıçtan geçerimek için gittiyse kime islamı anlatacak?..
sümüksü beynin anlamıyor ki insanları sağ bırakmalı ki din-i mübini anlatabilsin, islamiyet yayılsın.!
kör gözünle de gördüğün gibi, yunanistan da bulgaristan da sırbistan da macaritan da ermenistan da yerli yerine duruyor!..
sen oksitanya, inka, maya uygarlıkları nerede, nerede 100 milyon kızılderili onların hesabını ver!..
evet fidel kastro nun ülkesi bizi davet ediyor:"gelin ülkemize ortaköy camisi gibi güzel bir cami yapın" diyor! arsasını da bedavadan veriyor, anladın mı ahmak oğlu tokmak!.
Ulan dangalak, adamların kendi dinleri var, kime vazife din yaymak. Din yaymak hep bahane, amaç adamların mallarına ve kadınlarına tecavüz etmek. Çok can atıyorlardı sanki senin tecavüzcü dini yaymana!!!!

Ne alakası var embesil herif Amerika Yerlilerinin bu konuyla? Oraya giden hıristiyanlar çok mu matahdı, aynı bokun soyusunuz! Hem ben niye hesabını veriyorum dangalak soyu??????
Castro'nun mülüman vatandaşları için cami yaptırmasıyla, gelin size domalıp dininizi kabul ediyoruz demek arasında epey bir fark var. Osmanlının istila etmeden önce Macarlardan davetiye geldiğini iddia edecek kadar da ahmak değilsindir diye düşünüyorum, ama senin gibi embesiller her zaman şaşırtıyor beni!!!!
Ulan embesil, o saydığın ülkelerin hepsi Osmanlıdan kurtulmak için uğraştılar, hepsi şu anda can düşmanın!!! 500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennun değil gibiler!!!! Nasıl bir embsilsen her şeyi tersinden anlamakta ve görmekte çok başarılısın, aynen burada ezilip siktir edilen diğer embesil şizofren mümin kardeşlerin gibi!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Mesaj gönderen forsa » 04 Mar 2015, 09:55

Q_continuum yazdı:
Ulan dangalak, adamların kendi dinleri var, kime vazife din yaymak. Din yaymak hep bahane, amaç adamların mallarına ve kadınlarına tecavüz etmek. Çok can atıyorlardı sanki senin tecavüzcü dini yaymana!!!!

Ne alakası var embesil herif Amerika Yerlilerinin bu konuyla? Oraya giden hıristiyanlar çok mu matahdı, aynı bokun soyusunuz! Hem ben niye hesabını veriyorum dangalak soyu??????
Castro'nun mülüman vatandaşları için cami yaptırmasıyla, gelin size domalıp dininizi kabul ediyoruz demek arasında epey bir fark var. Osmanlının istila etmeden önce Macarlardan davetiye geldiğini iddia edecek kadar da ahmak değilsindir diye düşünüyorum, ama senin gibi embesiller her zaman şaşırtıyor beni!!!!
Ulan embesil, o saydığın ülkelerin hepsi Osmanlıdan kurtulmak için uğraştılar, hepsi şu anda can düşmanın!!! 500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennun değil gibiler!!!! Nasıl bir embsilsen her şeyi tersinden anlamakta ve görmekte çok başarılısın, aynen burada ezilip siktir edilen diğer embesil şizofren mümin kardeşlerin gibi!
ULAN EŞŞEK OĞLU SIPA!..
adamların kadınlarına tecavüz ederek nasıl dine davet edilir salak herif!..
adamları öldürerek ölüleri nasıl islama sokulur beyinsiz herif!....
benim dinim için ölmüyorlardı da, istanbul un fethi esnasında fatih sultan mehmet in yanındaki top ustası MACAR URBAN'ın işi neydi?... sersem herif!...
ULAN EŞŞEK OĞLU SIPA-2
senin ağzından boktan başka bir şey çıkmaz mı?...
eşşekler ve sıpalar bok koklamaya çok bayılırlar senin gibi...
o saydığım ülkelerin hepsi de osmanlıdan kurtulmak için kaçmış değillerdi, onların hepsinin amacı afrika ve hindistanı ele geçrip sömürmekti. Osmanlı afrika ve hindistanı koruma altına alınca, hindistana ulaşabilecek başka yollar ararken amerikayı buldular ve yağmaladılar karga cahil!..
500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennun değil gibi iseler sen 500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennunsun ki ha'la' buralardasın!... osmalıdan kaçmak gibi bir düşünceleri olsaydı en uzağa senin kaçman lazımdı it herif!...

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 04 Mar 2015, 11:42

forsa yazdı:
Q_continuum yazdı:

ULAN EŞŞEK OĞLU SIPA!..
adamların kadınlarına tecavüz ederek nasıl dine davet edilir salak herif!..
adamları öldürerek ölüleri nasıl islama sokulur beyinsiz herif!....
benim dinim için ölmüyorlardı da, istanbul un fethi esnasında fatih sultan mehmet in yanındaki top ustası MACAR URBAN'ın işi neydi?... sersem herif!...
ULAN EŞŞEK OĞLU SIPA-2
senin ağzından boktan başka bir şey çıkmaz mı?...
eşşekler ve sıpalar bok koklamaya çok bayılırlar senin gibi...
o saydığım ülkelerin hepsi de osmanlıdan kurtulmak için kaçmış değillerdi, onların hepsinin amacı afrika ve hindistanı ele geçrip sömürmekti. Osmanlı afrika ve hindistanı koruma altına alınca, hindistana ulaşabilecek başka yollar ararken amerikayı buldular ve yağmaladılar karga cahil!..
500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennun değil gibi iseler sen 500 yıl domaltılmış olmaktan pek mennunsun ki ha'la' buralardasın!... osmalıdan kaçmak gibi bir düşünceleri olsaydı en uzağa senin kaçman lazımdı it herif!...
Kimse kimseyi dine davet etmiyor, tam anlamıyla sike sike dinine itaat ettiriyor. Dangalak moron, keserek dini yaymak, bir toplumun büyük bir kısmını öldürüp geri kalanını terörize ederek o dini kabul ettirmektir!!! Sen nasıl bir şizofren moronsan daha yerleşmiş ifadeleri kullanmaktan acizsin!!!!!

Beyinsiz imam hatip ortaokullu falan mısın, ne? Tam bir sümüklü imam gibi fikir yoksunusun!!!!! Ben domalmaktan hoşlanmadığım için de orada değilim, sen kendine bak! Senin gibi moronlar domalmayı hakediyorlar, ama ülkeden kaçamayan aydınlara yazık!!!!!!

Beyinsiz moron, sen hiç devşirme nedir bilmiyor olmalısın! Ayrıca her istilacıyla işbirliği yapacak hainler her zaman olmuştur. Hain olmasalar da ölmek yerine kabullenip hizmet eden, hatta çıkarlarını güden gayrimüslimler olmuştur. Bu, Osmanlının zorbalığını ve dinini kılıç zoruyla yaydığı gerçeğini değiştirmez, aynen zamanında Türklerin başına geldiği gibi. Senin gibi davarlar sanır ki Türkler müslümanlığı SEÇTİLER! Ulan, kadınını elinden alan ve tecavüz edenin dinini kim ne yapsın?!!!! Araplar tarafından neredeyse yok edildiler ve geriye kalanlar sike sike müslüman yapıldılar! Senin tabii bunu kabullenmen mümkün değil, çünkü beyninde yeteri kadar nöron yok, hepsi imanın sayesinde tecavüze uğramış, belli ki hoşuna gidiyor!!!!

forsa

Mesaj gönderen forsa » 05 Mar 2015, 15:04

ULAN EŞŞŞŞEK HERİF!...
Kristof kolomb 1492 de amerikayı keşfettiğinde Amerika kıtasının toplam nüfusu 145 milyon, batı Avrupa nın nüfusu 100 milyon, Osmanlı türk nüfusu 5 milyondu. Bu 5 milyon nüfusun 1 milyonu alevi olduğu için, aleviler de Osmanlıyı boykot ettikeri için aktif olarak 4 milyon türk nüfusu var idi!.. Şimdi bu 4 miyon nüfus nasıl oluyor da 100 miyon nüfusu kesiyor salak herif!.. sen Avrupalıları kereste kütük mü sanıyorsun?....
Olay şu: homoseksüellik antik roma kültürünün en önemli parçası idi. (Aristo mu keşfetti, Sezar mı bilmiyorum). Hıristiyanlık avrupaya yayılınca homoseksüelliğin de kökü kazındı. Fakat 15. yüzyılda rönesansla (sana göre aydınlanma ile) Avrupa da homoseksüellik yeniden başladı. Yani avrupalı erkekler karılarını boşverip birbirlerini yönetmeye başladılar. Açıkta kalan Avrupalı karılar (15. yüzyılda Avrupa medeniyeti hemüz lezbiyenliği icat edecek düzeyle olmadığından) benim dedelerime face attı. Dedelerim de “davet edene icabet ediniz” hadis i şerifi uyarınca bu davete icabet ettiler hepsi bu!.... inanmıyorsan Avrupalı karıların eteklerindeki yırtık ön taraftan mı, arka taraftan mı bakabilirsin!.. (bakıp da ne anlayacaksan?????)

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 05 Mar 2015, 15:34

forsa yazdı:ULAN EŞŞŞŞEK HERİF!...
Kristof kolomb 1492 de amerikayı keşfettiğinde Amerika kıtasının toplam nüfusu 145 milyon, batı Avrupa nın nüfusu 100 milyon, Osmanlı türk nüfusu 5 milyondu. Bu 5 milyon nüfusun 1 milyonu alevi olduğu için, aleviler de Osmanlıyı boykot ettikeri için aktif olarak 4 milyon türk nüfusu var idi!.. Şimdi bu 4 miyon nüfus nasıl oluyor da 100 miyon nüfusu kesiyor salak herif!.. sen Avrupalıları kereste kütük mü sanıyorsun?....
Olay şu: homoseksüellik antik roma kültürünün en önemli parçası idi. (Aristo mu keşfetti, Sezar mı bilmiyorum). Hıristiyanlık avrupaya yayılınca homoseksüelliğin de kökü kazındı. Fakat 15. yüzyılda rönesansla (sana göre aydınlanma ile) Avrupa da homoseksüellik yeniden başladı. Yani avrupalı erkekler karılarını boşverip birbirlerini yönetmeye başladılar. Açıkta kalan Avrupalı karılar (15. yüzyılda Avrupa medeniyeti hemüz lezbiyenliği icat edecek düzeyle olmadığından) benim dedelerime face attı. Dedelerim de “davet edene icabet ediniz” hadis i şerifi uyarınca bu davete icabet ettiler hepsi bu!.... inanmıyorsan Avrupalı karıların eteklerindeki yırtık ön taraftan mı, arka taraftan mı bakabilirsin!.. (bakıp da ne anlayacaksan?????)
Tam bir şizofren moronsun! Osmanlının yediği boku Avrupalıları örnek göstererek haklı çıkartamazsın! Homoseksüelliği kimse keşvetmedi, doğada her canlıda belli oranlarda gözlemlenmektedir ve evrimsel bir işlevi bile olduğu düşünülüyor. Hangi durumların fiziksel olarak erkek veya kadın beynini karşı rollere anne karnındayken ittiğine dair somut araştırmalar var. Bunlardan birisi arka arkaya erkek çocuk doğuran bir kadının bir sonraki her erkek çocuğunun homoseksüel olma olasılığı arttığıdır, ve açıklaması da çok basit; anne vücudunun bağışıklık sistemi erkek bebeğe karşı antikor üretmekte ve her seferinde bu tepki artmaktadır.

Erişkin homoseksüelliğin yanlış bir yanı olmamakla birlikte pedofili aşağılık bir suötur. Müslümanlar arasında da oğlancılık diz boyu! Suudi Arabistan'da sokağa erkek çocuğunu yanlız bırakmak kız çocuğu bırakmaktan daha tehlikelidir. Hapisaneleri %90 pedofil oğlancıyla doludur. Dinlerin ahlakla bir alakası yoktur, amaçları insanları ayrıştırmak ve güç toplamaktır.

Nasıl bir cinsel ezikliğin varsa, düşünmene engel! Git kendine bir kız arkadaş edin!!!

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 05 Mar 2015, 22:46

Cahilliğinden bu kadar habersiz, ya da cahilliğinden bu kadar utanmaz bir insan daha tanıyorum ama burada sözünü edip siyasete dalmak istemiyorum.

Kristof Kolomb Amerika'yı keşfettiğinde Amerika kıtasının nüfusu 145 milyon, batı Avrupa'nın nüfusu 100 milyon idiyse, Amerika nüfusunun hemen hemen tamamını oluşturan Kızılderililer ve İnkalar aşağı yukarı toplam 145 milyondu demektir. Avrupa'nın tamamı da Amerika'ya göç etmediğine göre, altı üstü bir kaç bin Avrupalı 145 milyon Amerika ahalisini yok ettiğine inanıyorsun demek ki...

Peki o zaman 4 milyon Türkün 100 milyon Avrupalıyı kestiğine neden inanmıyorsun? Kesti kesmedi demiyorum, sadece senin kafadan atma önermelerini esas alıp mantık yürütüyorum.

Ayrıca, Alevileri Türk'ten saymadığın da belli oluyor. Yine dinin galebe çalmış. Aleviler has be has Türk'tür. Anadolu Alevilerinin tamamı Türkmen yörüklerdir.

forsa, son derece cahil bir utanmazsın. Ettiğin küfürlere karşılık hak ederek yediğin küfürlerden bile rahatsızlık duymayacak kadar utanmazsın. Eğer bir tanrı var ve kullarını sadece senin zannettiğin niteliklerle değerlendiriyor, cahil mi değil mi, kendini yetiştirmiş mi, yetiştirmemiş mi, onurlu mu, utanmaz mı, ahlaklı mı, haysiyetsiz mi diye bakmıyorsa, o tanrı da dini de sana layık demektir. Sakın o tanrının kıçından ve dininden ayrılma. Sana çok yakışıyor.

forsa

Mesaj gönderen forsa » 08 Mar 2015, 16:44

pergel yazdı:
Cahilliğinden bu kadar habersiz, ya da cahilliğinden bu kadar utanmaz bir insan daha tanıyorum ama burada sözünü edip siyasete dalmak istemiyorum.

Kristof Kolomb Amerika'yı keşfettiğinde Amerika kıtasının nüfusu 145 milyon, batı Avrupa'nın nüfusu 100 milyon idiyse, Amerika nüfusunun hemen hemen tamamını oluşturan Kızılderililer ve İnkalar aşağı yukarı toplam 145 milyondu demektir. Avrupa'nın tamamı da Amerika'ya göç etmediğine göre, altı üstü bir kaç bin Avrupalı 145 milyon Amerika ahalisini yok ettiğine inanıyorsun demek ki...

Peki o zaman 4 milyon Türkün 100 milyon Avrupalıyı kestiğine neden inanmıyorsun? Kesti kesmedi demiyorum, sadece senin kafadan atma önermelerini esas alıp mantık yürütüyorum.

Ayrıca, Alevileri Türk'ten saymadığın da belli oluyor. Yine dinin galebe çalmış. Aleviler has be has Türk'tür. Anadolu Alevilerinin tamamı Türkmen yörüklerdir.

forsa, son derece cahil bir utanmazsın. Ettiğin küfürlere karşılık hak ederek yediğin küfürlerden bile rahatsızlık duymayacak kadar utanmazsın. Eğer bir tanrı var ve kullarını sadece senin zannettiğin niteliklerle değerlendiriyor, cahil mi değil mi, kendini yetiştirmiş mi, yetiştirmemiş mi, onurlu mu, utanmaz mı, ahlaklı mı, haysiyetsiz mi diye bakmıyorsa, o tanrı da dini de sana layık demektir. Sakın o tanrının kıçından ve dininden ayrılma. Sana çok yakışıyor.
Sizin gibi kara cahillerin yanında benim gibi bir cahil allame i cihan demektir!..
4 milyon türk, 100 milyon Avrupalıyı kesseydi/ kesebilseydi bugün Avrupa halkları olmazdı!... 100 milyon Avrupalı 145 milyon amerikalıının tamamını da kesmedi, bir kısmını kestiler, çünkü Amerika halkları demiri ve dolayısıyla kılıcı, baltayı, daha sonraki dönemlere top ve tüfeği tanımamışlardı. Sadece kamışlardan yapma okları vardı. O oklarla da birbirleriyle savaş halindeydiler. Bundan dolayı Avrupalılar anerikan yerlilerine büyük teknolojik üstünlük sağladılar. Avrupa nüfusu 1492 de 100 milyondu ama sürekli çoğalmaya devam ettiler, sürekli amerikaya göç vermelerine rağmen Avrupa nüfusunu da artırdılar. Amerikan ve avusturalya yerlilerini sadece keserek de yok etmediler: çiçek mikrobu, tifüs mikrobu vs. bulaştırdılar, salgın hastalıklarıla öldürdüğler.
Türklerle Avrupalılar arasında ise belirgin bir teknoloji farklılığı yoktu. 17. yuzyılın başına kadar belki Türkler bir adım öndeydi o kadar. Hatta Türkler top tekniğini Macarlardan öğrendi. O kadarlık önde olmak da o kadar nüfusu imha etmeye yetmez. Zaten Türklerin de Avrupalıları yok etmek gibi bir niyeti yoktu…
Alevileri türk saymamak gibi bir niyetim de yok!...
Aleviler iran daki şah İsmail ile temas halinde olumca 40 bin kadar alevi yavuz sultan selim döneminde öldürülmüştür (Alevilerin kendi iddiası) ve tabii bundan sonra da aleviler Osmanlıyı boykot ettiler, seferlere iştirak etmediler. Bunu fark eden uyanık İngiliz, ( İngilizler, 16. yüzyıl sonundan itibaren Osmanlı devletini yıkma faaliyetine giriştiler. Farkına vardıkları şeylerden biri, Osmanlı devletinin Alevileri askere almadıkları oldu. Şöyle düşündüler: eğer, Sünni nüfusun bir en azından bir kısmını gizlice Alevileştirirsek, osmanının askeri gücünü kırarız. Bu kapsamsa ajan din adamları vasıtasıyla, devletin elinin uzanamayacağı hücra köylerdeki Sünni köylerin belli bir kısmını Alevileştirmeyi başardılar. Tokat ın Erbaa ilçesine bağlı keçeci ve sokutaş göyleri böyle köylerdir. Yani önceden Sünni iken İngiliz ajanlar tarafından Alevileştirilmişlerdir. Türkiye genelinde bu şekilde ne kadar sonradan Alevileşmiş köy var bilmiyorum.) sonuçta Osmanlı ordusunun askeri gücü zayıfladı. Hata 17. yy. boyunda ardı ardına amadolu da iç isyan çıkararak devletin askeri gücünü iyice zayıflattılar. (muhtemelen İngiliz ajanların faaliyeti) Zayıflyan osmnanlı askeri gücü de Avrupa ve rusyaya karşı yenilmeye en sornunda da dağılmaya başladı…

Küfür olayına gelince: küfür işini kimin başlattığına iyi bak!...
Ettiğim küfürlere karşılık hak ederek yediğim küfürler mi var, yoksa tam tersi, yediğim küfürlere karşılık hak ederek karşılık verdiğim küfürler mi?...Yediğim küfürlere karşı hakkerderek karşılık verdiğim küfürlerden dolayı neden rahatsızlık duyayım ve de utanayım?....

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 08 Mar 2015, 21:38

forsa, yazdıklarımı okumuşsun, saçmaladığını fark etmişsin ve güya işi toparlamaya çalışmışsın ama öncekinden daha fena saçmalamışsın. Yazdıkların o kadar cahilce, mantıksız, tutarsız, gerçeklerden, tarihten, bilimden uzak ve o kadar abuk sabuk ki, bundan sonra seni bilinçli, bilgili ve akıl sahibi bir insan yerine koyarak cevap vermeyi kendime zul olarak görüyorum.

Sen, hiç bir bilgi donanımına sahip olmayan ama aklınca forumları sabote etmeye çalışan, bundan sevap kazanıp cennette hurilerle güreş tutacağını zanneden bir zavallısın. Sen, forumlarımızı sabote edemezsin. Buna ne bilgin, ne ahlakın, ne saygınlığın ne de gücün yeter.

Şu ana kadar burada yazmana izin verilmesinin sebebi; bir müslümanın ne kadar cahil ve utanmaz olabileceğini, karşısındaki insanların hem bilimsel, hem entelektüel, hem dini bilgi ve donanımlarının farkına varamayacak kadar bilinçsizce saldırganlık yapabileceğini, hiç bir konu üzerinde bilgisini ortaya doğru olarak koyacak biçimde tartışamadığını okuyanlara gösterebilmek, kanıtlayabilmektir. Sanırım bu konuda üzerine düşeni yapmış bulunuyorsun. Hiç bir konu başlığını konusu üzerinde tartışarak sürdürmeyi beceremedin. Konuyu tamamen saçma sapan mecralara saptırdın. Sürekli olarak aynı konu üzerinde konuşmayı bile beceremiyorsun.

Her konuda bilgisiz ve her konuda yetersizsin. Seni buraya birileri yönlendirmiş ve yaptıklarından dolayı sırtını sıvazlıyorlarsa, benden sana ağabey tavsiyesi, o insanların yüzlerine biraz dikkatlice bak. Sana ne yaptıklarını, ne hale soktuklarını anlamaya çalış.

Burada takma isimle yazman, gerçek kimliğinin bilinmemesi, senin yetersiz ve bilgisiz bir kimse olduğun gerçeğini değiştirmiyor ki... Sadece kimliğin bilinmiyor. Ama burada yazan sensin. Kendinden de mi saklanacaksın? Kendinden kaçacak mısın? Dön bir kendine bak ve söylediklerimi anlamaya çalış. Tam olarak anlayamayacağını elbette biliyorum. Burada yazdıklarım, yine de üzerime düşen insani görevi yapmış olabilmem içindir. Gerisi benim vicdanımı ilgilendirmez.

Bu forumda sabote etmeye çalıştığın başlıklar senin yazılarından temizlenecek ve olması gereken hallerine geri döndürülecektir. Bu işlem zannettiğinden daha kolaydır ve bize verebildiğin herhangi bir eziyet veya zarar yok. Sadece kendini, niteliklerini takdim ettin.

Küfürleşmeye gelince; baktım, ilk olarak sen küfretmişsin. Buna şaşırmadım. Buraya gelip yalnızca küfür eden, başka bir fikir üretimi olmayan tek ve ilk müslüman sen değilsin.

Sizlere kızmıyoruz. Sizler dininizin ve fıtratınızın gereğini yapıyorsunuz. Sizin dininiz böyle -düşünemeyen, bilmeyen, kendisine talim ettirilmiş uydurmalardan başkasını akıl edemeyen, etmek bile istemeyen- insanlar yetiştirmeyi teşvik eden bir din. Eğer size tercih etme fırsatı verselerdi, siz de onurlu, haysiyetli, dürüst, bilgili ve saygın insanlar olmayı tercih ederdiniz elbette. Ama sormadılar, 3 yaşınızdan beri sizi böyle olmanız için yetiştirdiler. Ne kadar üzücü...

Sana veda ediyoruz. Senden ve aklınca forumu sabote etmek için acizce çırpınmalarından sıkıldık. Umarım başka bir isimle tekrar üye olmaya kalkışmazsın. Bunu anlarız ve senin hiç bir şey anlayamamış olduğuna çok üzülürüz.

Ülkemizin ve istikbalimizin sizler gibi ucubelerden kurtulması dileğiyle...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir