Fantezinize Neden Tanrı Diyorsunuz ki?

Bu forum altına yazılan mesajlar, ana sayfada blog olarak yayınlanacak. Yazma yetkisi sadece uygun görülen üyelere verilecek.

kemalistcan
Admin

Re: Fantezinize Neden Tanrı Diyorsunuz ki?

Mesaj gönderen kemalistcan » 04 Ara 2012, 23:35

Görsellik çok önemli; bu özdeyişi çok görüyorum ama hiç bu kadar çekmemişti beni...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

keşifci
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Re: Fantezinize Neden Tanrı Diyorsunuz ki?

Mesaj gönderen keşifci » 20 Tem 2015, 23:07

Epikur den beri tartisilan "Kötülük problemi" ne deginmisler.Aslinda çok mantıklı bir soru önermesi madem tanrı var ve herseye kadir,neden yeryüzündeki bu vahşete kötülüğe dur demiyor.Kimse bana şu klasik imtihan için lafını söylemesi.Yolda sahipsiz bir köpek ezilmiş bir şekilde yatıyor olsa hangimizin vicdanı sızlıyor yada sahip olduğumuz bir hayvan ölünce bile kaç zaman kahroluyoruz.Peki soruyorum nasıl oluyor da Tanrı yada Allah yada ne derseniz dünyada söylediklerinin kat be kat fazlası acı, ölüm ve vahşet varken engel olmuyor.Nasil bu sürece kayıtsız kalıyor, kim imtihan için çocuklarının ölmesine izin verir yada bırakın evinde baktığı hayvanlar ölmek üzereyken yardım etmez.Biz insanlar olarak bu kadar hassas isek Tanrı diye birşey varsa daha hassas daha merhametli olmalı, ısı gücü cheennemle korkutur kendini yüceltmek övünmek olmamalı.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir