Yeni Blog Sayfamıza Hoş Geldiniz

Bu forum altına yazılan mesajlar, ana sayfada blog olarak yayınlanacak. Yazma yetkisi sadece uygun görülen üyelere verilecek.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Yeni Blog Sayfamıza Hoş Geldiniz

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Eki 2011, 17:22

Bugünden itibaren, yetki sahibi olacak üyelerimiz dilekleri yazıları, ana sayfada yayınlanmak üzere, blog bölümümüzde yayınlayabilecektir. Konulara yorum yapmak için forumlarımıza giriş yapmanız gerekmektedir.

keşifci
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Re: Yeni Blog Sayfamıza Hoş Geldiniz

Mesaj gönderen keşifci » 20 Tem 2015, 09:56

Teşekkür ederiz.Sitenize bir süredir takip edip değerli bilgilerinizden faydalanıyordum.İki gün önce de üye oldum.Herkesin fikrini özgürce savunduğu,sıradışı konuların konuşulduğu,daha doğrusu günlük hayatta başka insanlarla tartışamayacağınız birçok konuyu burda tartışabildiğinizi görüyorum.Düşünsel açıdan birşeyler öğrenmek anlamında çok iyi bir site yaratmışsınız.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Tem 2015, 14:00

Ateist Platform'a hoş geldiniz sayın keşifci. Mümkün olduğunca, özgür, tarafsız bir tartışma ve sorgulama ortamı oluşturmaya çalışıyoruz. Yeni fikirlere, platformumuza katkı sağlayacak görüş ve eleştirilere, her zaman açığız.

Malesef son günlerde forumlarımıza katılım oranı son derece düştü, bu sebeple mesajlarınıza cevap almanız biraz gecikebilir. Genelde insanlar, iktidarın baskıları sebebiyle, bu tarz sitelere kayıt olmaktan, düşüncelerini paylaşmaktan çekiniyorlar. Umarım onlarda, zamanla bu çekincelerini yıkmayı başarıp, aramıza katılırlar.

keşifci
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Mesaj gönderen keşifci » 20 Tem 2015, 22:48

Sokrates in ve kant ın sözünü kendime rehber edindim.Sokrates "sorgulamayan bir hayat yaşamaya değmez."demiştir Ne kadar da haklı değil mi?Ülkemizde sorgulamamaktan gayet mutlu olan milyonlarca insan var ve hiç de sorun etmiyorlar.Yine sorgulamadan kabul ettikleri inançlarının kendilerine sağladığı güvenli küçük alanda Kant in dediği gibi celiskilerle yaşıyorlar.Sanki ahmak ıslatan yağmura tutulmuştur.Kant ı çok severim özellikle Son aylarda bol bol kant okumaya başladım.18 yy da bir filozof un bu kadar net ve yerinde tespitler yapıp bir de çözümler bulması çok hoşuma gitti.Bana kant ı tarif et derseniz "ELESTIREL AKIL"DERİM. Her alanda kendisine aklı rehber edinmiş ama inanca da yer açıyor. Ancak inancı herhangi bir dine değil insanın kendisine bağlıyor.Ahlak yasalarının her insanda doğuştan verili olduğunu sorunun bunu ortaya çıkaracak toplumsal ve bireysel yetkinlige ulaşmak olduğunu da ekliyor.Hatta çok güzel de bir tarifi var bunun için : "USTUMDEKI YILDIZLI GÖK VE İÇİMDEKİ AHLAK YASASI"

Aslında Kant ayrı bir sohbet konusu olabilir o yüzden burada noktaliyorum.SORGULAMANIN KEŞFETMENİN İNSANI RAHATSIZ EDECEĞİNİ İYİ BİLİYORUM.BU CESARET İSTER. KENDİ AKLIMIZA KULLANMA CESARETİNİ TOPLUM OLARAK KAZANIRSAK DAHA MUTLU VE UYGAR BİR TOPLUM OLABİLİRİZ.KENDI AYDINLANMAMIZI YAŞAMAMIZ LAZIM.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir