Türkiye'de İslami Mahalle Baskısı

Din ve dinsizlik üzerine, basına yansıyan kaynaklı haberler.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Türkiye'de İslami Mahalle Baskısı

Mesaj gönderen KRALMAS » 21 Kas 2013, 08:59

Kızınız aşka mı geliyor

15 yaşındaki M.N. okuldaki bir erkek arkadaşıyla yan yana oturuyordu. Müdür yardımcısına göre M.N. elini erkek arkadaşının omzuna atmıştı. M.N.’nin babası Hasan N.’yi okula çağırarak “Kızımız buraya aşk yaşamaya mı yoksa okumaya mı geliyor?” diye sordu. Taraflar davalık oldu. Olan da, annesinin tansiyon haplarıyla intihara kalkışan ve bir haftadır okula gitmeyen ve gitmek istemeyen M.N.’ye oldu...

ÇATALCA Çok Programlı Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki M.N. okuldaki bir erkek arkadaşıyla yan yana oturuyordu. Okulun müdür yardımcısına göre M.N. elini erkek arkadaşının omzuna atmıştı. Müdür yardımcısı, M.N.’nin babası Hasan N.’yi okula çağırarak “Kızımız buraya aşk yaşamaya mı yoksa okumaya mı geliyor?” diye sordu. Hasan N., olanları anlatan müdür yardımcısına “Benim ahlakımı korumak sana mı kaldı” diye tepki gösterdi. M.N. ve babası müdür yardımcısını, müdür yardımcısı da M.N.’nin babasını savcılığa şikâyet etti. Ancak olan 15 yaşındaki M.N.’ye oldu.

Resim

İNTİHARA KALKIŞTI
Son bir haftadır okula gitmeyen M.N. babasının 2’nci kez karakola ifadeye çağırıldığı önceki gün, annesinin tansiyon haplarını içerek intihara teşebbüs etti. M.N. ailesiyle birlikte 4 yıl önce Almanya’dan Türkiye’ye geldi. Babası emekli Hasan N., AK Parti Çatalca İlçe Yönetim Kurulu yedek üyesiydi. Bu dönem Belediye Meclis Üyesi olmak için aday adayı oldu. M.N., babasını partideki tüm görevlerinden istifaya, kendisini de intihar teşebbüsüne götüren olayları 12 Kasım 2013’te Çatalça İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği’ndeki ifadesinde şöyle anlattı:

KİM KİMLE SEVGİLİ
“Öğle arası olduğu için dersim yoktu. Arkadaşlarımın bulunduğu 10/E sınıfına gittim. Arkadaşım İ.’nin oturduğu sıraya oturdum. Ön sıramızda bir erkek öğrenci, yan sıramızda da bir erkek ve bir kız öğrenci oturuyordu. İ. ile babamın yeni aldığı cep telefonuna bakıyorduk. Bu sırada okulun müdür yardımcısı Z.O. sınıfa girdi. ‘Ne yapıyorsun sen burada?’ deyip enseme vurdu. Beni, İ.’yi ve yan yana oturan diğer öğrencileri odasına götürdü. ‘Kim kiminle sevgiliyse ayrılsın, yan yana geçsin’ dedi. Sevgili olmadığımızı söyledik. Babalarımızın cep telefonu numaralarını aldı. Babamı arayıp, ‘Acilen okula gelin’ dedi. Babamı bir süre kapısının önünde bekletti. Sonra eliyle içeri çağırdı. ‘Kızınızın ilişkisi olduğunu biliyor musunuz? Kızınız buraya okumaya mı yoksa aşk yaşamaya mı geliyor?’ diye sordu. Babam cevap vermedi. Ben sevgilim olmadığını, olursa aileme söyleyeceğimi anlattım. Hocam bana, ‘Kızım ben sana sormadım. Ben senin aile yapını bilemem’ dedi. Kapı açıktı. Herkes girip çıkıyordu. Babam çok sinirlendi. Hocamla tartıştılar. Araya başka hocalar girdi. Sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün yanına gittik. Sonra da savcılığa suç duyurusunda bulunduk.”

ELİ OMUZDAYDI
Müdür Yardımcısı Z.O. da Hasan N.’den tehdit ve hakaret suçlamasıyla şikâyetçi oldu, o gün yaşananları şöyle anlattı: “Şikâyet üzerine o sınıfa gittim. M.N.’nin kolu samimi bir şekilde erkek öğrencinin omzundaydı. Babasını çağırdım. Gayet sakin bir şekilde gördüklerimi anlattım. Odamın kapısı kapalıydı. Yanımızda sadece disiplin kurulu üyesi olan bir öğretmenimiz vardı. Öğrencinin velisi birden bağırıp çağırmaya başladı. Neden böyle yaptığını anlamadım. Beni tehdit de etti. Savcılığa suç duyurusunda bulundum.”

PARTİMDEN AYRILDIM
Kızı M.N.’nin bir daha okuluna dönmek istemediğini anlatan Hasan N., “Kızımın bu olayın yaşandığı hafta sınavları vardı. Hiçbirine giremedi. Bu çocuğun durumu ne olacak. Bir daha o okula dönmeyeceğini söylüyor. Kızımı ya özel bir okula ya da başka bir ildeki bir okula göndereceğim. Ayrıca bu olayın ardından partideki tüm görevlerimden de istifa ettim. Bana kimse sahip çıkmayacaksa ülkeyi de terk edip Almanya’ya gitmeyi düşünüyorum” dedi.

Tarih: 20 Kasım 2013
Link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25159968.asp

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 31 Oca 2014, 23:51

Atatürk Havaalanında Ateist'e linç!

Gerekçesini okuyunca çok şaşıracaksınız Yurt dışında yaşadığı için Türkiye'ye 4 günlük bir ziyaret gerçekleştirdikten sonra havalimanında başından geçen ilginç olayı Ekşi Sözlük'te yazan Türkiye vatandaşı genç, ateist olduğunu söylediği için önce Umre'ye giden hacılar, sonra da polis tarafından linç edilmek istendi.

Resim

Biz sözü daha fazla uzatmayalım ve ateist olduğunu söylediği için havaliamanında neler yaşadığını anlatan gencin ifadelerine aynen yer verelim:

"İstanbul'a sadece 4 günlüğüne geldim ve işlerimi hallettikten sonra geri dönüyorum. 4 gün boyunca sabahtan akşama kadar ordan oraya koşturdum, millete laf anlattım. Bütün işlerim bitince de son gece arkadaşlarla buluştuk, ev partisi, Taksim falan derken sabaha kadar takıldık. 4:00'daki Havataş otobüsü ile de havalimanına gittim.

VE BAŞLIYORUZ...

Havalimanı saatine ve gününe bağlı olarak normalde olduğundan çok daha yoğundu ve kitlesi farklıydı. çünkü; Umre zamanıymış. Öncelikle Umre'ye gidenlerle bir sorunum yok. Hatta benim ya da başkalarının hayatına karışılmadığı sürece hiçbir sorunum yok kimseyle. İsteyen istediğine inanır, istediği şekilde yaşar ve giyinir (popimeselesi). Her yerde yarı çıplak, ayaklarında terlikler olan amcalar ve komple kapalı teyzeler var. Beyaz ve siyahın müthiş ahengi tüm havalimanını sarmıştı. (Soru: Umre'ye giden kadınlar da beyaz giyinir diye biliyordum ben ama burdaki teyzeler komple siyahtı. Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda bana bilgilendirici mesaj atarlarsa mutlu olurum) Bu gruba karşı yapabileceğim tek eleştiri; ayaklarını lavabolarda yıkayan amcalar oldu. Az ileride mescid olmasına rağmen girdiğim her tuvalette bir amca lavaboda ayağını yıkıyor ve ayaklarını her yere değdirmekte bir sakınca görmüyordu. Bu durumdan tiksindiğim için (ayakları temiz olsa da ben hijyenik bulanıyorum) havalimanından varacağım noktaya gelene kadar tuvaleti kullanmadım.

ÖNCE SÖZLÜ SATAŞMA

Güzel güzel check-in yaptım, bavulumu teslim ettim, pasaport sırasında bekliyorum. Sıralar tabii ki de içerideki kitle ile orantılı olarak Umre'ye giden vatandaşlardan oluşuyor. Önüm arkam her yer ya beyazlı amca ya da siyah teyze. Hatta arada beyazlar içerisinde çocuklar da var.

Bu süreçte ilk tepkiler gelmeye başlıyor kulağıma: "nebiçim giyinmiş", "alkol mü almış o", "yabancı da değil, elinde türkçe kitap var (kitap da marquis de sade'dan tanrıya karşı söylev[evet o gruptan dayak istediğim doğrudur] ), Türk ve müslüman küpe takar mı" gibi tepkiler. Cevap vermiyorum çünkü arada çıkabilir böyle insanlar diye düşünüyorum. Total olarak Umre'ye gidenlere mal etsem yaptığım ayıp olacak. Pasaport kontrolü ciddi bir iş olduğu için (Gruptakilerin büyük kısmının ilk defa yurtdışına çıktığını varsayıyorum. Çünkü genel prosüdürlerden %99'unun haberi yoktu) sadece bana söylenmekle yetiniyorlar. Ben de eleştirileri çok takmıyorum zaten.

BİRA İÇERSEN GÜNAHI BAŞKASINA YAZILIYORMUŞ!

Kontrol sonrası hem uçağıma biraz daha zaman olması, hem kitleden biraz uzaklaşmak hem de kitap okurken takılmak için bira içmeye gidiyorum (sabahın o saatinde sadece ben değil, orada bulunan herkes alkol alıyordu bu arada). Biramı bitirdikten sonra kafede kendi kendime takılırken Umre'ye giden gruptan bir amca yavaşça sokuluyor yanıma ve "delikanlı bizim tarafa gelebilir misin, sana bir şey sormak istiyoruz" diyor. Ben de saflığıma yanayım ki "heralde bilet, kapı, uçak vs. ile ilgili soru soracaklar" diye gidiyorum yanlarına.

Görüntü şu: oturma yerlerinin orda beni bekleyen yaklaşık 20 kişilik siyah ve beyaza bürünmüş bir grup ve nefretle bakan gözler. Giderken resmen 3,5 atmaya başlıyorum. "Amca ne oldu istersen burada sor" diyerek kaçmaya çalışıyorum ama amca sanki beni idama götürür gibi yapışmış koluma "yok yok gel sen" diye mırıldanıyor. Gittikten sonra "he amca buyur sor" dememi beklemeden arkadan yaşlı bir teyze "evladım sen Türk ve müslüman değil misin?" diye acı bir ses çıkartıyor. "Ha ney?" falan diye dumur olmuşken yaşça biraz daha genç bir abi "sen utanmıyor musun" diye ikinci soruyu soruyor. "Ne diyorsunuz siz? ne utanması?" dememe kalmadan "bizi günaha sokmaya utanmıyor musun?" diye bir köşede amca soruyor. En sonunda biraz da sesimi yükselterek "ne diyorsunuz siz, ne günahı, ne utanması" diye konuşuyorum. Beni oraya getiren amca: "evladım sırada alkol kokuyormuşsun, kulağında küpe var, içeri girdikten sonra seni alkol alırken görmüşler. Umre'ye gidenlerin yanında bir müslüman olarak bunu yapmaya utanmıyor musun?" diye açıklamayı yapıyor.

İşte o anda elim ayağım titremeye başlıyor, beynim zonkluyor. "Amcacım öncelikle size ne benim giydiğim kıyafetten?" diye sinirli bir şekilde konuşuyorum (hayır daha sesimi yükseltmedim). "Hem ayrıca alkol almamdan size ne? Siz alkol almıyorsunuz ki. alkol kokusu yüzünden de abdest bozulmaz, bişi olmaz" diye devam ediyorum. Benim cevabım üzerine gruptaki yaşlılar arkaya doğru gerilerken gençler öne doğru çıkmaya başlıyor, "olmaz" diye sert bir dille beni uyarıyorlar(!). "Ne demek olmaz ya? Size ne benim yaptıklarımdan?" diyorum. "Biz umre'ye gidiyoruz, senin imanın da bizi etkiler" gibi saçma bir söylemde bulunuyorlar.

İPLERİN KOPMASINA NEDEN OLAN O CÜMLE: BEN ALLAH'A İNANMIYORUM

"Benim imanımdan size ne? Ben zaten müslüman bile değilim, Allah'a ya da başka bir varlığın gücüne inanmıyorum. Din ile alakam yok" dememle ipler kopuyor. Genç olanları iyice yanıma geliyor ve "ne diyon sen" moduna geçiyorlar. Çevredeki insanlar da bu sırada yavaş yavaş huzursuzlanmaya da başlıyorlar. "Kardeşim sizle mi uğraşacağım, işim gücüm var benim" diye arkamı dönmemle bir tanesinin koluma yapışıp "kafir misin sen?" diye bağırması bir oluyor. Şansıma o sırada yakından havalimanı polisi geçiyor da "Memur bey bakar mısınız" diye sesleniyorum. Polisin geldiğini gören grup geri çekilip kolumu bırakıyor. Ben de hala saf bir şekilde "yardım isterim polisten, beni en azından kapıya kadar götürür. Bu grup da bir daha bulaşmaz bana" diye düşünüyorum ki meşhur Türk polisini nasıl unuttuğum için sonradan kendime kızdım.

HACILARDAN SONRA ŞİMDİ DE POLİS DEVREDE

Polis klasik olarak "ne oluyor burada" laflarından sonra ben bir şey demeden gruptan biri "memur bey bu adam bize hakaret ediyor" şikayeti geliyor(!?!?!). Lan yüzsüzlüğe bak; polisi çağıran ben, şikayet karşı taraftan. Tabii ki de Türk polisi benim gibi bir genç yerine Umre'ye giden ulvi kişileri dinleyecekti; "ne diyorsun sen" diye bana çıkışıyor.

Ben: "Memur bey, ben kendi halimde kitap okuyordum. aha bu amca geldi beni çağırdı sonra da bana hakaret etmeye başladılar"
Gruptan biri: "Ne hakareti lan? sen demedin mi ben allah'a inanmıyorum diye?"
Polis: "Allah'a mı inanmıyor? çıkar bakim cüzdanını (da neden lan neden?)
Ben: "Neden memur bey, allah'a inanmıyorum demek kötü birşey mi?"
Polis: "Sen çıkar bakim cüzdanı"
Neyse cüzdan çıkartılır verilir.
GENÇ: BEN ATEİSTİM POLİS: NASIL LAN
Polis: "Neden boş senin din hanen?"
Ben: "Memur bey ben ateistim"...

İşte bu laf. Aha bu lafı bu grubun içinde dedim. Türk polisi bu grubun yanındayken dedim. Polisin "nasıl lan" demesi ile grubun "puuuu rezil" vb. lafları, polisin "git gözümün önünden kendini çok sevdirmeden" tarzı lafları sayesinde arkamda bana küfreden bir grup ve grubun yanında yer alan bir polis ile uzaklaştım oradan. Çok eminim ki havalimanında olmasak hem o polis hem de grup tarafından fiziksel temasa (koldan tutmadan daha fazlası) maruz kalarak ayrılacaktım oradan...

Oysa ki ne kadar da güzel bir 4 gün geçirmiştim lan Türkiye'de. İşlerimi halletmiş, arkadaşlarımla güzel vakit geçirmiş şekilde yüzümde gülümseme ile geri dönüyordum. Hatta bir sonraki işim Türkiye'de olsun da daha çok böyle güzel zamanım olsa diye düşünürken son kararımı verdim; asla dönmüyorum. Çünkü bu olay sonuç değil başlangıç. "ecdadımız", "dinimiz", "peygamberimiz" düşünceleri "ama biz hep ezildik ve eziliyoruz" cümleleri ile iyice arttı ve artacak. Toplum müslüman-diğerleri şeklinde ayrılmış durumda ve müslümanlar öyle bir güç kazanmış durumdalar ki kendi halinde takılan insanları bile güzellikle(!) dine döndürmeye çalışıyorlar.

BİLİYORUM BÜTÜN MÜSLÜMANLAR BÖYLE DEĞİL

Biliyorum bütün müslümanlar böyle değil. Biliyorum bu arkadaşları eleştiren müslümanlar da var ama böyle gruplar git gide artmakta ve yüzsüzce insanlara saldırmakta.

Öncelikle geçmiş olsun diyen, iyi dileklerini ileten, fikirlerini paylaşan tüm yazarlara teşekkür ederim zamanım elverdiğince yanıtlamaya çalıştım, yanıtlayamadıklarımı da fırsat buldukça yanıtlayacağım."

İşte ülkemizdeki hoşgörünün pür meali böyle...

Mesele insanlara kimliklerindeki din ibaresini çıkarma hakkı vermek değil, farklı düşünene gösterilmesi gereken zihni zenginliği katmakta...

Tarih: 31 Ocak 2013
Link: http://www.korhaber.com/haber/Ataturk-H ... inc/140312

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 10 Tem 2014, 13:54

BEŞİKTAŞ'TA TURİSTLERE SAHUR DAYAĞI!!!

Beşiktaş'ta içlerinde turistlerin de bulunduğu gençlere eli bıçaklı bir grup saldırdı. Sahurda gürültü yaptıkları gerekçesiyle gençlere saldıranlar,gençleri darp etti.

Beşiktaş Alaybeyi Sokak'ta dün gece akıl almaz bir olay yaşandı. Sokakta bir barda oturan gençlere "sahurda gürültü yapmayın, biz sahur yapacağız" denilerek ellerinde döner bıçağı bulunan 2 kişi sandalyelerle saldırdı.

Resim

Özel bir okulda İngilizce eğitimi verdikleri öğrenilen İngiliz asıllı Benjamin burnundan, Aden ise başından yaralandı. arkadaşlarının kanlar içimnde kaldığını gören gençler güçlükle sakinleştirildi. Suriye, Yeni Zelanda ve İngiliz ve Türk gençlerden oluşan genç grup maç izledikten sonra oturmaya devam ettikleri mekanda dışarıdan gelen 2 kişinin saldırısına uğradı. Yaşadıklarını anlatan Duygu, "sahur vakti, sahur yapıcaz diye 2 kişi geldi. siz nasuıl müslümansınız dedi ve saldalyeleri başımıza geçirerek bir anda saldırmaya başladı, biz 10 kişiden fazlaydık. ancak 2 kişi ellerinde döner bıçağıyla bir anda bizi dağıttı" diye konuştu.

Resim

Polisin olay yerine gelmesinin ardından yaşadıklarını anlatan gençler,gözyaşlarını tutamadı.

İfadeleri alınan gençler ilk tedavisi çevredeki vatandaşlar tarafından yapılan yaralı arkadaşlarını ambulansla hastaneye kaldırdı. Şişli Etfal'de tetkikleri yapılan gençlerden Duygu kolundan hafif yaralanırken, İngiliz Aden başından yaralandı. İngiliz Benjamin'in ise burnu kırıldı.

Tarih: 10/07/2014
Link: http://www.halkhaber.tv/haber-8701

- Tebrikler mümin, ülkemizi ziyaret eden veya işi gereği ülkemizde bulunan farklı dinden insanlara, islamın ne kadar hoş görülü(!) ve mantıklı(!) olduğunu, kadınlara son derece saygılı(!) olduğunu, bir kez daha ıspat ettin. Allahın seninle gurur duyuyor olmalı.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 12 Mar 2015, 13:56

Kadın din kültürü öğretmenden kız öğrencilere: Size tecavüz mübah!

Resim

Tokat’ta Halil Rıfat Paşa Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ.’nin kız öğrencilere "Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mubah, kötülük de mubah" dediğini ileri süren veliler şikâyetçi oldu. Okul Müdürü Mahmut Demirbağ, "Biz olayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, öğretmen kendilerinden özür diledi" dedi. Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmene soruşturma açıldığı ve görev yerinin değiştirildiği bildirildi.

Yeşilırmak Mahallesi’nde bulunan Halil Rıfat Paşa Ortaokulu’nda geçen pazartesi günü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni L.Y.İ., yedinci sınıf öğrencilerinin seçmeli Kuran- ı Kerim dersine girdi. Öğretmen L.Y.İ., iddiaya göre sınıfta bulunan toplam 17 kız ve erkek öğrencinin ders sırasında kendi aralarında konuşmasına kızarak, "Zaten başınızı örtmüyorsunuz, size tecavüz de mubah kötülük de mubah" dedi. Ardından, Tarsus’ta öldürülen Özgecan Aslan için kentte düzenlenen eyleme katılan öğrencilere de iddiaya göre "Siz koşarak eyleme gittiniz. O toprağın altında, Fatiha okudunuz mu? Siz de Özgecan gibi olursunuz" ifadelerini kullandı.

Veliler şikayet etti

Kadın öğretmen L.Y.İ.’nin kendilerine yönelik bu sözlerine üzülen kız öğrenciler okul dönüşü olanları ailelerine anlattı. Çocuklarının anlattıklarından şoke olan aileler ertesi gün okula giderek öğretmen L.Y.İ.’den şikayetçi oldu.

Okul Müdürü Mahmut Demirbağ ile görüşen veliler, bu konuda bilgi almak istedi. Okul Müdürü Demirbağ, bunun üzerine öğretmen L.Y.İ. ile görüştü, ardından velilere öğretmenin sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylediğini ve özür dilediğini bildirdi.

Müdür Demirbağ’ın açıklamalarından tatmin olmayan velilerden Fadime G. savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu belirterek şunları söyledi:
"Çocuklarımızın başı açık olduğu için ‘Size tecavüz mubah, siz de Özgecan gibi olacaksınız. Başınızı kapatacaksınız, açık olursanız elbette tecavüz ederler, siz bunu hak ediyorsunuz’ diye hakaret etmiş. Başları açık diye söylemiş. Yani 13 yaşındaki çocuğun başı açık diye böyle hakaret ediyor, seçmeli Kuran-ı Kerim dersinde. Ben de savcılığa gidip şikayette bulundum. Bu öğretmen bu okulda benim çocuğuma ders veremez."

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Hakan Akkaya, "Bu iddialar bize de geldi, inşallah doğru değildir. Savunacak hiç bir yanı yok, gerekli cezayı almasını biz isteriz" dedi.

Okul müdürü: Öğretmen özür diledi
Bu arada Halil Rıfat Paşa Ortaokulu Müdürü Mahmut Demirağ, "Biz olayı velilerimizle kendi aramızda konuştuk, öğretmen kendilerinden özür diledi" dedi.

SORUŞTURMA AÇILDI

Milli Eğitim Bakanlığınca, Tokat'ta bir öğretmenin "başını örtmeyen kız öğrencilere yönelik" sarf ettiği iddia edilen sözleri üzerine soruşturma açıldığı ve görev yerinin değiştirildiği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Merkezi'nden alınan bilgiye göre; bugün bazı internet sitelerindeki haberlerde, Tokat'ta Halil Rıfat Paşa Ortaokulu'nda görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni L. Y. İ'nin, başını örtmeyen kız öğrencilere yönelik bazı sözler sarf ettiği iddiaları yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca, haberlerdeki iddiaya ilişkin öğretmen hakkında soruşturma açıldığı ve görev yerinin değiştirildiği bildirildi.

Tarih: 11 Mart 2015
Link: http://www.hurriyet.com.tr/egitim/28424144.asp
Link2: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/siz ... ma-769736/

- Dinlerinin ahlaksız öğretilerini, "ahlak bilgisi" adı altında çocuklara zorla aşılamaya çalışıyor ucubeler.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 19 Mar 2015, 13:44

Hayat kadını mı olacaksınız

Resim

Müdür yardımcısı erkek arkadaşlarıyla aynı sıraya oturan kız öğrencilere, “Siz kâfir misiniz? Hayat kadını mı olacaksınız” dedi.

Bursa İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat Esenboğa'nın, teneffüste erkek arkadaşlarıyla aynı sıraya oturan kız öğrencilere, “Siz kâfir misiniz? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız? Hayat kadını mı olacaksınız” sözleriyle hakaret ettiği iddia edildi. Diğer öğretmenlerin Esenboğa hakkındaki şikâyeti okul müdürü tarafından dikkate alınmadı.

Cumhuriyet'ten Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Bursa İnönü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Murat Esenboğa’nın 8. sınıf öğrencilerine “kızlı-erkekli” oturmayı yasakladığı iddia edildi. Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, Esenboğa’nın teneffüslerde sınıflarda erkeklerle yan yana oturan kızlara, “Siz kafir misiniz? Kendinizi New York sokaklarında mı sandınız? Hayat kadını mı olacaksınız” diye bağırdığı ve kız ve erkek öğrencileri sınıflarda ayrı sıra gruplarına oturttuğu bilgisini verdi.

ÜSLUBU YANLIŞ DİYE SAVUNDU

Esenboğa’nın yaptıklarından rahatsız olan bazı öğretmenler okul müdürü Eren Bahri Gök’ün yanına çıktı ve şikâyetçi oldu. Müdür Gök, öğretmenlere yardımcısı Esenboğa ile konuşacağını söyledi. Ancak bazı öğretmenlerin derslere geç girdiğini de aktardı. Müdürün bunu anımsatmasının “tehdit anlamına geldiğini” belirten Eğitim-İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, “Müdür yardımcısının müdüre şikâyet edilmesine karşın, ne il milli eğitim müdürlüğü ne de ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından herhangi bir işlem başlatılmıştır” dedi.

Okul Müdürü Eren Bahri Gök ise böyle bir olayın yaşanmadığını söyledi, daha sonra bazı “konuşma üslubu yanlışları” olabileceğini söyledi. Gök, “Bu zamanda veliler en ufak bir olayda kıyameti koparıyor. Böyle bir şey olmuş olsaydı, veliler bu okulu şimdiye yıkmıştı. Mesele üzüm yemek değil bağcıyı dövmek” diye konuştu.

Tarih: 19.03.2015
Link: http://odatv.com/n.php?n=hayat-kadini-m ... 1903151200

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 19 Mar 2015, 20:26

Bu utanmaz insanlar, masum kimseleri ahlaksızlıkla suçlayarak asıl ahlaksızın kim olduğunu ne de güzel gösteriyorlar...

Aklının ucundan hiç bir cinsellik geçmeksizin sosyal bir eylemin içinde olan insanları, hele masum genç kızlarımızı "potansiyel fahişe olmakla" suçlamak, ancak aklından cinselliği hiç çıkartamayan, kendi gençliğini manyakça emellerinin hülyalarıyla "aç" geçirmiş, dişi bir varlık gördüğünde aklına ilk önce cinsellik gelen sapıklara özgüdür.

Ben iki kız evlat babasıyım. Şimdi ikisi de yetişkin ve saygın birer insan. Çocukluklarında veya gençlik yıllarında ne kızlarımla ilgili, ne de başka çocuklarla ilgili böyle bir sapık kuşku veya düşünce aklımdan geçseydi, herhalde önce kendimden utanır ve bir psikiyatra koşardım.

Her şeyi cinselliğe bağlamak, bir kızla erkek çocuğunu yan yana görünce aklına cinsellik getirmek, onun bunun kadınının kaç çocuk yapacağına karışmak, çocuğunu hangi yöntemle doğuracağına karışmak, kürtajına, doğum kontrolüne kadar burnunu sokmak, bu sapık ruhların utanmadan yaptıkları ve yapmaktan asla utanmadıkları işlerdir. Utanma duyugusunu tanımamaları ise fıtratlarından kaynaklanmaktadır.

Sapıklık ve ahlaksızlık onların fıtratında var... Onların yaptıklarını, herhangi birisi onların karılarına kızlarına yapsa ne olur acaba?

Yeter artık! Çekin ulan o iğrenç burunlarınızı kızlarımızın, karılarımızın cinselliklerinden, ahlaksız şerefsiz sapık herifler!

Bu memlekette "karıma baktın" diye cinayet işleniyor. Sizin yaptığınız, karılarımızın kızlarımızın namusuna tasalluttur. Lanet olası aşağılık pislikler! Ne çokmuşsunuz be! İlk bulduğunuz fırsatta ortalığı dolduruverdiniz iğrenç şerefsizler!

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 29 Mar 2015, 12:55

Şoför otobüste alkol kontrolü yaptı!

İstanbul’da Yenimahalle Metro-Mecidiyeköy hattında hizmet veren bir otobüse (92Ş) önceki gün akşam saatlerinde Bağcılar Osmangazi durağında binmek isteyen bir yurttaş otobüs şoförü tarafından engellenmek istedi.

Resim

Alkol alan yurttaşın otobüse binemeyeceğini söyleyen şoför yolcuların tepkisine aldırmayarak, “Yanıma gel, ağzını koklayacağım. Sen alkol almışsın. Çabuk in arabadan. Bu şekilde otobüste bulunamazsın. Kadınlar var, çocuklar var rahatsız olurlar” diye bağırmaya başladı. Yurttaş kendisini şu sözlerle savundu: “Benim ağzım her zamanki gibi kokuyor. Nerden çıktı şimdi bu. Alkol almam seni ilgilendirmez. Otobüsten inmiyorum.”

Birgün'den Çağla Ağırgöl'ün haberine göre, yurttaşın sözlerine kızan şoför tehdit ederek “Bak, bana zor kullandırtma. Çabuk in otobüsten. Kalkmayayım ayağa, in diyorum sana!” diye bağırdı ve otobüsü durdurdu. Otobüsün durmasının ardından hızını alamayan şoför bu sefer de otobüste bulunan diğer yolcularla kavga etmeye başladı. Otobüsün hareket etmesini isteyen bir yurttaşın “Şoför bey, beyefendinin akbili yoksa biz basalım ve yolumuza devam edelim!” sözlerine şoförün yanıtı “Yolcu alkol almış, bu nedenle binemez. Hangi çağda yaşıyoruz” oldu. Şoförün ifadelerine tepki gösteren bir diğer yurttaş ise, “Esas, siz hangi çağda yaşıyorsunuz Şoför Bey? Burası Afganistan mı? Alkol alır, almaz. Kimseyi ilgilendirmez” dedi.

Bu diyalogların ardından şoförün keyfi biçimde bir yurttaşın seyahat hakkını engelleme girişimine yolcuların gösterdiği tepki sonuç verdi ve yurttaş seyahat etme hakkını kullandı.

Tarih: 28 Mart 2015
Link: http://haber.sol.org.tr/turkiye/sofor-o ... pti-111784

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 03 Nis 2015, 11:50

Samsun'da bir lisede kız ve erkek öğrencilere yan yana durma yasağı

Samsun Anafartalar Anadolu Lisesi Müdürü'nün kütüphanede birlikte çalışan kız ve erkek öğrencileri disipline sevk etmekle tehdit ettiği iddia edildi.

Resim

2 Nisan Perşembe günü, iddiaya göre Samsun Anafartalar Anadolu Lisesi’nde, kız ve erkek öğrencilerin kütüphanede birlikte ders çalışması bahane edilerek, okul müdürü Bünyamin Kesici tarafından konferans salonunda toplantı çağrısı yapıldı.

Öğrencilere konuşan müdür Bünyamin Kesici, okul içersinde kız ve erkek öğrencilerin yan yana durmasını yasakladığını, yasağa uymayanlara 45cm uzak durma yasağı koyacağını söyledi. Müdür ayrıca okul içersinde herhangi bir yerde kız ve erkek öğrencilerin yalnız kalmalarının yasak olduğunu, uymayanları disiplin kuruluna sevk edeceğini belirtti.

İddialara göre okul içerisindeki gerici uygulamalar ilk olmamakla birlikte öğrenciler sessiz kalmaya zorlanıyor. Bir kaç ailenin okul yönetimine verdiği şikayet dilekçelerinin ise okunmadan reddedildiği belirtiliyor.

Tarih: 02 Nisan 2015
Link: http://haber.sol.org.tr/turkiye/samsund ... agi-112319

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 18 Haz 2015, 13:07

İlk "niye oruç tutmuyorsun" saldırısı Erzurum'dan

Resim

İHA'nın geçtiği habere göre olay saat 10:30 sıralarında Erzurum’un Yakutiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerinde bir alışveriş merkezine giden üniversite öğrencisi bir kadın, AVM’nin kapalı olması nedeniyle sigarasını yolun kenarında içmeye başladı. Bu sırada “Burada sigara içmeyin İnsanları tahrik ediyorsun. İçeride için” diyen iki erkek, kadına tepki gösterdi. Kadının da erkeklere “Bu durumdan size ne” diyerek karşılık vermesi üzerine taraflar arasında gerilim yaşandı. Olayı gören trafik polisleri hemen duruma müdahale ederek kadın ile iki erkek arasında yaşanan “Oruçta açıkta sigara içiyorsun” tartışmasını sonlandırdı.

Kadının şikayetçi olması üzerine saldırıda bulunan 1 erkek gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Gözaltına alınan kişi bir süre polislerle de tartışmaya girerek kendisinin de kadından şikayetçi olduğunu söyledi.

Bazı vatandaşlar Erzurum’da Ramazan ayında büyük bir kesimin oruç tuttuğunu belirterek dışarıda sigara içmek gibi eylemlerin hoşça karşılanmadığını ve bu tür hareketlerde bulunanların tepki gördükleri belirtirken, bazı vatandaşlar da Ramazan ayının aynı zamanda hoşgörü ayı olduğunu ve insanların oruç tutana da, tutmayana da saygılı olmak zorunda olduklarını kaydettiler.

Ramazan öncesi sosyal medya kullanıcıları "Ramazan'da oruç tutmayana dayak haberi ilk nereden gelir" başlığıyla birçok anket açmış, anketlerin favori ili Erzurum olmuştu.

Videoyu Göremeyenler için: https://www.youtube.com/watch?v=LE91tA6Yf_4

Tarih: 18.06.2015
Link: http://www.birgun.net/haber-detay/ilk-n ... 83038.html

- Bir bayan kapalı alanda sigara içmek yasak olduğu için, binanın dışına çıkıp bir köşesinde içmek zorunda kalıyor. Sokaktan geçen mümin bir sığır ise, ramazan-oruç vb.. sebeplerle kadına sözlü olarak sataşmaya başlıyor, çevreden geçenlerde sığıra had bildireceğine, yanında destek oluyorlar. Olayı gören trafik polisleri, sataşmaya maruz kalan kişi bayan olduğu için ve muhtemelen orada ki sığırlardan daha vicdanlı oldukları için, müdahalede bulunarak grubu ayırıyor. Bu bile son derece vahim bir durum, ancak eğer sataşmaya maruz kalan kişi bir erkek olsaydı emin olun, olay sözlü tartışmayla kalmazdı, üstelik polislerin müdahale edeceğinden de son derece şüpheliyim.

Murad
Üye

Mesaj gönderen Murad » 18 Haz 2015, 13:40

kabul ediyorum ki benim ulkem diktatorlukle yonetiliyor(azerbaycan) ama en iyisi su ki bu ulkede hukumetin dine bizzat nefreti var.araplar gelmisti onlar da belki de milyarlar para yatiracaklardi tek istedikleri dinin burada yayginlasmasiydi,ama sagolsun Ilham Aliyev izin vermedi.bu ulkede dine yer yok.camilerin herhangi birinde kiskirtici tek kelime gecdigi anda camiyi kapatiyorlar ve sorumlu sahislari polis herkesin onunde goturuyor.iceride de yapmadiklarini birakmiyorlar.hukumetimin en sevdigim ozelligi bu.devletde bir tane millet vekili namaz kilsa bile problem oluyor :D iyi yontem secmisler ...
ASLINDA HERKES ATEISTTIR.CUNKU TANRI YOKTUR