Türkiye'de İslami Mahalle Baskısı

Din ve dinsizlik üzerine, basına yansıyan kaynaklı haberler.
kemalistcan
Admin

Re: Türkiye'de İslami Mahalle Baskısı

Mesaj gönderen kemalistcan » 30 Oca 2013, 00:40

Yer Gök Aşk adlı dizide abajura sansür!

Resim
Televizyon dizileri AKP baskılarının artmasının ardından sansür işini iyiden iyiye arttırdı.

Fox TV ekranlarında yayınlan Yer Gök Aşk adlı dizinin dün akşam ekrana gelen bölümünde ilginç bir sansür uygulandı.

Son dönemde televizyon ekranlarında artan sansürün geldiği boyutu da gözler önüne seren ilginç olayda, gövdesi çıplak kadın figürü olan abajurun göğüsleri buzlandı.

(soL -Haber Merkezi)

http://haber.sol.org.tr/medya/yer-gok-a ... beri-67148
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 03 Şub 2013, 11:46

'Diyarbakır'a abdestsiz giremezsiniz' diyen AKP'li vekile Alevilerden tepki
Resim
Dün Meclis genel kurulundaki tartışmalar sırasında CHP'li bir vekile "Diyarbakır'a girebilmeniz için abdest almanız lazım" diyen AKP'li Cuma İçten'e Alevi Bektaşi Federasyonu'ndan tepki geldi. Açıklamada, "AKP’nin çarpık zihniyeti, Alevilerin sabrını zorlayan sınırlara dayanmıştır" denildi.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... pki-haberi
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 06 Şub 2013, 13:12

Ankara polisi içki içen aileyi fişledi!

Resim

Ankara’da polis bir lokantada içki içen aileyi 'Buranın içki ruhsatı yok, suç işlediniz' diyerek tutanakla fişledi.

Ankara'da polis , "Buranın içki ruhsatı yok, suç işlediniz’" diyerek 1,5 yıldır faaliyette bulunan Tunalı Hilmi Caddesindeki bir balıkçı lokantasında içki içen 4 kişilik bir ailenin kimliklerine alarak tutanak tuttu.

Yaşadıklarını Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer’e aktaran vatandaş şu bilgileri verdi:

"1 Şubat 2013 gecesi Ankara Tunalı Hilmi Caddesinde bulunan bir balıkçıda ailemizle birlikte 4 kişi yemek yedik. Saat 23.00 sıralarında içeriye resmi üniformalı iki polis girdi. Bizim masaya yönelip kimliklerimizi istedi. Bu lokantanın içki ruhsatı olmadığını ve bizim içki içtiğimizi söyledi. Biz de bu konunun lokanta ile zabıta arasında olduğunu söyledik. Hiçbir müşterinin mekana girerken içki ruhsatı sormayacağını aktardık. Polisler kimliklerimiz ve TC numarasını yazıp tutanak tuttu. Tutanağı imzalamadık. ABD Büyükelçiliğinin bombalandığı gün suçluların peşinde olması gereken polis, içki içiyorsunuz diyerek bizi fişledi’"

Çayyolu olayı
2010 yılında da Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı bir ekip, Çayyolu’ndaki içkili lokantada, aileleriyle birlikte oturmalarına rağmen, 18 yaşından küçük çocuk bulunduğu gerekçesiyle işlem yapmak istemiş, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu duruma müdahale edince geri adım atmışlardı. Polisler başka şubelere tayin edilmişti.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... beri-67637
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 01 Mar 2013, 00:00

'Aleviler sapkındır' diyen din öğretmeni zehir saçmaya devam ediyor
Resim
CHP Milletvekili Ali Özgündüz, "Küpe takan erkek cehennemliktir", "Kızların ve erkeklerin yan yana oturması zinadır", "Hristiyan, Musevi ve Alevileri sapkındır, bunu ben değil Kuran söylüyor" gibi gerici açıklamalarıyla gündeme gelen din öğretmenini Meclis gündemine taşıdı.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... beri-68970
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 03 Mar 2013, 12:17

Namussuzluk yapmadım
Resim
Mart 3, 2013
Adana'da bir organizasyonda sahne alan ünlü oryantal Didem apar topar sahneden indirildi.
Gösterisini yapmak üzere sahnede olan güzel ve başarılı oryantal Didem, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un gelmesi üzerine dansını yarıda kesmek mecburiyetinde kaldı. Bu olay karşısında büyük şaşkınlık yaşayan güzel oryantal isyan etti ve twitter hesabından şunları yazdı:

Adana’yı ve Adanalı’lari çok severim. Az önce sahnedeyken hayatımda ilk defa bu kadar küçük düşürüldüm. Sahnem yarıda kesildi.. Sayin Adana Valisi organizasyona geleceği için apar topar beni sahneden indirdiler. Sanatçiya yapılacak en büyük saygısızlık. Beni bu duruma düşüren herkesi kınıyor Allah’a havale ediyorum. Ben mesleğimi namusumla şerefimle sahneliyorum. Hiç bir şekilde namussuzluk, kendime yakışmayacak bir hareket yapmadım yapmam!!! Ben bu ülkenin evladı ben bu ülkenin vatandaşı olarak sanatımı bu şart ve koşullarda nasıl yapabilirim? İnanın onurum gururum incildi çok üzüldüm. Salondaki beni izleyen herkesten özür diliyorum. Sevgiler Adana halkı.”

http://sozcu.com.tr/2013/magazin/namuss ... madim.html

Japon askeri kafalı tipler siyasete, bürokrasiye egemen oldukça bunlara şaşmamak gerek...
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 11 Mar 2013, 14:23

Gericiler Beyoğlu'nda eğlenenleri taciz ediyor

Resim

Kendilerini "tebliğci" olarak tanıtan gericiler Beyoğlu'nda içkili mekanları dolaşarak, içki içenlere "bu dünyanın öbür tarafı da var, dinimize uygun hareket edin" diyerek taciz ettiler.

Beyoğlu Balık Pazarı'nda kendisini tebliğci olarak lanse eden gericiler yine iş başındaydı. Dün akşam saat 21 sularında Balık Pazarı'nda bazı içkili mekanları dolaşan çember sakallı, cübbeli ve sarıklı üç kişi içki içenlere "bu dünyanın öbür tarafı da var, dinimize uygun hareket edin" dediler.

Odatv'nin haberine göre, "Edison lambayı buldu ama çalıştırmak için düğmeye basmak gerekir, bu dünyada kimse bizi uyarmadı demeyin" açıklamasında bulunan tebliğci grup, bir süre sonra balık pazarından ayrıldı.

Fatih Çarşamba'dan geldiklerini ifade eden grubun açıklamalarını mekan çalışanları ve müşteriler şaşkınlıkla izledi.

İşte İstanbul Beyoğlu'nda dolaşan tebliğcilerin o kareleri:

http://haber.sol.org.tr/kent-gundemleri ... beri-69607
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 13 Mar 2013, 13:14

Isparta'da içki yasağı

ISPARTA Valiliği, il sınırları içerisinde açık alanlarda alkollü içki kullanılmasını yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu gereği para cezası uygulanacak.

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)

Isparta Valisi Memduh Oğuz imzalı ’Isparta İl Sınırları İçinde Açıkta Alkol Almanın Engellenmesine Dair’ kararda, il sınırları içerisinde huzur ve güvenliğin, kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve işlenen suçların aydınlatılması amacına yönelik olarak bu kararın alındığı bildirildi. Genelgede, kamunun istifadesine açık park, bahçe ve üzerinde tesis bulunmayan açık alanlarda, belediye sınırları içerisinde meskun mahallerde, karayollarında, umuma mahsus yerlerde veya umumun istifadesine sunulan piknik ve ören yeri gibi alanlarda, gar, otogar, meydan, cadde, sokak, tarihi ve kültürel mekanlar, ibadethane ile terk edilen ve kullanılmayan yapılar, inşaatlar, banka ATM’leri, köprü altları, mezarlıklar, gezinti yerleri vb ile park halinde olduğuna bakılmaksızın her türlü aracın içinde alkol içilmesinin yasaklandığı belirtildi.

Genelgede yasağa uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesine göre para cezası uygulanacağı, kararın 7 Mart 2013 tarihi itibariyle yürürlüğe girdiği ifade edildi. Valilik, kararı dağıtım ve bilgi için merkez ve merkeze bağlı belediye başkanlklarına, jandarma komutanlığı ve emniyet müdürlüğüne, kaymakamlıklara, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yerel basına gönderdi.

http://gundem.milliyet.com.tr/isparta-d ... efault.htm
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 20 Mar 2013, 00:26

Trabzonlu avukattan Başbakan Recep 'Tahir'e çağrı: Kadınlar tayt ve don giymesin
Resim
'Açık ve dar' kadın kıyafetlerine savaş açan, Trabzonlu Avukat Ali Kemal Yılmaz Bayraktar bürosunun camına 'TAYT-DON giyen kadınlar giremez. Günahtır.' yazısı astı.

'Açık ve dar' kadın kıyafetlerine savaş açan ve bu nedenle birçok meslektaşıyla mahkemelik olan Avukat Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, Trabzon'daki avukatlık bürosunun camına, 'Eteksiz, bacakları ve kalçaları sıkıştıran, 'TAYT-DON' giyen kadınlar giremez. Günahtır, haya ve edebe aykırıdır' ifadelerinin yer aldığı bir uyarı yazısı astı.

DHA'dan Osman Şişko'nun haberine göre, 'Haya ve Edebe Aykırı Müstehcen Kadın Kıyafetlerinin Men'i Cemiyeti'nin kurucusu olan Bayraktar, müstehcen kadın kıyafetlerinin insanları cezbedici hale sokmasından rahatsız olduğunu belirtti.

Bayraktar, yazılı açıklamasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan 'Recep Tahir' olarak söz ederek şu ifadeleri kullandı:

"Türk kadınının taytı don yerine giyip altındaki bütün kalça şişkinlikleri ve baldır hatları, bölüm ve kırışıklıkları teşhir hastalığının, haya edep ve ahlakla bir alakası var mıdır? Mukadddes Türk analarımız böyle miydi? Onlara tecavüz değil mi? Türk erkeklerine tecavüz, taciz değil mi? Bu görüntülere erkekler dayanabilir mi? Suça tahrik ve teşvik edilmiyorlar mı? Bu belalı görüntüden kim kurtaracak milleti? Başbakanımız Recep Tahir ne güne duruyor? Belalardan kurtarıcı Başbakan değil midir?"

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... n-giymesin
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 21 Mar 2013, 11:35

4. sınıf öğrencilerine Kuran anketi!

Resim
4. sınıf öğrencilerine yapılan ankette Kuran ve Arapça bilip bilmedikleri soruldu.

Eğitim İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Emin Kılıç, uygulanan anketin eğitimin nerelere getirildiğinin bir kanıtı olduğunu vurguladı. Kılıç, “Bu, kişi hak ve hürriyetine, insan hakkına aykırı bir durumdur” dedi.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4. sınıf öğrencilerine uyguladığı ankette ‘imam hatip ortaokulu’ mu yoksa normal ortaokula mı gitmek istediklerini, Kuranıkerim ve Arapçayı bilip bilmediklerini, Kuranıkerim ve Arapça kursu alıp almayacaklarını sordu. Anketin sonunda velilerin ad, soyad ve imzasının istendiği anket tepkiler üzerine iptal edilirken olaydan haberi olmadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, anketin kaç öğrencinin ‘imam hatip’e gideceğinin belirlenmesi için yapıldığı söyledi.

Eğitim-İş Tokat Şube Başkanı Emin Kılıç, uygulanan anketin eğitimin nerelere getirildiğinin bir kanıtı olduğunu vurguladı. Kılıç, “Bu, kişi hak ve hürriyetine, insan hakkına aykırı bir durumdur. Bunun adına anket denemez. Doğal olarak birçok veli bu sorulara yanıt vermekte zorlanacak ve yanıt vermediği için kendisini dışlanmış hissedebilir, çeşitli endişelere kapılabilir. İsim yazarak anket yapmak, insanları ayrıştırır, özgürce cevap vermesini engeller. Üzücü olduğu kadar da kaygı verici bir durum” diye konuştu. Eğitim Sen Tokat Şube Başkanı Ertan Uysal ise velilerden gelen şikâyetler üzerine böyle bir anket uygulandığını tespit ettiklerini, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, “Anket ile ilgili ben de bu sabah bir duyarlı veli vasıtasıyla haberdar oldum. ‘Kuranıkerim ve Arapça biliyor musunuz?’ soruları ile veli ad, soyad, imza kısmını kaldırdık. Anketi bu şekliyle revize edip tekrar okullarımıza gönderdik. Önceki bilgiler kullanılmayacak. Fişlemekle bir alakası yok” dedi.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... beri-70150
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 24 Mar 2013, 12:27

Ayasofya Müzesi cami oluyor
Resim
Trabzon'daki Ayasofya Müzesi camiye çevrilerek cami açma yetkisi bulunmayan Vakıflar Genel Müdürlüğüne devrediliyor.

Trabzon'daki Ayasofya Mezesi camiye çevirilerek Vakıflar Genel Müdürlüğüne devredilecek.1461'de Trabzon'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen Ayasofya, 1959 yılına ise müzeye dönüştürülmüştü.

"Kurala aykırı şekilde müze yapıldı"
Konuya ilişkin AA'ya açıklamada bulunan Trabzon Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, Ayasofya'nın yasaya aykırı şekilde müze yapıldığını savunarak, şöyle konuştu:

''Ayasofya'nın müze yapılmasının hiçbir hukuki altyapısı yoktur. Hem vakfiye kayıtlarına hem de ilgili yasaya göre ibadethanelerin amaçları dışında kullanılması söz konusu olamayacağı için Vakıflar Genel Müdürlüğü hiçbir zaman buradaki müze fonksiyonunu kabul etmemiştir. Bu konuda Vakıflar Genel Müdürlüğünün, Kültür ve Turizm Bakanlığının buradaki müze fonksiyonunu bitirip yapının mülkiyetini vakıflara devretmesi için açtığı dava 2012 yılında sonuçlanmıştı. Mahkeme bu yapıyı, sahibi olan Vakıflar Genel Müdürlüğüne devretme kararı almıştı. Karardan sonra bakanlık Ayasofya'nın Vakıflara devri konusunda yazışmaları başlattı. Biz de burayı devralmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.''

Cami açma görevimiz yok ama...
Bundan sonra Ayasofya'nın cami olarak kullanılacağını söyleyen Mazhar Yıldırımhan, şunları kaydetti:

''Ayasofya'da vakfiyesi doğrultusunda işlem yapmak zorundayız. Vakıfların cami açmak gibi bir görevi yok ancak vakfiyeden kaynaklanan sebeplerden dolayı tapusu cami olan bir yapıyı farklı amaçlarla da kullanamaz. Bakanlık burayı bize devrettikten sonra cami olarak kullanılması için Diyanet İşleri Başkanlığına tahsisini yapmamız gerekiyor ancak henüz bu aşamada değiliz.''

''Bakanlık talimat verdi''
Ayasofya'nın Vakıflar Genel Müdürlüğüne devir işlemlerinin sürdüğünü de kaydeden Yıldırım, ''Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu konuda İl Müdürlüğüne talimat verdi. Ayasofya'da müzeye ait birtakım eşyalar var, tarihi eserler gibi. Müze Müdürlüğü onları taşımak için yer arıyor. Onları taşıdıktan sonra yapıyı bize devredecekler'' dedi.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... beri-70250

Utanmadan adamların kilisesini cami yap sonra da müze yapıldıktan sonra tekrar cami yap; derdiniz ne sizin!? Nedir bu arsızlık!?
Kamal ATATÜRK