IŞİD, Kabe‘yi yıkma kararı aldı! [Haber]

Din ve dinsizlik üzerine, basına yansıyan kaynaklı haberler.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

IŞİD, Kabe‘yi yıkma kararı aldı! [Haber]

Mesaj gönderen KRALMAS » 30 Haz 2014, 12:17

IŞİD, Kabe‘yi yıkma kararı aldı!

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD), Suudi Arabistan’a saldırarak fethetmeleri durumunda, Kabe’ye tapılan Allah’ın evini tahrip edeceklerini duyurdu.

Resim

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü el-Anbar şehrinin çöllerinden geçerek Suudi Arabistan’ın “Arur” şehrini kontrolleri altına alarak Allah’ın evini tahrip etme kararı aldılar!

Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) grubu üyelerinden birisi Mekke’de bulunan Allah’ın evini tahrip etmek tehdidinde bulunarak şöyle dedi: “Allah’ın izniyle Şeyhimiz el-Bağdadi önderliğinde Mekke taşlara ibadet edenleri (Hacıları) öldürecek ve Allah’ın yerine ibadet edilen Kabe’yi de yıkacağız!”

“Ebu Turab el-Mukaddesi” adlı terörist twitter hesabından bir mekanın Allah için ibadet edilemeyeceği açıklamasını yayınlayarak şunları söyledi: İnsanlar taşlara dokunmak için Mekke’ye gidiyorlar, Allah için değil.

Yayınlanan mesajın devamında, “Allah’a yemin olsun eğer Suudi Arabistan’ı fethedersek Allah’tan başkasına ibadet edildiği için Kâbe’yi yıkacağız”.

Tarih: 30 Haziran 2014
Link: http://www.aksam.com.tr/dunya/isid-kabe ... ber-320470

- Biz kabenin bir put olduğunu yıllardır söylüyorduk zaten, tabii bizim kabe yıkılsın vb.. bir derdimiz yoktu, sadece gözlemlediğimizi dile getiriyorduk, buraya gelen müslümanlar ise, önce bin-bir bahane sıralayıp, sonra da küfredip gidiyorlardı. Peki acaba bunu kendi müslüman kardeşlerinin ağzından duyduklarında ne düşündüler, bir de kabe'nin yıkılması mevzusu var tabii ki, putunuzu müslüman kardeşlerinize karşı da savunacak mısınız? Putunuz için canınızı verir misiniz?

Cevapla