Zorunlu din dersi dayatması okul dışına taştı: Din öğretmenleri evlere gidip ders anlatacak! [Haber]

Din ve dinsizlik üzerine, basına yansıyan kaynaklı haberler.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Zorunlu din dersi dayatması okul dışına taştı: Din öğretmenleri evlere gidip ders anlatacak! [Haber]

Mesaj gönderen KRALMAS » 12 Ara 2017, 14:22

Zorunlu din dersi dayatması okul dışına taştı: Din öğretmenleri evlere gidip ders anlatacak!

Zorunlu din dersi dayatması, okul dışına taştı. İstanbul'da Maltepe ilçe milli eğitim müdürü okullara bir genelge gönderdi. Buna göre din dersi öğretmenleri, okul ve ders saatleri dışında, ya bir öğrencinin evinde ya da başka bir mekanda onarlı gruplar halinde öğrencilere din dersi anlatacak!

Resim

Zorunlu din dersi zorbalığı, okul dışına taştı. İstanbul Maltepe ilçe milli eğitimi müdürlüğünün bir genelgeyle başlattığı uygulama, din dersi dayatmasının artık evlere kadar uzanacağını gösteriyor.

İstanbul'da Maltepe ilçe milli eğitim müdürü Faik Kaptan imzasıyla, okullara bir genelge gönderildi. Genelgeye göre din dersi öğretmenleri, okul ve ders saatleri dışında, ya bir öğrencinin evinde ya da başka bir mekanda onarlı gruplar halinde öğrencilere din dersi anlatacak!

DİN ÖĞRETMENLERİNE GENELGEYLE GÖREV: OKUL SAATİ DIŞINDA EVLERDE DİN DERSİ

Maltepe ilçe milli eğitim müdürü Faik Kaptan'ın tüm okullara gönderdiği genelgede şöyle denildi:

"Müdürlüğümüz din öğretimi şubesi tarafından öğrencilerimizin örgün öğretim saatleri dışında milli ve manevi değerlerle mücehhez nesillerin yetişmesine katkı sağlamak, okul derslerine ilgilerini artırmak ve eksiklerini gidermek amacıyla öğretmenler tarafından onar kişilik öğrenci gruplarıyla, mümkünse evde aile ziyaretleri şeklinde, mümkün değilse belirlenen bir mekanda haftalık bir saatlik belirlenen konuların işlenmesine yönelik çalışma yapılacaktır. Çalışmanın yürütülmesi için okul idaresi tarafından din dersi öğretmenleriyle görüşülmesi gerekir. Çalışmanın yürütülmesi için gereken hassasiyetin gösterilmesini önemle rica ederim."

Resim

HANGİ KONULAR İŞLENECEK?

Okul saatleri dışında evlerde ya da başka mekanlarda din dersi öğretmenleri tarafından anlatılacak konular da listelendi.

Konular arasında "Tevhid ve şirk", "Allah sevgisi ve kulluk", "İmanın yansımaları", "Vahiyle ilk buluşma", "Yıldız sahabeler" gibi başlıklar yer alıyor. Din dersi öğretmenlerinin anlatacağı konular arasında "15 Temmuz: Farkındalık gecesi" başlıklı bir konunun olması da dikkat çekiyor.

İşte okul dışında öğrencilere dayatılan din dersinin konu başlıkları:

Resim
Not: Resim görünmüyorsa, linki takip edin.

Tarih: 11 Aralık 2017
Link: http://haber.sol.org.tr/toplum/zorunlu- ... -anlatacak

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Zorunlu din dersi dayatması okul dışına taştı: Din öğretmenleri evlere gidip ders anlatacak! [Haber]

Mesaj gönderen Engse Hohol » 20 May 2018, 15:21

Türkiye'de demokrasi yörebinde ne söylendiyse kıytırık bir terim olarak kullanıldı hep. Akp döneminde bu durum takiye yöntemiyle zirveye ulaştı.

Tgrt haber : "Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı Erdoğan oldu" iddiasına bakınız!

Tamamen yalan haber bu çünkü Halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı Kenan Evren dir ve %92 oy çoğunluğu ile cumhurbaşkanı seçilmiştir. Sandık başında halk oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı Kenan Evren dir. Halk oylamasıyla seçilen ilk cumhurbaşkanı Kenan Evren anti-demokratik bir yöntemle tek aday olarak dayatıldığı için bu gerçek anlamda bir seçim sayılmazdı ama teknik olarak öyledir. 1982 Anayasası için yapılan halk oylaması, aynı zamanda bir cumhurbaşkanı seçimiydi ve sonuçta Kenan Evren, Meclis tarafından değil, halkın oyuyla seçilen ilk cumhurbaşkanı oldu.
Kenan Evren : Bir insan hiç olmazsa 2 rekat namaz kılmasını bilmeli diye din dersini koyduk !
Kenan Evren : Denge olsun diye bir sağdan bir soldan astık !
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla