Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Diğer

Re: Allahın Sıfatları

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 16:23

Şimdi buraya yazılan Allahın sifatlari konusunda bi saçmalama görüyorum. Allah'a inanmayan biri onun sıfatlarını NİYE araştırıp yazsın. Kurana inanmayan adam NİYE kurandan alıntılar yapıyor? cevap şu çünkü tez ve antitez. onları ortaya koyacağız ki kimse bu kitaplara inanmasın'dir. Ancak durum o kadar vahim ki kendine ateist diyen arkadaşlarım NİYE sadece kurandan alıntı yapıyorsunuz. tevratta tekvin yani yaradılış kitabında lut'un KENDİ kızları ile yattığı ama KENDİNE şarap içirildiği için farkında olmadığı anlatılır. Bakın ateistlikle uzaktan yakından alakanız yok. sadece kurana düşmanlıkla ateist olunmaz. Incilde matta da yine hz. ısanın suda yürüdüğü anlatılır. ama batmadan kıyıya geçtiği soylenir. bunlar köşede dursun siz sadece islama saldırıp ateist olunacağını uygulamaya çalışıyorsunuz o zaman haksızlık burda başlıyor. objektif olmak bu değil! taraf tutulduğu belli. ben bi daha BİŞEY söyleyim bi adam islamla bu kadar uğraşıyor İSE zamanında mutlaka müslüman gibi yaşamış ama Dünya'nin genel durumuna bakıp islam.a öfkelenip ateist olmaya karar vermiştir. tahminini yapabiliriz. Bir de şu var karı kız olayı tamamen yanli bakış açısı. bugün dünyada evlilik dışı ilişkinin en yoğun olduğu toplum beneluks ve ıskandinav ülkeleri. bu durumda ateist bizlerde uçkura sahip çıkamıyoruz. ama durum böyle mı yorumlanmalı? hayır! ateist adam önce kendini eleştirir tutarli fikirlerle karşı tarafı incitmeden tezini savunur. ama görüyorum ki dusmanca tavır sadece islama o halde şunu söylüyorum büyük aşklar nefretle başlar. BİŞEYden en çok nefret ettiğini zanneden adam aslında onu en çok sevendir.
MIDVAR ŞEKER TİRHAK (YALAN SÖZDEN UZAK DURACAKSIN)

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Re: Kuran'da ki Müminlere Şifalı Ayetler

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 17:06

Kuranın şifa olması konusundan çok beni ilgilendiren nokta hristiyan yada nasarlar ıncili, yahudiler tevratı,sabiler yıldızı şifa buluyor. yine soruyorum NİYE sadece kuran? 2.soru eğer tevrat yada tanah yada DİĞER kutsal kitaplar uydurma ise NİYE tevratta yazan ki tekvin,yeremya,yeşu bölümlerinde israilin tüm uluslar tarafından sürgün edileceği çoğunun öldürüleceği ama sonrasında yehve'nin onları güçlendirip dünyaya hakim kılacaği yazar. şimdi eğer tanah ki tahriflerle dolu olduğu soylenir bunları söylemiş ve bunlarda şu asırda gerçekleşiyor ise ve israil heryerde en üstün oluyorsa ve dünyaya hükmediyorsa kutsal kitaplar yalan diyebilir miyiz? yine kuran enbiya 105te bu konu'ya değiniliyor ve zikir yani tevrat,zebur ve ıncilde yeryüzüne bu kullarım yani yaratılmış iyi kullar varis olacak diyor. kafam burda karışıyor eğer bu kitplar yalansa kehanetler nasıl birebir çıkıyor? ki 3200 yıllık tevrat kehaneti nasıl gerçekleşiyor? bi de şöyle ki kimse yahudileri tamamen yok edemiyor. babası yahudi olan hitler bunu yapamadı. annesi yahudi olsa KENDİde yahudi olacaktı ama olamayınca hırs ve kin onu katliamlara itti. biri bana ISRAİL ırkının NİYE yok edilemedigini anlatsin çünkü kutsal kitap mukaddes tanah bunu yazıyor ve israil halkı asla yok edilemez DİYOR!

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 18:36

Öncelikle yazınız pek okunaklı değil, anlayabildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışacağım.
Hezekiel512 yazdı:Kuranın şifa olması konusundan çok beni ilgilendiren nokta hristiyan yada nasarlar ıncili, yahudiler tevratı,sabiler yıldızı şifa buluyor. yine soruyorum NİYE sadece kuran?
Bu konuda, burada ki her kişinin kendine göre sebepleri olabilir. Bu nedenle, genelleme yapmadan kendi adıma cevap vereceğim.

1- Önceden müslüman olduğum için, islamı diğer dinlere nazaran çok daha iyi tanıyorum.
2- Yaşadığım çevrede milyonlarca Kuran tapıcısı bulunuyor, üstelik bu kişilerin bir kısmı bana mahalle baskısı ile rahatsızlık da veriyor.
2-1 - Buna karşın çevremde "hristiyan yada nasarlar ıncili, yahudiler tevratı,sabiler yıldızı" dediğiniz kitleden kimse bulunmuyor, dolayısıyla direk olarak bana rahatsızlık vermiyorlar.
3- Bu foruma gelip kayıt olan dincilerin tamamına yakını müslüman. Dolayısıyla tartışılan konularda, sahip olduğumuz kitleyle doğru orantılı gelişiyor.

Kısaca aldığımız etki nazarında, tepki veriyoruz diyebiliriz. Eğer dediğiniz dinlerin tapıcılarıda bu foruma gelip üye olsalar ve dinlerini bize dikte etmeye çalışsalar, o zaman elbette onlara da verecek cevabımız olacaktır.
Hezekiel512 yazdı:2.soru eğer tevrat yada tanah yada DİĞER kutsal kitaplar uydurma ise NİYE tevratta yazan ki tekvin,yeremya,yeşu bölümlerinde israilin tüm uluslar tarafından sürgün edileceği çoğunun öldürüleceği ama sonrasında yehve'nin onları güçlendirip dünyaya hakim kılacaği yazar.
Her şizofrenin yazdığı masalın, ne sebeple yazıldığını araştırmak gibi gereksiz bir uğraşı ile meşgul olmadığım için, bir şey diyemiyeceğim.
Hezekiel512 yazdı:şimdi eğer tanah ki tahriflerle dolu olduğu soylenir bunları söylemiş ve bunlarda şu asırda gerçekleşiyor ise ve israil heryerde en üstün oluyorsa ve dünyaya hükmediyorsa kutsal kitaplar yalan diyebilir miyiz?
İsrailin dediğiniz minik çakma devletin, 21. yy da hala kıçını 3 taşla silmenin faydalarını tartışan araplar dışında, herhangi bir yere hakimiyet kurduğu yok, ama bu bırakın bir kesim kişilerin kutsal saydığı kitapları, tüm dinlerin bile yalan olduğunu söylememize engel de olmuyor.
Hezekiel512 yazdı:yine kuran enbiya 105te bu konu'ya değiniliyor ve zikir yani tevrat,zebur ve ıncilde yeryüzüne bu kullarım yani yaratılmış iyi kullar varis olacak diyor. kafam burda karışıyor eğer bu kitplar yalansa kehanetler nasıl birebir çıkıyor? ki 3200 yıllık tevrat kehaneti nasıl gerçekleşiyor?
Tam olarak neden bahsettiğinizi anlamadığım için görüşünüz doğru veya yanlış diyemiyorum ama doğru olduğunu var sayarak soruyorum. Yüzlerce sayfalık bir kitabında içinde geçen 3-5 satır yazı tuttu diye, geri kalan kısımlarındaki saçmalıkları ve tutarsızlıkları görmezden mi geleceğiz?
Hezekiel512 yazdı:bi de şöyle ki kimse yahudileri tamamen yok edemiyor. babası yahudi olan hitler bunu yapamadı. annesi yahudi olsa KENDİde yahudi olacaktı ama olamayınca hırs ve kin onu katliamlara itti. biri bana ISRAİL ırkının NİYE yok edilemedigini anlatsin çünkü kutsal kitap mukaddes tanah bunu yazıyor ve israil halkı asla yok edilemez DİYOR!
Bunu başka ırklar içinde kullanabiliriz, mesala kimse türkleri, kürtleri, ermenileri, almanları, fransızları vb.. yok edemiyorda diyebiliriz. Dememize engel olan bir şey mi var? Şizofrenin biri türkleri kimse yok edemez, dünyaya hakim olucaklar vb.. de diyebilir diyenlerde olmuştur, e türklerin yok edilmemiş olduğunuda görüyoruz, şimdi bu o şizofrenin her söylediklerine biat etmemizi, doğru saymamızı mı gerektiriyor?

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 19:31

Hezekiel512 yazdı:Şimdi buraya yazılan Allahın sifatlari konusunda bi saçmalama görüyorum. Allah'a inanmayan biri onun sıfatlarını NİYE araştırıp yazsın. Kurana inanmayan adam NİYE kurandan alıntılar yapıyor? cevap şu çünkü tez ve antitez. onları ortaya koyacağız ki kimse bu kitaplara inanmasın'dir.
Forum Kurallarını okumuş olsanız bu soruyu sormanıza ve kendi kendinize cevap vermenize gerek kalmazdı.

Ateistplatform, ateizm ve dinler hakkında tartışma, bilgilendirme, eleştirme ve sorgulama ortamıdır. Amacımız dinlerin toplum üzerindeki etkilerini ve bu etkilerin sonuçlarını anlatmak, din olgusunun bireylerin vicdanları dışına taşdığında, devleti etki altına alma misyonuna dönüşebildiğine, insanların hayatlarını ve geleceklerini karartabildiğine, daha kötüsü emperyalist amaçlara alet edilebildiğine dikkat çekebilmektir.

Kaynak: viewtopic.php?f=3&t=6
Hezekiel512 yazdı:Ancak durum o kadar vahim ki kendine ateist diyen arkadaşlarım NİYE sadece kurandan alıntı yapıyorsunuz.
(...)
Bakın ateistlikle uzaktan yakından alakanız yok. sadece kurana düşmanlıkla ateist olunmaz.
(...)
bunlar köşede dursun siz sadece islama saldırıp ateist olunacağını uygulamaya çalışıyorsunuz o zaman haksızlık burda başlıyor. objektif olmak bu değil! taraf tutulduğu belli.
(...)
ben bi daha BİŞEY söyleyim bi adam islamla bu kadar uğraşıyor İSE zamanında mutlaka müslüman gibi yaşamış ama Dünya'nin genel durumuna bakıp islam.a öfkelenip ateist olmaya karar vermiştir. tahminini yapabiliriz.
Bu linkte neden sadece Kuran/İslam konulu sorunuza cevap verdim. viewtopic.php?f=4&t=163
Hezekiel512 yazdı:tevratta tekvin yani yaradılış kitabında lut'un KENDİ kızları ile yattığı ama KENDİNE şarap içirildiği için farkında olmadığı anlatılır.
Yani? Kutsal dediğiniz bir kitapta böyle iğrenç bir olayın anlatılmasını geçtim, sırf orada öyle yazıyor diye, alkol altında aile içi ilişki normaldir mi diyeceğiz?
Hezekiel512 yazdı:Incilde matta da yine hz. ısanın suda yürüdüğü anlatılır. ama batmadan kıyıya geçtiği soylenir.
Harry Potter'da da muggleların büyü yapamadığı söylenir, bu durumda ne yapmalıyız?
Hezekiel512 yazdı:Bir de şu var karı kız olayı tamamen yanli bakış açısı. bugün dünyada evlilik dışı ilişkinin en yoğun olduğu toplum beneluks ve ıskandinav ülkeleri. bu durumda ateist bizlerde uçkura sahip çıkamıyoruz.
Bu ahlakı yorumlayış biçiminize göre değişir. Bir araba göre 2şer, 3er, 4er karı alıp evini kerhaneye çevirip, her gece birinin koynunda sabahlamak, karılarını dayakla ıslak etmek veya sübyan bir kızı nikahlamak gayet normaldir. Arabın kültürünü dinleştirip, ahlak budur diyen birine, kalkıp da iki tarafında herhangi bir şekilde zorlanmadığı, zarar görmediği ve karşılıklı olarak anlaşıldığı evlilik dışı ilişkiye laf etmek düşmez. Ahlak kişiyi kendine ve etrafındakilere zarar vermekten, rahatsız etmekten uzak tutmalıdır, kendileride dahil kimseye zararı olmayan bir iiilişkinin, ahlakı bozduğunu söylemek ise abesle iştigaldir.
Hezekiel512 yazdı:ama durum böyle mı yorumlanmalı? hayır! ateist adam önce kendini eleştirir tutarli fikirlerle karşı tarafı incitmeden tezini savunur. ama görüyorum ki dusmanca tavır sadece islama o halde şunu söylüyorum büyük aşklar nefretle başlar. BİŞEYden en çok nefret ettiğini zanneden adam aslında onu en çok sevendir.
Bir dine inanırken, üstelikte bu dinin her ayrıntısının tartışması dahi yasakken, ondan kopmak ayrılmak öyle bir anlık öfkeyle sinirlenmekle olacak kadar basit bir şey değildir. Bunu ancak yaşayan kişiler bilebilir. Her şey önce bir anlık şüphe duymakla başlar. Bir söz işitirsiniz, bir yazı okursunuz, olamaz böyle bir şey dersiniz o lafı söyleyene, yazıyı yazana hakaret edersiniz. Ondan sonra yüreğiniz yeterse araştırmaya başlarsınız, her yeri didik didik edersiniz, bu araştırma sırasında daha fazla tutarsızlıkla karşılaşırsanız vay halinize, uykularınız kaçar, günaha girme, cehenneme gitme, cezalandırılma, Tanrı'ya karşı kendinizi mahçup hissetme duyguları yaşarsınız. Acaba şeytan mı kandırıyor beni dersiniz daha fazla araştırırsınız. İçinizdeki şüphe arttıkça, araştırmaya devam edersiniz, bu süreç dine ne kadar gömüldüğünüze göre değişir. Süreç sonunda ya kendinize dinin tutarsızlığını ıspat edersiniz ya da kendinizi aptal yerine koyup, korkularınıza yenik düşerek tutarsızlıkları görmezden gelmeye başlarsınız. Korkunuzla yüzleşmek ve onu yenmek çok sancılı bir süreçtir, bunu aşarsanız dinden çıkabilirsiniz. Ama her şey sona ermez, ateist oldum diyemezsiniz.

Neden mi? Dininiz sahte olabilir, peki ya diğer dinler, onları araştırmaya başlarsınız, ne kadar çok inanç olduğunu görürsünüz, bir kaç tanesini açıp incelemeye başlarsınız. Ama kendi dininizi sorgularken bulduğunuz saçmalıkları onlarda da görürsünüz. Bir süre sonra binlerce dini araştırmaya ömrünüzün yetmeyeceğini farkedersiniz, Tanrı bir din gönderse bu göz önünde olurdu, bulmamızı istese araştırmalarımda gözüme çarpardı dersin, bırakırsın din aramayı. Eski dininden kalan Tanrı inancınla, toplumdan aldığın ahlakın etkisiyle yaşamaya devam edersin. Asıl en zor adım ise Tanrı'nın var olmadığını ıspat etmektir kendine. Dinden çıkmana rağmen, yıllarca aldığın öğretiler yüzünden, Tanrı'nın yok olmasını düşünemezsin, tasvir edemezsin bile. Tanrı yoksa, ölünce yok olacağı korkusu gelir aklına veya bir dinin tanrısı varsa, inanmıyor diye kendisini cezalandırırsa korkusu düşer yüreğine veya Tanrı'yı kendisine hayali bir arkadaş yapar. İşte bu aşamayı herkes geçemez, kimi Tanrı var der deist olur, kimi Tanrı vardır/yoktur bilemeyiz der Agnostik olur, kimiside kendine ıspat eder ve Ateist olur.

İşte böyledir işin aslı, ateist olmanın, dine bir anlık öfkeyle olacağını, sadece dinini asla sorgulamamış bir din tapıcısı söyler. Şeyhler, şıhlar, cartlar, curtlar asla yaşanmamış öfke hikayelerini/masallarında anlatır durur talebelerine. Onlarda gelir burda ne yaşadığımızdan habersiz, iki kelamla bizi ikna edip müslüman yapabileceklerini zannederek, cahilliklerini koyarlar ortaya. Hal bu ki bilmezler ki, biz onların gittiği yoldan geçeli çok oldu.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 20:27

SEVGİLİ kralmas SİZİN önceden müslüman olduğunuzu daha başında tahmin ettim. muhtemeldir ki ateistliğe geçişiniz derin travmalar sonucu çok gelgitler sonucu olmuştur. bu da ya dua edip karşılık alamamak ya ıslamdan dolayı her platformda mağlup olmak yahut çok inandığınız birinin başarılarının hiç bi ŞEKİLDE dinle mümkün olmadığını görmenizden kaynaklanmaktadır. öncelikle sorularıma net cevaplar alamadığımı belirtmek isterim. o 3,5 kehanet tutmus dediğiniz kitapların big bang teorisine yada diğer evrenin oluşma teorilerine ışık tuttuğu ve ilham kaynağı olduğu söylenmekte. fussilet süresi 9-13. ayetler arası gökler anlamındaki semanın ki burda çoğul ifadede gökler evren anlamına gelir çünkü bütün gezegen ve yıldızlarda gök denen katman bulunmakta. bunların buhar halinde olduğu ve gaz kütlesi olduğu sonra Allahın bunları düzene koyup yarattığı söylenir. enbiya 30 ve tevrat tekvinde1,2,3,4,5,6,7 ayetlerde gök kubbe bitişikken ayrıldı der.şimdi konu dağılıyor ve alakasız bi yere gitti ama bunlar bilimsel gerçektir.yada gökten üzerlerine taş yağdırdık ayeti geçer ki bu durum national geoprafic belgeselinde kanıtlanmıştır. burda göktaşının düşmesi olağan BİŞEY ama bu kitaplarda kendilerinden 1000lerce evvel olan bu olaylar nasıl yer aldı? çünkü o belgeseli izledim ve çoğu ortadoğu ve afrikada olmak üzere yeryüzünün büyük bölümüne göktaşı düşmüş. yine ilginç olan ıncilde göktaşlarını bazı azgın şeytanların atmaya çalıştığı ama ya atamadıkları yada okyanus gibi sulara düştüğü anlatılır. kuranda da dünya semasını recm edilmiş şeytanlardan koruduk. kim Allahın katindan bi ayet alırsa onu yanan bir alevtopu takip eder diyor. şifa noktasına gelince şifa psikolojik gibi geliyor. yani insanın okumayla rahatladığı ve beyin hücrelerinin yenilendiği bilimsel gerçektir. eğer bunu kast ettiyseniz şifa blogunda

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 20:55

Bakın bide şu noktaya değinmek isterim. dünyada safgan olan bi kaç ırk vardır bunlar uzakdoğuda çin, japon (bu iki ırk savaşmak dışında asla birbirini sevmez ve evlenmemiştir. taki günümüze kadar) ingiliz ırki ,yahudi ırki ve orta afrika ırki. bugün türk yada kürt yada rus yada ermeni yahut alman ırki başka milletlerle kaynaşmış ve saflığını yitirmiştir. zaten amacım kafatası milliyetçiliği değil ama türkler 1000 li yıllardan sonra arap ırkının bi alt dalı olmuştur. ermeniler de rusların kölesi ve fransızlar yine tunus ve cezayir arapları ile asimile olmuştur. bakın olimpiyatlarda hep siyahi adam yarıştırıyorlar. tabi ıngilterede safganliğını darwin ,marx gibi babası yahudi ama annesi yahudi olmayan(talmuda göre annesi yahudi olmayan asla yahudi değildir)bu adamlar bunu kaldıramamış ve kendilerine göre tevrat yorumlayıp evrim teorileri ortaya çıkartmışlardır.aslında EVRİMin altında yine kutsal kitaplar vardır bu yüzden EVRİM'i çoğu ateist ki beneluks ve ıskandinav ülkeleri kabul etmez. çünkü canlıların sudan geldiği ve okyanusta başlayan yaşamın karada EVRİMinin gerçekleştiği tüm kutsal kitaplardaki sudan yaratıldınız ayetini dolaylı destekler niteliktedir. her neyse sözün özü ateismi önceden müslüman olan sizin gibi BİRİNİN tam anlamaması normaldir. hakkaten benden zeki birisiniz yazdiklarınız fevri olarak ıslami ele alsada tutarli. verdiğiniz cevaplar araştırma incelemeden BİRAZ uzak olsada tezi destekler nitelikte ama bugüne kadar dinsizliği ateistliği savunan bütün adamlar KENDİ dinini ortaya çıkarmis buna ideoloji demiştir. örnek darwin -darwinizm, marx-marksizm,lenin-leninizm,stalin-stalinzm,mao-maoculuk ve bu insanlar tüm halkın gözünde ilah gibi yükseltilip fikirleri hala GEÇERLİ ise tanrı yoktur diyebil miyiz? çünkü din EMİR ve yasak ise bunlarinda EMİR ve yasaklari var? fikirleriniz ÖNEMLİ

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 21:20

Sizin geçtiğiniz yollar ne yollardır? bilemem ama ben ne tarikat ne de başka bi yola girmem ki bu budizm , himduizm,ve ESKİ yunan ve mısır uygarlıklarıni tatbik etmektir. üste ateistliginize laf ettim. çünkü hala şüpheleriniz var. 1-ben çabuk sinirlenmem,fevri düşünmem. siz gayet kültürlü birisiniz ama başka biri gelip sovse dahi cevap vermem.yalnız yazilanlar ilgilendirir. 2-çok laf dolandırırim çünkü beni herkes'ın anlamasını yani anında anlamasını istemem sonrasında anlaşılir söylediklerim 3-kimseye hakarete etmem. yediğim hakaretleri gormezden gelirim. 4- fikirlerim herkesi ilgilendirir diyemem ama her fikir beni ilgilendirir. çünkü insanlar benim için değerlidir. 5-ben seviyeyi bozmadığım sürece ki bozmam bozulan seviyeye aldırış etmem fikrim seviyesini korur. 6-söylediğim 5 madde 6.yı tasdik eder. o da yorumlarımın silinmemesini özellikle rica ederim çünkü yazdıklarıma bi emek harcıyorum.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 21:54

Şu evlenme meselesine değinecem. gördüğüm kadarı ile SİZDE şu rahatsızlık var benden uyaniğı sevmem diyorsunuz. bu yüzden muhammed bin abdullahın 12 kadınla evlenmesi canınızı yakıyor. bu adam insanda biz değil miyiz? biz karşılıklı ilişkiye girince zina oluyor adam 12 kişiyle nasıl EVLENİYOR? ve kuran bunu NİYE destekliyor? diye içiniz içinizi yiyor. bu ahzab Süresi ile ilgili hikayeyi bilirsiniz demi keci 200 ayeti yedi. ve korunmuş kitabı nasıl keci yer herkes'ın kafasını kurcalayan bi sorudur. ben size burda BİŞEY açıklayacam ve eğer ekrana falan gelirse ortalik karışacak. kuran-ı kerimde ki bazı ayetlerde tıpkı tevrat ve ıncil gibi değiştirilmiştir.bilindiği üzere emeviler MÜTHİŞ arap milliyetciligi yapmış ve imparatorluk için KENDİ ev hanedanini dahi yakmı.ş ve MÜTHİŞ bir katliam uygulamıştır. bu işin sonu gelmeyince başka taktikler denemiş ve önce kuranın toplum kuralları ile ilgili olan ayetlerini değiştirmişler ve tasavvuf gibi bi inançla kendileri için canlı bombacilik yapacak mürit ekolünü başlatmışlardır. böylece 250 sene imparatorluk yapıp KENDİ ıslamlarini ortaya çıkarmışlar ve ne yazıkki DİĞER müslüman devletler kuran asla değişmez düşüncesi ile tıpkı talmud(yahudi dini toplum kitabı)gibi kuranın toplumsal konularıni ele alan ayetlerini kitaplaştırmış bunlara buhari,müslim vs. kutub-sitte demişlerdir. böylece din DİĞER dinler gibi zedelenmiştir. ve halkın refahdan uzak olması ki bu ortaçağ avrupasi,ortadoğusu osmanlı buna dahil son derece karanlık ve tahrif dinleri uygulamış ve halk bunu sorgulayamistir.osmanlı ki hep tarikatların ELİNDE ıslami yanlış uygulamıştir.1780 de rahata geçen avrupa bu tahrifatı sorgulamiş ama degistirilemez inancı bu dinlere olan guveni sarsmis ve ateizm ortaya çıkmıştir. çünkü insan denen varligin Allahla mücadele edeceği ayeti gormezden gelinmistir.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 21:58

Hezekiel512 yazdı:üste ateistliginize laf ettim. çünkü hala şüpheleriniz var.
Ateistliğimiz konusunda şüphemiz yok, bu tamamen sizin yanlış anlamanızdan ileri geliyor. Dincilerin kaynaklarından alıntılar yapıp yorumlar yazmamızın sebebini bir üstteki yazımda da alıntıladığım, forum kuralları bölümünden öğrenebilirsiniz.
Hezekiel512 yazdı:o da yorumlarımın silinmemesini özellikle rica ederim çünkü yazdıklarıma bi emek harcıyorum.
Bu forumda, küfürlü ifadeler kullanılmadığı, konu dışı saçma sapan yazılar yazılmadığı, cevap diye sağdan soldan kopyala-yapıştır yapılmadığı sürece kimsenin yorumu çöpe atılmaz.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 22:27

Aklınızı kurcalayan soruları, bir küme halinde değilde, ayrı ayrı sorarsanız, okuması-anlaması herkes için daha kolay olur, bu şekilde yazdığınızda bir birini izleyen alakasız bir metin kümesi gibi görünüyor, daldan dala atlayıp durmuşsunuz çünkü.
Hezekiel512 yazdı:Şu evlenme meselesine değinecem. gördüğüm kadarı ile SİZDE şu rahatsızlık var benden uyaniğı sevmem diyorsunuz. bu yüzden muhammed bin abdullahın 12 kadınla evlenmesi canınızı yakıyor. bu adam insanda biz değil miyiz? biz karşılıklı ilişkiye girince zina oluyor adam 12 kişiyle nasıl EVLENİYOR? ve kuran bunu NİYE destekliyor? diye içiniz içinizi yiyor.
Kadını metalaştırmasından ötürü, evlilikte ki sevgi/aşk anlayışını körelten, kadına saygıyı azaltan iğrenç bir ahlaksızlık olarak gördüğüm çok eşlilik, söylediğinizin aksine bende iğrenme oluşturuyor. Şu yazınızdan sizin bunu desteklediğinizi mi anlamalıyım?
Hezekiel512 yazdı:bu ahzab Süresi ile ilgili hikayeyi bilirsiniz demi keci 200 ayeti yedi. ve korunmuş kitabı nasıl keci yer herkes'ın kafasını kurcalayan bi sorudur.
Muhammedin, İsanın hatta Musa'nın yaşadığı henüz elle tutulur bir şekilde kanıtlanamamışken, bu şahıslar üzerine eski mısır dinlerinin revize edildiği ve yeni masallar oluşturulduğu konusu da oldukça belirgin bir şekilde ortada iken, masal figürleri içinde keçi varmış, ayet varmış, yemiş, içmiş vb.. beni pek de ilgilendirmiyor açıkcası. Bu tür çelişkiler, o dine inanan kişilerin problemi, bizim için de sadece dinlerin saçmalıklarını göstermemizi sağlayan meteralyeller.
Hezekiel512 yazdı:ben size burda BİŞEY açıklayacam ve eğer ekrana falan gelirse ortalik karışacak. kuran-ı kerimde ki bazı ayetlerde tıpkı tevrat ve ıncil gibi değiştirilmiştir.
Metinlerin orjinalleri ortada olmadığı için, komple/kısmen değiştirilmiş veya baştan yazılmış vb.. herhangi bir önem arz etmiyor.
Hezekiel512 yazdı:bilindiği üzere emeviler MÜTHİŞ arap milliyetciligi yapmış ve imparatorluk için KENDİ ev hanedanini dahi yakmı.ş ve MÜTHİŞ bir katliam uygulamıştır. bu işin sonu gelmeyince başka taktikler denemiş ve önce kuranın toplum kuralları ile ilgili olan ayetlerini değiştirmişler ve tasavvuf gibi bi inançla kendileri için canlı bombacilik yapacak mürit ekolünü başlatmışlardır. böylece 250 sene imparatorluk yapıp KENDİ ıslamlarini ortaya çıkarmışlar ve ne yazıkki DİĞER müslüman devletler kuran asla değişmez düşüncesi ile tıpkı talmud(yahudi dini toplum kitabı)gibi kuranın toplumsal konularıni ele alan ayetlerini kitaplaştırmış bunlara buhari,müslim vs. kutub-sitte demişlerdir. böylece din DİĞER dinler gibi zedelenmiştir. ve halkın refahdan uzak olması ki bu ortaçağ avrupasi,ortadoğusu osmanlı buna dahil son derece karanlık ve tahrif dinleri uygulamış ve halk bunu sorgulayamistir.osmanlı ki hep tarikatların ELİNDE ıslami yanlış uygulamıştir.
Kuran'ın bir masal kitabı olduğunu düşünen bizlerin, şu ifadelerden ne çıkarmasını bekliyorsunuz merak ediyorum. Kendini bombacık yapanlar ve uysal kuzu gibi sağılmayı bekleyenler olmak üzere iki farklı müslüman çeşidi bulunuyor. Bunun sebebide, kuranda ki ayetlerin iki aşamada yazılmış olmasından kaynaklanıyor. 1. aşamada islamın tanınma ve müslümanların çoğalma bölümü var bu aşamadaki ayetler, tamamen alttan alan, barış çağrıları yapan ayetlerden oluşuyor, bunları okuyan koyuncuklar, Kuran'ın geri kalanına bakma gereği duymuyorlar, böylelikle güdülmeye hazır oluyorlar. 2. aşamada ise, müslümanlar çoğalıp da güçlendikleri bölüm var, bu kısımda ise asma, keme, öldürme, savaş, ganimet ayetleri bulunuyor, senin bombacıkalr dediklerinde işte bu kısımları okuyorlar. Bu iki grup zaten Kuran'ın ne kadar çelişkili, dandik bir masal kitabı olduğunu ortaya koymak için yeterlidir.
Hezekiel512 yazdı:1780 de rahata geçen avrupa bu tahrifatı sorgulamiş ama degistirilemez inancı bu dinlere olan guveni sarsmis ve ateizm ortaya çıkmıştir. çünkü insan denen varligin Allahla mücadele edeceği ayeti gormezden gelinmistir.
Ateizm adı sonradan konmuş olsa da, düşünce akımı olarak ilk Tanrı fikri ne zaman ortaya kondu ise, o zamandan beri de Ateizm'in var olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Ateizm zaten bir din, felsefe veya öğreti değildir, sadece Tanrı'nın yokluğunun kabulunden ibarettir.