Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Diğer

Re: Allahın Sıfatları

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 22:28

Böylece Allah indirdigi kitabı korur diyerek yatarak herşeyi Allah yapar deyip insanigörev bırakılmıştır.bugün yatarak uygar toplum olamaz diyen komünistler hep çalışmak gerektiğini soyler ama nedense Allah madem geçmişte kaderimizi cizdi sonunda cehenneme gidecem der dine inanmaktan vazgeçer.Allah biz yaşamadan NİYE kaderimizi çizdi der. Ulu bi tanrı böyle haksızlık yapmaz der Allaha inanmaktan vazgeçer. oysa gerçek şudur hiçbirşey var olmadan önce Allah vardı. şöyle ki ALLAH'I kim yarattı? sorusunu duyar gibiyim? Zaman kavramı baslamadan önce maddede yoktu Allahı kimse yaratmadı ama o kendini oluşturdu şöyle ki MÜTHİŞ bi enerji ile kendini oluştururken saniyenin milyonda biri farkla maddeyi yarattı böylece zaman başladı. kendini oluşturduğu madde MÜTHİŞ bi kinetik enerjisi olan hidrojenin bomba durumuna ayrıştırıldığında nötronları frenleyip ki bu dünya şartlarında KİMSENİN yapamayağı hidrojen bombasının çok üstünde enerjisi olan maddenin ilk turudür ve doğada her elementin İÇİNDE hidrojen bulunur)bu maddenin MÜTHİŞ patlama enerjisi kendini oluşturduktan hemen sonra oldu ve zaman başladı. ama bu özelliği kimseye vermedi çünkü gökte başka ilahlarw olsa fesad başlardı. yalnız bu özelliğinin milyarda 1'ini insan ve şeytana verdi. bugün insan'ın ustunluk taslamak istemesi bu yüzdendir. şeytan ve insan Allahı sevmek için rekabet etmiş ve rekabet kıskançlik duygusunu ortaya çıkartmıştir.Sonra Allah geçmişte KENDİ ruhlarındaki ki ruhu oluşturan maddenin en değersiz olan su(hidrojen ve helyum ruhu oluşturur ve bunların demir manyetizması ile etkileşimi elektriği ve ışık hızını oluşturur)ile insanı helyumun oksijen türevinden olan ateş ile cini yaratmıştır.tüm bunları sunduğu insan ve CİN on'u inkar etmiş ve mücadeleci kesilmistir. çünkü bu milyarda 1 lik o madde nefistir ve herşeyi yaratan Allahın BİZE imtihani
MIDVAR ŞEKER TİRHAK (YALAN SÖZDEN UZAK DURACAKSIN)

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 22:52

Bugün elektrik BİZİ çarpıyor ama elektrigi göremiyorsak ama hissediyorsak Allahda öyle. kendini oluşturduğu ki bu su an bilinmeyen ve asla Allah dilemedikçe bilinemeyecek olan hidrojenin helyum ve demirle olan en üstün türevidir. dediğim gibi ben bunları düşünerek buldum gayet bilimsel. gunesteki hidrojen patlaması dünyayı etkiliyorsa ama güneş asla dünyaya zarar vermiyorsa Allahta öyle herşeyi görüyor ama zarar vermiyor. çünkü insanları anında yok etmesi adalet sıfatına yakışmaz. çünkü insan mücadelecidir. önce Allah varsa beni çarpsin der. eğer carparsa Allah zayıf insanla kendini bir tuttu ve beni öldürdü. olumsuz düşünceye hiç saygı gostermeyen nasıl ilah olur der. bu yüzden şeytanlar kadere müdahale etmeye kalkmadikca asla insanlara müdahale etmez ve olan biteni görür. çünkü o müthiş enerji'ye dayanacak insan daha gelmedi. o yaratmadi çünkü geçmişte ruhlardan bu enerji'ye dayanma gücünü aldı. çünkü almasa herkes birbiri ile mücadele edecek ve arz fesada gidecekti. çünkü kendinde olan bu sınırsız enerjiyi kendisi yaratmış ve neye sebep olacağıni en iyi o biliyordu. kuranda dini için yardım istemiştir çünkü dini yaşayacak insandır. kabul dersinizki yatarak kimse bi yere kimse gelemez. kafirler için öldürün diyor çünkü yarattığı ruhu biliyor ve eğer müdahale ederse tüm insanlar kendinden davaci olur bu da adl sıfatına çelişki olur. o ruhlar asla iman etmez eğer onlara müdahale ederse herkes müdahale ister bu düzeni bozar. gidecekLERİ yer atestir sözü aslında KENDİNEruhun dönmesidir çünkü ruh helyum ve hidrojenin demir ile etkileşimi ve adı sudan yaratılmıştir ama ateşin türevini degistirip insanların bir müddet azap çekerek ona dönmeden hatalarıni anlamalarini ister. dönüş onadir ayeti bunu açıklar cennet ehlide sınırı dünya zamanı sınırsız olan bi süre menfaat görüp ona döner çünkü dünyada bu tam tersdi

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 22:57

İki ayrı konudaki yazılarınız, yazdığınız bölümde ki konuyla ilgisiz olduğu için, daha sonra farklı bir başlık altında bodrum katına taşıyacağım, bilginize.
Hezekiel512 yazdı:Böylece Allah indirdigi kitabı korur diyerek yatarak herşeyi Allah yapar deyip insanigörev bırakılmıştır.bugün yatarak uygar toplum olamaz diyen komünistler hep çalışmak gerektiğini soyler ama nedense Allah madem geçmişte kaderimizi cizdi sonunda cehenneme gidecem der dine inanmaktan vazgeçer.Allah biz yaşamadan NİYE kaderimizi çizdi der. Ulu bi tanrı böyle haksızlık yapmaz der Allaha inanmaktan vazgeçer.
Daha öncede dediğim gibi Tanrı'yı sorgulamak size öğretilenin aksine çok sancılı ve zor bir süreçtir. Yaşamadığınız bir olayı hocalarınızdan duyduğunuz masallar eşliğinde tasfir etmeye çalıştığınız için kafanız karışıyor elbette. Yoksa Böyle basit bir-iki cümle ile benliğinizden Tanrı'yı silip atamayacağınızı sizde gayet iyi biliyor olmalısınız.
Hezekiel512 yazdı:oysa gerçek şudur hiçbirşey var olmadan önce Allah vardı.
Basit haldeki enerjinin her zaman var olduğunu kabul edemiyorsunuz ama Mükemmel ötesi duyma, görme, işitme, beyin okuma, büyü yapma, zamanı kontrol etme vb.. özelliklerle donatılmış, macro karmaşıklıktaki imkansız ötesi bir nesnenin sizin tasfir ettiğiniz o boşluğun ortasında, ortaya çıkabileceğini düşünebiliyorsunuz, oldukça ilginç.
Hezekiel512 yazdı:şöyle ki ALLAH'I kim yarattı? sorusunu duyar gibiyim? Zaman kavramı baslamadan önce maddede yoktu Allahı kimse yaratmadı ama o kendini oluşturdu şöyle ki MÜTHİŞ bi enerji ile kendini oluştururken saniyenin milyonda biri farkla maddeyi yarattı böylece zaman başladı. kendini oluşturduğu madde MÜTHİŞ bi kinetik enerjisi olan hidrojenin bomba durumuna ayrıştırıldığında nötronları frenleyip ki bu dünya şartlarında KİMSENİN yapamayağı hidrojen bombasının çok üstünde enerjisi olan maddenin ilk turudür ve doğada her elementin İÇİNDE hidrojen bulunur)bu maddenin MÜTHİŞ patlama enerjisi kendini oluşturduktan hemen sonra oldu ve zaman başladı. ama bu özelliği kimseye vermedi çünkü gökte başka ilahlarw olsa fesad başlardı. yalnız bu özelliğinin milyarda 1'ini insan ve şeytana verdi. bugün insan'ın ustunluk taslamak istemesi bu yüzdendir. şeytan ve insan Allahı sevmek için rekabet etmiş ve rekabet kıskançlik duygusunu ortaya çıkartmıştir. Sonra Allah geçmişte KENDİ ruhlarındaki ki ruhu oluşturan maddenin en değersiz olan su(hidrojen ve helyum ruhu oluşturur ve bunların demir manyetizması ile etkileşimi elektriği ve ışık hızını oluşturur)ile insanı helyumun oksijen türevinden olan ateş ile cini yaratmıştır.tüm bunları sunduğu insan ve CİN on'u inkar etmiş ve mücadeleci kesilmistir. çünkü bu milyarda 1 lik o madde nefistir ve herşeyi yaratan Allahın BİZE imtihani
Bilimsel kanıt? Elbette ki yok, palavranın, masalın kanıtı mı olur? Varlığı imkansız olduğu halde, yokluğun varlığının peşin kabulü ile, asla bilimsel sonuç elde edemezsiniz. Bu kendi içinde paradoks oluşturan, saçma sapan bir argümandır. Çünkü peşinen yokluğun ve bir de mükemmel ötesi özelliklere sahip bir nesnenin (Tanrı) varlığının kabulü üzerinden hareket eder ve yoktan var olmak gibi komik ötesi bir paradoks ortaya atar. Üstelikte bu argüman, kuran masalında bir çok şeyin çamurdan, kan pıhtısından (yani var olandan) vb.. üretildiğini belirtirken ortaya atılmaktadır.

Birde bu şeytan da zaten şıhların, şeyhlerin vb.. en sevdiği argümandır, her boku yerler, her pisliği yaparlar sonra şeytan kandırdı diyip, iki dua eder, palavradan üzgün görünürler olur biter.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 23:05

Böylece Adl sifati YERİNE GELİR yani bu dünyada mağdur olan cennetle sevinip asıl ruha donerler kimseye haksızlık yok ama hainler takdir EDİLECEĞİ üzere BİRAZ fazla azap çeker çünkü anlamaları çok uzun sürer. sozun özü isteyen ateist olur ama bu yazdiklarıma kendimden BİŞEY katmadim ve bunları yazmak için Namaz'i geciktirdim. dileyen diledigi yolda GİDER ama sonunda hep adl sıfatıtecelli eder bütün isimler ve dünya iyi kötü çatışması yani adalet terazisi üzerine kuruludur. hadi saygılarimla kendinize iyi bakın

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 23:13

Hezekiel512 yazdı:Bugün elektrik BİZİ çarpıyor ama elektrigi göremiyorsak ama hissediyorsak Allahda öyle.
Elektiriği göremediğimizi nereden çıkardın, görebildiğimiz gibi ayrıca deneylere tabii tutup gözlemleyebiliriz de, hatta günlük hayatta elektronik eşyalarda kullanabiliyoruzda, peki ya allah?
Hezekiel512 yazdı:kendini oluşturduğu ki bu su an bilinmeyen ve asla Allah dilemedikçe bilinemeyecek olan hidrojenin helyum ve demirle olan en üstün türevidir. dediğim gibi ben bunları düşünerek buldum gayet bilimsel.
Düşüncen ancak gözlem ve deneylerle kanıtlayabilirsen bilimsel olur. Var mı gözlem, var mı deney? Elbette ki yok.
Hezekiel512 yazdı:gunesteki hidrojen patlaması dünyayı etkiliyorsa ama güneş asla dünyaya zarar vermiyorsa Allahta öyle herşeyi görüyor ama zarar vermiyor. çünkü insanları anında yok etmesi adalet sıfatına yakışmaz. çünkü insan mücadelecidir. önce Allah varsa beni çarpsin der. eğer carparsa Allah zayıf insanla kendini bir tuttu ve beni öldürdü. olumsuz düşünceye hiç saygı gostermeyen nasıl ilah olur der. bu yüzden şeytanlar kadere müdahale etmeye kalkmadikca asla insanlara müdahale etmez ve olan biteni görür. çünkü o müthiş enerji'ye dayanacak insan daha gelmedi. o yaratmadi çünkü geçmişte ruhlardan bu enerji'ye dayanma gücünü aldı. çünkü almasa herkes birbiri ile mücadele edecek ve arz fesada gidecekti. çünkü kendinde olan bu sınırsız enerjiyi kendisi yaratmış ve neye sebep olacağıni en iyi o biliyordu. kuranda dini için yardım istemiştir çünkü dini yaşayacak insandır. kabul dersinizki yatarak kimse bi yere kimse gelemez. kafirler için öldürün diyor çünkü yarattığı ruhu biliyor ve eğer müdahale ederse tüm insanlar kendinden davaci olur bu da adl sıfatına çelişki olur. o ruhlar asla iman etmez eğer onlara müdahale ederse herkes müdahale ister bu düzeni bozar. gidecekLERİ yer atestir sözü aslında KENDİNEruhun dönmesidir çünkü ruh helyum ve hidrojenin demir ile etkileşimi ve adı sudan yaratılmıştir ama ateşin türevini degistirip insanların bir müddet azap çekerek ona dönmeden hatalarıni anlamalarini ister. dönüş onadir ayeti bunu açıklar cennet ehlide sınırı dünya zamanı sınırsız olan bi süre menfaat görüp ona döner çünkü dünyada bu tam tersdi
Öncekilere benzer argümanlar vb.. dönüp dolaşıp aynı yeri geliyor yazıların, bir yere varabileceğini düşünmüyorum. Yazılarını düzeltme konusunda çabada sarf etmiyorsun. Polemikten öteye gidebileceğimiz sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 23:16

Hezekiel512'in diğer konulardaki ilgisiz yazıları bu başlığa taşınacak.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Re: Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Mesaj gönderen KRALMAS » 27 Oca 2012, 23:19

Mesajlar Taşınmıştır, bu konuyla ilgili mesajlara bu başlık altından devam edebilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 23:25

Çok gençsin kralmas daha 30 yaşını yeni GEÇMİŞ adam bana yazdığın bilimsel değil diyor. kabul ediyorum saçma yazdım ama eğer sen rüya görüp hiç görmediğim yerde oldum diyor ve ben bunu eğer saçma görürsem saçma ama bence değil)dinliyorsam ki rüya anlatmadığıni TAHMİN ediyorum ve dinleyen aslında kalp sesin sende benim sacmaliklari dinle ve özlenen ESKİ seni bulalım kralım. kral herşeyi alır. ama kalbini alamaz. katılaşmış kalpler yaz gelince çözülür be kralım KENDİNE iyi bak bodruma da attın yazımi istanbul'ada yolladin sorun şehirlerde değilde kendinin gerçekte var olmadığını söyleyen şeytan tam yalandı. çünkü en büyük galibiyeti kendinin var olmadığını herkese inandirmak olmuş çünkü o 750.000 sene ibadet etmiş azazil çünkü onun zekası eğer ledünü cefir BİLMEYEN kişi olursa herkesten fazla. o insana kafirl ol dedi ve SİZDE araştırmaci kafir oldunuz. kafir=yalanlayan inkar eden.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 27 Oca 2012, 23:42

Kralım benim bana 4 saat tahammul edemedin vay kral vay:-) yazılarımı burdan silebilirsin ama beyninden asla. hani her fikre saygımız vardı? hani küfür dışı hakaret dışı herşey kalıcıydi? hayal mahsulüsün hayal benle tartışmadan önce git elini yüzünü yıka. :-):-).. beni formdan atman acziyetini gösterir yazdiklarım saçma ise NİYE cevap verme hakkı hissediyorsun hiç cevap verme deli bu de bodruma at. dediğim gibi sen değil sizden ordu gelse nafile herkesin sinirini bozar içine kurt düşürürüm haydi kal sağlıcakla SEVGİLİ kralım kral herşeyi alır....:-).

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 00:19

http://www.gelisimdunyasi.com/telekinez ... bilgi.html elektriği gören kardeşim BİRDE bu siteyi gör.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 4 misafir