Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Neden sadece İslam'a Saldırıyorsunuz?

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Oca 2012, 00:42

Hezekiel512 yazdı:Kralım benim bana 4 saat tahammul edemedin vay kral vay:-) yazılarımı burdan silebilirsin ama beyninden asla. hani her fikre saygımız vardı? hani küfür dışı hakaret dışı herşey kalıcıydi? hayal mahsulüsün hayal benle tartışmadan önce git elini yüzünü yıka. :-):-).. beni formdan atman acziyetini gösterir yazdiklarım saçma ise NİYE cevap verme hakkı hissediyorsun hiç cevap verme deli bu de bodruma at. dediğim gibi sen değil sizden ordu gelse nafile herkesin sinirini bozar içine kurt düşürürüm haydi kal sağlıcakla SEVGİLİ kralım kral herşeyi alır....:-).
İftirana ithafen yazdığım yazıyı aynen alıntılıyorum, "Bu forumda, küfürlü ifadeler kullanılmadığı, konu dışı saçma sapan yazılar yazılmadığı, cevap diye sağdan soldan kopyala-yapıştır yapılmadığı sürece kimsenin yorumu çöpe atılmaz." demişim ve bir daldan diğerine atlayan, konuyla ilgisiz iletilerini silip çöpe atmak yerine, bodrum katta bir başlık altında birleştirmişim, silinen bir şey de yok. Mesajlarını, konunun içeriği ile alakasız forumlara açtığın için, ilgisiz olan iletilerini bodrum katına taşıdım. Bu genel bir forum kuralıdır, bir ateistte aynı şeyi yapsa aynı şekilde mesajalrı bodruma taşınır, sizin şakirt forumlarında da uygulandığı gibi konu raydan çıkmasın diye, konu ile ilgisiz iletiler, bodrum katına taşınır.

2. bir iftiran ise, seni forumdan atmam yönünde olmuş, üyeliğin olduğu gibi duruyor, eğer iftiralarını sürdürürsen elbette atılırsın ama henüz o seviyeye gelmiş değilsin, bunu bir uyarı olarak kabul edebilirsin. Burası şakirt forumu değil elbette belirli kuralları var, kafana göre anlamlı, anlamsız, ıspatsız allah-peygamber-din yazıları asıp, sağ-sola gül resimleri asıp, şiirler yazabileceğin bir forum arıyorsan yanlış yerdesin.

Son olarak, sorduğu sorulara, bozuk dil bilgine ve daldan-dala atlayan konulara rağmen, büyük bir sabırla cevap verdim. Ama sen verdiğim cevapları görmezden geldiğin gibi, sorduğum sorulara da cevap veremedin. Daha bir konuyu sonuca bağlamadan, 3-4 farklı konuya girdin ki, tartışma polemiğe dönsün, bir sonuca bağlanamasın. Klasik kaçak şakirt polemiği yaptın yani. Biliyorum size efendileriniz böyle öğretiyor, tartışma bir yere varmasın, sizde ben yendim ettim diyip çıkın diye, ama anlamadığınız nokta, burası bir islami polemik sitesi değil, tartışma platformu. Tartışma platformunda, polemik yaparsanız uyarıda alırsınız, yazılarınızda silinir, hesabınızda kapatılır. Önce tartışma adabını öğrenin.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Oca 2012, 01:01

Tartışma böyle olmaz, bir konu seçersin, o konuda taraflar, kanıtlarla destekledikleri argümanalrını koyar ortaya, sırayla cevaplar değerlendirilir, sebep-sonuç ilişkisi kurulur. Tartışmalar çözüme yöneliktir, amaçsızca yapılmaz. Senin yaptığın ise, ortaya 3-4 farklı konudan oluşan, karman çorman, alakasız bir yazı kümesi atıp, "hadi cevap verin" demekten başka bir şey değil. Hadi sorun değil, sabırlı insanlarız, işimizden gücümüzden ayırdığımız zaman ile cevabını da veriyoruz, ama sonra sanki hiç bir şey olmamış gibi ne cevaplar değerlendiriliyor, ne sorular cevaplanıyor, direk yine bir biriyle ilgisiz 3-4 farklı konudan oluşan bir yazı kümesi atıyorsun ortaya, "hadi cevaplayın" diye. Ha duvara yazmışım, ha sana yazmışım farkeden bir şey yok yani. Adam gibi tartışacaksan kapımız açık, yok efendim ben tartışmayacam konuları sabote edip, abuk sabuk yazı kümelerimi atıp kaçıcam, kaçak polemik (çözüme yönelik olmayan her tür tartışmaya, argümana verilen isim) yapacağım, misyonerlik yapacağım vb.. diyorsan burası sana göre değil. Şu ana kadar gösterdiğin tablo ise malesef bundan ibaret.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Diğer

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 01:15

SİZİN deney ve gözlem nedense rüyayı deneyle kanıtlayamaz,ölümden önce deney yapıp ölüme çare üretemez.yalnızca maddeyi inceler ama maddeyi oluşturan incelenmez. çünkü madde KENDİ KENDİNE oluşmuştur. ama yine bilim der ki dünyada petrolün şu kadar suresi kaldı,kömür bitiyor böyle giderse torunlar göremeyecek falan KENDİ ile çelişir. deney ve gözlem herşeyi bilir ama depremi bilemez. bizim bu kavgamiz hep yiyecek icecek kaynaklı. insan yiyip içmez ve doymazsa ateistliği düşünebilir mı? hayır. Peki gökten yağış inmezse toprak ürün verir mı? hayır insan deney ve gözlemi kullansında topraksiz domates,patates yetiştirsin nedense hep topraktan gelen şeyleri yiyip içip kuduruyoruz.çünkü artık Allah denen bi varlığa ihtiyaç duymuyoruz. deney ve gözlem BİZİ doyurur. bilimin ışığında herşey kolay nasıl olsa ama o kadar ilginçki elektrik gittiği zaman bilim duruyor iyonosferden sinyal yansimayinca televizyon sinyal yok yazıyor. hava akımi olmayinca ne uçak ne araba çalışmıyor. ESKİ buharlı trenlerde sıcak hava akımı ile çalışıyor kömürde yine hava akımi prensibi bunlar aerodinami dersi konuları. bilim nedense bunları hazır bulup kullanıyor. ama hava olmadan hava akım tuneli çalışmıyor uçak gitmiyor bunlar deney aerodinamisi ile sabittir. hava olmazsa bor falan hikaye. yağmur olmadan toprak dirilmiyor. ürün vermiyor bi LİDER olmadan ülke yönetilmiyor. ne hikmetse koca dünya ve evren KENDİ KENDİNE bilim deney ve gözlemle oluşmus ve saldim çayıra düzenle akip gidiyor. nasa obamanin İZNİ olmadan füze denemesi yapamıyor koca dünya Allahin İZNİ denen BİŞEY olmaksizin KENDİ ekseni etrafında dönebiliyor ilginç. çünkü deney ve gözlem döndürüyor dünyayı. ve ilginç dünya yörüngesinden hiç çıkmıyor. ama deney ve gözlemde hata payi vardır. ister ınan ister inanma Allah sonuna kadar var kralım benim
MIDVAR ŞEKER TİRHAK (YALAN SÖZDEN UZAK DURACAKSIN)

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Oca 2012, 01:21

Geç oldu, oturup sabaha kadar polemik yapacak zamanım yok, sen yazı kümelerini bırakmaya devam et benden daha sabırlı biri çıkıp cevap verir belki. İyi geceler.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 01:23

Kral tartışmadan senin kanıt dediğin şey ne sen kanıt getir. ben hep bi konu üstünde durdum o da Allahın varlığı lüzumsuz konuşmuyoruz. ben şizofrensem sen 2 kat şizofrensin . sen 2 kat isen ben 3 yani ben aslında hem en alt hem en üst olabilirim ama sen kanıt deyip zırvalar ve bana kanıt sunamazsan kusura bakma kaybettin ve hep kaybedeceksin sen ve temsil ettiğin ideolojiyi yok etmeyeceğiz ama ciyak ciyak acı çektirip süründüreceğiz.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Oca 2012, 01:26

Tamam tamam sen öyle diyorsan öyledir. Bu saatten sonra bide ideoloji nedir, felsefe nedir eğitim veremiycem.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 01:27

Kral daha davosa gelmem bu yazdiklarimi ÖNÜMÜZDEKİ 2 yıl tartış ateist halkınla you lost!

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 01:38

Beni bodruma kaldırmak yani yazıları mahcuben defol git attim demektir çünkü kimse GİRİP bodrumda ne yazıyor diye bakmaz ki nitekim sen dışında kimse bakmamış. tartisamiyor isen iftira deyip iftira atma. yazıyı sildin DEDİM çünkü o formdan blogdan sildin eğer ben bunları iftira düşüncesi ile yaptımsa en ağır hakaretleri et hakkındir . ben fikirlerini savunmasamda uslubunu beğendim iyi bi insansın sana kişiliğine dil uzatmam ama fikirlere saldırırırim lütfen kusura bakma kalbini kirdimsa affet. özür diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 28 Oca 2012, 01:46

Kralmas dürüst güvenilir ve saygıdeğer insan olduğun belli. benden kat ve kat iyisin. fikirlerine yaptığımwsaygısızliktan dolayıda af diliyorum. benim amacim kalp kırmak değil o ciyak kelimesini KENDİ üstüme alıyorum eğer böyle saygısızlik yaparsam asıl ciyaklayacak benim. tekrar beni affet.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 28 Oca 2012, 11:34

Af dilemenizi veya yağ çekmenizi gerektiren bir durum söz konusu değil. İslami forumların aksine, bu platformda forum kurallarına uyduğunuz sürece kimse yazılarınızı silmez/taşımaz, hesabınızla ilgili işlem yapmaz.

Forumlarda artık "Yeni Mesajlar" kısmı kullanıldığı için, okunan okunmayan bölümler ayrımı kalmadı, tüm yeni mesajları tek sayfada görebiliyor herkes. Ama yinede "Bodrum katı" forumundan şikayetçiyseniz, bu sefere mahsus "Ateizm ve Dinler" forumuna taşıyorum, başlığı. Bir de, başlık artık tartışmak istediğin konu her ne ise, ona uymuyorsa yeni bir başlık açarak oradan devam etmeniz daha uygun olacaktır. Yeni üyelik protokolünden ötürü, başlık açma yetkiniz yoksa da, kullanmak istediğiniz başlığı sizin için açabiliriz.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir