kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Cevapla
ates
Yeni Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: 12 Şub 2012, 12:40
Felsefe: Ateizm

kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen ates » 17 Şub 2012, 10:43

\\\islama gore yeni dogan cocugun olumu kurana gore cennetin bir kusu olarak mujdeleniyormus... her musluman kisinin ahiret inanci olmasi gerekir . bir msluman babayi dusunelim yeni dogan bircocugu var . sordugumuzda cocugumu canimdan daha cok seviyorum diye cevap verir onun icin olurum diye cevap verir . sorumuzu ahirete inaniyormusun diye degistirdigimizde bu nasil soru inaniyorum tabikide der .
sorumu degistiriyorum| sen cocugunu cok sevdigin halde kendi ahiretini neden hice saymadinda ilk dogdugu zaman OLDURMEDIN ? garanti cennet vaadleri yapan kurana gore cocugun cennete girecek ve sen cocugum icin canimi veririm derken yalan mi soyledin . yoksa hicbir musluman cocugunu sevmyr ve BENCIL mi ? ya da hicbiri ahirete inanmyrlar mi ?
sorunun cevabi acik AHIRET fln yalan / herkeste farkinda/

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 934
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen KRALMAS » 17 Şub 2012, 11:07

Çocuk öldürmek Kuran'da sadece günah olarak nitelendirilmiş ve cehennem vadinde bulunulmamıştır, ama yinede müslümanlar bunu yaparlarsa cehenneme gidecekleri korkusuna kapılırlar. Yani ahirete, daha da önemlisi cehennem azabına inanırlar, ama çocukları için cehenneme gitmeyi göze alamazlar desek daha doğru olur.

İsra (31) Yoksulluk korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin. Onları da, sizi de biz rızıklandırırız. Onları öldürmek gerçekten büyük bir günahtır.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen Q_continuum » 17 Şub 2012, 11:18

İnanların en büyük sorunları, inançlarındaki çelişkileri görememek. Her zaman "o başka, bu başka" kıvırtmalarla çelişkileri görmezden gelirler.
Çelişen fikirlerin hepsi doğru olamaz, ama allahın kelamı olduğuna inandıkları için hepsinin doğru olduğu yanılgısındalar.

Şimdiye kadar bir inananla başından sonuna mantıklı bir tartışma, veya mantık zinciri kurabilmişliğim yok. Mutlaka bir yerden patlak verip bir kıvırtmanın arkasına saklanıyorlar. Tüm iddialarını noktasına virgülüne kadar çürütsem de mutlaka bir açıklamaları oluyor! Hiç bir zaman, "haklısın, burada bir çelişki var", diyemiyorlar.

Q.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kullanıcı avatarı
Halifelerin_Kabusu_Hulagu
Üyeliği Sonlandırılmış
Mesajlar: 202
Kayıt: 15 Ağu 2011, 16:43
Felsefe: Ateizm

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen Halifelerin_Kabusu_Hulagu » 17 Şub 2012, 15:13

Adamlar bu tür paskalın tanrı kumarını oynamaya bayılırlar

Kendilerince en mantıklı açıklama şu şekilde olabilir.

''bebeği öldürürsem evet o cennete gider ama ben cehenneme giderim
ama öldürmezsem ve büyürse belki iyi bir müslüman olur ve ikimiz birden cennete gideriz''

Düşündükleri tek olasılık budur. sizin dile getiridiğinizin daha kötüsünü akıllarının ucuna bile getirmezler.
yani bebek büyürse hem bebeğin hem kendilerinin beraberce cehenneme gidebileceğini :)

İnsanın canını bir başkası için feda etmesinin ne kadar zor olduğu Dede Korkut'un Deli dumrul hikayesinde çok güzel anlatılmıştır Dumrul annesinden kendisi için canını feda etmesini istediğinde şöyle bir cevap alır ;

Oğul oğul ay oğul
Dokuz ay dar karnımda taşıdığım oğul
On ay diyince dünya yüzüne getirdiğim oğul
Dolma beşiklerle belediğim oğul
Dolu dolu ak sütümü emzirdiğim oğul
Akça burçlu hisarlarda tutulaydın oğul
Pis dinli kafir elinde esir olaydın oğul
Altın akçe gücüne dayanarak seni kurtaraydım oğul
Yaman yere varmışsın varamam
Dünya tatlı can aziz
Canımı kıyamam böyle bil oğul


Görüldüğü üzere iş lafa gelince herkes atar tutar da iş icraata geldi insanın kendi öz anası atası karındaşı kızanı kısçesi yan çizer. Bu gerçek tüm toplum tarafından inkar edilsede de Dede Korkut gibi bilgelerin gözünden kaçmaz :mrgreen:

Ben bu konuyu gerçekten kafasına takanlara için başka bir olasılığı da gözünde bulundurmalarını tavsiye ediyorum

YA HEPSİ BÜLÖFSE ? :lol:
Resim

ates
Yeni Üye
Mesajlar: 5
Kayıt: 12 Şub 2012, 12:40
Felsefe: Ateizm

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen ates » 20 Şub 2012, 10:56

muhammed peygamber oldgnda cocukları o yası gecmıstı . feytullah gulen ve said nursi gibi hocalarda hiç evlenmediler :S :S ????? acaba bununla bir ilgisi olabilir mi ?

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 245
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen Engse Hohol » 31 May 2016, 17:19

Müslümanlar doğum kontrolü yapmazlar. Çünkü islami cihadın dayanağı ve sürdürülebilirliği, şehitlik için hazırlanmış mücahitlerdir. Her mümin 5-6 çocuklu olmalı ki, her aile kurbanlık ismail gibi 1-2 çocuğundan vazgeçebilsin. Müminlere, sonsuz ödülleri ve içerisinde ebedi kalacakları cenneti vaadeden allah, dünyada başarısız bir tanrıdır ama orada her istenilene ve hurilere ulaşılacağına inanan saf müminler, bu noktada tehlikelidirler. Diğer dinlerde cennet ödülleri aşırı olmadığı için islam kadar tehlikeli değildirler. Örneğin uzakdoğu dinleri ve hristiyanlık, korkulası değildir, insan kafası kesmezler huriler için. Cennet için insan kafası kestiklerine rastlanmamıştır hiç. Yeni ahite dayanan otoriter Hristiyanlığa, Şeriattan uzak sevgi temelli bir dindir diyebiliriz hatta.

Resim
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Tumagü
Üye
Mesajlar: 83
Kayıt: 05 Kas 2011, 13:17

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen Tumagü » 26 Tem 2016, 23:07

Tarih değişiyor koşullar şekilleniyor, çıkarcılık aynı kalıyor. Şeyh Nazım Kıbrısi ile Ahmet Hakan'ın Kanal 7 Röportajını anımsıyorum ben. Yıllar ne çabuk akıp gitmiş.

Röportaj'a bakacak olursak revaçta olan dini konular hep aynı; Gerçekleşme fırsatı bulamayan gerçek islama övgüler, hangi ünlü aslında müslüman ama açıklayamıyor, örneğin Prens Charles, Prenses Diana falan filan!
Resim
What makes islam so different?

Kullanıcı avatarı
Tumagü
Üye
Mesajlar: 83
Kayıt: 05 Kas 2011, 13:17

Re: kimsenin ahiret inanci fln yok !!!

Mesaj gönderen Tumagü » 01 Eyl 2017, 05:00

Nasıl ve niye olsun? 14. yüzyılda Amerikada doğan bir kişinin müslüman olması imkansız, bu ona düpedüz haksızlık. Amerikada doğan birisi ile arap yarımadasında doğan birisinin müslüman olma şansları eşit değil. Evrensel allah gerçek olsaydı, herkese eşit mesafede olurdu, hem dil bakımından hem kültür bakımından ve islamı uygulama koşulları bakımından ama yok, islam yalnızca arap kültürü ile biçimlenmiş bir dindir ama ilginçtir ki islamın temelleri mezopotamya halklarından sümer, babil ve eski mısır kültürü ile yoğurulmuş bir dindir.
Resim
What makes islam so different?

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir