Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üretir?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üretir?

Mesaj gönderen KRALMAS » 25 Mar 2016, 14:53

Ayrıca, kadınlara ve çocuklara yönelik, müslüman taciz, tecavüz ve sübyancılık haberlerini aşağı daki başlıkta bulabilirsiniz.

Türkiye'de İslam'ın sebep olduğu, Taciz, Tecavüz ve Sübyancılık Vakaları.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 07 Ara 2016, 08:15

'İnşaatçı' imam ev sahibi olmak isteyenleri dolandırdı

Kocaeli Vaizliği'nde görevliyken eşi ile birlikte inşaat sektörüne giren Hafız Engin Sarı'nın, aralarında hakimlerinde bulunduğu, ev sahibi olmak isteyen birçok kişinin parasını alarak kayıplara karıştığı öne sürüldü.

Resim

Kocaeli İl Vaizliği'nde görevdeyken ve daha sonra da İzmit Mimar Sinan Camii'nde imamlık yaptığı dönemde çevresine güven sağladıktan sonra eşi Gülşen Sarı ile birlikte kurdukları 'Beyim ve Mebrur İnşaat' firması üzerinden Kocaeli'nde 500'den fazla inşaat yaptarak sözleşme ve senet karşılığında bunları çeşitli kişilere sattığı ileri sürüldü. Engin Sarı binalar tamamlanmadan ortadan kayboldu. Arkasında kendisine güvenen yüzlerce mağdur bırakan Engin Sarı ve iki şirketi hakkında milyonlarca liralık haciz işlemi başlatıldı.

BİNALAR TAMAMLANMADAN ORTADAN KAYBOLDU

'Hafız Engin hoca' olarak tanınan Engin Sarı ve eşi Gülşen Sarı geçtiğimiz yıllarda birlikte inşaat sektörüne atılmıştı. İnsanların güvenini sağlayarak kat karşılığı ve temelden sözleşme karşılığı yüzlerce anlaşma yapan Sarı ailesi, son yıllarda taahhüt ettiği binaları teslim edemedi. Borç batağına düşen Engin Sarı, binaları bitirebilmek için sözleşme yaptığı müşterilerinden daha fazla ödeme istedi. Fakat farklı yerlerde yaptığı anlaşmalardan mahkeme sürecine giren konutlara ihtiyati tedbir konuldu.

HSYK HAKİMİNİ DE DOLANDIRDI

Aralarında HSYK Hakimi Ahmet Pınar’ın da bulunduğu birçok mağdur mahkemeye başvurdu. Engin Hoca’nın İzmit Mimar Sinan Camii’de imamlık yaptığı dönemden yaz kuran kursu öğrencisi olan Hakim Ahmet Pınar da Engin Sarı'ya güvenerek sözleşme karşılığında temelden daire aldı. Bir sene geçmesine rağmen bina için bir çivi bile çakılmadığını öğrenen Pınar, bir çok insanın da bu şekilde mağdur olduğunu görünce ödediği parasını geri istedi. Aylarca uğraşmasına rağmen parasını da kurtaramayan Pınar, mahkeme yoluyla haciz işlemi başlattı. Önümüzdeki günlerde bir çok mağdurun evini ve parasını kurtarmak için mahkemeye başvuracağı belirtildi.

AYNI DAİRELERİ FARKLI KİŞİLERE SATMIŞ

Bu zamana kadar 500'den fazla inşaat yaptığı bilinen İzmit Bulvar Mevkiindeki Mebrur İnşaatın sahibi Hafız Engin Sarı'nın inşaatlarına borçlarından dolayı mahkemece ihtiyati tedbir konulmuştu. Mahkemeyi bahane ederek gerçek bina sahiplerine tapu veremeyen Sarı ailesinin, aynı daireleri farklı şahıslara da sattığı da belirtiliyor. Şuan da parasını ödediği halde dairesinde oturup tapularını alamayanlar ise daire tapularının haciz yoluyla başka kişilere geçme durumu olduğu için mağdur durumda. Engin Sarı ve ailesine ise uzun zamandan bu yana ulaşılamadığı ifade edildi.

Tarih: 05.12.2016
Link: http://www.yurtgazetesi.com.tr/insaatci ... rdi/18053/
Link: http://www.hurriyet.com.tr/insaatci-ima ... l-40297629

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 24 Ara 2016, 21:57

Antalya'da şok olay; cami imamı 9 kilo esrarla yakalandı

Antalya'da bir istihbaratı değerlendiren emniyet ekipleri, cami imamı 37 yaşındaki C.L.'nin kullandığı otomobilin gizli bölmelerinde 9 kilo esrar maddesi ele geçirdi. İmam C.L., gözaltına alındı.

Resim

Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün ilçeye uyuşturucu madde getirileceği yönünde ihbar aldı. Verilen bilgiler doğrultusunda teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, içinde bir kişinin bulunduğu otomobili, Hisarçandır Mahallesi'ndeki kontrol noktasında saat 01.00 sıralarında durdurdu. Araçta inceleme yapan ekipler, gizli bölmelerde 9 kilo esrar maddesi ele geçirdi. Uyuşturucuya el koyan polis ekipleri, sürücü C.L.'yi gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen C.L.'nin, Hisarçandır Mahallesi'ndeki bir caminin imamı olduğu tespit edildi.

2 ay önce mahalle camisine atandığı belirlenen C.L., sağlık kontrolünün ardından sorgusu yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Tarih: 24 Aralık 2016
Link: http://www.antalyaajans.net/asayis/anta ... 72263.html
Link: http://www.hurriyet.com.tr/cami-imami-9 ... i-40316352

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Nis 2017, 08:18

2003’teki HSBC patlamasıyla ilgili bir El Kaide üyesi yakalandı

2003 yılında İstanbul Levent’te HSBC Bankası önünde 27 kişinin öldüğü, 450 kişinin yaralandığı patlamayla ilgili El Kaide silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranan şahıs, Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde bir köyde vekil imamlık yaptığı sırada yakalandı.

Resim

Edinilen bilgiye göre, Ilgaz İlçe Jandarma ekiplerine gelen bilgiler doğrultusunda dün akşam saatlerinde ilçe merkezine bağlı Alıç köyünde vekil imamlık yaptığı tespit edilen Z.Ç., köyde yakalayarak gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada, şahsın 2003 yılında İstanbul'da HSBC banka patlamasında olaya karıştığı ve ardından yapılan mahkeme sonucu serbest kaldıktan sonra Afganistan'a giderek terör örgütü El Kaide'ye üye olduğu belirlendi.

Daha sonra Afganistan'dan sınır dışı edilerek Türkiye'ye giriş yapan Z.Ç. hakkında, ülkeye girişinden sonra savcılık tarafından ‘El Kaide'ye üye olmak' suçundan dava açıldı.

Davanın sonuçlanmasının ardından Z.Ç., Ilgaz ilçesinde bir köyde vekil imamlık yaptığı anlaşılarak gözaltına alındı.

Bu sabah saatlerinde Ilgaz Adliyesine çıkarılan Z.Ç., mahkemede HSBC Bankası patlamasına karıştığını itiraf ederken, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderildi.

Tarih: 19 Nisan 2017
Link: http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/200 ... i-1803948/

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 24 Tem 2017, 08:29

Kuran kursunda, hocadan 9 yaşındaki yetim çocuğa tecavüz... "Gidecek yerim yoktu"

Ağrı’da İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı.

Resim

Mağdur U.P.’nin yetim kaldığı için bu yurda verildiği ortaya çıktı. U.P., bir yıldır Y.K. ile kursta kaldığını belirterek, “Y. abim bize yurtta Kuran öğretiyor. Beni odasına götürüp kapıyı üzerimize kilitliyordu. Yatakta dövüş filmi izliyorduk” dedi. Y.K.’nin kendisini dövdüğünü, kimse görmesin diye kapıyı kilitleyip yanağından ısırdığını anlatan U.P., “Boynumu öpüyordu. Beni soyuyor, dövüyordu” dedi.

U.P., geçen yıl Kurban Bayramı öncesi Y.K.’nin odanın kapısını kilitlediğini ve kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Y.K.’nin dövmesinden korktuğu için sesini çıkarmadığını kaydeden U.P., “Beni, ‘Kimseye söyleme’ diye tehdit etti. Herkes yüzümdeki morlukları sordu. Y. abi beni tehdit ettiği için söyleyemedim. ‘Düştüm’ dedim” diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda kursun boşalmasından yararlanan Y.K.’nin kendisine bir daha tecavüz ettiğini belirten U.P. “Bayramda gidecek yerim olmadığı için yurtta kaldım. Y. abi de kalmıştı. Yalnız kaldığımız için böyle yaptı” dedi.

İddiaları reddeden ve kendisine iftira atıldığını savunan Y.K. cezaevine gönderildi.

25 YIL HAPİSLE DAVA AÇILDI

İsmail Saymaz imzasıyla Hürriyet'te yayınlanan habere göre; Kuran kursu hocası Y.K.’ye “çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve yaralama” suçlarından ötürü 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağrı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bu arada, yurtta görevli kişiler hakkında da “suçu bildirmeme” suçundan soruşturma yürütülüyor. Avukat Mehmet Mağal, U.P.’nin vücudundaki morlukları gördüğü halde harekete geçmeyen kurs yetkililerinin de yargılanması gerektiğini söyledi.

Tarih: 23 Temmuz 2017
Link: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... oktu_.html

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 05 Şub 2018, 12:22

İmamdan 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar

Diyarbakır'da camide, Kuran eğitimi verdiği 12 yaşındaki H.İ. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan imam Y.Ö.'nün (32) 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma' suçlamasıyla 33 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Resim

Diyarbakır’ın bir ilçesinde yaşayan T.İ., geçen yıl 7 Temmuz’da kızı H.İ.’nin dolabında cep telefonu buldu. Telefonu inceleyen T.İ., tanımadığı bir numaradan kızına çok sayıda uygunsuz mesaj geldiğini gördü. Olayı kızına soran T.İ., telefonu veren ve mesajları atan kişinin H.İ.’ye Kuran eğitimi veren caminin imamı Y.Ö. olduğunu öğrendi. Jandarmaya başvuran T.İ., kadrolu olarak çalıştığı camide Kuran eğitimi veren Y.Ö., hakkında şikayetçi oldu. Gözaltına alınan evli ve 2 çocuk babası Y.Ö.’nün H.İ.’ye verdiği telefona çok sayıda uygunsuz mesaj gönderdiği tespit edildi. Y.Ö.’nün 2 gün içinde küçük kızı 10 kez aradığı, ancak cevap alamadığı belirlendi.

Y.Ö., işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, ilçe Müftülüğü tarafından açığa alındı, hakkında idari soruşturma açıldı.

‘BİZİ REZİL EDECEĞİNİ SÖYLEYİP, TEHDİT EDİYORDU’

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan mağdur H.İ., Y.Ö.’nün kursa gelen 4 kız çocuğuna ilgi gösterdiğini belirterek, “Camiden ayrı olan sınıf bölümünde bana ve diğer kızlara sarılarak öpüyor ve vücudumuza dokunuyor. Bir kez yaptığı sırada elini ısırdım. Bazen bizi kursun mutfak bölümüne götürüp, aynı şeyleri yapıyor. Sınıfta bize hamile kalmak ve tecavüz gibi konulardan bahsediyor. Bizi kucağına oturtup, ‘Canım, aşkım, sevgilim, sultanım’ gibi kelimeler kullanıyor. Bazen de bizi zorla evine götürüyor. Son olarak bana bir cep telefonu verip, sürekli görüşmek istediğini söyledi. O günden beri sürekli arayıp, mesaj attı. Aramalara cevap vermedim. Bu durumu ailemize anlatırsak, bizi rezil edeceğini söyleyip tehdit ediyordu” dedi.

‘CİNSEL BİR AMACIM YOKTU’

Y.Ö. ise ifadesinde, 1.5 yıldır imam olarak görev yaptığını belirterek, “Aynı zamanda kız öğrencilere Kuran eğitimi veriyorum. Öğrencilere yönelik öpme, okşama ve sarılma gibi hareketlerde bulunmadım. Zaman zaman elimi öğrencilerin omuzlarına atarak sarılıyordum. Ancak, bu hareketleri cinsel amaçla yapmadım. Sınıfta cinsel içerikli hikayeler anlatmadım. Mağdurdaki telefonu kendisi hediye istediği için verdim. Mesajları yazarken kötü bir niyetim yoktu. İki mağdurda bulunan künyeleri de ben verdim. Bunları da mağdurlar istedi” diye konuştu.

‘AİLE BASKISI YÜZÜNDEN İFADE VERMEK İSTEMİYORLAR’

Soruşturmayı tamamlayan savcılık, Y.Ö. hakkında ‘çocuğun cinsel istismarı’ ve ‘cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından 33 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırladı. İddianamede, mağdurun ifadelerinde adı geçen diğer 4 öğrencinin beyanlarının alındığını, ancak iddiaları doğrulamadıklarını ifade edildi. Bunun üzerine yeniden ifadesi alınan H.İ.’nin ilk beyanını tekrar ettiğini, diğer arkadaşlarının ise aile baskısı nedeniyle ifade vermek istemediği belirtildi.

12 YAŞINDAKİ MAĞDUR ŞİKAYETÇİ OLDU, BABASI OLMADI

İddianamenin kabulünün ardından talimatla ifadesi alınan H.İ., imam Y.Ö.’nün cinsel istismarına uğradığını belirterek, şikayetçi oldu. Ancak baba T.İ. ise şikayetçi olmadığını söyledi.

Tutuklu sanık Y.Ö.’nün yargılanmasına Diyarbakır 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ve Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi avukatları da duruşmaya katılma talebinde bulundu. İddianamenin okunmasının ardından genel ahlak nedeniyle kapalı yapılmasına karar verilen yargılamada, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

“ÇOCUKLAR RESMİ OLMAYAN YERLERE GÖNDERİLMEMELİ”

Davayı Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi adına takip eden avukat Ümit Asye Demir, iddia edilen olayın yaşandığı Kuran kursunun izinsiz olduğunu belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan izin alınmamış. Bu tarz kapalı kurumların mutlaka denetlenmesi gerekir. Çocukla iyi bir iletişim kurulması gerekir. Çocuk istismar yaşamışsa, kendine göre bir savunma mekanizması geliştirir. Aileye anlatamazsa bile, belli şeylerden istismar vakasının yaşandığı anlaşılır. Bu kurumların gerçekten resmi olup olmadığının denetlenmesi gerekir. Aynı zamanda çocuğun bulunduğu ortamda denetlenmeli. Çünkü, kapalı kurumlardaki istismarı ortaya çıkarmak çok daha zordur. Ailelerin resmiyete mutlaka dikkat etmesi gerekir. Ama resmiyet her zaman güven sağlamıyor. Çünkü, resmi kurumlarda da istismar vakaları çok fazla yaşanabiliyor. Öncelikle resmi olmasına dikkat edilmelidir. Resmi bir kurum değilse, zaten bu kurumu denetleyebilecek bir yer yok. Oradaki sorumluları bulmak çok zor. Buradaki kişilerin bulunması, yargılanması, ceza alması, ne yaptıklarına ilişkin tespit yapmak çok zor. Resmiyetten sonrasında bu çocukların yaşadıkları yerin ve eğiticilerinin ne yaptıkları mutlaka kontrol edilmeli. Bir görevlinin çocuğa karşı istismarı olacaksa bile, bu en azından ailenin denetlemesi ile engellenebilir” dedi.

Tarih: 04.02.2018
Link: http://www.yurtgazetesi.com.tr/turkiye/ ... 74232.html

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 23 Mar 2018, 15:26

"O da beni tahrik ettiği için suçlu”

Erzurum'da, ablasının 24 yaşındaki kızına tecavüz edip, doğan çocuğun DNA raporu ile babası olduğu belirlenen imam Abdulkadir İ. 23 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Resim

Erzurum'da yeğenine tecavüz ettiği iddiasıyla Muş'un Malazgirt ilçesinde görevli evli ve 2 çocuk babası imam Abdulkadir İ., Elazığ'a kaçarken yakalandı ve 11 Ağustos 2017'de tutuklanarak cezaevine konuldu. Hakkındaki şikayeti öğrendikten sonra görevinden istifa eden imam Abdulkadir İ. hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Hazırlanan iddianamede, tecavüze uğrayan genç kızın şikayet dilekçesine de yer verildi. Dayısı Abdulkadir İ.'nin kendisine 2016 yılında tecavüz ettiğini belirten kimliği açıklanmayan genç kız, tehditler nedeniyle bunu kimseye anlatamadığını söyledi. 9 Mayıs 2017'de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını anlatan genç kız, "Dayım ile anneannemin yaşadığı köye gittik. Akşam saatlerinde evde yalnızken, dayım geldi. Televizyon izlerken battaniyeyi yüzüme kapatarak tecavüz etti. 'Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz, ben imam olduğum için herkes bana inanacaktır. En sonunda sen suçlu çıkarsın' deyip çıktı. O an korktuğum için kimseye bir şey diyemedim. Görev yaptığı Muş'un Malazgirt ilçesinden sürekli Erzurum'a gelip benimle yalnız kaldığında şikayet etmemem konusunda tehditlerine devam etti. Dayanamayıp yaşadıklarımı anneme ve ablama anlattım. Hastaneye gittik ve 6 aylık hamile olduğumu öğrendim. Yasal süreyi geçirdiğimiz için kürtaj olamadım. Mayıs ayında doğum yaptım ve bebeği Sevgi Evleri Çocuk Yurdu'na bıraktım. Öz dayımdan şikayetçiyim ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

BEBEĞİN BABASI ÇIKTI

Yuvaya verilen erkek bebek ile Abdulkadir İ.'nin DNA örnekleri Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığın'da incelendi. Yapılan incelemede bebeğin yüzde 99.99 Abdulkadir İ.'nin oğlu olduğu rapor edildi.

“O DA BENİM KADAR SUÇLU”

Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen karar duruşmasında Abdulkadir İ. tutuklu bulunduğu Elazığ'daki cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile katıldı. Boyunun 1.65, kilosunun ise 70-76 arasında olduğunu söyleyen Abdulkadir İ., yeğeninin de boyu ve kilosunun kendisine yakın olduğunu belirtti. Bu nedenle mağdura zorla tecavüz etmesinin mümkün olmadığını savunan Abdulkadir İ., "Ben ne kadar suçluysam, o da beni tahrik ettiği için en az benim kadar suçlu. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

İYİ HAL YOK

Mahkeme heyeti, Abdulkadir İ.'yi 'zincirleme şekilde tehdit' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Heyet, sanığı 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan ise önce 15 yıla hapis cezasına mahkum etti. Abdulkadir İ.'nin eylemi yeğenine karşı yapması nedeniyle cezayı yarı oranda arttırarak 22,5 yıla çıkardı. Mahkeme, tecavüzcü dayıya olay sonrası ve yargılama sürecinde pişmanlığının olmaması, eylemleri inkar etmesi nedeniyle iyi hal indirimi de uygulamadı. Abdulkadir İ.'nin hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Tarih: 23 Mart 2018
Link: https://odatv.com/o-da-beni-tahrik-etti ... 31847.html

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 04 Eki 2018, 09:24

Kurban kestik kapandı

Resim

Kuran kursunda öğretmeninin cinsel tacizine uğradığını söyleyen 11 yaşındaki erkek öğrenci başına gelenleri anlattı, ancak yurt müdürü, ‘kurban keserek’ olayın üzerini kapattı. Olay yargıya taşındı.
Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan dava dosyasındaki iddialara göre, anne ve babası ayrılan küçük çocuk, Beypazarı’nda halasının yanında yaşamaya başladı. Halası G.Ç., çocuğu ilçede bulunan yatılı Kuran kursuna verdi. Olay tarihinde 11 yaşında olan çocuk, 2013 yılında yurtta öğretmen Ali K.’nın tacizine uğradı. Olayı duyan yurtta kalan diğer bir öğrenci M.A., ile yurdun aşçısı Ş.K., durumu yurt müdürü Asalettin A.’ya iletti. Müdür Asalettin A., “Kurban kestik, olay kapandı” yanıtını verdi. Olaydan hala G.Ç. de haberdar oldu ancak müdür Asalletin A., ile sanık Ali K., halanın olayı kimseye anlatmaması için baskı yaptı.

PEDAGOG: ÇOCUĞA İTİBAR EDİLMELİ

Taciz skandalını baba C.O., olayı, iki yıl sonra yanına aldığı oğlunun davranışlarından şüphelenince öğrendi. Babanın şikâyeti üzerine savcılık soruşturma başlattı. Olaydan iki yıl sonra Ekim 2015’te hazırlanan hastane raporunda tacize ilişkin bir bulguya rastlanmadığı belirtildi. Ancak pedagogların çocukla konuşarak hazırladığı raporda, “Çocuğun anlatımlarının tutarlı olduğu ve beyanlarına, itibar edilmesi gerektiği” vurgulandı.

Adli kontrol şartıyla serbest kalan sanık geçen hafta yapılan duruşmada suçlamaları kabul etmedi. Duruşma karar için ertelendi.

MÜDÜR: BU BİR KUMPAS

Yurt Müdürü Asalettin A. ifadesinde “Suçlamaları kabul etmiyorum. Sanık ile tanıklar arasında geçimsizlik vardı. Bu olay yurt müdürlüğümüze kurulmuş bir kumpastır” derken, yurtta kalan diğer bir tanık M.A. ise şu ifadeleri kullandı: “Bir gün yurtta tartışırken, sanığa “ben tecavüzcülerle konuşmam” dedim. Sanık sadece gülümsedi, yanıt vermedi. Yurt müdürü Asalettin A. da yanımızdaydı, “Benim haberim var, gerekeni yaptık” dedi. Ben de ‘Neden hâlâ bu adam burada duruyor’ dedim. Müdür, ‘Sen karışma, gereken yapıldı kurban kestik’ yanıtını verdi.

Tarih: 09.04.2017
Link: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kurba ... i-40421628

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 15 Eki 2018, 14:19

Tayini çıkan imam caminin lojmanını balyozla yıktı

Aydın’ın Karpuzlu ilçesine bağlı Gölük Mahallesi’nde görev yapan bir imam tayini çıkınca 3 yıl boyunca ikamet ettiği caminin lojmanını balyozla yıkarak köyden ayrıldı. İmamın görülmemiş öfkesi herkesi şaşırtırken, yeni gelecek imamın kalacak yeri olmadığı için köye gelemediği belirtildi.

Resim

İlginç olay, geçtiğimiz hafta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; yaklaşık 3 yıl önce Karpuzlu'nun Gölcük Mahallesi Işıklar Camii'ne atanan imam M.Ö.'yü köylüler her türlü imkanlarını sundu. Caminin lojmanına yerleşen imam, görev yaptığı 3 yıl boyunca köylüler tarafından yaptırılan lojmanda ikamet etti. Köylüler imamın rahat etmesi için ikamet ettiği süre boyunca bir kuruş kira da almadı. Geçtiğimiz haftalarda köylülerle tartışınca tayini Çine ilçesine bağlı bir kırsal mahalleye çıkan imam, lojmanı boşattıktan sonra eline aldığı balyozla lojmanı yıkarak kullanılamaz hale getirdikten sonra köyü terk etti.

Köylüleri şaşkına çeviren bu olayın ardından Köy Muhtarı Yüksel Gültekin, lojmanın balyozla yıkılıp zarar verildiğini görünce durumu jandarmaya ve ilçe müftülüğüne bildirdi. Olay yerine gelen görevliler de gördükleri manzara karşısında şaşkına dönerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“Lojman harabeye döndüğü için köye yeni imam da gelemiyor”

Yaşadıkları kötü olayın tüm imamlara mal edilmemesi gerektiğini ancak bir imamın kamunun malına böyle zarar vermesinin şaşılacak bir durum olduğunu belirten Köy Muhtarı Yüksel Gültekin, “Bu imam köyümüzde 3 yıl görev yaptı. Kendisine bizzat köylümüz tarafından yaptırılan lojmanı tahsis ettik. Ve 3 yıl boyunca bir kuruş kira da istemedik, kendisi de ödemedi. İmam arkadaşımız tayini çıkınca balyozla lojmanı bu hale getirmiş. Giderken cami lojmanını yıktığı gibi zimmet defterini de teslim etmedi. Lojman yıkıldığı için yeni imam da gelemiyor. Camide ezan da okunmuyor Cuma namazı da kılınmıyor” dedi.

“Bizim duvarımızı da yıkıp gitti”

İmamın komşusu olan Hatice Hırçın, öfkeli imamın köyden ayrılırken cami lojmanını yıkarken kendi duvarlarını da yıktığını belirterek, “Yaşadığımız bu olaya çok üzüldük. Eşim de ben de engelliyiz. Rahatsız olduğumuz için elimiz ayağımız tutmuyor. Bizim duvarımızı yıktı. Yapmadan gitti. Çok üzgünüz” diye konuştu.

Aydın İl Müftülüğü ve Karpuzlu Jandarması tarafından yıllarca bedava ikamet ettiği lojmanı çıkarken balyozla yıkıp köyü terk eden imamla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Tarih: 14 Ekim 2018
Link: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/ta ... i-2680033/

Tural
Yeni Üye

Mesaj gönderen Tural » 17 Eki 2018, 02:15

Bilmem ne yazim...
En eyisi butun dinlerin, milletlerin, dostca, arkadashca yashamasi
Bunun icin aydinlanmak lazim
Bununda yolu - okumaktir, ders, tahsildir, kitab okumaktir
Ne kadar cok kitab okursak bir o kadarda kardeshce yashaya bilecez
Bu konu, Avrupadada cok ciddi
Dinlerarasi dialog simdi iyi degil
Buna ragmen, gocmenlerin sayi artmakda
Parasizlar gocmen olarak, paralilar ise gayrimenkul alarak
Yani, mesela, Italyada gayrimenkul almak lazim ve bu kadar
İtalya'da satılık evler https://tranio.com.tr/italy/detached/ karsiliginda ise oturum izni
Bu kadar basit
Umarim hepimiz iyi bir hayat yasariz, kotuluklerden ve cahiliyyetden uzak