Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üretir?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
Yek
Üye
Felsefe: Ateizm

Re: Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üreti

Mesaj gönderen Yek » 23 May 2014, 21:17

El Late vel Uzza ve Menates Salisete Luhra,
Tilke Kavanikül ıla,
Ve innekel şefaate hünnel Turna.
OWNED! xD

Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür. (Tekvir-19)

Ego vos benedictio in nomine Satanus.
Dominus Inferus vobiscum. Et cum tuo...
Amen.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 24 Haz 2014, 13:44

Kuran kursunda 2 kız çocuğunu taciz eden imama 23,5 yıl hapis

Diyarbakır'da Kuran kursuna katılan 2 kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan imam 23,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan 41 yaşındaki imam hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre Çermik'in bir köyünde imamlık yapan evli ve 3 çocuk babası A.O., 2012 yılı yaz dönemi Kuran kursuna katılan 13 yaşındaki D.T. ve Z.D.'ye cinsel istismarda bulundu. Kızların durumu anlattığı ailelerinin şikayetçi olması üzerine soruşturma başlatan savcılık, şüphelinin kursa katılan mağdurlardan D.T. ile farklı bir iletişim kurduğunu ve sürekli ilgilenerek küçük kızın güvenini sağladığını belirtti.

Resim

İmam A.O.'nun 2012 yılı Temmuz ayında mağdur D.T.'yi evinin altında bulunan Kuran kursuna çağırdığını belirten Savcı, şüphelinin burada 13 yaşındaki çocuğa kendisinden hoşlandığını söyleyerek, öpmeye başladığını kaydetti. Şüphelinin önce kendisinin, sonra mağdurun elbiselerini çıkarıp nitelikli cinsel istismarda bulunduğu belirtilen iddianamede, imam A.O.'nun cinsel istismar eylemini defalarca tekrar ettiği kaydedildi. İddianamede Temmuz'dan Aralık ayına kadar istismara devam eden şüphelinin zincirleme suç şeklinde eylemde bulunduğu anlatıldı.

İddianamede şüphelinin Kuran kursunda diğer mağdur Z.D.'nin sık sık elini tuttuğu ve dokunarak sevdiği belirtildi. Savcı, şüphelinin mağdur Z.D.'nin bir defterine "Çok tatlı birisiniz. Çok sevecensiniz. Yanlış anlamayın ama sizi çok sevdim, cana yakınsınız. Size karşı hislerimi sorarsanız, iyi kanı" yazdığını vurguladı.

"Ruh sağlığı bozulmadı" raporu

İddianamede Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi kurulunca mağdur D.T. ve Z.D.'ye farklı zamanlarda verilen iki rapora vurgu yapıldı. Düzenlenen raporlarda 6 ay boyunca cinsel istismara maruz kaldığı iddia edilen D.T. ve Z.D.'nin beden ve ruh sağlığının bozulmadığı kaydedildi. Savcı, imam A.O.'nun 15 yaşından küçük mağdurlar D.T. ve Z.D.'ye karşı zincirleme şekilde "Çocuğun nitelikli ve basit cinsel istismarı" suçlarını işlediğini belirterek, 35 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

"Benden hoşlandığını söylüyordu, ikisini de dövdüm"

İddianamenin kabulünün ardından tutuksuz sanık A.O.'nun yargılanması Diyarbakır 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Davanın ilk duruşmasında ifadesi alınan sanık kendisine iftira atıldığını öne sürerek şöyle dedi:

"Kursa 80- 90 civarında öğrenci geliyordu. Mağdurlardan D.'yi yardımcım yapınca Z. ikinci plana düştü ve davranışları değişti. Daha sonra ikisi arasında kavga başladı. Kursta bölünme başlayınca ikisini de dövdüm. Kesinlikle böyle bir davranışkta bulunmadım."

Yargılama sırasında sanığın mağdur Z.D.'nin defterine yazdığı iddia edilen yazı incelenmek üzere Kriminal Laboratuvarına gönderildi. İncelemede yazının sanık A.O.'nin elinden çıktığı belirlendi.

Ceza artırımı yapıldı

Davanın geçtiğimiz gün görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık A.O. katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Taraf avukatlarının savunmalarını alan mahkeme, kısa bir aradan sonra kararını açıkladı. Mahkeme sanık A.O.'yu "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "Çocuğun basit cinsel istismarı" ve "Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma" suçlarında 23 yıl 5 ay hapisle cezalandırdı. Kararın açıklanması ile sanığın derhal tutuklanmasına karar veren mahkeme, imam A.O. hakkında yakalama kararı da çıkardı. Mahkeme, sanığın mağdurlar üzerindeki eğitici ve öğretici yükümlülüğünü kullanarak zincirleme şekilde suçu işlediği için ceza artırımı yapıldığını da açıkladı.

Tarih: 24.06.2014
Link: http://www.milliyet.com.tr/kuran-kursun ... m-1901968/

- Devlet eliyle vergilerimizle beslenen, emekçilerin 3-4 katı maaş alan, çocuk tacizi, hırsızlık, bölücülük dışında bir icraatı olmayan, bu asalak sürüsünden ne zaman kurtulacağız, o günleri görecek miyiz?

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 11 Tem 2014, 09:28

15 yaşındaki gelin intihar etti

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesi'nde, 3 ay önce imam nikahı ile evlendirilen 15 yaşındaki Yeter A., av tüfeğiyle intihar etti.

Olay, akşam saatlerinde Yukarı Nasırlı Köyü'nde meydana geldi. İddiaya göre 3 ay önce imam nikahı ile evlendirilerek Gaziantep'e yerleşen Yeter A., kısa süre önce Gölbaşı'ndaki ailesini ziyaret için köye geldi. Yeter A., misafirliğe gittiği kayınpederinin evinde av tüfeğini kafasına dayayarak ateşledi. Olay yerinde hayatını kaybeden Yeter A.'nın cesedi, incelemenin ardından otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Jandarma tutanağına intihar olarak geçen olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Tarih: 11 Temmuz 2014
Link: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... _etti.html

- Sübyancıya kıyılan imam nikahı bir ölüm daha getirdi.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 09 Eyl 2014, 12:26

İmam dehşeti: 2 ölü

Boşandığı eşini yaralayıp, aynı bıçakla kayınpederi ve kayınvalidesini de öldüren 12 yaşındaki oğlunu kaçırdı.

Manisa’nın Kırkağaç İlçesi’nde, boşandığı eşini yaralayıp, aynı bıçakla kayınpederi ve kayınvalidesini de öldürüp, 12 yaşındaki oğlunu kaçırdığı ileri sürülen imam H.Ö. , Balıkesir’in Kepsut İlçesi’nde yakalanıp, gözaltına alındı.

Resim

Kırkağaç Belediyesi’nde taşeron firmaya bağlı temizlik işçisi olarak çalışan Naciye Çam (28), şiddetli geçimsizlik nedeniyle 7 yıl önce eşi H.Ö.’den boşanıp, baba ocağına döndü. Mahkeme çiftin o dönemde 5 yaşında olan çocukları A.Ö.’nün velayetini annesine verdi. Boşandığı eşinin başka biriyle evleneceği söylentilerini duyan imam H.Ö., oğlunu almak için bugün saat 01.00 sıralarında kayınpederinin Kadriye Mahallesi’ndeki evine geldi. İddiaya göre, H.Ö., çıkan tartışmanın ardından kayınpederi Kemal Çam (60), kayınvalidesi Nazmiye Çam (55) ve boşandığı eşi Naciye Çam’ı vücudunun çeşitli yerlerinden bir çok bıçak darbesiyle yaraladı.

H.Ö., oğlunu da alıp, gaspettiği boşandığı eşine ait otomobille kaçtı. Gürültüleri duyan komşularının haber vermesi üzerine gelen polis ve 112 Acil Servis ekipleri Nazmiye Çam’ın yaşamını yitirdiğini belirledi, ağır yaralı olan Kemal Çam ve Naciye Çam ise Kırkağaç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Buradaki ilk müdahalenin Kemal Çam, Soma Beşyol Devlet Hastanesi, kızı Naciye Çam ise Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Kemal Çam, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılmadı. Polis, olayın ardından kaçan H.Ö.’yü Balıkesir’in Kepsut İlçesi’nde yakaladı. Gözaltına alınan H.Ö., Kırkağaç’a gönderilirken, polis, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Tarih: Eylül 9, 2014
Link: http://sozcu.com.tr/2014/gunun-icinden/ ... lu-596990/

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 08 Mar 2015, 19:54

Konu da ki ilgisiz iletiler aşağıda ki başlığa taşınmıştır.

Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne... [İlgisiz İletiler]
viewtopic.php?f=1&t=725

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Re: Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üretir?

Mesaj gönderen KRALMAS » 09 Tem 2015, 08:08

İmam, ‘cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklandı

52 yaşındaki A.K., camide açılan Yaz Kuran Kursu’na katılan 3 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Resim

Bartın’da Ulugeçitambarcı Köyü cami odasında açılan Kuran Kursu’nda imam A.K.’nin kendilerini elle taciz ettiğini iddia eden öğrenciler 10 yaşındaki S.T., 11 yaşındaki İ.T. ve 14 yaşındaki S.G., ailelerine durumu anlattı. Ailelerin şikayeti üzerine imam Jandarma tarafından gözaltına alındı.

Jandarmadaki sorgu ardından dün adliyeye sevk edilen imam, nöbetçi mahkemede suçlamayı kabul etmedi. Köyde 9 aydan bu yana görev yaptığını belirten imam A.K., kendisinden şikayetçi olan 3 öğrenci ile kurs sürelerinde hiç yalnız kalmadığını ileri sürerek, şöyle dedi: “Köye yeni geldiğim için çocukları ve ailelerini tanımıyorum. Herhangi bir husumetim bulunmamaktadır. Öğrencilerin kollarına temasım olmuştur. Ancak bu tamamen hoca- öğrenci ilişkisi içerisinde olmuştur. İddia edildiği şekilde cinsel yönden bir dokunma ve temasım olmamıştır. Mağdurların beyanlarında geçen hususları kesinlikle kabul etmiyorum. Hayatımda ilk defa böyle bir durumla karşı karşı kaldım. Daha önce 27 yıl görev yaptığım yerde böyle bir durumla karşılaşmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

İmam A.K., ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçlamasıyla tutuklandı.

Tarih: Temmuz 8, 2015
Link: http://www.sozcu.com.tr/2015/genel/imam ... di-880622/

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 16 Ağu 2015, 17:47

Erdoğan için 'canınızı feda edin' fetvası

Resim

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Evlatlarımızı da kendimizi de feda etmeye hazırız” açıklaması Diyanet’i de harekete geçirdi. Camilere gönderilen “feda hutbesi”nde, “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık; din, vatan, bayrak için candan, anadan, yardan geçebilmektir” denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın her hafta cuma namazlarında din görevlileri tarafından okunmak üzere gönderdiği hutbelerin bu haftaki konusu “İmanın Tezahürü: Fedakârlık ve İsar” olarak belirlendi.

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve “Kardeşlerim!” ifadesiyle başlayan hutbede “Milli ve manevi değerlerimize karşı fedakârlık, yeri geldiğinde din için vatan için bayrak için, ezan için, namus için ve yarınlarımız için candan, anadan yardan geçebilmektir” ifadeleri yer aldı.

"BİR BAŞKASI İÇİN CANINDAN..."

Hutbede dikkat çeken bölümler şöyle:

Bugün sahip olduğumuz dinî değerlerimizden vatanımıza, bayrağımıza, özgürlüğümüze, malımıza, sıhhatimize kadar her bir değerimiz birilerinin fedakârlığının bir neticesidir. Fedakârlık, paylaşmanın, diğerkâmlığın adıdır; insanın sahip olduğu şeylerden bir başkası için feragatte bulunabilmesidir. Bir görev, bir sorumluluk, bir zorunluluk değil, bir gönüllülüktür fedakârlık; kişinin ulvi bir gaye uğrunda kimi zaman malından, kimi zaman uykusundan, kimi zaman rahatından, kimi zaman da canından vazgeçebilmesidir."

"Hayat, acısı ve tatlısıyla bir imtihandır, mücadeledir. Acımızı, kederimizi birbirimize fedakârlığımızla hafifletebiliriz. Neşe ve sevincimizi birileriyle paylaşmakla çoğaltabiliriz. Unutmayalım ki, insanlık demek birlikte yaşamak, birlikte yaşamak da fedakârlık demektir."

Tarih:15 Ağustos 2015
Link: http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/e ... 94446.html

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 17 Ağu 2015, 10:45

Diyanet ek bütçe istedi!

5,7 milyar TL’lik bütçesini bitiren Diyanet, 700 milyon TL'lik ek bütçe istedi.

Resim

1 milyon TL’lik Mercedes skandalıyla gündeme gelen Diyanet, ödeneğe doymuyor. Bütçesi 11 bakanlıktan fazla olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ek bütçe talep ettiği ortaya çıktı. Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker, 5,7 milyar TL’lik bütçenin Diyanet İşleri Başkanlığı’na yetmediğini ve ek olarak 700 milyon TL ödenek istendiğini yazdı.

İşte Çiğdem Toker’in yazısının o bölümü…

DİB her zaman dolaylı anlatımı seçmiyor. Mesela geçenlerde yayımlanan “2015 Kurumsal Mali durum ve Beklentiler Raporu”ndan öğreniyoruz ki, Diyanet, Maliye’den yedek ödenek isteyecekmiş.

Çünkü bütçeden ayrılan 5.7 milyar TL yetmeyecekmiş.

Zaten raporun son sayfasındaki tabloda, bu yıl harcamaların 6.4 milyar TL’ye ulaşacağı tahmini kayda geçiyor. Diyanet, bütçeden aktarılan başlangıçtaki paradan 700 milyon TL daha fazla harcayacağını tahmin ediyor ve bunu açıklıyor.

Raporda kamuoyuyla paylaşılan birkaç harcama kalemini aktaralım:

- Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü’nün bastırdığı eserler için ocak-haziran döneminde 10 milyon 783 bin TL harcanmış. Temmuz-aralık döneminde ise 9 milyon 620 bin TL harcanacakmış. (Not: Listedeki eserlerin 20 bin adedini Kürtçe Kuranıkerim oluşturuyor)

- Diyarbakır’daki Dini Yüksek İhtisas Merkezi inşaatına 5 milyon TL, Yozgat Eğitim Merkezi’ne 7 milyon TL, Başkanlık Kütüphanesi’nin onarımı için 2 milyon TL, 29 Kuran kursu için 2 milyon TL, yatılı Kuran kurslarına iaşe bedeli için toplam 19 milyon TL gönderilmiş veya gönderilecek.

Raporda sıralanan faaliyetler arasında bir de Rize ve Trabzon müftülüklerinde düzenlenen Aile Okulu Seminerleri var. Seminerlerde, “çocuklara yönelik bilinçaltı mesajlar ile çocuklara mahremiyet bilincinin kazandırılması” gibi konular işlenmiş.

Peki, Diyanet’in fazladan harcayacağı 700 milyon TL bütçe açısından ne anlam ifade eder?

Bu yıl üç siyasi partiye bütçeden aktarılan toplam Hazine yardımından, 170 milyon TL daha fazla mesela. (Hazine yardımı 531.1 milyon TL aktarıldı.)

Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın altı ayda harcadığı örtülü ödenekten ise biraz daha az. (Ocak-haziran döneminde harcanan para (797 milyon TL.)

Tarih: Ağustos 17, 2015
Link: http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/diy ... ign=gundem

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 01 Oca 2016, 23:09

İmam da bunu yaparsa!

İmam uyuşturucu sevkiyatı yaparken yakalandı. Şüphe üzerine durdurulan araçta 18 kilo uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucu sevkiyatını yapan kişiyse bir imamdı.

Resim

Hakkari'de imamlık yapan M.K adlı şahıs yolda seyir halindeydi. Polisler Kırşehir-Kayseri karayolu üzerinde imam M.K'nın kullandığı araçtan şüphelendi. Ekipler kontrol noktasında şüpheli aracı durdurdu.

Araçta narkotik köpeğiyle arama yapıldı. Narkotik köpeğinin tepki vermesi üzerine harekete geçildi. Uyuşturucu paketleri bagaj ve ön tampona zulalanmıştı. Polisler uzun uğraşlar sonucu zulalanan uyuşturucuların bulunduğu demirleri kesti. Araçtan 18 kilo uyuşturucu çıkarıldı.

M.K adlı imam şüphe uyandırmamak için ailesiyle seyahat ediyordu. Ama bu kurnazlığı işe yaramadı. Özaltına alınan imam, camii'nin değil, cezaevinin yolunu tuttu.

Not: Haberin videosu için linki takip edin.

Tarih: 25.Aralık.2015
Link: http://www.tvemhaber.com/yasam/imam-da- ... rsa-/33595

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 13 Oca 2016, 08:57

Kız kardeşine tecavüz eden imama 18 yıl istendi

ERZURUM’da kız kardeşi 23 yaşındaki H.B.’ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklu yargılanan Kars’ın bir köyünde imam, 29 yaşındaki A.B. ile erkek kardeşi, 27 yaşındaki M.B. hakkında Erzurum 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 10.5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istendi. A.B., ifadesinde kardeşiyle birçok kez ’birlikte olduğunu’ ancak onun da ses çıkarmadığını söyledi.

Resim

Merkez Yakutiye İlçesi’nde oturan H.B., polise başvurarak iki ağabeyinin kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. Annesini 7, babasını 1 yıl önce kaybettiğini belirten H.B., birlikte kaldığı ağabeyi M.B.’nin de kendisine tecavüz etmeye başlamasına tepki gösterdi. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrosunda Kars’ın bir köyünde imam olan ağabeyi A.B.’nin de daha önce kendisine defalarca tecavüz ettiğini öne süren H.B., şöyle dedi:

"İlk tecavüzü ağabeyim A.B., geçtiğimiz Ağustos ayında yaptı. Ağabeyim evde kimse olmadığı sırada tecavüz etti ve bunu kimseye söylememe konusunda uyardı. Olayları ablam R.’ye anlattım. Kimseye söylemememi aksi halde ağabeyimin işinden olacağını söyledi. Ağabeyimin tecavüzünden hamile kaldım, Ankara’ya götürdü kürtaj oldum. Daha sonra da küçük ağabeyim M.B., tecavüz etti. Hastanede tanıştığım E.P.’nin de tecavüzüne uğradım. Ağabeyim M.B. babam öldükten sonra bana şiddet uygulayınca Kadın Sığınma Evi’ne yerleştirildim. Burada N.U. adlı kadın ile tanıştım. Benim zor durumda olduğumu görerek erkeklerle birlikte olmam karşılığında çok para kazanacağımı söyledi. İstemediğim halde N.Ç. ile birlikle olmamı istedi. Kabul etmeyince N.Ç. de tecavüz etti."

Şikayet üzerine yakalanan ve sevk edildiği 2’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde 2.5 yıldan bu yana eşinden ayrı yaşadığını anlatan imam A.B., suçlamaları kabul etti. Kız kardeşi ile birlikte olurken zor kullanmadığını söyleyen A.B., "H., öz kız kardeşim olur. Kendisiyle birlikte oldum. Ancak, bana karşı koymadı. Birçok kez birlikte olduk. Hamile kalınca Ankara’ya götürdüm. Çocuğu aldırdıktan sonra bir kez daha birlikte oldum" dedi.

Diğer erkek kardeş M.B. de, suçlamaları kabul etti. Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılan imam A.B. ile kardeşi M.B. ve para karşılığı ilişkiye girdiklerini öne süren 42 yaşındaki N.Ç. ve 54 yaşındaki E.P., 11 Kasım, 33 yaşındaki N.U. ise 26 Kasım tarihinde tutuklandı. Kardeşler dışşındaki diğer 3 şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere dün tahliye edildi.

İmam, erkek kardeşi ve diğer 3 kişi hakkında hazırlanan iddaname 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İki kardeş A.B. ve M.B., hakkında ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 10.5 yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istendi. Cumhuriyet Savcısı N.Ç. ve E.P.’nin yine ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 7-12 yıl, kadın sanık N.U.’nun da ’Nitelikli cinsel saldırıya yardım etmek’ suçundan 3.5-6 yıl hapis ile cezalandırılmasını istedi. Sanıklar önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılacak.

Tarih: 19 Şubat 2014
Link: http://www.hurriyet.com.tr/kiz-kardesin ... i-25842521

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir