Müslümanlar neden yalancıdır?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
mercanbal

Re: Müslümanlar neden yalancıdır?

Mesaj gönderen mercanbal » 25 Haz 2014, 10:39

EVET EVET!!!!...
başbakanın yalanları saymakla bitmez!..
bir keresinde de "gezi zekalılar" demişti!..
oysa ki "geri zekalılar" demesi gerekirdi.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen Q_continuum » 30 Haz 2014, 11:22

mercanbal yazdı:EVET EVET!!!!...
başbakanın yalanları saymakla bitmez!..
bir keresinde de "gezi zekalılar" demişti!..
oysa ki "geri zekalılar" demesi gerekirdi.
Ne kadar zavallı birisi olduğun anlaşılıyor! Herkesin gözünün içine baka baka söylediği ve ortaya çıkan, tv kayıtlarında sabit yalanlarını görmezden gelebilmek için epey bir yalaka olman lazım!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 26 Tem 2014, 23:01

ne kadar zavallıymışım peki?!!..

realist insan
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Mesaj gönderen realist insan » 02 Oca 2018, 08:33

merhaba arkadaşlar, kurana göre allah denilen varlık, insanların çoğunu ve cinlerin tamamını cehennem için yarattık. diyen bir ayet var.

şimdi asıl meseleye geliyorum. değerli dostlarım    cinler kötü varlıklardır. burasını anladık. ama ya insanlar niçin? cehennem için yaratılmış. bu özgür iradenin olmadığını ispatlamazmı? 

daha açık bir ifadeyle dostlarım sınav denilen anlamın mantığını bulmak için bir dünya gerekiyor içinde yaşamak gerekiyor. ayrıca

dünyanın içindeyken iyilik yaparsanız cennete kötülük yaparsanızda cehenneme gidersiniz. ama allah bu konuda farklı düşünüyor. 

olmalı çünkü insanların çoğunu cehennem için yarattık diyen bir ayet olması bana göre islamı sonsuza dek çürütür. bu ayetin anlamını

bilmeyen bu ayetteki mantık hatasını algılamayan insanlar müslüman oluyorlar. aslında çok basit bir mantık hatası var. 

başka bir ayette özgür iradenin olduğu anlatılır. özgür iradenin amacıda iyi ve kötüyü ayırmaktır. ama bu ayete baktığımızda

aradaki ayetlerin ne? denli çeliştiğini görmek oldukça basittir. sevgili dostlarım 

allah yarattığı kullarını cehennem için yarattık diye bir ayet yazarmı? ama bir insan yazabilir. herşeye hakim olmak isteyen bir arap 

olduğu varsayılan bir insan gücü ve iradeyi kontrol etmek  için kuranı kendi egosunu tatmin edicek biçimde yazmış olabilir. bana 

görede yazmış olması çok kuvvetli bir ihtimaldir. 

çünkü ayet diyorki insanların çoğunu cehennem için yarattık. allahın böyle bir düüşnceye sahip olması bana göre imkansızdır.

işte çelişkier. 

1: ademle havva bana göre masaldır. elma olayıda bana göre sadece kurgudur.

2: sadece muhamamed değil peygamber olduğunu iddia eden isa ve musada bana göre sıradan koyun çobanıdır. 

3: 1000 yıl yaşıyan peygamber olduğunu iddia etmek bana göre 1400 yıl önceki akıldır. korkunun cahilik ile birleşmesi ve bir senaryo geregi oluşan bir masaldır.tıbbende mümkü ndeğildir.

4: dinlerle ilgili hiç birşeyin isaptı yoktur. 

5: peygamberlerin ispatı yoktur.

6: tanrıların ispatı yoktur.

7: orjinal tevrat incil ve kuran yoktur . ispatıda yoktur. çünkü insanlık tarihinin en büyük yalanıdır.

8: yaşadığı iddia edilen peygamberlerlerin ne? mezarı vardır. nede? yaşadığında dair en küçük ve basit bir ispatı bile yoktur. değerli dostlarım. işte bu yüzden diyoruzki ispatı olmuyan şeylere inanmak bana göre doğaldır. çünkü insan doğası gereği en basından beri

bir inanç benimseyerek yaşamak zorunda kalmıştır. takiii akıl evrimleşipte olgunlaşıncaya dek.. 

realist insan
Yeni Üye

Mesaj gönderen realist insan » 02 Oca 2018, 08:40

merhaba arkadaşlar, bana göre müslümanların durumu, hristiyanlardan dahada vahimdir. çünkü dikkat ettimde alış yaparken dikkatimi! çekti.müslümanların çoğu yılbaşını kutluyor, çam ağacı alıyor çeşitli hediyeler oyuncaklar balonlar hatta hindi pişiren bile var.

ne? enteresam değilmi? müslüman inancında hristiyanlar kafirdir. ama nedense iş adetlere gelince müslümanlar bunu normal

karşılıyor. 51 yıllık yaşamım boyunca bunları görüyorum. peki? müslümanların yılbaşını kutlaması sizce normalmi? çünkü isanın doğumunu kutlamak hristiyanların resmi bayramı ve adetidir. şimdi anladınızmı? değerli dostlarım bana göre müslümanların durumu dahada vahimi dostlarım dünyadaki müslümanların % 79 u isanın doğuşunu kutluyor. alın size bir ispat daha hemde göreceli bir ispat oldu bu. :D

hristiyanlara göre oldukça vahim. :) çünkü kafir bayramı kutlamak demek. kafir olmakla eşdeğer bir kavramdır. islamda. hristiyanların hacca gittiğini yada namaz kıldığını hiç görmedim, ayrıca buda dikkatimi! çekti. saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 06 Oca 2018, 23:41

Şu genel yanılgıyı açıklığa kavuşturmak isterim; Yıl Başı'nın İsa ile hiç bir ilişkisi yoktur.
İsa'nın doğduğu kabul edilen gün, yani Noel (veya Christmas) 24 Aralık gecesidir.
Yıl Başı ise, 1 Ocak'tır.
Hristiyanların bir kısmı İsa'nın doğum gününü 24 Aralık kabul ederken, bir kısmı da 6 Ocak olarak kabul eder. Mezheplere göre değişen bu günler arasında hemen hemen tüm Hristiyan dünyası tatildedir. 1 Ocak Yıl Başı günü de bu tatilin içinde kaldığından, İsa'nın doğum günü kabul edilen Noel ile Yıl Başı karıştırılır. Yani Yıl Başı kutlamakla İsa'nın hiç bir alakası yoktur. Zaten olsa ne olur? İsa, Müslümanlar tarafından tanınan "Hak Peygamber" değil midir? Doğumu kutlansa ne olur?
Cahil ama İslamdan geçimlik sağlamaya çalışan ve gericiliği bu geçimliğin garantisi sayan dangalak güruhunun toplumu bu yönde motive etmeye çalışmasını çok da tuhaf karşılamıyorum, ancak aklını kullanabilen insanların daha bilinçli ve gerçekleri araştırır olmasını umuyorum.

Bu arada bu konuyu neden bu başlık altında tartıştığımızı da anlamadığımı belirteyim.

realist insan
Yeni Üye

Mesaj gönderen realist insan » 07 Oca 2018, 09:56

çok fena yanılıyorsunuz.senin zerre kadar islamı bilmediğni şimdi sana ispatlıyacağım iyi bak ! mirim :D isanın dogumu 24 aralık olabilir. ama hristiyanlar bu bayramı 1 ay tatıl olarak kutluyorlar sizde kendi ağzınzla itiraf etmişsiniz işte yılbaşı işte bu bayram yılbası ile birleşir ve 1 ocakta aslında hristiyanların icat eetiği bir çeşit paskalya bayramıdır.
dolayısiylede bu bayramın islamda hiç bir yeri hükmü ve etkisi yoktur. olmasıda imknasızdır. size ne? kafirlerin bayramından siz islama göre müslüman olmuyan biri kafirdir zındıktır. hemncecık boynunu vurmak gerekır. :D
bir de utanmadan yazmış buraya bunun ne zararı var yahu sana bi zararı yok gerçek müslümanlar içn bir zararı var sen münafıksın. sıkıntı yok içinde gönlünde rahat olsun
sende bizdensin ben agnostiğim :D sende münafıksın deistsın. münafıkların % 99 u deisttir zaten iiy bak bunu ben yazmadım bunu allah yazmış diyorlar bu doğruysa o zaman sende kafirsin yok eger iannmıyorsan aramıza hoşgeldin pis münafık :D cennete yalnızca müslümanlar giricekse neden kafir olarak ölesinki :D hristiyanlar islamı inkar ediyor. :D bu yüzden isaya iannıyor. başka bir din yok diyorlar senin islamın tüm dinlerin kabul etse ne? olur etmese? ne olur. fındık kadar aklınla yorum yazarsan aklın alırlar sonra :D

Beyyine/6
Şüphesiz, inkâr eden kitap ehli ile Allah’a ortak koşanlar, içinde ebedî kalmak üzere cehennem ateşindedirler. İşte onlar yaratıkların en kötüsüdürler.

Al-i İmran/85
Kim İslâm’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır
hemde bunu yazan kaynak islamı bir kaynak ilakı gözünemı? sokalım :D

http://www.islamiforum.net/Thread-hrist ... etmiyorlar

hahahaha al sana ispat
Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden onları dost tutanlar, onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna yol göstermez.
Maide 51

http://www.islamiforum.net/Thread-hrist ... etmiyorlar

incil kuranı kabul etmiyor çünkü onlara göre son din hristiyanlıktır. afiyet olsun artık bunu
hazmetmen ömür boyu sürer. :D

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir