Kuran Allah'ın sözü, Muhammet de onun elçisi mi?

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
kemalistcan
Admin

Kuran Allah'ın sözü, Muhammet de onun elçisi mi?

Mesaj gönderen kemalistcan » 14 Eki 2012, 14:31

Sözü uzatmaya gerek yok; Müslümanlardan somut kanıtlar bekliyorum Kuran'ın Allah'ın sözü ve Muhammed'in de o Allah'ın elçisi olduğuna dair. Kalp gözü bilmem ne gibi yorumlar hemen silinecektir.
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Kuran Allah'ın sözü, Muhammet de onun elçisi mi?

Mesaj gönderen Q_continuum » 15 Eki 2012, 03:18

Muhammed Allah'ın elçisidir çünkü Kuran'da öyle diyor. Kuran'ı kim yazdı? Allah'tan Muhammed'e indirildi, Muhammed'in ölümünden sonra oraya buraya deri barçalarına karalanmış, ağızdan kulağa hatırlandığı kadarrıyla kitap haline getirildi. Kuran'ı Allahın Muhammed'e indirdiği ne malum? Muhammed öyle diyor. Muhammed'in doğru söylediği ne malum? Ama o Allah'ın elçisi! Allah'ın elçisi olduğu ne malum? Ama Kuran'da yazıyor! Kuran'da doğru yazdığı ne malum, ölümünden sonra kitap haline getirilmedi mi? Ama Muhammed'in en yakınları yazdı! Onların doğru söyledikleri ne malum? Ama onlar Muhammed'in en yakınları! Hem Muhammed Allahın elçisi! İyi de, elçisi olduğunu kendisi iddia etmiş olmuyor mu? Etmiyor tabii, Kuran'da öyle yazıyor! Ama Kuran'ı da Muhammed yakınlarına iletmedi mi? Eveet! Eh, araya kendi çıkarına biriki bir şey uydurmuş, hatta hepsini kendisi uydurmuş olamaz mı? Olamaz tabii, o Allah'ın elçisi, o yalan söylemez!! Ama Allah'ın elçisi olduğunu kendisi iddia ediyor! Hayır, Kuran'da öyle yazıyor! Kuran'ı Muhammed'in sözüne göre yakınları yazmadı mı? Evet! O zaman Kuran'da yazan Muhammed'in sözleri, yani kendi kendisini Allah'ın elçisi ilan etmiş olmuyor mu? Hayır, ona malum oldu, o da yakınlarına söyledi. İyi, bana da malum oldu, bana da inanıp iman edecek misin? Haşa, sen kim oluyorsun? Eh, malum oldu, Allah'ın elçisi olduğumu söyledi Allah! Yalan söylüyorsun, Kuran'da Muhammed'in son peygamber, son elçi olduğu yazıyor! Eh arkadaş, Kuran'ı zaten Muhammed'in ağzından yazmadılar mı? Yani Muhammed kendisini hem Allahın elçisi hem de son elçisi ilan etmiş olamazmı? Olamaz, o Allah'ın sevgili kulu, o yalan söylemez!! Ne malum, ya söylediyse? Söylemez, Kuran'da onun Allah'ın elçisi olduğu yazıyor, hem Kuran'da bir sürü mucize var. Neymiş o mucizeler? Bir kere denizlerin birbirine karışmadığı yazıyor, Kaptan Cousteau bunu kanıtladı ve müslüman oldu. Yaa, öyle me? Ulan Fizik ve Kimya bilmesem kandırmıştın beni! Denizlerin karışmadığı da nereden çıkardın, yok öyle bir şey, Fizik kurallarına aykırı. Ama ben öyle biliyorum, Kuran'da öyle yazıyor! Peki sen Fizik biliyor musun? Yoo, ben fizikten anlamam! Eh arkadaş, madem fizikten anlamazsın, bu söylediğin saçmalığın mucize olduğunu nereden biliyorsun? Kuran'da öyle yazıyo! Ulan gerizekalı, hem fizik bilmiyorsun, hem de gelmiş ahkam kesiyorsun!!! :evil: Niye hakeret ediyorsunuz? Herkesin inancı kendine, herkesin kendi fikri. Yaa, bu senin fikrin mi? Ne söylesem Kuran'da öyle yazıyor diyorsun! Yazmıyor mu, yazıyor! Yazıyor ama Fizik kurallarına aykırı!!! O zaman demek ki fizik yanlış! Nasıl yani? Kuran'da ne yazıyorsa doğrudur, o Allah'ın kelamı. Ulan, Kuran'da 2+2=5 dese inanacak mısın? Yok artık! Ama Kuran'da matematik hatası da var, buna ne diyeceksin? Kuran'da hata olamaz, o Allah'ın kelamı! Var, miras paylaşımında bazı durumlarda paydadan fazla pay dağıtılıyor; buna çözüm olarak avliye denen normalizasyon yöndemi kullanılıyor islam hukukunda. İşte çözümü varmış zaten, hata nerede? Ama Kuran'da yazıldığı gibi miras paylaştırırsan eksik geliyor; 1000 paydadan 1125 pay dağıtmaya kalkarsan paylaşılmaz. Ama onlar orantısal... Arkadaş, kesirler zaten orantısaldır, bunun başka türü mü var? Bilmem, ben matematikten de anlamam! Ulan PES YANİ!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

abdullahabdal
Üye

DİN VE KUTSAL KİTAPLARIN TANRI DAN GELMEDİĞİNİN KANITI

Mesaj gönderen abdullahabdal » 20 Eki 2012, 13:36

KUTSAL KİTAPLARI VE DİNLERİ TANRI GÖNDERSE!! AMERİKA KITASINA BİRTANECİK BİLE GÖNDERMESİ GEREKMEZMİYDİ?
AMERİKA YERLİLERİNİN NEDEN HİÇ KUTSAL KİTABI VE PEYGAMBERİ OLMAMIŞTIR?

Allah neden Amerika kıtası olduğunu ve orada insanlar yaşadığını bilmiyor olsun?
Dünya’da yaşanan gelişmeler zaman içinde İnsanların Dinleri uydurduğunun kanıtlarını bize vermiştir.
Tanrı diye söylenen yaratıcıların bir kitap ve bir peygamber göndermediğinin kanıtları çok açıktır.
Tek Tanrılı gerçek dışı dinlere göre;Tanrı insanları uyarması ve yola getirmesi için bir peygamber seçiyor.
Peygambere uyulması gereken kuralları bildiriyor.Aşağıdaki hicr-87 ,Nisa-163 ayetleri örnek verilebilir.

HİCR-87.Andolsun,biz sana tekrarlanan yedi âyeti ve büyük Kur’an’ı verdik.
ALİ İMRAN-3- O, daha önce Tevrat’ı ve İncil’i insanlar için birer hidayet olarak indirmişti.
NiSA-163. Biz Nûh'a ve ondan sonraki peygamberlere,sana da vahyettik. İbrahim'e, İsmail'e, İshak'a, Yakub'a,
torunlarına, İsa'ya, Eyyüb'e, Yûnus'a, Hârûn'a ve Süleyman'a da. Davûd'a da Zebûr vermiştik.

Kutsal kitap denilen dört kitapta peygamberler Adem le başlayarak Nuh,Musa,İsa gibi devam ederek
toplam 25 civarında bir sayıya ulaşmaktadır.Peygamberlerin hepsi Asya kıtasında yaşamışlardır.

Asya,Afrika ve Avrupa eski üç kıta olup aralarında karasal bir bağlantı bulunmaktadır.
Peygamberlerin hiçbirinin ulaşım koşulları nedeniyle Anadoluya veya Hindistana gidebildiklerinin bir kanıtı yoktur.
Oysa Kuranda yazılı olan bir görev yükümlülükleri bulunmaktadır.İnsanlara ulaşma görevleri vardır.
Aşağıda Enam-130 ayetinde görülebilir.Peygamberlerin görevi yerine getirdiklerine dair bir kanıt yoktur.
Tüm insanlara ulaşabilmek için Asya,Avrupa ve Afrikada Muhammed’in yıllarca dolaşması gerekirdi.
Allahın "sizi uyaran peygamber size gelmedi mi?" diye soracağını ayette açıkça yazmaktadır.

ENAM-130.“Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında
sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?”

Araf-172.de Allah insanlara “benim haberim yoktu”gibi bahaneniz olamaz demiştir.
ARAF-172.Hani Rabbin,onları kendilerine karşı şahit tutarak,“Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti.
“Evet, şahit olduk” demişlerdi.nedeni ise kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

Haberi olmamanın sonucunda insanların mı yoksa onlara ulaşamayanların mı suçlu olduğu konusunu başka bir zamana bırakalım.
Ancak Peygamberlerinde insanlara ulaşmak zorunluluğunu bilelim.
Bu zorunluluğa rağmen peygamberlerin Aztek,Maya gibi ulaşamadıkları çokça milletler olduğunu bilelim.

Yunus-47.Her ümmetin bir peygamberi vardır. Onların peygamberi geldiği zaman, aralarında adaletle hükmedilir ve onlara asla zulmedilmez.

Yunus-47 Ayetine göre her topluluğun bir peygamberi olması gerektiği açıkça görülebilmektedir.
Türklere Kürtlere Lazlara bir peygamber geldi de biz mi duymadık..yoksa bu ayet Kurandan bir ayet değilmi?
Amerika1400 yıllarında bulunabildi.Hiçbir kitap yada peygamber gönderildiğine dair iz delil varmıdır?
Kutsal kitaplarda yazan peygamberler Amerika kıtasındaki insanlara milletlere ulaşamamışlardır.
peygamberlerin Hepsi böyle bir kıta olduğunu bile öğrenememiştir.görevini yapamamıştır.

Bu kıtalardaki insanlara Allah
” İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?”
diye sorduğunda,

Amerika yerlileri olan yüzlerce millet
“benim haberim yoktu” diye söylemek zorunda kalacaklardır.

Fakat bunu bahane etmeyin diye Allah ayette söylemişti!!!! ne olacak şimdi?
Okudukça görüyorsunuz içinden çıkılamaz akıl almaz çelişkiler.Hiç mantıklı dayanağı kalmamış Dinler.
Amerika kıtasında geçmişte Tanrılar vardır.Fakat ne İncil,ne Tevrat,nede Kuran benzeri bir kitap vardır.

İnkalar mayalar aztekler ve daha nice ırklar.
Takvim yapacak seviyede gökbilimcidirler.
21 aralık 2012 de takvimleri sona ermektedir.
Fakat bir tane bile insan ben peygamberim bu kitabı Allah gönderdi diye ortaya çıkmamıştır.
Tanrı İnsanları kurban etmeyin diye bir ayet nasıl göndermez? Tanrı ben sadece çöl tanrısıyım diyemi düşünüyor.
Amerikalılar insan değilmi?
Ey aztekler sizi inkalar ve Mayalar üzerine üstün kıldım diye bir ayet almamışlar.

Aşağıda göreceğiniz tanrılar vardır.
Hunab Kú: Mutlak olandır. Tüm ilahların babası ve efendisidir.
Itzamná: Göklerin, gecenin ve gündüzün efendisi ve Hunab kú’nun oğludur.
Kinich Ahau: Itzamná’nın oğlu olan güneş ilahı.
Ixchel: Itzamna’nın zevcesidir. Ay’ın ve dokumanın ilahesidir, sulara, su baskınlarına hükmeder.
Chac ya da Chaac: Şimşek, yıldırım ve yağmur.

Ama birtane ben peygamberim diye onları kandıracak kimse çıkmamış mı?
Yoksa Tanrı Amerika kıtasını bilmiyormuydu? ya colomb keşfetmeseydi ne olacaktı?

Tanrı Din,Kitap ve peygamber gönderiyor olsa....... neden? orada yaşayan yüzlerce topluma "bir tane bile "göndermesin?
Oradaki halklarda insan kurban ediyorlarmış en azından ibrahimi elinde koçla gönderemezmiydi?
Neden oradaki insanlara Cebrail veya azraili anlatmasın? Neden onlara cennet cehennem olmasın?
Neden onlara da ey cin ve insan toplulukları sizi bana ibadet etmeniz için yarattım diye söylemesin?

Bu Dinlerin uydurma olduğunun kesin kanıtıdır...iyi ki amerika diye kıta varki..
İnsanların zeka seviyesi ve IQ sunu belirlemede Bu somut ve mantıksal kanıt mutlaka kullanılmalıdır.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 22 Eki 2012, 07:53

Aaa, olur mu! Joseph Smith var ya Amerika'da, Mormonluğun kurucusu... :))
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 23 Eki 2012, 11:16

Dün üç kişi(ben de içindeyim)havadan sudan konuşurken, konu döndü dolaştı evrime, ordan her evrim karşıtının evrim karşıtlığı konusunda olmayan savunması yüzünden sorgu-sual gerektirmeyen dine geldi.

Konuştuklarımdan biri çiçeği burnunda bir fen bilgisi öğretmeni, diğeri ise abiye kuzu gibi ne bulursa emen bir kişilik. Fen bilgisi öğretmeni evrimin ilkelerini ve süreçlerini(doğal seçilim, yararlı mutasyonlar, türlerin türlerden türediğini)onaylamasına karşın bir türlü kaderci(evliliğin alnına yazıldığını günü geldiğinde o kişinin kendini bulacağını söylüyordu örneğin), kurancı(evrimin bugünkü bilgi birikimi ve yordamayla cansız maddeden canlılığa geçiş için kesin bir yargıya ulaşamadığını ve bunda oldukça doğrucu davrandığını söylediğimde diğeri İlk insanın adem olduğunu söylüyor, ben nerden biliyorsun deyince her ikisi de kuranda yazıyor diyordu)yapıdan kendini kurtaramıyordu; ancak bu ap açık çelişki ile nasıl yaşıyordu bilemiyorum.

Diğeri ise tam bir kazmalık örneği göstererek; neden maymunlar insan olmuyorlar, neden yeni hayvanlar cansızlardan türemiyorlar, canlılığın başlangıcını açıklayamayan evrime inanıyorsun da ilk insanın adem olduğuna neden inanmıyorsun gibi sorular sorup hem bilgisizliği gösteriyor hem de tartışmacı değil münazaracı bir anlayışla trübünlere oynamaya çalışıyordu; o yüzden onu muhattap almamaya özen gösterdim ve bunu yüzüne de(öğren öyle gel, biçiminde)söyledim.

Fen bilgisi öğretmeni kimi zaman saçmaladı farenin de 46, insanın da 46 kromozonu var niye benzemiyorlar, yok bilmem ne bitkisinde insandan fazla kromozom var niye insandan daha gelişmiş değil gibi; neyseki basit bir uyarı ile biraz düzelir gibi oldu. Çünkü kromozomlarda herkesin bildiği(bilmesi gerektiği gibi)sürüsüne bereket, binlerce gen olabilmekte; bu genlerin fare ile insanda yüzde yüz örtüşmediği gerçeği bir yana genlerin dizilişlerinin de farklı olduğunu unutulmamalıyız. Yine yukarda söylediğim gibi canlılığın başlangıcı ile ilgili kesin bir yargının oluşturulamadığını söylediğimde büyük bir sevince kapıldılar ve beni mat ettiklerini düşündüler; yine diğer kişiyi kale almadan fen bilgisi öğretmenine evrimin, kalıtımın, biyolojinin gerçek bilimsel alt yapısının 150 yıllık bir geçmişi olduğunu, miller deneyi gibi başarılı çalışmaların olduğunu, evrende organik maddelerin bulunduğunu, yine evrende canlı yaşamı için çaılşmaların tüz hız sürdüğünü, daha atom altı parçacıkların bulunmasının üstünden bile yüz yıl geçmediğini söyledim; ama bunu pek algılayamadı. Diğer bir sorusu ise evrimi anlayamamış her insan gibi bundan sonra ne olacak oldu? Ona evrimin büyük ölüde kör olduğunu, rastlantılarla zorunluluğun bir bileşimi olduğunu, bundan sonraki coğrafi-iklimsel-ekosistemsel-vb koşulların yanı sıra mutasyonların da etkisiyle bir biçimlenim alacağını söyledim. Yalnız konuyu ve tartışmayı ikide bir baltalayan arkadaş olmasa biraz daha yol alabilirdik diye düşünüyorum.

O arkadaş hala secde eden firavunda, pompei yanardağında, kurana saygısızlık yapan fareye dönşen kızda kalmış. Yok şempanzeden insan yapma çalışmaları varmış da yapmamışlar da. Aynı arkadaş yine çanakkale savaşında Atatürk'ün bulunduğuna konusunda hala bir kanıt yok gibi saçmalamalara girmişti, hala gerçek gibi ikide bir Atatürk'ün komünizm en büyük düşümanımızdır, nerde görülse başı ezilmelidir sözünü söylediğini söylüyor, Rıza NUR'un anılarına bakıp yok İnönü lozanda tıklattı yok mustafa kemal de veriyordu gibi acayip, terbiyesiz, mesnetsiz şeyler söylüyor. Dediğim gibi abiye kuzu gibi ne bulursa emip, ses-mimik ve mizansenle yutturmaya çalışıyor; yersen. Çoğu da yiyor; yarasın tosunuma karpuz kabuğu :lol:
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 24 Eki 2012, 01:51

Türkiye'de çoğunluğun, bence kültürel sebeplerden ve eğitim eksikliğinden, mantıklı bir tartışma sürdürme adapları yok. Mantıksal bir argüman nasıl kurulur, yapılan bir deneyden nasıl sonuç çıkartılır, hipotez nasıl çürütülür, bunların hiç biri toplumsal kültürde yer edememiş. Her şeyi sorguladığını sanıp soru sormayı bilmeyen bir toplum oluşmuş. Bu tartışma çok tipik bir tartışma olmuş. Yurtdışında yaşadığımı bilmeyenler için hatırlatıyorum, karşılaştığım ve sonunda evrimi tartıştığım Türklerin neredeyse %90'ı, en eğitimli ve iyi mevki sahibi olanları bile(!), bilimsel düşünme yetisinden yoksun. Bilimsel düşünmek için bilim insanı olmak gerekmediğini biliyoruz. Bilimsel düşünce, eldeki tekrarlanabilir gözlemlerden sonuç çıkartmaktan daha karmaşık bir şey değil aslında.

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 24 Eki 2012, 02:16

Q_continuum yazdı:TBilimsel düşünmek için bilim insanı olmak gerekmediğini biliyoruz. Bilimsel düşünce, eldeki tekrarlanabilir gözlemlerden sonuç çıkartmaktan daha karmaşık bir şey değil aslında.
Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurnaz az :lol:
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 07 Mar 2017, 20:26

Kur'an kitabı kutsallık kılıfı ile öylesine sıkı sarmalanmışki, allah yazdırıyor sanılan ayetlerin, arap ümmeti insanı beyninin kendisi tarafından üretildiğinin ve üretilen siyasi düşüncelerden oluştuğunun gerçekliğinden alabildiğine uzaklaşmak ve şüphe çekmemek için bu yapay ilahi kutsallığın, bir çeşit silah olarak kullanıldığının anlaşılabilirliği o kadar kolay ki, anlamamak olanaksız.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir