Allah'ın Şeytanı Yaratması

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Cevapla
XerXes
Üye
Mesajlar: 56
Kayıt: 17 Ağu 2011, 00:01

Allah'ın Şeytanı Yaratması

Mesaj gönderen XerXes » 07 Ara 2012, 00:44

Sayın Müslüman arkadaşlar Allah geleceği bildiği halde neden Şeytanı yaratmıştır.Madem Şeytan Allaha bu kadar karşı gelecekti Şeytanı yaratmasındaki ilke nedir?Madem bu kadar kötülükler var o halde hepsinin sorumlusu Allah değil mi?Allah gelecekte olanları bilseydi İblisi daha önceden Cennetten kovmaz mıydı?Eğer geleceği bilseydiniz, size karşı kötü olan,her şeyi berbat eden bir şeyi yaratır mıydınız?
Resim

kemalistcan
Admin
Mesajlar: 1058
Kayıt: 12 Ağu 2011, 22:34

Re: Allah'ın Şeytanı Yaratması

Mesaj gönderen kemalistcan » 10 Ara 2012, 12:38

Kos koca Allah bu kadar düz mantık düşünür mü ilahi XerXes. Düşünsene sonunu kolayca çıkarabileceğimiz bir filmi sonuna kadar izler miyiz, her an bizi şaşırtacak faka bastıracak filmleri seçmez miyiz? Boşa dememişler, hikmetinden sual olunmaz, diye. Bak hele sen plana, programa:
“Bir vakit de o kâfirler senin elini kolunu bağlayıp zindana mı atsınlar, yahut öldürsünler mi, yahut seni ülke dışına mı sürsünler diye birtakım tuzaklar planlıyorlardı. Onlar tuzak kuradursunlar, Allah da tuzak kuruyordu. Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.”(Enfal, 8/30).
"Onlar bir tuzak kurdular, ama tuzaklarına karşı Biz de tuzak kurduk, kendileri farkında olmadan onların tuzaklarını bozduk, onların planlarını altüst ettik.”(Neml, 27/49, 50).
Şuna ne dersin:
11 / HÛD - 119
Ancak Rabbinin rahmeti ile bağışladığı kimseler başka. Zaten onları bunun için yarattı ve Rabbinin: «Andolsun ki, cehennemi tamamen cinlerden ve insanlardan dolduracağım!» sözü tamamen yerine geldi.
Ağa da benim paşa da benim, ben dedim oldu, diyor. Ki kimi yerde kalbimizi mühürlediğini kimi yerde de hepimiz iyi bile olsak bizi saptıracağını söylüyor; akıl sır erdiren varsa beri gelsin...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: Allah'ın Şeytanı Yaratması

Mesaj gönderen Q_continuum » 10 Ara 2012, 15:53

Sorun zaten tanrı kavramını uyduran şizofrenlerin kendi içinde bile tutarlı hikaye uyduramamaları. Düz mantık olur mu? Ortaya bir kural atar, elli tane de hariçler listesi dayar. Oysa tek bir mantık vardır, eğrisi düzü olmaz bunun. Birbirleriyle çelişkili iki ifadenin her ikisi de doğru olamaz, ama her ikisi de yanlış olabilir. İnanç sahipleri bu temel kuralı idrak etmek istmezler ki fantezi alemleri sırça saraya dalmış gülle misali yerle bir olmasın. Bunun için binbir kıvırtmaya gider, yanılgılarını görmezden gelir, sonuç 2=4 çıksa bile, cehaletlerini kabul etmek yerine bunu matematiğin çaresizliğine yükleyecek kadar da pişkindirler.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Allah'ın Şeytanı Yaratması

Mesaj gönderen Engse Hohol » 15 Nis 2018, 08:45

islam dini kendi ideolojilerinde iddialı, kanıt sunumlarında tutarsız bir din. allah, şeytan'ı kötülük yapması için yarattı. bu durumda kötü olan şeytan mı, allah mı?

Resim

sünnete uyan müminler yemekten sonra ellerini yıkamaz, iyice yalayarak temizler.

Muammed dedi; Yemek yedikten sonra parmaklarınızı yalayarak temizleyin yoksa şeytan ortaya çıkar. sizler bereketin hangisinde olduğunu bilemezsiniz. müminler parmaklarını yalamadıkça elini mendile silmesin. islam böylesine sıhhat afiyet dini.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla