Dünya'da Kaç Ateist Var [Anket]

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Dünya'da Kaç Ateist Var [Anket]

Mesaj gönderen KRALMAS » 22 Ara 2012, 11:59

Resim

Dünyada ve ülkede kaç ateist veya kaç dinsiz olduğunu gösteren gerçek bir anket!
Hem de İsviçreli bilim adamları olmadan!
Siz de bu ankete katılıp ülkemizdeki gerçek dinsiz oranını gösterebilirsiniz.

Şu an ki ankete göre 1341 ateist var. Gözünüze az görünmesin. Yani bu oranı oylamayla yükseltebilir, tüm dünyaya "BİZ MÜSLÜMAN DEĞİL, AYDIN ATEİSTLERİZ!" diyebilirsiniz.

Peki bu anket ne kadar kaliteli?

Bu çalışma Uluslararası Ateistler Birliği (Atheist Alliance International) tarafından oluşturulmuş bir Atheist Census Projesi'dir. Olasılık üzerinden sadece İnternet kapsamında gerçekleştiği için tam bir kesin yüzdelik veremese de sizlerin de katılabileceği ve sesimizi bir şekilde dünyaya duyurabileceğimiz harika bir proje.

Peki nasıl ankete katılabilirim?

http://www.atheistcensus.com/ linkine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sitedeki gri kutular içerinde 6 tane seçenekler barındıran kısa sorular bulunmaktadır. Bunlar soldan sağa doğru:

-Dinsiz biri olarak kendinizi nasıl tanımlarsınız?
Seçenekler:
1-Ateist
2-Özgür Düşünceli
3-Hümanist
4-Akılcı
5-Laik
6-Agnostik
7-Dinsiz
8-Diğer

-Önceki inancınız hangisiydi?
Seçenekler:
1-Katolik
2-Hristiyanlık
3-İslam
4-Hinduizm
5-Budizm
6-Diğer
7-Yok

-Öğrenim durumunuz nedir?
Seçenekler:
1-İlköğretim
2-Ortaöğretim
3-Ticari Ehliyet
4-Üniversite ya da Lise
5-Üniversite Mezunu/Lisansüstü vb.

-Doğum yılınız nedir?

-Cinsiyetiniz nedir?

-Hangi ülkedensiniz?

Hepsini doldurduktan sonra altındaki kutucuğa email adresinizi de yazdıktan sonra üstünde "count me in" yazan büyük kırmızı butona tıklayınız.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: OYUNUZU KULLANDIKTAN SONRA EMAIL HESABINIZA GİREREK ATHEIST CENSUS TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞ OLAN MESAJDAKİ LİNKE TIKLAMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE OYUNUZ GEÇERLİ SAYILMAYACAKTIR!

Alıntı Yapılan Adres: http://www.facebook.com/karikateist
Anket Linki: http://www.atheistcensus.com/

kemalistcan
Admin

Re: Dünya'da Kaç Ateist Var [Anket]

Mesaj gönderen kemalistcan » 22 Ara 2012, 12:59

Ben halletim o işi; sanırım daha yeni başlamış çok kişi yok henüz...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Felsefe: Ateizm

Re: Dünya'da Kaç Ateist Var [Anket]

Mesaj gönderen Engse Hohol » 24 May 2015, 21:49

Türkiye'den 14,618 nc kişi oldum... ne var ki pek umursanan bir anket değil anlaşılan.
145 milyon nufuslu Rusya'dan 2,915 ateist çok az, yarısı dinsiz ve tanrısız çünkü.
Çin, Vietnam, Myanmar Küba, Kuzey Kore gibi komünistlerin katılımı da yok düzeyde.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir