Altın Oran

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Altın Oran

Mesaj gönderen KRALMAS » 06 Şub 2014, 12:38

misafir yazdı:onun bunun söylediğini bana yazama kuran ayeti var mı hadis varmı şahsen ben hiç duymadım görmedim kuranda bununla ilgili bişey ve hiçbir islam alimide çıkıp kuranda bu vardır demez
Konu altındaki mesajlarda ayetlerin paylaşıldığını zaten söyledim, görmek istiyorsan açar linki okursun, aynı konunun farklı başlıklar altında defalarca tartışılmasının ne anlamı var? Sırf laf olsun diye içi boş cevaplar yazıyorsun, boşa harcayacak zamanın mı çok nedir?

Yasin (40) Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir.
Rahman (5) güneş ve ay bir hesaba göre hareket etmektedir.
- Eğer bu ifadeler yer yüzünden göğü inceleyen ilkel bir insanın tarifi değil ise, buyur bize güneş ve ay'ın hangi akla, mantığa göre kıyaslandığını açıklayıver.

Güneş ve ay hem kütle (ağırlık olarak ~2000kat, çap olarak ~600kat), hem de mesafe (~140 milyon km) olarak, bir biri ile tamamen alakasız iki ayrı nesne, biri kendi gezegen sistemine sahip bir süper yıldız, diğeri ise ufacık bir gezegenin etrafında dönen uydusu, gezegen bile değil.

Hac (65) (...) İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. (...).
- Göğün parçalanarak düşmesi, ilkel çağlarda ki fanus şeklinde düz dünya kıyameti inançlarından biridir.

Bunları çoğaltmak elbette mümkün, ama bununla ilgili bir konu zaten var, uzatmak istemiyorum.

misafir
Üye
Felsefe: İslam

Mesaj gönderen misafir » 06 Şub 2014, 13:03

"Güneş de bir delildir onlara, akar gider yörüngesinde... O azîz ve alîmin (o üstün kudret sahibinin ve her şeyi bilenin), yaratması böyle olur işte! Ay için de birtakım safhalar, duraklar tâyin ettik; dolaşa dolaşa, nihayet eski hurma salkımının çöpü gibi kuru, sarı, kavisli bir hâle gelir. Ne güneş aya kavuşabilir, ne gece gündüzün önüne geçebilir. O gök cisimlerinden her biri, birer yörüngede akar, durur..." (Yasin, 36/38-40)
Rahman (5) güneş ve ay bir hesaba göre hareket etmektedir.
burada akla mantığa ters bişey göremedim aksine ayın evrelerini anlatıyor ve hepsinin belli yörüngelerde dolaştığını anlatıyor ve güneşin aya kavuşması kısmının devamını okursan gece ve gündüzün birbirini geçemeyeceğini anlatmış yani güneş batar ay doğar mantığı ile biri gider biri gelir ikisi birbirine kavuşmaz anlamındadır(güneş ve ay gündüz birlikte gözükebilir burada kastedilen ayın gece parlayan halidir bunu da yanlış anlamayınız) ama sen ayeti kesip okuyorsun ve avamca anlıyorsun
Hac (65) Görmedin mi ki, Allah bütün yerdekileri ve emriyle denizlerde akıp giden gemileri hep sizin buyruğunuz altına verdi. Göğü de izni olmaksızın yere düşmekten o (koruyup havada) tutuyor. Şüphesiz Allah insanlara çok şefkatlidir, çok merhametlidir.
dediğim gibi kuran her çağa uygundur 1400 sene öncesinde kuranda gazların hareketinden dolayı dışarı doğru kaçması ve yerçekiminden dolayıda bunun dengelenmesini anlatamazdı zaten bu kuvvetleri yaratanda Allhtır onun için biz tutuyoruz diyor asıl komik olan bu yüzyılda bu ayati okuyup hala 1400 sene önceki gibi düşünen sen ve senin gibi insanlar kuranı avamca ve hiç düşünmeden okuyorsunuz okadar prof insan kuranı okuyunca hayretler içerisindekalıyor ama siz düşünmeden avamca okuduğunuz için saçma geliyor
"Bütün dünyanın müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm müslümanlar Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 11 Şub 2014, 12:41

misafir yazdı:BİRİNCİSİ BİZİM İNANCIMIZA GÖRE DİĞER KİTAPLARA İNANMAK İMANIN ŞARTLARINDANDIR AMA TABİKİ BOZULMAMIŞ HALLERİNE AYRICA KURANI SÜREKLİ OKUYORUZ VE HER OKUYUŞTA İMANIMIZ ARTIYOR VE HİÇTE SAÇMA GELMİYOR .SİZ SÜREKLİ SAÇMA BİŞEYLER ARIYORSUNUZ KURANDA BUNUN İÇİN GERÇEĞİ GÖREMİYORSUNUZ ÇÜNKÜ DÜŞÜNEREK OKUMUYORSUNUZ BU AYETTE NEDEN BUNU DEMİŞ NEDEN ŞU KELİME YERİNE BUNU KULLANMIŞ GİBİKURANDA DA GEÇTİĞİ GİBİ SİZ HİÇ DÜŞÜNMEZMİSİNİZ HİÇ AKIL ETMEZMİSİNİZ
İman demek sorgulamadan inanmak demektir, dolayısıyla hiçbir konuya geçerli cevap teşkil edemez. Hem imandan hem de düşünmekten bahsedemezsin! Düşünen insan iman edemez, iman eden insan düşünemez, bunlar 180 derece ZIT zihinsel işlevlerdir.

Hayatında radyoyu ilk defa gören senin gibi cahil birisine mucize olduğunu söyleseler yutarsın. Şu anda yutmayışının tek sebebi bunun üretilmiş bir cihaz olduğunu biliyor olman. Bilim konusunda bilgi düzeyin 20. yy düzeyinde bile değilken gelmiş burada Kuran'da yazılı hangi zırvanın mucize olduğunu tartışmaya çalışarak kendini rezil ediyorsun.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

misafir
Üye

Mesaj gönderen misafir » 11 Şub 2014, 13:33

diğer arkadaşlarınada dediğim gibi lise diplomasını zor almış adamlar gelip bana bilimden bahsedip artistlik yapmasın ayrıca islamın bilime katkılaını bir bölümde paylaştım ve birşey daha iman Allahın varlığının delillerini görüp Allahı görmediği halde inanmaktır.asıl körükörüne bağlanmak sizin şuan için birçok prof ve düşünür tarafından yanlışlığı olamazlığı kanıtlanmış ve defalarca iddaları çürütülmüş evrime inanmaktır düşünmeyen insan evren kendi kendine oldu der ve yine hiç düşünmeden evrime inanır hiçte araştırmaz siz radyoyu daha önce hiç görmeseniz ve size bu radyo kendi kendine oldu deseler önünüzede kanıt diye saçma sapan şeyler koysalar buna inanırsınız
"Bütün dünyanın müslümanları Allah'ın son peygamberi Hz. Muhammed'in gösterdiği yolu takip etmeli ve verdiği talimatları tam olarak tatbik etmeli. Tüm müslümanlar Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 12 Şub 2014, 09:49

misafir yazdı:diğer arkadaşlarınada dediğim gibi lise diplomasını zor almış adamlar gelip bana bilimden bahsedip artistlik yapmasın ayrıca islamın bilime katkılaını bir bölümde paylaştım ve birşey daha iman Allahın varlığının delillerini görüp Allahı görmediği halde inanmaktır.asıl körükörüne bağlanmak sizin şuan için birçok prof ve düşünür tarafından yanlışlığı olamazlığı kanıtlanmış ve defalarca iddaları çürütülmüş evrime inanmaktır düşünmeyen insan evren kendi kendine oldu der ve yine hiç düşünmeden evrime inanır hiçte araştırmaz siz radyoyu daha önce hiç görmeseniz ve size bu radyo kendi kendine oldu deseler önünüzede kanıt diye saçma sapan şeyler koysalar buna inanırsınız
Ulan ZİBİDİ, burada tek kör cahil senin gibiler! Hayatında kaç tane akran değerlendirmeli makale yazdın? Gelmiş bir de burada bilimden bahsediyorsun!!!!!! Senin kıçından uydurduğun test edilemez zırvalara delil demenden ne mal olduğun ortada!!!!! Hala sürüngen beynin, görece olarak daha basit olan bir evreni açıklamak için daha karmaşık bir yaratıcıyla olayı açıkladığını sanacak kadar sulanmış olmalı. Sürekli zırvaladığın, "B gibi karmaşık bir şey kendiliğinden olamaz, bu yüzden A>>B, B'yi yaratmıştır, ama A kendiliğinden olabilir!". Daha mantıktan HALA habersiz ötüp duruyorsun!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

misafir
Üye

Mesaj gönderen misafir » 12 Şub 2014, 11:50

basit evren mi :lol: sen hala ilköğretim bilgilerinle devam et basit evrenmiş :lol: la bunu başka yerde söyleme gülerler adama :lol:
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 13 Şub 2014, 08:50

misafir yazdı:basit evren mi :lol: sen hala ilköğretim bilgilerinle devam et basit evrenmiş :lol: la bunu başka yerde söyleme gülerler adama :lol:
Ulan DANGALAK MORON, görece olarak basitle, basit arasında DAĞLAR KADAR fark var, kör cahil sürüngen!!!!!

Senin FANTEZİ ürünü yaratıcın bu evreni yaratabilmek için evrenden daha karmaşık olmak zorunda değil mi, dingil? Bir gıdım dahi daha karmaşık olsa, evren GÖRECE olarak DAHA basittir. Daha karmaşık değilse, evreni yaratamaz, o zaman NE BOKUNA ötüp duruyorsun????? Daha kullandığın dili anlayacak kapasiteye sahip değilken gelmiş burada mantıktan bahsedip cahilce dikleniyorsun!!!!!!!

Renkli resmi geçtim, mantıklı bir tartışmada bulunabilecek sihay-beyaz fotoğraf kadar bile tonlama çözünürlüğünün olmadığı anlaşılıyor. Görece kelimesini anlamayan adama ne anlatıyorum!!!

misafir
Üye

Mesaj gönderen misafir » 13 Şub 2014, 12:33

buldum senin beynin basit ondan :lol:
M.Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 16 Şub 2014, 07:16

misafir yazdı:buldum senin beynin basit ondan :lol:
Seninki o kadar karmaşık olmalı ki akademik liyakat şöyle dursun, daha basit mantıkta takılıp kalıyor! Verdiğim örneği bile algılamaktan acizsin!

Bir Demet Sevgi
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Bir Demet Sevgi » 22 May 2017, 06:37

Hiçbir program yazılımcısız olamaz. Dünya nasıl kendi kendine olabilir?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 3 misafir