İSLAM VE BİLİME KATKILARI

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
mercanbal

Re: İSLAM VE BİLİME KATKILARI

Mesaj gönderen mercanbal » 19 Mar 2014, 03:37

Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:ben de cevabı diğer konu başlığında verdim...
bir iki ekleme yapayım.
Osmanlı imparatorluğu fethettiği bölge halkları üzerinde efendi- köle ilişkisi kurmadı. o bölgelerin maddi zenginliklerini, ve bölge insanlarının emeğini sömürmedi, karşılıklı iyi ilişkiler gerçekleştirdi ki, biz buna "entegrasyon" diyoruz. (matematik kitaplarında geçmez). onun için osmalının çekildiği yerlerde yunanistan aynı yunanistan, bulgaristan aynı bulgaristan, sırvistan aynı sırbistan, arabistan aynı arabistan.... çek bakalım amerikayı, kızılderililer ortaya çıkacak mı? çek ispanyolu meksikadadan mayalar ortaya çıkacak mı? çek rusu kırımdan, kırım hanlığı ortaya çıkacak mı?
Hayır, Osmanlı etrafına gül dağıtmadı, her girdiği yeri talan etti. Teknolojisi geri olduğu için ondan sonra gelen impartorluklar kadar öldürücü olamamış olabilr, ancak o da bir sömürgeciydi, Roma imparatorluğunun devamı niteliğinde işi sürdürdü, her istila ettiği yeri vergiye bağladı ve kabul etmeyenleri ezdi. Bunun dışında pembe hayaller kurmak ahmaklıktır!
osmanlı gül dağırmadı, dağıtmasına ama, kafalarına düşsün diye saksı da dağıtmadı!..
amerikalılar kızılderililere -güya- yardım yapıyormuş gibi çiçek mikrobu bulaştıırlmış battaniyeler dağıtıp çiçek hastalığından mülyonlarcasını öldürdü
yunanistanı ele alalım:
osmanlı fethetmeden önceki bizans, yunan halkından ne kadar vergi alırdı? osmanlı ne kadar vergi aldı? şimdiki yunan hükümeti ne kadar vergi alıyor? osmanlının fazladan (tabii askere alınmayan yunan erkekleri için günümüzdeki bedelli askerlik ücreti hariç) bir fazlalık olduğunu hiç sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen Q_continuum » 20 Mar 2014, 09:19

mercanbal yazdı:
Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:ben de cevabı diğer konu başlığında verdim...
bir iki ekleme yapayım.
Osmanlı imparatorluğu fethettiği bölge halkları üzerinde efendi- köle ilişkisi kurmadı. o bölgelerin maddi zenginliklerini, ve bölge insanlarının emeğini sömürmedi, karşılıklı iyi ilişkiler gerçekleştirdi ki, biz buna "entegrasyon" diyoruz. (matematik kitaplarında geçmez). onun için osmalının çekildiği yerlerde yunanistan aynı yunanistan, bulgaristan aynı bulgaristan, sırvistan aynı sırbistan, arabistan aynı arabistan.... çek bakalım amerikayı, kızılderililer ortaya çıkacak mı? çek ispanyolu meksikadadan mayalar ortaya çıkacak mı? çek rusu kırımdan, kırım hanlığı ortaya çıkacak mı?
Hayır, Osmanlı etrafına gül dağıtmadı, her girdiği yeri talan etti. Teknolojisi geri olduğu için ondan sonra gelen impartorluklar kadar öldürücü olamamış olabilr, ancak o da bir sömürgeciydi, Roma imparatorluğunun devamı niteliğinde işi sürdürdü, her istila ettiği yeri vergiye bağladı ve kabul etmeyenleri ezdi. Bunun dışında pembe hayaller kurmak ahmaklıktır!
osmanlı gül dağırmadı, dağıtmasına ama, kafalarına düşsün diye saksı da dağıtmadı!..
amerikalılar kızılderililere -güya- yardım yapıyormuş gibi çiçek mikrobu bulaştıırlmış battaniyeler dağıtıp çiçek hastalığından mülyonlarcasını öldürdü
yunanistanı ele alalım:
osmanlı fethetmeden önceki bizans, yunan halkından ne kadar vergi alırdı? osmanlı ne kadar vergi aldı? şimdiki yunan hükümeti ne kadar vergi alıyor? osmanlının fazladan (tabii askere alınmayan yunan erkekleri için günümüzdeki bedelli askerlik ücreti hariç) bir fazlalık olduğunu hiç sanmıyorum.

Arkakaş seni İDDİAN NEDİR? Herkes tukaka, bir tek Osmanlı mı ak sütten ak kaşık??????
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 26 Mar 2014, 14:52

kaygım şu:
emperyalist batılılar; yapmış oldukları sömürgecliği ve soykırımları meşrulaştırmak için;
"- sömürgecilik de bi şey mi, türkler (osmalılar) bile yaptı"
"- soykırım bi şey mi türkler (osmalılar) bile yaptı".....diyerek sömürgeciliği ve soykırımı meşrulaştırmak istemektedir...
evet!....eğer osmalı soykırım ve sömürgecilik yatı ise sömürgecilik ve soykırım meşrudur!...ancak yapmamıştır...
emperyalist batılıların bu düşünceleri kabul edilemez....

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 26 Mar 2014, 17:19

mercanbal yazdı:kaygım şu:
emperyalist batılılar; yapmış oldukları sömürgecliği ve soykırımları meşrulaştırmak için;
"- sömürgecilik de bi şey mi, türkler (osmalılar) bile yaptı"
"- soykırım bi şey mi türkler (osmalılar) bile yaptı".....diyerek sömürgeciliği ve soykırımı meşrulaştırmak istemektedir...
evet!....eğer osmalı soykırım ve sömürgecilik yatı ise sömürgecilik ve soykırım meşrudur!...ancak yapmamıştır...
emperyalist batılıların bu düşünceleri kabul edilemez....
Geçerli bir kaygı olmakla birlikte, gunümüzde kimse bu tür bir meşrulaştırmayı insanlara yutturamaz.
Etik değerler bunu çok ötesine geçmiş durumda. Sorun, kudreti olanın bunu her zaman keyfi kullanabeceği gerçeği.
Bunu engellemenin tek yolu da saydam demokrasi geleneğinin tüm dünyada benimsenmesi olacaktır.

Bu kaygının tam tersi, Osmanlı'nın yaptıklarını meşrulaştırmak için kullanıldığı bir gerçektir. Hiçbir imparatorluk masum olamaz, çünkü yayılması kan dökmeden olamaz. Bunun aksini iddia etmek kendi kendini kandırmak olur.
Türk halkının en büyük sorunlarından birisi hala özeleştiri yapabilecek olgunluğa erişememiş olmasıdır. Her durumda kendisini haklı ve kusursuz görmek patolojik bir durum.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kullanıcı avatarı
Yek
Üye

Mesaj gönderen Yek » 26 Mar 2014, 21:51

Q_continuum yazdı:Bu kaygının tam tersi, Osmanlı'nın yaptıklarını meşrulaştırmak için kullanıldığı bir gerçektir. Hiçbir imparatorluk masum olamaz, çünkü yayılması kan dökmeden olamaz. Bunun aksini iddia etmek kendi kendini kandırmak olur.
Türk halkının en büyük sorunlarından birisi hala özeleştiri yapabilecek olgunluğa erişememiş olmasıdır. Her durumda kendisini haklı ve kusursuz görmek patolojik bir durum.
Kendisi bana darılmasın ama Sayın mercanbal'da, anaokulundaki halimi görüyorum.
Anaokuluna gittiğim yıl, Kuruluş adlı dizi gösterilirdi televizyonda(zaten tek kanal vardı) ve sınıftaki bütün erkekler, o dizinin olduğu geceyi iple çekerdi.
Sayın mercanbal'ın birkaç başlık altındaki yazılarına baktıkça, anaokuluna gittiğim dönemde kafamda oluşturduğum Osmanlı'yı görüyorum.
Q_continuum yazdı:Türk halkının en büyük sorunlarından birisi hala özeleştiri yapabilecek olgunluğa erişememiş olmasıdır. Her durumda kendisini haklı ve kusursuz görmek patolojik bir durum.
Öyle...
El Late vel Uzza ve Menates Salisete Luhra,
Tilke Kavanikül ıla,
Ve innekel şefaate hünnel Turna.
OWNED! xD

Kuşkusuz o Kur'an, değerli bir elçinin sözüdür. (Tekvir-19)

Ego vos benedictio in nomine Satanus.
Dominus Inferus vobiscum. Et cum tuo...
Amen.

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 26 Haz 2014, 14:16

Yek yazdı:
Q_continuum yazdı:Bu kaygının tam tersi, Osmanlı'nın yaptıklarını meşrulaştırmak için kullanıldığı bir gerçektir. Hiçbir imparatorluk masum olamaz, çünkü yayılması kan dökmeden olamaz. Bunun aksini iddia etmek kendi kendini kandırmak olur.
Kendisi bana darılmasın ama Sayın mercanbal'da, anaokulundaki halimi görüyorum.
Anaokuluna gittiğim yıl, Kuruluş adlı dizi gösterilirdi televizyonda(zaten tek kanal vardı) ve sınıftaki bütün erkekler, o dizinin olduğu geceyi iple çekerdi.
Sayın mercanbal'ın birkaç başlık altındaki yazılarına baktıkça, anaokuluna gittiğim dönemde kafamda oluşturduğum Osmanlı'yı görüyorum.
Q_continuum yazdı:Türk halkının en büyük sorunlarından birisi hala özeleştiri yapabilecek olgunluğa erişememiş olmasıdır. Her durumda kendisini haklı ve kusursuz görmek patolojik bir durum.
Öyle...
yek ya!..
demek kuruluş filmini izlemek için anaokuluna gittin!..
ben kuruluş filmini izlemek için anaokuluna gitmeye gerek duymadım!.. ayrıca ben,
pazar akşamları kuruluş filmini izlerken, çarşamba akşamları da aynı günlerde yayınlanan "kurtuluş" filmini izlerdim. kurtuluş filmi, osmanlı devletinin nasıl yıkılıp, cumhuriyetin nasıl kurulduğunu işliyordu. arkadaşlar arasında şöyle konuşurduk: "hızımıza kimse yetişemez!.. pazar kuruyoruz, çarşamba yıkıyoruz!"
osmanlı- türk toplumu mütevazi yaşardı. "MANDIRA FİLOZOFU" mantığıyla yaşardı. sömürmeye ihtiyacı yoktu..

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 11 May 2016, 06:24

Cübbeli'nin yıldız kayması teorisi.
Bilime göre yıldız kayması, gök taşlarının atmosfere girdiğinde yanmalarıdır.
Cübbeli'ye göre yıldızdan bir parçanın kopması ve gidip cinin şeytanın kafasına inmesi sonucu cinin şeytanın kafalarının yanmalarıdır.

Böylece cinlerin şeytanların atmosfer içerisinde yaşadıklarını öğrenmiş bulunuyoruz. Cübbeli aynen kuranda yazanı anlatmaktadır. kuran'a göre meteor dediğimiz yıldız kayması aslında gelecekten haber alıp, kahinlere bildirmeye çalışan cin ve şeytanlara, melekler tarafından atılan taşlarmış. inanmayan açsın kur'an okusun. Kuran'da yazan ilgili ayetlere "Cin 8-9, Saffat 6-8-10, Mülk 5" ayetlerine dayanarak konuşan cübbeliden daha bilgin mümin bulmak günümüzde olanak dışıdır.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Tumagü
Üye

Mesaj gönderen Tumagü » 26 Tem 2016, 23:15

Uzaydan tamamen buharlaşamadan yeryüzüne ulaşan - düşen meteorit taşlar da vardır. Melekler bu meteoridleri cinlere atmak için kullanmıyorlar heralde ki dünyaya düşüyor bunlar. Ya da kullanıpta isabet ettiremedikleri midir acaba bu taşlar. Ya da biz, meleklerin cinlere atıpta isabet ettirdiklerine meteor, isabet ettiremediklerine meteorit diyoruzdur belkide. Va ayrıca Asteroit kuşağı dediğimiz Mars ve Jüpiter arasında 40.000 asteroit var ve bunlar meteorlardan daha büyüktür. Bu 40,000 asteroite de meleklerin cephane sığınağındaki Topolm\ТопольМ ile Bulava\Булава́30 füzeleri kümesi desek yanlış olmaz heralde.
Resim
What makes islam so different?

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 06 Mar 2017, 20:44

Abdulaziz Bayındır; "Dünyayı gündüz aydınlatıyor, güneş değil. Gündüz varlığı ortaya çıkınca gündüz olur, gece varlığıdır ortaya çıkınca da gece olur."

Düz mantıkla bakınca Abdulaziz Bayındır ülevli çünkü gerçekten onun yaptığı açıklama düz mantığa oturuyor. Güneş dünyayı aydınlatırken, geçip geldiği uzay niçin karanlık? Çünkü güneş, dünyayı ve aradaki uzayı aydınlatmıyor. Dünyayı gündüz aydınlatıyor. Gündüz diye bir varlık var ama dünyada var, uzayda yok. Gündüz varlığı uzayda olmadığı için uzay karanlıkta kalıyor ! Al işte ne güzel oturdu düz mantığa. Hem böylece enbiya 33'deki; "geceyi, gündüzü ve ay'ı yaratan o'dur" ayeti de doğrulanmış oluyor.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir