Yerçekimi ve Allah

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Yerçekimi ve Allah

Mesaj gönderen Engse Hohol » 25 Nis 2017, 19:27

Resim

İşte bunlar anlayana hep bilgi, hep ayet
Planet earth 2-4 deserts belgeselinde (Planet earth episode four: Deserts) Çöl tavuğu, tüylerine su biriktirerek yuvadaki yavrularına su taşıyor. Çöl tavuğunun göğüs tüyleri, göl suyunu sünger gibi emiyor ve böylelikle o su yuvaya taşınıyor. Bu şekilde emilerek biriktirilen kargo suyun ağırlığı, Çöl tavuğunun ağırlığına 400-500 gram ekliyor ama yuvaya varıyor o şekilde, uçarak!

Olasılıkla Fransa'da doğduğu için Fransızcaya maruz kalmış şu arkadaşın, konu yörebinde ne dediğini anlamak için internete bakındığımda şunları buldum; Helikopter pervanelerinin üstü de, tıpkı uçak kanatlarının üstü gibi bombeliymiş. Uçuş sırasında rüzgar, kanatların\pervanelerin üst kısmında daha fazla koşsun diye bombeli yapıyorlarmış pervane ve uçak kanatları bombelerini. CH-47 Chinook helikopterinin 2 pervanesi, götündeki ve başındaki, birbirlerine ters istikamette dönüyorlarmış. Aynı istikamette dönerlerse, döndükleri istikamete doğru sürüklenme oluyormuş.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla