Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Tumagü
Üye
Mesajlar: 83
Kayıt: 05 Kas 2011, 13:17

Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği

Mesaj gönderen Tumagü » 02 Ağu 2015, 22:01

Hz Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği çağımızda örnekleri hoş karşılanmayan bir evlilikti. Muhammed'in kızı Fatıma'nın doğurduğu çocukların kronolojisi üzerinden Hz Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm'ün doğum tarihini bulmaya çalıştım. İnternette bu konuda net bilgi yok.

Hz Ali'nin ilk eşi Hz Muhammed'in kızı Fatıma'dır. Ali, Fatıma vefat edene kadar başkasıyla evlenmemiştir. Fatıma'dan 5 çocuğu olmuştur; Hasan, Hüseyin, Zeynep, Ümmü Gülsüm ve Muhsin. Muhsin, henüz Fatıma'ın karnındayken ölmüştür. Muhammedin kızı Fatıma 610 yılında doğmuş 632 yılında ölmüştür. 22 yıl yaşamıştır. Hamileliği sırasında düşürdüğü Muhsin ibn Ali dışında, 4 çocuk doğurmuştur.
1- Hasan ibn Ali
2- Hüseyin ibn Ali
3- Ümmügülsüm bint Ali (Ali kızı Ümmü Gülsüm)
4- Zeynep bint Ali

1- Hasan bin Ali: 624 yılında doğdu, 669 yılında öldü. 45 yıl yaşadı. Hz Ali ve Fatıma'nın en büyük oğulları, Muhammed'in ilk torunuydu.

2- Hüseyin bin Ali: 626 yılında doğdu, 680 yılında Kerbela Savaşı'nda öldürüldü, 54 yıl yaşadı.

3- Ümmü Gülsüm bint Ali: Hz Ali nin kızı, Hz Muhammed'in öz torunu Ümmü Gülsüm Medine'de doğdu, diğer adı Zeyneb-i Suğra’dır. Annesi Fatıma öldüğünde Zeyneb-i Suğra (Ali kızı Ümmü Gülsüm) eteği yerde sürünür halde ağlayarak Hz Muhammed'e şöyle diyordu; "Dedeciğim, Ey Allah’ın Peygamberi, şimdi senin ağır yüklü musibetini omuzlarımda hissediyorum"... Ümmü Gülsüm Hz Ali ile Fatıma’nın kızı, Hz.Muhammed'in Hz.Ömer ile evlenen torunudur. Miladi 639 / Hicri 17 yılında, o sırada 58 veya 60 yaşında olan Hz.Ömer ile evlendirildi. Hz.Ömer, Mecusi köle Ebu Lü'lü tarafından 644 yılında öldürülünce Ümmü Gülsüm dul kaldı. Sonra Ümmü Gülsüm, amcasının oğlu Avn b. Cafer ile evlendi. Çocuk bırakmadan ikinci kocası ölünce, yine amcasının oğullarından Muhammed b. Cafer'e vardı. Ondan bir kızı oldu. Onun ölümüyle de, Abdullah b. Cafer'le evlendi. Bununla nikahlı iken ve son kocasından çocuğu olmadığı halde ölmüştür.

4- Zeynep bint Ali: Dedesi Hz.Muhammedin vefatından (Haziran 632) yaklaşık 5 yıl önce (627) doğmuştur.

Ümmü Gülsüm bint Ali, 626 yılında doğan Hüseyin bin Ali ve yaklaşık 627 yılında doğan Zeynep bint Ali arasında aynı anneden dünyaya geldiğine göre, 626 yılının sonu, 627 yılının başında doğmuş olmalı. Sonuç olarak Ümmü Gülsüm'ün Hz.Ömer ile evlendiği yaşı (hicri 17)639 - 627 = 12 olarak buluyorum.

Hz Muhammed'in torunu, Fatıma-Ali'nin kızı Ümmü Gülsüm (hicri 17)639 yılında Hz Ömer ile evlenmiştir. Muhammed 571 yılında, Ömer 581 yılında doğmuştur. Ümmü Gülsüm'ün dedesi olan Muhammed, Ümmü Gülsüm'ün kocası olan Ömer'den 10 yaş büyüktür. Ömer, Ümmü Gülsüm'ün dedesi Muhammed'den 10 yaş küçüktür. Hz Ali, kızı Ümmü Gülsüm'ü gönülsüz olarak Hz Ömer'e verdiğini yaşadıkları sürtüşmeden anlayabiliriz. Ömer bir gün Ali’ye, "Kızın Ümmü Gülsüm’ü bana ver ki Muhammed’le olan akrabalığım pekişsin diyor". Önce Ali "Kızım hem küçüktür, hem de büyüyünce onu ağabeyim Cafer’in çocuklarından birine vermeyi düşünüyorum" diyerek kabul etmiyor ama sonra ısrarına dayanamayıp kızını veriyor Ömer'e. Hz Ömer, Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile evlendiğinde Ümmü Gülsüm en fazla 12 yaşındaydı, Ömer ise 60 yaşındaydı, arada 48 yaş fark var.

Hz Muhammed'in kızı Fatıma'yı bekarlığında, hem Ebubekir (52 yaşında iken) hem de Ömer (32 yaşında iken), bir sürü eşleri olmasına rağmen Muhammed'den istemişlerdir fakat Fatıma onları istememiştir. Annesi Fatıma ile evlenemeyen Hz Ömer, 639 yılında 48 yıl yaş farkına rağmen Fatıma'nın kızı Ümmü Gülsüm ile evlenmiştir.
Resim
What makes islam so different?

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 258
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği

Mesaj gönderen Engse Hohol » 11 Ağu 2015, 04:32

Bir de muhammed in kızı var Ümmü Gülsüm, önce Abduluzza (ebuleheb)nın oğlu Uteybe ile evlendirilmiş, Uteybe boşayınca Hz osman ile evlenmiş. osman ile daha önce Ümmü Gülsüm'ün ablası Rukıye/Rukayye evliydi. Rukıye ölünce muhammed diğer kızı Ümmü Gülsüm'ü hz osman'a nikahladı. yani hz osman, muhammedin 2 kez damadı olmuştur. 40 kızım olsaydı birbiri peşinden hiçbir tane kalmayana dek kırkını da Osman'la evlendirirdim demiştir hz muhammed. muhammed osman'dan hoşnuttu. ilgimç olan Rukayye ile Ümmü Gülsüm'ün osman'la evlenmelerinden önce her ikisininde Abduluzza'nın gelinleri olmaları. Ümmü Gülsüm Uteybe ile, Rukıye/Rukayye Utbe ile nikahlıydılar hz osmandan önce. Abduluzza Muhammed'e inanmayınca oğullarına muhammedin bu kızlarını boşamalarını söylemiştir onlar da boşamıştır.

Muhammed'in Rukıye/Rukayye ve Ümmü Gülsüm adlı kızlarınında, tıpkı torunu Ümmü Gülsüm gibi doğum tarihleri, evlendikleri tarihler, boşandıkları tarihler belirsizdir, kayıtsızdır daha doğrusu. sözkonusu tarihlere başka verilerden, referanslardan yola çıkarak erişilebiliyor. örneğin tebbet suresinin iniş tarihinden referans alınarak Rukıye/Rukayye ve Ümmü Gülsüm'ün Abduluzza oğulları tarafından ne zaman boşanıldıkları bulunabilir. Abduluzza ve eşi Ümmü Cemil'e hitaben "kurusun" anlamındaki beddua suresi olan tebbet suresi ne zaman indi, yazıldı? Tebbet suresi kuranda 6nc sıradadır inişe göre ama surenin iniş tarihine hiç rastlamadım.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Tumagü
Üye
Mesajlar: 83
Kayıt: 05 Kas 2011, 13:17

Re: Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği

Mesaj gönderen Tumagü » 22 Haz 2016, 13:52

Muhammed'in kızı Fatma 10 yaşında iken Hz Ömer 52 yaşındadır. Bu halde Hz Ömer, Hz Muhammed den kızı Fatma'yı ister.
Muhammed; kızım henüz küçüktür hem Amcam oğlu Ali'ya sözüm var deyip Hz Ömer'e vermez Fatma'yı.

Fatma 12 yaşına geldiğinde 26 veya 27 yaşındaki Hz Ali ile evlendirilir. Ali ile Fatma'nın ilk çocukları Ümmü Gülsüm dür. Hz Ömer 62 Yaşında HALİFE Olur. Ümmü Gülsüm 9 Yaşındadır. Halife olduğunda Hz Ömer bu sefer Ali ve Fatma'nın kızları, Hz Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm'ü İster. Ali ne kadar diretse de Ömer işi tehditle kadar götürür. Hz Ali yine vermez. Bu sefer Hz Ömer Ali'ye allah üzerine yemin ederek, amacının sadece resulullaha akraba olmak olduğunu, Ümmü Gülsüm'e ölünceye kadar dokunmayacağını sadece nikahına alacağını söyler ve Bir Şekilde Ali'yi ikna edip 40,000 dirhem altına Ümmü Gülsüm'ü alır. 11 yaşına geldiğinde Ümmü Gülsüm bir oğlan, 13'ü ne geldiğinde bir oğlan daha doğurur Hz Ömer den. Hz Ömer'in hazırda 9 karısından 7nc'sidir Ümmü Gülsüm (kütübi sitte ve nebiyyi secere). 2 çocukta yaşına gelmeden ölür. ÖMER öldükten sonra Ümmü Gülsüm 5 Ayrı Yaşlı Adama verilir. Kızcağız 22 yaşına kadar 4 çocuk daha doğurur ve 22 yasında Ölür.

Şimdi soru; Bu sapık ahlaksız uçkur düşkünü, birbirlerinin kızlarını ve torunlarını beceren arapları 7/24 tv ekranlarında överek, örnek göstermeye çalışan şarlatan ümmetçiler bu gerçek yaşam öykülerini, Fatıma'nın, maria'nın, safiye'nin, berre'nin, ayşe'nin, ümmü gülsüm'ün kimlere peşkeş çekildiklerini bilmiyorlar mı? Hepsi de Bal gibi biliyor. Tüm bu bilgileri Araplar kabul eder ve halende küçük yaştaki kızlarla evlenmeyi sürdürürler. Ama bizim Türkler "yok koruma amaçlı nikahladı, yaşı 9 değil 13 idi" gibi iddalar geveleyip Arapların sapkınlığını örtmeye - kafirliğe çalışırlar.
Resim
What makes islam so different?

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 258
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Muhammed'in torunu Ümmü Gülsüm ile Hz Ömer evliliği

Mesaj gönderen Engse Hohol » 01 Eyl 2017, 06:01

Dini islamda Allah Muhammed'e taşak geçmiş, bir de ayetini yazdırmış. Kalem 4; Ey Muhammet, Sen elbette yüce bir ahlak üzerindesin.

Peki, Muhammed'in 6 yaşındaki çocuk gelin Ayşe'ye nikah kıyıp, 9 yaşında onunla gerdeğe girmesine ne diyeceğiz? Peygamber idi diye çocuk gelinlerin mağduriyetine sessiz mi kalacağız? Allah mı Muhammed ile taşak geçmiş, yoksa Muhammed mi bizimle acaba. Çünkü Muhammed'in 54 yaşında iken 9 yaşındaki Ayşe ile olan evliliği, Araplarda ilk pedofili vakasıdır. islamdan önce 33 yaş farkıyla evlilik, araplar için bile çirkin görülerek uygulanmazdı ama muhammed, islamı kurarak 33 yaş, hatta 40 yaş üstü dede-torun mesafesindeki insanları bile aynı yatağa sokmuştur.

Örneğin Muhammed'in torunu, Ali-Fatma kızı Ümmü Gülsüm ile Ömer'in yaptığı evlilikte yaş farkı tam 50'dir. Evet, Ali - Fatma kızı Ümmü Gülsüm 10 yaşında, Ömer 60 yaşındayken evlenmişlerdir.


Resim
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir