73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Felsefe: Ateizm

73 fırkaya ayrılan ümmeti muhammed

Mesaj gönderen Engse Hohol » 16 Eki 2016, 12:38

73 Fırkaya Ayrılan Ümmetin 72 fırkası Cehennemi boylayacak. 1 cennet ehli fırkasının dışındaki diğer 72 sapık fırka içinde en sapkını Şii'lerdir. Şiiler, Kur'an'ın tahrif olduğuna ve gerçek Kur'an'ın 12nc imamın yanında olduğuna inanırlar. Şiilere göre allah, kur'an'ı koruyamamıştır. İslam üzerine bid’at sahibi 72 fırka cehennemde, yalnızca 1 fırkası cennete girebilecek olan islam ümmeti, dünya'ya kargaşadan başka ne sunabilir ki. Yaşadığımız sıkıntılar islamın özünde olan, islamın temelinden gelen sıkıntılardır ve bu islam dini, dünya insanlarına terörden başka birşey veremez tabiki.

Tirmizi ve İbni Mace ayrı ayrı rivayet ederler ki bu konuda;

İbni Mace’de geçen hadiste Peygamber Efendimiz şöyle buyurdu;
"Yahudiler 71 fırkaya ayrıldı. Bunlardan biri cennette, yetmişi ateştedir. Hıristiyanlar 72 fırkaya ayrıldı. Onlardanda yetmiş bir fırka ateşte, bir fırka cennettedir. Allah’a yemin ederim ki, benim ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Bir fırka cennette, yetmiş iki fırka ise ateştedir." Sahabiler, “Ya Resulüllah, Cennette olan fırka kimlerdir" diye sordular. Resulüllah, "Cemaat" diye cevap verdi. (İbni Mace, Fiten 17)

İmam Tirmizi'nin rivayetinde ise Muhammed hadiste şöyle buyurmaktadır;
"İsrailoğulları yetmiş iki fırkaya ayrılmıştır. Ümmetim ise yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır. Bir tanesi hariç, bunların tamamı ateştedir." Sahabiler, "O kurtuluşa eren fırka kimlerdir" diye sorunca, Resulüllah şöyle buyurdu: Benim ve ashabımın yolunda olanlardır. (Tirmizi, iman 18)
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir