Demir'in erime sıcaklığını Allah-Muhammed bilmiyor.

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Demir'in erime sıcaklığını Allah-Muhammed bilmiyor.

Mesaj gönderen Engse Hohol » 14 Oca 2017, 11:13

Allah\Muhammed Kur'an'da müslüman olmayanlar için cehennem azabını anlatırken bir çok ayette demirden söz eder (sözkonusu 6 ayet en altta). Cehennemde boyunlarına geçirilmesi için demir halkalar hazırlanmış ve demir kamçı ve demir topuzlar ile müslüman olmayanların sırtlarına vurulacaktır. Korkutmanın boyutlarını artırmak için Muhammed cehennem tarifinde, cehennem ateşinin dünyadaki ateşe göre bazen 70 kat, bazen 69 kat daha fazla sıcak olacağını söylemiştir.

Hz Muhammed: "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin yetmiş cüzünden bir cüzdür" buyurduğunda (yanındakiler): "Bu ateş vallahi cezalandırmaya yeterliydi" dediler.

Aleyhissalatü vesselam: "Cehennem ateşi öbürüne altmış dokuz kat üstün kılındı. Herbir kat'ın harareti bunun mislindedir."
(Buhari, Bed'ü'l-Halk 10; Müslim, Cennet 29; Muvatta 1; Tirmizi, Cehennem 7)

Allah\Muhammed'in iddiasına baktığımızda;
1) İnsanların boynuna demir halkalar geçirilecek.
2) Zebaniler ellerinde demir topuzlar ile gayri müslümlerin sırtlarını kamçılayacaklar.
3) Cehennem ateşi dünya ateşinden 69 kat - 70 kat daha sıcaktır.

Muhammed "Yaktığınız ateş var ya, bu cehennem ateşinin 70 cüzünden bir cüzdür" dediğine göre, cehennem ateşinin en az 70,000 derece olduğunu söyleyebiliriz. Bildiğimiz bilimsel gerçek ise demirin erime noktasının 1538 derece olduğudur. Sıcaklık demire 1538 dereceden fazla etkidiğinde, demir elementine sahip materyaller katı halden sıvı hale geçerler.

✔ Demir erime sıcaklığı 1538 derece.
✔ Demir kaynama noktası 2740 derece.
Titanyum erime sıcaklığı 1668 derece.
Ösenitik paslanmaz çelik erime noktası 1450 derece.Görüldüğü üzre, 1538 derecede eriyen demiri, 69 kat veya 70 kat daha fazla sıcaklığa maruz tutunca, demir kamçının halen demir kamçı olarak Zebanilerin ellerinde kamçı ve topuz şeklinde kalması olanaksızdır. 70,000 derece sıcaklıkta erimeyen bir element demir değildir. Titanyum'un bile erime sıcaklığı 1668 derecedir ki, o da Cehennemin 70,000 derece sıcaklığında kamçı ve topuz biçiminde varlığını koruyamaz. Demirin kaynama noktası 2,740 derece'den sonra 70,000 derece sıcaklığa varmak için 67,260 derece sıcaklık farkı kalıyor ki düşünün artık! Anlaşıldığı üzre Allah\Muhammed'in müslüman olmayanları korkutmak için uydurduğu ayetler, bulunduğu ortamdaki arabi insanların cehalet seviyelerine göre yazılmıştır sözkonusu ayetler;

İnsan 4: Biz, kafirler için zincirler, demir halkalar ve alevli bir ateş hazırladık.
Mümin 72: Onlar boyunlarında demir halkalar ve zincirler olduğu halde kaynar suda sürüklenecekler, sonra ateşte yakılacaklardır.

Hac 19: Hasım taraflar Rableri hakkında tartışmaya girişmişlerdir. Bunlardan inkar edenler için ateşten giysiler biçilmiştir. Başlarının üstünden de kaynar su dökülecektir.

Hac 20-21-22: Onunla, karınlarının içindekiler ve derileri eritilir ve onlara demirden topuzlar vardır. Her ne zaman cehennemin o ızdırabından çıkmak isteseler, oraya geri döndürülürler ve onlara tadın yangın azabını denilir.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla