Tanrı bu dünyayı sınav için yarattıysa diğer galaksileri ve diğer gezegenleri niçin? yarattı. değerli arkadaşlar.

Tüm dinlerin masaya yatırıldığı ve geniş kapsamda incelendiği bölüm. Dikkat! Bu bölüm dini inancınızı zedeleyebilir ve direncinizi kırabilir.
realist insan
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Tanrı bu dünyayı sınav için yarattıysa diğer galaksileri ve diğer gezegenleri niçin? yarattı. değerli arkadaşlar.

Mesaj gönderen realist insan » 02 Oca 2018, 08:25

merhaba arkadaşlar öncelikle atatürk hayranı olduğumu belirtmek istiyorum. tanrılar bu yaşadığımız gezegeni sınav için yarattıysa, o zaman tüm evrendeki gezegenlerdede insanların yaşaması gerekmiyormuydu? 

bakın şöyle izah edim. sınavın mantığı insan demektir. ama trilyonlarca gezegen boş durumda ağaçlar var bitkiler var ama insanlar yok. hubble teleskopu onlarca boş ve yaşanılabilir, yeni gezegenler keşfetmiştir. yani islama göre boş, gezegen ve o gezegeni oluşturan yaşam koşulları mümkünse ve içinde akıl sahibi insanlar yaşıyorsa işte o zaman, sınavdayız demektir.islamın mantığı bu ama bana göre içinde insanların olmadığı gezegenlerin varolması islamın sonunu getirebilir. çünkü bu boş gezgenlerin din ve sınav için varolmadıkları çok açık bir biçimde gözükmektedir.

bunu bilim ve din nasıl? açıklıyacak çok merak ediyorum.  bana göre bu sorduğum soru içindeki gizli öznelerin cevapları sınavda olmadığımızın 

açık biçimde ispatı olabilir. saygılarımla.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 5 misafir