Mr Deity (Bay İlah)

Güncel ve mizahi konular dahil, her türlü konu hakkında kaynaşma ve sohbet etme mekanı
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Mr Deity (Bay İlah)

Mesaj gönderen Q_continuum » 01 Eyl 2011, 11:18

Mr Deity

Din konusunda muhteşem bir mizah anlayışıyla yazılmış bir kaç dakikalık sketçler. En güzel tarafı, din olayını beceriksiz bir kumpanya yapımı olarak sergiliyor. Türkçe altyazıları olsa iyi olurdu ama İngilizce bilenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Q.

Bay İlah, Sezon 1 Bölüm 1: Bay İlah ve Kötülük
http://youtu.be/Qzf8q9QHfhI

Bay İlah, sigortacı edasıyla Larry'nin (meleklerinden biri) elindeki kötülükler listesinden, yaratmış olduğu yeni evrende, hangilerine izin verip vermeyeceğine pervasızca karar vermektedir...
Büyük bir lütufkarlıkla Bay İlah insanların bir birlerine sırf zihin gücüyle zarar vermelerine izin vermeyeceğini söyler.
Ancak soykırımlar serbesttir, çoluk çocuk bebek, hayvan, kadın erkek, genç yaşlı ayırt etmeksizin işkence serbesttir.
Down Sendromu serbesttir, ne olduğunu ahatırlamaz, Larry hatırlatsa da serbest kalmasını ister.
Larry'nin vicdanı sızlamaktadır, siz Bay İlah'sınız, her şeye kadirsiniz değil mi, liste zaten çok uzun, bari bunları koymasak diye sorar. Nafile, Bay İlah kararlıdır, en acımasız hastalıklar, doğa felaketleri, hepsi listeye dahil edilir. Yine Larry'nin vicdanı sızlar ve listede yeteri kadar haybeden kötülük eklemişken, bunların liste dışı kalması için ikna etmeye çalışır, yine nafile. Bay İlah'a göre eğer hayat fazla kolay olursa insanların ona inanma ihtiyaçları kalmazmış, bu yüzden çocuk kanseri de dahil olmalıdır. Sırada yapışık ikizler vardır, sıkıntıdan iç çeker, üff der Bay İlah, bütün gece bu listeyle uğraşacağa benziyoruz der, yapışık ikizler de listeye dahil olsun der. Peki ya Lou Gehrig Hastalığı, o da dahildir, ama Larry'ye "Lou'yu bekle ondan sonra" der... Bah İlah'ın izin vereceği kötülükler listesi uzar gider...
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Cevapla