Gençleri spor salonlarından stadyumlardan kurtaralım

Güncel ve mizahi konular dahil, her türlü konu hakkında kaynaşma ve sohbet etme mekanı
Cevapla
Kullanıcı avatarı
NOLAN
Yeni Üye
Mesajlar: 7
Kayıt: 25 Eki 2014, 23:48
Felsefe: Ateizm

Gençleri spor salonlarından stadyumlardan kurtaralım

Mesaj gönderen NOLAN » 27 Eki 2014, 12:17

Trabzon'un tanınan spor yazarlarından Taka Gazetesi köşe yazarı İhsan Öksüz, Trabzon Müftüsü Keramettin Demir'in Cuma hutbesinde gençliği stadyum ve spor salonlarından kurtarmak ve camilerde toplamak gerektiğini söylediğini yazdı.

Öksüz'ün yazısı şöyle:

Geçen Cuma günü hutbe öncesi camilerde merkezi yayından “Trabzon müftüsü olarak söylüyorum” diyen muhterem, özellikle gençlere yönelik ifadeler kullanarak eleştirel bir tarzda ve özetle “Gençler nerede? Stadyumlarda, spor salonlarında, eğlencede… Cami derneği başkanlarına sesleniyorum: Gelin gençlik komiteleri kuralım, gençleri buralardan kurtarıp camilere toplayalım.”

Gençlik komiteleri kurmak kimin görevi beni ilgilendirmiyor ama, gençleri stadyumlarda, spor salonlarında oldukları için eleştiren bir müftüye ilk kez rastlıyorum! Spor salonlarını, stadyumları vatandaş değil, bizzat devlet yapıyor. Gençler spor yapsın, spor izlesin diye… Bunun için Spor Bakanlığı bile var. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü var. Var oğlu var. Devlet her yıl spor için trilyonlar akıtıyor! Peki maaşını devletten alan müftü ne diyor? Bir devlet memuru, devletin başka bir işlevini eleştirirse bunun adı ne olur? Buna müftünün bir cevabı olur mu acaba?

Ayrıca müftünün bir süre önce başbakanın “kucaklaşma, selamlaşma” üzerine söylediği sözleri üzerine basa basa tekrarlaması da garip geldi bana. Artık birçok din görevlisi asıl işlerini bırakıp hükümet sözcülüğü görevine soyunmuş gibi davranıyorlar. Hükümet kanadından nasıl bir tavır gelirse öyle davranıyorlar. Halkın gazını alma görevleri sanki onların ve dini rihareket ediyor ve bunu çok güzel kullanıyorlar. Benim bildiğim; din adamı özgür olur, sadece dinin, Allah’ın ve peygamberin isteklerini halka iletir. Kişilere, iktidara -ki kim olursa olsun -bağımlı olmaz. Olursa adına din adamı denir mi?

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=gencleri-s ... 2610141200

forsa

Re: Gençleri spor salonlarından stadyumlardan kurtaralım

Mesaj gönderen forsa » 27 Şub 2015, 11:09

ibadet için camilere değil de inönü stadyumuna giden beşiktaş taraftarları var!...
müftü bey bunu kastetmiştir!..

Cevapla