Atamızı Özlemle Anıyoruz

Güncel ve mizahi konular dahil, her türlü konu hakkında kaynaşma ve sohbet etme mekanı
Kilitli

keşifci
Yeni Üye
Mesajlar: 7
Kayıt: 18 Tem 2015, 11:58
Felsefe: Agnostizm

Re: Atamızı Özlemle Anıyoruz

Mesaj gönderen keşifci » 20 Tem 2015, 10:02

Atatürk e çok şey borçluyuz.Onun kurduğu ve temellendirdiği bu güzel ülkeye sahip çıkmak görevimiz.Atatürk'ün ilke ve devrimleri sayesinde bugün bu kadar medeni en azından ortadoğuda parmakla gösterilecek bir ülkeyiz.Diğer birçok ülkede ne doğru dürüst anayasa ne de laiklik varken,O daha baştan hepsinin tesis etti.Bugünlerde birilerinin yapmaya çalıştığı gibi bütün erkleri kendinde toplamak yerine,aziz milletine verdi.Yönetme hakkının millete ait olduğunu çok önceden farketmişti.Osmanlının geriliğini,halkın cahilliğini görüp yeni bir sayfa açmak istedi.Cumhuriyeti böyle kurdu Atatürk.Medeni,uygar,sorgulayan ve keşfeden bir halk olmamızı istedi.Maalesef hala birçok kimse dini vizyondan kaynaklı haksız ithamlarda bulunmaktadır.Varolan paradigmanın dışına çıkıp olayları kendi zamanında detaylıca araştırsalar Atatürk hakkında bilmeden konuşmazlar.Herkese tavsiyem bir insanı hele hele bir devlet kurucusunu yargılarken biraz araştırıp ondan sonra yargıda bulunsunlar.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: Atamızı Özlemle Anıyoruz

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Tem 2015, 14:21

Atatürk'ün ölümünün hemen ardından, bu insanların beyinleri yıllarca imam hatiplerde, cami vaazlarında, kuran kurslarında, nur-nakşıbendi-şia vb.. tarikat evlerinde sistemli bir şekilde yıkandı, kendilerine anlatılanları sorgulamayan, kaynak-belge aramayan, sualsiz biat eden bir toplum yarattılar.

Atatürk'e iftira atanların, hakaret edenlerin kaynaklarına bakın, tamamı temelsiz ve belgesizdir. Ellerinde delilerin saçmalarından başka bir şey yok, bir deli kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz derler, bu da o hesap. Belgeli tarihi kabul etmeyen insanlarla bu tarz tartışmalara girmenin açıkcası hiç bir manası yok.

Kilitli