rozalp geldi

Güncel ve mizahi konular dahil, her türlü konu hakkında kaynaşma ve sohbet etme mekanı
r.ozalp
Yeni Üye
Felsefe: İslam

rozalp geldi

Mesaj gönderen r.ozalp » 17 Oca 2016, 23:07

Ben geldim bilenler bilir eskilerden :roll:
Ama faceden sonra ateistplatformu görmez olduk
Bi uğriyayım dedim yeni üyelik bile 3 gün sonra açıldı
Platformda cin top oynuyor
Herkes facede karikateistemi çullanmış acaba
Neyse benim gelmemle bi hareketlenme olur belki bakalım nede olsa eski yazarlardanım
7 sene önceydi bi üye oldum ilk açtığım başlık ateist öğretmendi :|
O zamanlar platform kaynıyodu her an baaktıığımda 300 kişi falan vardı tabi siteyi çökerttiler aradn baya zaman geçti yeniden ortaya çıktı ateistplatform
Haydi ya Allah bismillah diyelim :)

r.ozalp
Yeni Üye

Re: rozalp geldi

Mesaj gönderen r.ozalp » 19 Oca 2016, 22:05

Terk edilmiş bir mekan :shock: :o

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Oca 2016, 16:38

Forumlara artık eskisi kadar rağbet yok, gelip giden pek olmayınca, biz de arada sırada uğruyoruz malesef :)

r.ozalp
Yeni Üye

Mesaj gönderen r.ozalp » 22 Oca 2016, 02:22

Aha kralmas
Pergel nerde

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 22 Oca 2016, 10:26

r.ozalp yazdı:Aha kralmas
Pergel nerde
Oda arada bir uğruyor, yakın zamanda cevap verir mi bilemiyorum :)

r.ozalp
Yeni Üye

Mesaj gönderen r.ozalp » 23 Oca 2016, 04:23

Valla kafir olmanıza rağmen kendinizi özlettirdiniz :D
En az 20 25 forum üyesi hafızamda kalmış
Dinsizliği bana açan ilk kapı burası olduğu için bi değeri var benim için.
Ama tabi dinsiz olmadım o ayrı konu.

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 23 Oca 2016, 23:34

Seni forumdan şutlamayı özlemişim rozalp.
Biraz olgunlaşıp nasıl konuşulacağını, nasıl iletişim kurulacağını öğrendin mi, yoksa bıraktığımız yerde dolaşan aynı müslüman nesne misin?
Görürüz elbet bakalım...

r.ozalp
Yeni Üye

Mesaj gönderen r.ozalp » 26 Oca 2016, 02:22

İşte pergel ateistplatformun 1 numarası 8-)
Profil resmin bile değişmemiş iyi sizi gördüğüme sevindim.siz beni hiç atmadınızki ben kendim zaman zaman vedalaşıp çıkıyodum tekrar geliyordum.çıkmalarımın sebebi bazı bilgi eksikliğinden dolayı dinden çıkma korkusu tekrar dönüşlerimin sebebide sohbet ortamının hoş ve zihin açıcı olmasıydı.
Evet olgunlaştım yaş oldu 32 hayatı daha acımasız gördüm 5, 6 yıldır hayattan çok iyi dersler aldım .

r.ozalp
Yeni Üye

Mesaj gönderen r.ozalp » 26 Oca 2016, 03:02

Eveet nerde kalmıştık
RUHUN VARLIĞI (kimliğin maddeden olmaması) yıllardır dinden çıkmama engel olan tek konudur.ve tazeliğini bu güne kadar güçlenerek korudu.
Öte yandan dinden çıkmama tek sebep olabilecek şey de son zamanlarda UZAYIN SONU konusu olmuştur.
Nitekim uzayın sonsuz olması sonsuz denemelerden dolayı ruhun varlığı gibi doğaüstü bir şeyi bile oluşturabileceği anlamına gelmesidir.

Kullanıcı avatarı
pergel
Admin

Mesaj gönderen pergel » 12 Şub 2016, 21:54

rozalp, hem tanıdık hem yepyenisin. Sende bir şeyler kıpırdamaya çalışmış ama kıpırdayacak yer bulamamış. Oysa yerden bol bir şey de yok gibi ama...

Dinden çıkmana engel olan tek şeyin "ruhun varlığı" olması beni uçurdu. Ruhun varlığını nasıl buldun? Nasıl kanıtladın? Diyorsan ki; "ben olduğuna inanıyorum", o zaman dinden çıkmana engel olan "şeylerin" sınırı, haddi hesabı yok. Korkma. Ruha muha sıkıştırma kendini. Rahat ol. Ruh da ne ki? Allah var, cennet cehennem var, peygamber var, peygamberin devesi var, zemzem suyu var, Hacerül Esved var, Kuran var, melekler var, şeytan var, hadisler var, Deccal var, Mehdi var, şeyhler var, şıhlar var, Ayşe anamız var, daha nice analarımız var, var oğlu var...

Korkma, sen dinden çıkmazsın. Yalnız küçük bir tavsiye; uzaya, sonsuzluğa falan hiç girme. Bana istemeden dinden çıkıyor gibi göründün. Ne demek o; "Nitekim uzayın sonsuz olması sonsuz denemelerden dolayı ruhun varlığı gibi doğaüstü bir şeyi bile oluşturabileceği anlamına gelmesidir." gibi laflar? Allah "ol" deyip de yaratamıyor, uzayın sonsuzluğu deneye yanıla "ruh" mu yaratıyor yani?

Tööbe tööbe...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir