En sonunda bir konuda ''Avrupa Birliği''ni geçebildik !

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Halifelerin_Kabusu_Hulagu
Üyeliği Sonlandırılmış
Mesajlar: 202
Kayıt: 15 Ağu 2011, 16:43
Felsefe: Ateizm

En sonunda bir konuda ''Avrupa Birliği''ni geçebildik !

Mesaj gönderen Halifelerin_Kabusu_Hulagu » 28 Ara 2011, 15:03

..........................................................

Resim

Böylesi AB'de bile yok!

22 Aralık gecesi TBMM’de son anda milletvekillerinin emeklilik maaşlarına yapılan 'rekor' zam tartışma konusu olmaya devam ederken Vatan Gazetesi'nden Bilal Çetin bugünkü yazısında AVrupa ülkeleri bazında değerlendiriyor ve çarpıcı bir sonuç ortaya çıkıyor...

Bu düzeyde bir maaş hiçbir Avrupa demokrasisinde yok.

Yani Türkiye bugün kişi başına düşen yıllık ortalama gelir yönünden Avrupa’nın en yoksul ülkesi. Ama milletvekillerinin elde ettiği maaş geliri bakımından ise birinci sırada.

Şimdi denebilir ki;

“Türkiye’nin kaderini belirleyen, belirleyecek olan kararların altına imza atan 550 seçilmiş vekilin aldığı maaş tartışma konusu yapılmamalı, bu ayıp bir durumdur...”

Gerçekten de öyle. Ama bu işin aması var...

Halkının yıllık ortalama geliri 10 bin doların altında olan ülkenin milletvekillerinin 70 bin doları az bulup bu rakamı 120 bin dolara çıkarmaları ne yazık ki mesele olur, tartışılır...

Şu anda Türkiye’de olan da budur.


KAYNAK : http://siyaset.milliyet.com.tr/boylesi- ... efault.htm

..........................................................
Resim

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: En sonunda bir konuda ''Avrupa Birliği''ni geçebildik !

Mesaj gönderen Engse Hohol » 07 Mar 2017, 20:03

Almanya'da Wuppertal kentindeki bir lise okulunda namaz kılan öğrencilere namaz yasağı getirildi. Son haftalarda Müslüman öğrencilerin okul binasında abdest alarak, seccadeleri sererek ve görünür bir şekilde namaz kılmalarının gösteri amacı taşıdığı apaçık anlaşılasıydı.

Angela Merkel, "Ülkemizde oturma izni olmayanlar ülkeyi terk etmelidir. Gerekirse bunu güç kullanarak yaparız" dedi. Türk yobazların Almanya'daki sayısı 4 milyon. Bir o kadar da Türkiye'de Suriyeli var. Oturma izni olmayanları oturtuyorlarsa zaten siyasi yarar için oturtuyorlar bunları.

Alman Bild gazetesi; Tayyip Erdoğan’ın "İstersem Almanya’ya gelirim. Kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım" sözlerine, Angela Merkel’in sabrı taşar mı? Olasılıkla hayır.

Almanya'da herkes akp'li değil tabiki ama ne hikmetse akp Almanya'da %69 çoğunlukta olan parti. 2015 itibarıyla Türkiye dışında toplam 54 ülkede 2,867,658 seçmen var. Almanya'da 1.383.042 seçmen var. Düşünebiliyor musun tüm yurtdışı seçmenlerinin neredeyse yarısı ! 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tayyip Erdoğan Almanya'dan %69 oy aldı. Yalnızca %31 kadarı Tolonbey gibi akp karşıtı ve bence bu çok az, hele ki Almanya'da 30 yıldır yaşayanlar için. Demokratik bir ükede yaşayıp antidemokrat birisine oy vermeyi yeğlemek normal insan işi değil çünkü.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla