DÖNEKLERE YANITLAR

Cevapla
kemalistcan
Admin
Mesajlar: 1058
Kayıt: 12 Ağu 2011, 22:34

DÖNEKLERE YANITLAR

Mesaj gönderen kemalistcan » 13 May 2013, 23:32

Bir Hataylı'dan Çandar'a açık mektup: 'Ama biz öldük Cengizciğim...'
Resim
Cengiz Çandar bugünkü köşesinde Reyhanlı'da yaşamını yitiren yurttaşlardan "maliyet" diye bahsetti. Çandar'ın bu yazısı çok büyük tepki çekti. Belki de ona verilebilecek en güzel cevap bir Hataylı'dan geldi: "Ama biz öldük Cengizciğim..."

welebrity nicki ile Ekşi sözlük'te yayınlanan açık mektup şu şekilde:

"demin sana mail atmaya çalıştım cengiz'cim, ama radikal'in sunucuları bana adresini beğenmedik, ulaştıramadık dedi senin için.

demek hem yorum yapmaya, hem de sitem almaya kapalısın. bu yüzden kapalı mektubumu, senin yaptığın şekilde, açık açık yazıyorum.

bak cengiz'cim, sana bir hataylı olarak yazıyorum.

ne kadara satın alındın gerçekten bilmiyorum ama, sana satın alınmamış bir kalem olarak birkaç kelam edeceğim.

reyhanlı, hatay'da ak partisi'ne oy çoğunluğunun çıktığı iki üç ilçeden birisi. geçmişte de mhp'nin kalesiydi burası. ben bir samandağlı olarak gurur duyuyorum, çünkü faşist düşünceye biz hiçbir zaman geçit vermedik. ama reyhanlılı kardeşlerimiz bu hatadan bir türlü dönemediler.

orada yaşananlar yüzünden kan ağlıyorum, çünkü siyasi düşüncelerimiz taban tabana zıt bile olsa, hatay'dan asla karşıt grup çatışması haberi gelmez, gelmedi, gelmeyecek de. biz "sağduyulu" konuşmak için sizin gibi satmayız kendimizi, biz zaten sağduyuluyuz. musevi arkadaşımızın cenazesine sinagogda katılıp, ertesi gün kilisedeki düğüne gideriz. sunni kardeşlerimizle birlikte oruç tutup teravih namazında saf tutarız. onlar da bizim ziyarethanelerimize gelip hrisi'mizi yerler. ama sen hrisi nedir şimdi diye sorarsın, çok yabancı olduğun şeyler çünkü bunlar.

biz savaşmasını bilmeyiz cengiz'cim, biz savaşarak bir şeyin elde edileceğine inanmayız. o yüzden referandumla katarsın hatay'ı türkiye'ye, savaşarak değil. çünkü burada cephe açılmadı, açılamaz da. bu yüzden terörist gördüğümüzde ne yapacağımızı bilemedik. dokunmadık. suriye'nin muhalif askerlerinin hatay'da ne bok yediklerini eğer gerçekten bir gazeteciysen araştırır öğrenirsin. dükkanları yağmalayan, herkesi rahatsız eden, sokakta makineli tüfeğiyle poz verip kendisine ses çıkarana "`biz erdoğan'ın misafirleriyiz, istediğimizi yaparız`" diyen adamların hikayelerini ben anlatmayayım sana.

cengiz'cim. ortadoğu politikasında etkili olmak istemiyoruz biz. bizim böyle çorbada tuzumuz da olmasın, kaşığımız da! istemeyiz!

ama biz öldük cengiz'cim. ve arkamızdan sen "maliyet" dedin bizim için. şimdi sana soruyorum cengiz'cim, rica ediyorum, açık yüreklilikle cevap ver kardeşim. şimdi seni öldürse birisi, bir başkası da arkandan "satılmış kalem olmanın maliyeti bu, mukadderat" dese senin sevenlerin, komşuların ne hissederdi?

cengiz kardeşim, inşaallah aklın başına gelene kadar ölmezsin, inşaallah satılmış / korkak bir kalem olduğun için kömürleşerek can vermezsin. biz satılmadığımız halde, kendimizi satmadığımız, düşüncemizi satmadığımız halde yanarak, kömürleşerek, parçalanarak can verdik. ama sen umarım bu şekilde can vermezsin.

insana değil, hayvana değil, recep tayyip erdoğan'a bile yakışmayan bir ölüm şekli bu. ama bize yakıştırdınız. teessüf ederim.
"

(soL -Haber Merkezi)

http://haber.sol.org.tr/medya/bir-hatay ... beri-72935
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Darbe Kalkışması

Mesaj gönderen Engse Hohol » 17 Tem 2016, 16:08

Akp ile feto cemaati şimdi birbirilerini tanımıyormuş gibi yapıyorlar, ama kayıtlı tarih var geçmişimizde. Dönemin Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in makamında gözaltına alınması talimatını veren Osman Şanal ters kelepçeyle gözaltına alındı. Osman Şanal zamanında uygunsuz şekilde terfi edilenler arasındaydı.

Bir diğeri Anayasa Mahkemesi üyesi Alparslan Altan da gözaltına alındı. Bu adamda gene akp torpili sayesinde Anayasa Mahkemesi üyesi yapılmıştı. yeterliliği olmayan Alparslan Altan önce Denizcilik Müsteşar Yardımcılığı’na atanmıştı akp tarafından. Müsteşar Yardımcılığı’na atama sebebi onu AYM üyesi olabilir hale getirmekti böylece eğitimden kaynaklanan yetersizliği giderilecekti. Müsteşar Yardımcılığı’na atanınca bürokrat olup sonra hülleyle Anayasa Mahkemesi üyesi yapılmıştı. Hey gidi günler!

Sahte Balyoz belgelerini hazırladığı iddiasıyla aranan firardaki Cemaatçi isim Tuncay Opçin, olaylardan bir gün önce, 14 Temmuz'da "yatakta basıp, şafakta asacaklar" mesajıyla adeta darbe olacağı mesajı vermişti.

Genelkurmay Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse 2010 yılında Askeri Yargıtay'a üye seçilmişti yine usulsüz olarak akp tarafından. 2012 yılında Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu'nun "Andıç kumpası" ile tutuklanması sonrasında, Yargıtay üyeliği gibi askeri yargının en yüksek görevinden feragat ederek, yargıçlık güvencesi bile olmadığı halde gene akp tarafından Genelkurmay Adli Müşavirliğine atanmıştı. Hey gidi günler!
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla