Darbe (15.07.2016), bir AKP filmi

Cevapla
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Darbe (15.07.2016), bir AKP filmi

Mesaj gönderen KRALMAS » 16 Tem 2016, 11:26

Resim

Bi holywoodluk değildi ama, izledik, tartıştık, ölenlere üzüldük, saçmalıklara ise güldük. Ben şahsen 10 üzerinden 4.5 veriyorum.

Ota boka yayın yasağı koyanlar ne hikmetse, bu senoryoyu herkesin izlemesini istedi. Göstermelik TRT karartıldı, ama karşıt medya karartılırken (bakınız halk tv, kanal b), bir tane bile yandaş medya karartılmadı. Her fırsatta halkı sokaktan uzak tutmaya çalışan kitle, camilerden cihat çağrıları yaparak, koyunları sokağa döktürme derdindeydi. Zira sokaklarda miting yapacaklardı.

Sözde hükümete darbe girişimi yapıldı, İstanbul ve Ankara dışında herhangi bir hareketlilik olmadı ve ne hikmetse bir tane bile AKP'li veya diğer partilere bağlı kişilerden millet vekillerine veya bölge yöneticilerine işlem yapılmadı. Sadece göstermelik boş binalar patlatıldı, bazı bölgelere barikat kuruldu vb.. Bir de üstelik, tüm bunlar olurken, AKP'liler çıkıp televizyondan ve sokaklardan miting yaptılar.

Genel Kurmay dan gelen emri uygulayan askerler linç edildi, polisle çarpıştırıldı, halkla çarpıştırıldı. Sonra çıktılar, sokağa çıkan askerleri suçlamak için, genel kurmay rehin alındı dediler.. Olayın başında kim olduğu ilk emri verenin kim olduğu tam bir mualla görünsede, senoryo sahibi kim belli, bu işten en çok çıkarı kim sağlayacaksa o.

Birileri sahte diploma vakası unutulsun istiyordu, suriyelilerle ilgili kepazelikler, vatandaşlık verme durumları vb.. gündemden düşsün istiyordu. Üstelik yeni bir anayasa yapıp, başkanlık sistemini getirmek istiyordu. Kendi yazdıkları senaryo üzerinden, mağdur edebiyatı yaparak bunu elde edecekler artık.

Cevapla