Lozan ve Sevr Yörebinde

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Lozan ve Sevr Yörebinde

Mesaj gönderen Engse Hohol » 29 Eyl 2016, 23:05

Recep Tayyip Lozan'a saldırdı bu kez; "Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalışıyorlar. 1920'de bize Sevri gösterdiler. 1923'te bizi Lozan'a razı ettiler. Birileri de bize Lozan'ı zafer diye yutturmaya çalıştı. Şöyle bağırsan duyulacak adaları (egede 12 adaları) biz Lozan'da verdik. Zafer bu mu? Oralar (Ege adaları) bizimdi. Lozan antlaşmasında masaya oturanlar, o anlaşmanın hakkını veremediler. Veremedikleri için sıkıntısını biz yaşıyoruz" dedi.

Aynı Recep Tayyip, bugün eleştirdiği Lozan antlaşmasını, 2 ay önceki kutlama mesajında övmüştü. Lozan Barış Anlaşmasının 93. Yıl dönümü için 24 Temmuz 2016 tarihinde Lozan'ı ve ve Lozan'ı imzalayanları öven mesajında şunlar yazılıydı;

"Lozan Barış Antlaşması'nın 93. Yıl Dönümü başlığı yayımlanan ve hala Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinde yer alan açıklamada Erdoğan, "Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakarlıkla elde ettiği zafer, Lozan Antlaşması ile diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir" demişti. Erdoğan açıklamasının sonunda ise Lozan'ı imzalayanlarla ilgili, "Bu düşüncelerle, Lozan Barış Antlaşması'nın 93. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, anlaşmanın mimarı olan tüm devlet adamlarımızı rahmetle anıyorum" demişti.

Recep Tayyip = Hz Muhammet
Hz Muhammet = Recep Tayyip

Recep Tayyip ile Hz Muhammet, çıkarcı insan kişiliğinin zirvesinde yeralan, dünya tarihinde örnek verilebilecek 2 insandırlar. Çıkarcılık sözkonusu olduğunda karakteristik bir yansıma olarak bu 2 insanda Pragmatizm zirvede ulaşılamazdırlar. İşin daha ilginç yanı, Osmanlı Ege adalarını Lozan Antlaşmasıyla yitirmemişti. Osmanlı 12 ege adalarını, Lozan antlaşmasından önce Padişah 2. Abdülhamit'in devretmesiyle yitirmişti zaten. Ama Recep Tayyip, halkın salak olduğundan o kadar eminki Ege adalarını kastederek "Şöyle bağırsan duyulacak adaları biz Lozan'da verdik. Oralar bizimdi" diyebildi. Recep Tayyip'e inanan halk gerçekten %60 salaktır, diyebilecek başka söz yok.

Adalar'ı Lozan'da mı kaybettik sanıyorsunuz Siz?
Erdoğan’ın Lozan’la ilgili beslenme kaynağı Mısırlıoğlu’nun 2 ciltlik kitabı mı?
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Lozan ve Sevr Yörebinde

Mesaj gönderen Engse Hohol » 29 Eyl 2016, 23:09

"Gülenizm islamı dönüştürme projesidir ve Gülenizm Kemalizmin çocuğudur"
diyen yeni şafak yazarı Yusuf Kaplan'a

"Çakma belgelerle hepinizin suratı maymun t.şağına dönmüş"
başlığı ile yanıt veren Nihat Genç betkesi.

Bir zamanlar 1nc lig'in adı bile Bank Asya Ligi değil miydi? Nisan 2012 tarihinde Bank Asya'nın sponsorluk anlaşmasını tek taraflı feshetmesi nedeniyle lig sponsorsuz kaldı. Çekilen Bank Asya'nın kendisiydi. Bir zamanlar islamcı iktidar ve basın Fetö'nün kirli operasyonlarını destekledi, çünkü onlar da Kemalist diye kodladığı ortak düşmanların tasfiyesinden çok memnundular. Taa ki kırılma eşiği dersaneler yasasına varıncaya değin. Devleti bölüşüp yiyişmekte ayrı düşmeselerdi, kanki sömürüsüne devam edeceklerdi ama vaziyet boka sarınca islamcı siyasetçiler ve yazarlar, birkaç günlüğüne Kemalist kodlamasını es geçip Liyakat demeye başladılar. Sonuç olarak islamcı ideoloji rezillikleriyle büyük bir yenilgi yaşıyorlar.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla