1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

İbrahim Tatlıses'in siyasi işgüzarlığı

Gönderilme zamanı: 29 Nis 2018, 16:00
gönderen Engse Hohol

İbrahim Tatlıses villasında yaşadığı Tayyip anısını anlatırken, izmir'in miting alanındaki herkes duygusal hüzne boğuldu.

İbrahim Tatlıses anısını şöyle anlattı:
"Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz? İdo doğmuştu, iki aylıktı. Tayyip bey Belediye başkanıydı İstanbul’da.
Dedim ki "Sayın başkanım, bizim koca villamız var ama üşüyoruz. Doğalgaz bağlanmış ama bizde yok. İdo iki aylık, üşüyor".

10 dakika sonra Tayyip bey aradı dedi ki "Yokmuş ama ben kendi şeyimden vereceğim" ve iki ay sonra doğalgazımız bağlandı ve İdo üşümekten kurtuldu".

Tatlıses'in İdo anısı yalan çıktı. İbrahim Tatlıses’in anlatımının aksine oğlu İdo 1992 doğumlu iken Tayyip Erdoğan 1994’te İBB Başkanı olmuştu. 1992'de İbrahim Tatlıses'in villasında neler oldu allah bilir ama gerçek bir anıya benzemiyor.

ResimResim

İbrahim Tatlıses; 1992'de oğlum ido villa'da üşürken 1994'de İBB başkanı olacak olan Tayyip Erdoğan bey, tâ 2 yıl sonradan gelip bize doğalgaz ulaştırdı. Tayyip Erdoğan bey, villamda ido üşümesin diye 1994 yılından 1992 yılına varıp zamanda geriye yolculuk yaptı.

Nihat hatipoğlu'nun "kütük ağlıyordu, her yerinden yaş geliyordu" palavrası daha mantıklıydı. Hurma kütüğü ağlaması mistik içerikti çünkü. İbrahim Tatlıses ise 2 yıllık zaman farkını son derece gerçekçi bir anı gibi anlattı.

Re: İbrahim Tatlıses'in siyasi işgüzarlığı

Gönderilme zamanı: 29 Nis 2018, 16:09
gönderen Engse Hohol
İdo 2 aylıktı ve villada üşüyordu, üstelik öğretmeni de İdo'dan flüt istemişti ama paramız yoktu, alamıyorduk. ibb başkanını aradım bize bir flüt lazım dedim, hemen kendi şeyinden gönderdi de üfledik.

İbo'nun ido villada üşüyordu anısı yalan ama Türkiye'de anne-babalar çocuklarını ısıtamadıkları için ızdırap çekiyorlar gerçekten. Adana’da eşi bir yıla aşkın süre işsiz kalan 26 yaşındaki Emine Akçay, 8 aydır kirasını ödeyemeği evde 2 çocuğunun ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada kendini tavana asarak intihar etti.

İbrahim Tatlıses'in "ido iki aylıktı üşüyordu Erdoğan bizi kurtardı" sözlerinde olgusal ve mantıksal hatalar var.

1- İdo 2 aylıkken rte istanbul belediye başkanı değildi.
2- İdo 2 aylıkken nisan ayı, soba yakacak kadar üşünecek ay değil.

3- İdo 2 aylıkken ibrahim tatlıses fakir değil, 2 aylık oğlu için orman satın alıp yakabilecek kadar zengin ve bugünkünden çok daha ünlü / kameralar önünde. kendisi de zaten villada yaşadığını söylüyor.

4- İstanbul'a doğalgaz shp yönetiminde geldi. taksim-levent metrosu yani şehrin tek doğru düzgün metrosunun planlanması ile istiklal caddesinin yayalaştırılması da aynı döneme denk gelir. tayyip erdoğan'ın konuyla ilgisi yok.

5- Ünlü bir şarkıcı oğlu üşüyünce eve gaz mı bağlatır? Gaz kaç günde bağlanır, boru kaç günde çekilir?

6- Eve doğalgaz hattı çekmek isteyen kişi neden büyükşehir belediye başkanını arar? Belediye başkanının bu konuda "filancanın evine tez boru hattı çekile" demesi mümkün müdür?

7- Bu palavraya bir saniyeliğine inanalım. memlekette onca gariban varken, belediye başkanının şahsi bağlantılarını ünlü bir şarkıcının villasına doğalgaz çektirmek için kullanması bize o kişi hakkında ne söyler?

8- cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler yoldayken belediyecilik icraatıyla (üstelik de olmayan bir icraat) neden oy istenir?

9-İistanbul'a 1992'de doğalgaz gelmesinden İzmirlinin ne çıkarı vardır? İzmirlinin karşısına 2018 yılında çıkıp neden bu olay anlatılır? İnsanları gerçekten bu kadar gerizekalı zannetmek siyasetin ilk kuralı mıdır?

10- İbrahim tatlıses neden sürekli izmir'den mv adayı olmak, izmir'de mitinge katılmak gibi şeyler yapmaktadır. Kendisi urfalı, hayatı istanbul'da geçmiştir. İzmirliye istanbul'daki doğalgazı anlatacak kadar izmir'le nasıl bir olayı vardır?

11- daha bir iki yıl önce donarak bebeği ölen kadın her yere haber olmuşken bunlardan haber olmamak, veya haberdarken çıkıp yine de utanmadan bunları söylemek hangi durumlarda mümkündür? İnsanda hiç mi utanma çekinme olmaz? 40 günlük ayaz bebek zatürreden öldü, duymadılar mı onun haberini?

12- İzmir'e doğalgaz goygoyu yaparken, 4 yıl önce izmir'in burnunun dibinde kömür çıkarmak için 300 kişinin can verdiğini kimse hatırlamaz mı? 1992'de ibo'yu kurtaran rte mesela 2014'te kömür için her gün o madene inenleri neden kurtarmamış? villaları mı yokmuş madencilerin? Yazarken bile tiksindim, hiçbir mevki-makam bu ahlaksızlığa değmez, hayatta en güzel şey aynaya bakabilmek