Haraç kesen akp

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Haraç kesen akp

Mesaj gönderen Engse Hohol » 03 Haz 2018, 17:09

Akp özellikle trt ve ösym aracılığı ile yasal haraç kesiyor. Türkiye'de 33 milyon elektrik faturası ödeyen abone var. Elektrik faturasında Trt'nin haraç payı yüzde %2 dir.

Türkiye'de yılda 12 milyon cep telefonu satılıyor. Cep telefonunda Trt'nin haraç payı yüzde 10 dur. Trt'nin cep telefonu haracı, diğer adı cep telefonu bandrol vergisi yıllık 1 milyar lira hasıladır.

Trt'ye bu haraçları her yurttaş eşit ödemesine rağmen her yurttaş temsilcisi trt den eşik yararlanamıyor. Bu açıdan 8 bin personelli 17 Trt kanalının sürekli tayyip erdoğan'ı yayınlaması sorun değil ama her yurttaşın vergi ödediği Trt'nin sürekli tayyip erdoğan'ı yayınlaması büyük bir sorundur. Özel kanalların, örneğin turkuvaz medyanın sürekli tayyip erdoğan'ı yayınlamasını eleştirmiyoruz. Kendi paraları ile kurdukları yayın kuruluşlarını istedikleri gibi yönetebilirler ama Trt devlet kurumudur ve her yurttaşın temsilcisine eşit mesafede yayın hakkı tanıma ilkesi ihlâl ediliyorsa ki ediliyor, derhal özelleştirilmelidir.

Elektrik faturasında Trt payı yüzde %2, cep telefonunda Trt payı yüzde 10 dur. Trt gelirlerinin en büyük kısmı, Cep telefonu, televizyon ve radyo satışlarından aldığı bandrol ve elektrik faturası haraçlarından oluşuyor. Trt 2013 yılında elektrik faturalarından 800 milyon TL gelir elde etmiştir. Bu miktar, kurumun yıllık toplam gelirinin yarısına denk gelmektedir. Yalnızca elektrik faturasından değil, satın aldığımız TV'lerden de vergi alıyor Trt. Ayrıca 2016 yılında akp, satılan her cep telefonuna yüzde 10 TRT payı koydu.

TV'lere, cep telefonlarına, elektrik faturalarına, tablet ve diğer bilgisayarlara ve akıllı saatlere hep trt bandrol vergisi ödüyoruz ve bu vergileri akp istediği için zorla ödüyoruz. Türkiye'de yılda 12 milyon cep telefonu satılıyormuş ve bu cep telefonlarından Trt yıllık 1 milyar lira bandrol vergisi almış. Haram zıkkım olsun kendi payım.

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Başbakan Binali Yıldırım'a soru önergesi sonrası öğrendik ki;

Trt hiç yayınlanmadığı çizgi filme 15 milyon TL ödeme yapmış.
Trt "Birds Like Us" adlı çizgi filme 14.65 milyon, "Muna" adlı yapıma 1 milyon lira ödemiş ama bu yapımlar gösterime girmemişler.
Trt 4 senede dış yapımlara 2 milyar 800 milyon TL ödemiş.
Trt Diriliş Ertuğrul'a bölüm başına 1 milyon 100 bin lira ödüyor.
Trt Filinta dizisine bölüm başına 850 bin lira ödüyor.
Trt Çocuk TV'de "İstanbul Muhafızları" adlı çizgi filmin bir bölümünde Kemal Atatürk'e hakaret edilmiş.
Tabiki de Birds Like Us ve Muna yapımcıları akp milletvekili akrabası imiş.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye
Mesajlar: 261
Kayıt: 15 Ağu 2011, 23:13
Felsefe: Ateizm

Re: Haraç kesen akp

Mesaj gönderen Engse Hohol » 05 Haz 2018, 20:47

Akp, nişasta bazlı şekerin önünü açmak için 14 şeker fabrikasını ihaleyle satışa çıkardı. Bugüne kadar 14 şeker fabrikası için ihale gerçekleştirildi, 13 şeker fabrikası satıldı.

Satılan şeker fabrikaları haritası

Türkşeker'e ait Erzincan ve Erzurum şeker fabrikalarının Albayrak Ticaret AŞ'ye peşkeş satışı onaylandı. 706 milyonluk 2 şeker fabrikasını tek fabrika fiyatına Albayrak grubuna sattılar. 706 milyon TL değerinde olan 2 fabrika, 287 milyon TL'ye Albayrak'a sattılar ki, diğer 14 fabrikanın tamamında da ihale şartnamesinde zeyilname yoluyla değişiklik yaptılar ve böylece yandaşa kupon araziler sundular şeker fabrikalarına ilaveten.

Yapılan arazi değerlendirmelerinde Erzincan Şeker Fabrikası arazisi 240 milyon lira değerde olmasına rağmen 77 milyon liraya albayrak'a sattılar. Üstelik özelleştirme idaresi, sadece doğalgaza geçmesinden dolayı 23 milyon lira yatırım yapmıştı Erzincan Şeker Fabrikasına. Türkiye siyaseti akp gibi peşkeş sunucu yandaş gözeten bir hükümet asla görmedi şimdiye dek.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Cevapla