evrim karsiti iddialar

Bu forum altında bilimin ilgi alanına girmeyen Tanrı/Din kavramları tartışılamaz.
Cevapla
Murad
Üye
Mesajlar: 73
Kayıt: 16 Eyl 2011, 19:27
Felsefe: Ateizm

evrim karsiti iddialar

Mesaj gönderen Murad » 19 Ara 2012, 12:23

Astronom Robert Jastrow şunları söyledi: “[Bilim insanları] açık ve net bir cevap bulamadıklarından hayal kırıklığına uğramışlardır; doğanın cansız maddeden yaşam yaratma deneylerini kimyacılar asla tekrarlayamadılar. Bilim insanları bunun nasıl meydana geldiğini bilmiyor” (The Enchanted Loom: Mind in the Universe, New York, 1981, s. 19).
Evrimci Loren Eiseley şu gerçeği kabul etti: “Bilim, efsane ve mucizelere dayandıkları için ilahiyatçıları ayıpladıktan sonra, hiç hoşlanmadığı bu duruma kendi de düşerek kendi efsanesini yaratmak zorunda kaldı. Bu efsane, uzun çabalardan sonra bugün hâlâ olabilirliği kanıtlanamayan şeylerin aslında ilkel çağlarda gerçekleşmiş olduğu varsayımıdır” (The Immense Journey, New York, 1957, s. 199).
New Scientist dergisine göre, “Darwin’in evrim kuramının gerçek bilimsellikle hiçbir ilgisi olmayan bir kuram olduğunu savunan . . . . bilim insanlarının, özellikle de evrimcilerin sayısı gitgide artıyor. . . . . Bu eleştiriyi yapanların çoğu, en tanınmış entelektüellerdir” (25 Haziran 1981, s. 828).
Fizikçi H. S. Lipson ise şunları söyledi: “Kabul edilebilir tek açıklama yaratılıştır. Bunun fizikçilerin nefret ettiği bir şey olduğunu biliyorum, benim için de öyle; ama deneysel kanıtların desteklediği bir kuramı sırf hoşumuza gitmediği için reddetmemeliyiz” (İtalikler tarafımızdan). (Physics Bulletin, 1980, Cilt 31, s. 138.)

Evrimi savunanlar arasında görüş birliği var mı? Bu gerçeği göz önüne aldığınızda onların öğrettikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Darwin’in Türlerin Kökeni kitabının yüzüncü yıl özel baskısında (Londra, 1956) şu sözler yer aldı: “Bildiğimiz gibi, sadece evrimin nedenleri üzerinde değil, asıl süreci üzerinde bile biyologlar arasında büyük görüş ayrılıkları vardır. Görüş ayrılıklarının sebebi delillerin yetersizliğidir ve bu, kesin bir sonuca varmaya olanak tanımamaktadır. Bundan dolayı, evrim üzerindeki görüş ayrılıkları konusunda, bilimsel düşünüşe sahip olmayan okuyucuyu uyarmak doğru ve yerinde bir hareket olacaktır” (Kanada’nın Ottawa şehrindeki Commonwealth Institute of Biological Control’ün o zamanki başkanı W. R. Thompson’dan).
Bir yazar şunları söyledi: “Darwin’in ölümünün üstünden yüz yıl geçmesine rağmen, evrimin gerçekten nasıl olduğuna ilişkin şu anda kanıtla gösterilebilecek ya da makul bulunabilecek en ufak bir fikre sahip değiliz; son yıllarda da bu durum, sorunu tüm yönleriyle ele alan, olağanüstü boyutlarda bir dizi tartışmaya yol açmıştır. . . . . Bizzat evrimcilerin kendi aralarında düpedüz bir savaş vardır; her [evrimci] grup kendi öngördüğü, yenilik anlamındaki birtakım düzeltmeleri diğerlerine kabul ettirmeye uğraşıyor” (C. Booker, Londra Times dergisi yazarlarından, The Star, Johannesburg, 20 Nisan 1982, s. 19).
Bir bilim dergisinde şu açıklama bulunuyor: “Evrim . . . . sadece tutucu Hıristiyanların saldırısına hedef olmakla kalmıyor, aynı zamanda tanınmış bilim insanlarının eleştirilerine de konu oluyor. Paleontologlar, yani fosil bulgularını inceleyen bilim insanları arasında [bu kurama] karşı çıkanların sayısı giderek artıyor” (Discover, Ekim 1980, s. 8
ASLINDA HERKES ATEISTTIR.CUNKU TANRI YOKTUR

kemalistcan
Admin
Mesajlar: 1058
Kayıt: 12 Ağu 2011, 22:34

Re: evrim karsiti iddialar

Mesaj gönderen kemalistcan » 20 Ara 2012, 00:11

Hoşgeldin yeniden aramıza. Düzeyli ve doyurucu etkileşimler dilerim...

Konuya dönecek olursak: Çok açık bir biçimde görülüyor ki; ya tutarsa mantığı ile hareket ediyorlar. Ortaya bir şey koymak yok; yalnızca kuramın kimi zayıf ya da zayıfmış gibi göstermeye çalıştıkları noktalarına saldırmaya çalışıyorlar.

Örneğin evrimin nedenlerini bırakın, evrim süreçleri bile bilinmiyor diyen, tamamen halt etmiş, üfürmüş, yersen ayağına yatmış.

Bir diğeri ise yaratılışı deneysel bir sonuçmuş ve biz onu yadsıyormuşuz gibi göstermeye çalışmış; hangi deney?

Bir diğeri canlılığın oluşumunun laboratuvarlarda yinelemediğini söylüyor; miller deneyi, göktaşlarında organik maddelere rastlanılması, ilk yapay kromozmun yapılması... Yetmez mi?

Saygılar...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Re: evrim karsiti iddialar

Mesaj gönderen KRALMAS » 10 Mar 2015, 01:41

Konu da ki ilgisiz iletiler aşağı da ki başlığa taşınmıştır.

evrim karsiti iddialar [İlgisiz İletiler]
viewtopic.php?f=1&t=729

Cevapla