EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen Q_continuum » 03 Mar 2015, 15:55

Yine kırık link. Büyük olasılıkla şerefsiz bir cemaat trolüsün ve sana hazır kes yapıştır malzeme vermişler, boş çıkıyorlar.

Hala o şakirt beynin anlamış değil, evrimi çürütecek olan şey uzun zamandır evrimi durmuş canlılar değil! Jeolojik olarak alakasız zamanlarda olmaması gereken canlılar bile bulunsa değişik sorular ortaya koyar, evrimi şüpheye düşürmez, çünkü evrim DNA düzeyinde kanıtlanmıştır!

Hadi evrim yok diyelim. Senin yartılmışlık iddianı destekleyen NE VAR??? Demir çağından kalma ilkokul bilgisinden yoksun insanların yazdığı iki kitap mı?!!!!! Daha bilimsel metottan habersiz debelenip duruyorsun!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen forsa » 04 Mar 2015, 10:44

Q_continuum yazdı:
Yine kırık link. Büyük olasılıkla şerefsiz bir cemaat trolüsün ve sana hazır kes yapıştır malzeme vermişler, boş çıkıyorlar.

Hala o şakirt beynin anlamış değil, evrimi çürütecek olan şey uzun zamandır evrimi durmuş canlılar değil! Jeolojik olarak alakasız zamanlarda olmaması gereken canlılar bile bulunsa değişik sorular ortaya koyar, evrimi şüpheye düşürmez, çünkü evrim DNA düzeyinde kanıtlanmıştır!

Hadi evrim yok diyelim. Senin yartılmışlık iddianı destekleyen NE VAR??? Demir çağından kalma ilkokul bilgisinden yoksun insanların yazdığı iki kitap mı?!!!!! Daha bilimsel metottan habersiz debelenip duruyorsun!!!!
Kendini ileri zekalı zanneden, ileri drecede geri zekalı!..

İNTERNET ALINTISI....

https://kozmopolitaydinlar.wordpress.co ... le-ilgili-...
....bir ara başlık:

Evrim Kronolojisi
İnsanın kökeni hakkındaki varsayımlar incelendikçe, soyağacının biçimlenişine ilişkin yaygın kuramın dışında, başka tezler de gündeme geliyor. Bunlar; insan olmanın özellikleri olarak kabul ettiğimiz dil, bilinç, yaşam sağlama ve teknolojinin evrimini kapsamakta.
İnsansı maymunun bizlere dek uzanan yaşamsal uyumlarını gerçekleştirebilen atalarımızın yani Homo Sapienslerin, Dünya üzerindeki tarihine, kronolojik açıdan baktığımızda şöyle bir gelişim çizgisiyle karşılaşıyoruz:
· 4.600.000.000 yıl önce, Güneş, Dünya ve sistemimizdeki diğer gezegenler, toz ve gaz bulutundan oluştu.
· 3.500.000.000 yıl önce, yaşamın ilk belirtileri olan, bakteriler ve algler gibi ilkel hücreler meydana geldi. Bu tür hücrelerin benzerleri günümüzde de yaşamaktadır.
· 1.400.000.000 yıl önce, tek hücreli, fakat daha büyük organizmalar gelişti. Üreme ve kalıtım işlevlerini yapan bir çekirdekleri vardı.
· 700.000.000 yıl önce, çekirdekleri bulunan hücreler birleşerek insanların da dahil edileceği çok hücreli organizmaları meydana getirdiler. Çok hücreliler de evrim geçirip bitki ve hayvan şeklinde sayısız bölümlere ayrıldılar.
· 550.000.000 yıl önce, ilk hayvanlar ortaya çıktı. Bunlar, solucanlara ve deniz yıldızlarına benziyorlardı. İskelet ve sinir sistemi belirtileri vardı. Ayrıca, solungaçları da beliriyordu.
· 510.000.000 yıl önce, omurilikleri olan canlılar meydana geldi. İnsanlar bu türe aittir. İlk türeyen omurilikliler, çeneleri olmayan, balığa benzer yaratıklardı. Bir süre sonra çeneleri de gelişti.
· 500.000.000 yıl önce, çenesi, omuriliği, kıkırdaklı çubukları olan canlılara rastlandı. Sonradan ikişer kol ve bacak şekillendi.
· 450.000.000 yıl önce köpek balığına benzeyen, kıkırdaktan iskeleti olan türler görünmeye başladı. Daha sonra, kemikten iskelet meydana geldi.
· 425.000.000 yıl önce, ömürlerinin çoğunu su dışında geçirebilen yaratıklar türemeye başladı. Çıkıntılı yüzgeçleri, bacağa dönüştü. Basit akciğerler oluştu. Bu türün bir örneği kurbağalardır. O sırada karalar, 50.000.000 yıldan beri, bitkilerin egemenliği altındaydı. Bitkilerden sonra, kısa sürede salyangozlar, örümcekler ve böcekler gibi organizmalar belirdi.
·350.000.000 yıl önce, organizmalar, artık suya bağımlı olmaktan kurtulmuşlardı. Bunlar yılan ve kertenkele şeklinde çok iri hayvanlardı.
· 270.000.000 yıl önce, sıcakkanlılık olgusunu geliştiren sürüngenlerden kuşlar,
· 200.000.000 yıl önce, kır farelerine benzeyen memeliler gelişti.
· 100.000.000 yıl önce, memeliler bebeklerini yumurtadan çıkarmaya, bazı türleri de bebeği vücudun içinde iken göbek bağı ile beslemeye başladılar. İnsanlar bu türden gelmektedir.
· 75.000.000 yıl önce, böcek yiyen ilk primatlar kabul edilen ağaç fareleri görüldü.
· 65.000.000 yıl önce, büyük sürüngenler ortadan kalkmaya başladı. Bazı memeliler ve sürüngenler felaketi atlatmayı başardılar. Dev memelilerin soyu tükendi. Göbek bağlılar, Dünya’ya egemen oldu. Memelilerin beyinleri gelişmeye başladı. İlk primatların beyinleri, gövdenin %5’ine ulaştı.
· 55.000.000 yıl önce, iki gözü başın önünde birbirine yakın şekilde yeralan primatlar, 35.000.000 yıl önce de, insan ve maymunların atası olan, insan benzeri primatlar türedi. Rahatça oturabiliyorlardı.
· 30.000.000 yıl önce, maymunların bir kolu evrim geçirerek insanımsı görünüşlü maymun türüne dönüştü.
· 17.000.000 yıl önce, büyük maymunlar türemeye başladı. Çok iri bir gorile benziyorlardı.
· 8.000.000 yıl önce, büyük maymunlardan insanı andıran Hominidler ortaya çıktı. Bunlar 120 cm boyundaydı, beyinleri 562 gramdı. İlk Hominidler, o güne kadarki en akıllı kara hayvanlarıydı. Ayakta durabiliyor ve dik yürüyebiliyorlardı. Bu türe ait en eski kalıntılar, insanlığın beşiği kabul edilen Afrika’nın doğusunda bulunmuştur. Yavrularını kalp atışına yakın tutmak için sol kollarında taşıyorlardı. Serbest kalan sağ kollarını başka amaçlarla kullandılar. İnsanlara özgü bir özellik olan sağ eli kullanma eğilimi buradan gelmektedir.
· 3.000.000 yıl önce, türler biraz daha irileşti. Beyinleri de büyüdü. Bizimkinin 1/3‘üne ulaştı.
· 2.000.000 yıl önce, bize çok benzeyen bir tür (Homo Habilis) meydana geldi. 700 gram ağırlığında beyni ve yuvarlak başı vardı. Henüz konuşamıyorsa da, çeşitli sesler çıkarıyordu. Elleri ve ayakları modern insanınkine benziyordu. Yiyecek toplamak yerine, avlanan ilk canlıydı.
· 1.600.000 yıl önce, Homo Erektus (dik duran insan) türü gelişti.180 cm boyunda 70 kg ağırlığındaydı. Beyni, bugünkü insan beyninin dörtte üçü kadardı. İlk defa bilinçli şekilde ateşi kullandı.
· 200.000 yıl önce, hem vücut hem de beyin ölçüleri bizimkine yakın olan Neanderthal insanı,
· 50.000 yıl önce ise, modern insan Homo Sapiens ortaya çıktı.
· 25.000 yıl önce, Homo Sapiens, Amerika ve Avustralya’ya ulaştı.
· 10.000 yıl önce, hayvan yetiştirmeye, kentler inşa etmeye başladı. Bu dönem uygarlığın başlangıcıdır.
· 5.000 yıl önce, Sümerler yazıyı icat etti.
· 3500 yıl önce, demir yapımı başladı ve büyük imparatorluklar çağı geldi.
· 500 yıl önce, barut ve top icat edildi. Matbaa makineleri gelişti. Modern çağ başladı.
· 200 yıl önce yapılan buhar makinesiyle birlikte, Sanayi Devrimi’nin temelleri atıldı.
· 40 yıl önce, Nükleer silahlar yapıldı.
· 30 yıl önce Uzay çağı başladı…
Tarihleme metotlarındaki gelişmeler ve yeni bulunan kalıntılar, evrimle ilgili bilgilerimizi farklılaştırabilmektedir. Bu konuda tek noktalı anlayış yerine artık “çok noktalı evrim” fikri benimsenmektedir. Neanderthellerle bugünkü insan arasındaki doğrudan atalık ilişkisini yadsıyan çağdaş görüş taraftarları çoğunluktadır.
Tüm bu evrimsel basamaklarda beyin sığası, 450 cc’lik hacimden, Homo Habilis’te 600-800 cc’ye, Homo Erektus’ta 850-1100 cc’ye, Neanderthal insanında 1550 cc’ye ulaşmıştır. Modern Homo Sapiens’te 1350 cc kadardır. Beynin gösterdiği bu değişim, sadece hacimsel olmayıp, lobların, kıvrımların, ses tellerinin ve konuşmanın gelişimi gibi birçok alanda izlenmektedir.
Evrim; insanlık için henüz bilmece olmaktan çıkmış değildir. Tüm sorularımıza yanıt bulamayacağımız gibi, bunları öğrenme isteğimizin süreceği de kesindir.
Evrimin İlkeler :
1.Bütün canlılar aynı kökenden evrimleşmiştir.
2.canlılar arasında hem ortak , hem farklı özellikler bulunur.
3.Canlılar arasında devamlı varyasyonlar (değişim,farklılık) meydana gelir.
4.Tür sayısı devamlı artar , sabit değildir.
5.Günümüzde de canlılar arası değişiklikler ve tür oluşumu sürmektedir.
...................................ALINTI SONU.................

ŞİMDİ:
ikinci maddeyi ele alalım:
“ 3.500.000.000 yıl önce, yaşamın ilk belirtileri olan, bakteriler ve algler gibi ilkel hücreler meydana geldi. Bu tür hücrelerin benzerleri günümüzde de yaşamaktadır.”
......yaşamın ilk belirtileri olan bakteriLER, ve algLER.....diyor. -ler, -lar ekleri türkçede çoğul ekleridir, türkçesi ve anlama kabiliyeti kıt herif!... “Bakleriler” denilince en az iki bakteri; “algler” denilince de en az iki alg sözkonusu demektir. En başlangıçta, yani 3.500.000.000 yıl önce en az iki bakteri(bir no'lu ve iki no'lu bakteri diyelim) ve iki alg (bir no'lu ve iki no'lu alg diyelim) oluşmuş demektir. Bundan 2 milyar 100 milyon yıl sonra da bu iki bakteri ve iki algden (3.madde) tek hücreli, fakat daha büyük organizmalar gelişmiş. Sonra evrimin diğer aşamaları sıralanmış....
bu durumda benim soyum bir numaralı bakteriye dayanırken senin soyun iki numaralı alg'e dayanıyor ise sen ve ben nasıl oluyor da ortak atadan geliyoruz?.... ikinci maddede denseyedi ki “ 3.500.000.000 yıl önce, yaşamın ilk belirtileri olan, önce tek bir bakteri oluştu”, (tabii doğru olsaydı), sonra evrimin diğer aşamaları da doğru olsayfı (hiç birisi doğru değil) o zaman haklıydın, bütün canlılar ortak atadan gelirdi. Fakat öyle iddia etmiyor, bakteriler ve algler diyor. Belki dili sürçmüştür, ikaz et de düzeltsin yanlışını!....

forsa

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen forsa » 04 Mar 2015, 10:45

.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen Q_continuum » 04 Mar 2015, 11:24

forsa yazdı:
Q_continuum yazdı:
Yine kırık link. Büyük olasılıkla şerefsiz bir cemaat trolüsün ve sana hazır kes yapıştır malzeme vermişler, boş çıkıyorlar.

Hala o şakirt beynin anlamış değil, evrimi çürütecek olan şey uzun zamandır evrimi durmuş canlılar değil! Jeolojik olarak alakasız zamanlarda olmaması gereken canlılar bile bulunsa değişik sorular ortaya koyar, evrimi şüpheye düşürmez, çünkü evrim DNA düzeyinde kanıtlanmıştır!

Hadi evrim yok diyelim. Senin yartılmışlık iddianı destekleyen NE VAR??? Demir çağından kalma ilkokul bilgisinden yoksun insanların yazdığı iki kitap mı?!!!!! Daha bilimsel metottan habersiz debelenip duruyorsun!!!!
Kendini ileri zekalı zanneden, ileri drecede geri zekalı!..

ŞİMDİ:
ikinci maddeyi ele alalım:
“ 3.500.000.000 yıl önce, yaşamın ilk belirtileri olan, bakteriler ve algler gibi ilkel hücreler meydana geldi. Bu tür hücrelerin benzerleri günümüzde de yaşamaktadır.”
......yaşamın ilk belirtileri olan bakteriLER, ve algLER.....diyor. -ler, -lar ekleri türkçede çoğul ekleridir, türkçesi ve anlama kabiliyeti kıt herif!... “Bakleriler” denilince en az iki bakteri; “algler” denilince de en az iki alg sözkonusu demektir. En başlangıçta, yani 3.500.000.000 yıl önce en az iki bakteri(bir no'lu ve iki no'lu bakteri diyelim) ve iki alg (bir no'lu ve iki no'lu alg diyelim) oluşmuş demektir. Bundan 2 milyar 100 milyon yıl sonra da bu iki bakteri ve iki algden (3.madde) tek hücreli, fakat daha büyük organizmalar gelişmiş. Sonra evrimin diğer aşamaları sıralanmış....
bu durumda benim soyum bir numaralı bakteriye dayanırken senin soyun iki numaralı alg'e dayanıyor ise sen ve ben nasıl oluyor da ortak atadan geliyoruz?.... ikinci maddede denseyedi ki “ 3.500.000.000 yıl önce, yaşamın ilk belirtileri olan, önce tek bir bakteri oluştu”, (tabii doğru olsaydı), sonra evrimin diğer aşamaları da doğru olsayfı (hiç birisi doğru değil) o zaman haklıydın, bütün canlılar ortak atadan gelirdi. Fakat öyle iddia etmiyor, bakteriler ve algler diyor. Belki dili sürçmüştür, ikaz et de düzeltsin yanlışını!....
Ulan okuduğunu anlamayan cahil dangalak! Bakteriler ve alglar zırt diye ortaya çıkmadılar, yine daha basit ortak ataları var. Kaldı ki paralel evrim kavramı hiçbir şekilde evrim kuramını çürütmez, yine DNA'sı yakın ve fenotipik olarak benzer canlıların HEPSİ ortak atadan türemiştir. Seninle daha fazla uğraşamam, suyun ısındı, çok yakında şutlanıyorsun!!!! Daha evrimle çelişen bir tek bilimsel makale sunabilmiş değilsin!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen forsa » 04 Mar 2015, 14:41

ULAN ÖKÜZ!..
bakteriler ve algler birdenbire oertaya çıkmadılar ve ortak ataları var ise bu ortak ataları kaç tane?????...
ataLARI dediğine göre en az iki ataları olması gerekir. birine bir no'lu, ikincisine iki no'lu ata diyelim. şimdi ben bir no'lu atadan gelirken, sen iki no'lu atadan geliyorsan ne olacak sersem salak!....

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen Q_continuum » 04 Mar 2015, 15:58

forsa yazdı:ULAN ÖKÜZ!..
bakteriler ve algler birdenbire oertaya çıkmadılar ve ortak ataları var ise bu ortak ataları kaç tane?????...
ataLARI dediğine göre en az iki ataları olması gerekir. birine bir no'lu, ikincisine iki no'lu ata diyelim. şimdi ben bir no'lu atadan gelirken, sen iki no'lu atadan geliyorsan ne olacak sersem salak!....
Ulan dangalak MORON kör cahil pislik! Biyolojiden habersiz gelmiş burada trollük yapıyorsun. Bakteriler ve küçük algler eşeyli üremez, mitoz bölünmeyle çoğalırlar, arada mütasyon geçiren yeni nesil oluşturur!!!!! Ayrıca algler bakteriden çok sonra ortaya çıkmış canlılar, dolayısıyla bakterilerden türemedir. Nasıl bir moronsan açıp internetten bile araştırmaktan aciz bir şizofrensin!!!!!!!!

Evrimin ne olduğundan habersiz, hala iki koldan evrimleşim aynı canlıların ortaya çıkacağını sanacak kadar beyinsizsin!!!!! Aç bir biyoloji kitabı da, daha fazla ağzının tavanına ettirme. Bok tanıdı seviyorsan o başka!!!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen forsa » 05 Mar 2015, 14:48

Q_continuum yazdı:
forsa yazdı:ULAN ÖKÜZ!..
bakteriler ve algler birdenbire oertaya çıkmadılar ve ortak ataları var ise bu ortak ataları kaç tane?????...
ataLARI dediğine göre en az iki ataları olması gerekir. birine bir no'lu, ikincisine iki no'lu ata diyelim. şimdi ben bir no'lu atadan gelirken, sen iki no'lu atadan geliyorsan ne olacak sersem salak!....
Ulan dangalak MORON kör cahil pislik! Biyolojiden habersiz gelmiş burada trollük yapıyorsun. Bakteriler ve küçük algler eşeyli üremez, mitoz bölünmeyle çoğalırlar, arada mütasyon geçiren yeni nesil oluşturur!!!!! Ayrıca algler bakteriden çok sonra ortaya çıkmış canlılar, dolayısıyla bakterilerden türemedir. Nasıl bir moronsan açıp internetten bile araştırmaktan aciz bir şizofrensin!!!!!!!!

Evrimin ne olduğundan habersiz, hala iki koldan evrimleşim aynı canlıların ortaya çıkacağını sanacak kadar beyinsizsin!!!!! Aç bir biyoloji kitabı da, daha fazla ağzının tavanına ettirme. Bok tanıdı seviyorsan o başka!!!!!!
ulan ağzından boktan başka bir şey çıkmayan veya götüyle konuşan beyinsiz herif!...
en başlangıçtaki hücre, -ister bakteri olsun, ister virus, ister senin şu olmayan beyin hüclerinden biri olsun- KAÇ TANE????... sen bunu söyle bi!... gerisi kolay...

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Mesajlar: 588
Kayıt: 16 Ağu 2011, 10:03
Felsefe: Ateizm

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen Q_continuum » 05 Mar 2015, 15:56

forsa yazdı:
Q_continuum yazdı:
forsa yazdı:ULAN ÖKÜZ!..
bakteriler ve algler birdenbire oertaya çıkmadılar ve ortak ataları var ise bu ortak ataları kaç tane?????...
ataLARI dediğine göre en az iki ataları olması gerekir. birine bir no'lu, ikincisine iki no'lu ata diyelim. şimdi ben bir no'lu atadan gelirken, sen iki no'lu atadan geliyorsan ne olacak sersem salak!....
Ulan dangalak MORON kör cahil pislik! Biyolojiden habersiz gelmiş burada trollük yapıyorsun. Bakteriler ve küçük algler eşeyli üremez, mitoz bölünmeyle çoğalırlar, arada mütasyon geçiren yeni nesil oluşturur!!!!! Ayrıca algler bakteriden çok sonra ortaya çıkmış canlılar, dolayısıyla bakterilerden türemedir. Nasıl bir moronsan açıp internetten bile araştırmaktan aciz bir şizofrensin!!!!!!!!

Evrimin ne olduğundan habersiz, hala iki koldan evrimleşim aynı canlıların ortaya çıkacağını sanacak kadar beyinsizsin!!!!! Aç bir biyoloji kitabı da, daha fazla ağzının tavanına ettirme. Bok tanıdı seviyorsan o başka!!!!!!
ulan ağzından boktan başka bir şey çıkmayan veya götüyle konuşan beyinsiz herif!...
en başlangıçtaki hücre, -ister bakteri olsun, ister virus, ister senin şu olmayan beyin hüclerinden biri olsun- KAÇ TANE????... sen bunu söyle bi!... gerisi kolay...
Ulan dangalak oğlu dangalak, başlangıçta kaç tane rastgele canlıya yakın hücre oluştuysa oluşsun, bunların farklı kombinasyonları yok olmuş soylar oluşturmuş olsa dahi, şu anda dünyada var olan bildiğimiz ve birbirleriyle benzerlik arzeden BÜTÜN canlıların soyu 1 tek hücreye dayanıyor.

Senin gibi beyisizlerin sorunu, doğru soru soramadıkları gibi sorduğukları sorunun saçmalığını anlayacak eğitime sahip olmamaları. Ne diye burada kendini ezdirip duruyorsun? Siktir ol git, bir biyoloji kitabı al, oku ve ÖĞREN şerefsiz troll!!!!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

forsa

Re: EVRİMCİLERİN İTİRAFI

Mesaj gönderen forsa » 08 Mar 2015, 15:43

ILAN EŞŞŞŞEK HERİF!...
BÜTÜN canlıların soyunun tek hücreye dayandığıını neye dayanarak söylüyorsun?????...
o tek hücrenin oluşması için gerekli şartlar sadece ve sadece bir tek hücre oluşturmak için mi oluştu?.. bir tek hücre için o kadar zahmete değer miydi?... bir tek otomobil için otomobil fabrikası kuran insan ancak senin gibi salak olabilir!... çünkü maliyeti kurtarmaz...
otomobil fabrikası kuran şahıs, sene boyunca üç bin, beş bin otomobil üretir, ertesi sene, ya da birkaç sene sonra yeeni bir model geliştirir, yeni moseli üretir, eski modelleri yenileştirmek için hiç uğraşmaz. 2015 model mercedes üreten şahıs, hiç bir zaman 2014 mosel mercedesi 2015 modele çevirmek için uğraşmaz. aynen bunun gibi, allah teala da, önce virionları, 100 yıl sonra prionları, bundan 1000 yıl sonra bakterileri, algleri, bundan miyon yıl sonra terliklsileri vs vs.. yaratmış olabilir. sen bütüüün pirionların bakterilere vs. dönüştğünü nereden çıkarıyorsun?... eğer pirionlar bakterilere, bakteriler terliksilerei dönüştüyse neden ha'la' günümüzde de virionlar ve bakteriler var?...
senin gübü yüzü götü bir olmuşların yaptığı, işte böyle film yöentmenlerini yaptığı gibi senaryo yazıp, yazdığına inanmak!...

Cevapla