Aynı Kalmayi İstemek

Güncel ve mizahi konular dahil, her türlü konu hakkında kaynaşma ve sohbet etme mekanı
maslak0381
Yeni Üye
Felsefe: Agnostizm

Aynı Kalmayi İstemek

Mesaj gönderen maslak0381 » 06 Ağu 2017, 21:08

İlk öncelikle konuyu doğru yere açtığımdan pek emin olmayarak bu yazıyı yazıyorum.Keşke hep bahsedilen özgür düşünce ortamı gerçekten Türkiye'de olsaydı da dinimden soğumasaydım. Evet bu yoluculuğa aykırı olmak için çıktım yani Müslümanların dediği gibi AYKIRI olmak için çıktım . Evet çevremdekiler Ateist, Ateizm gibi sözcükleri duyunca korkup bir daha laf bile etmiyorlardı.Bende yaşadığım sıkıntılardan dolayı bir aykırılık peşine düştüm ki o anda en aykırı olacak konu din karşıma çıktı.İlk önce çevremdekiler gibi korkup kaçtım bu düşüncelerden ama sitelerde yazan korkmadan düşünün gibi sözler beni daha çok bu düşünceye itti.Evet , doğru duydunuz siteler dedim.İnternet olmasa sadece bir merak olarak kalacaktı bu düşünce. Yani internet insan hayatını değiştirebilecek kadar büyük bir güç.İlk önceleri sadece şüphe olarak aklımda kalan Ateizm düşünceleri çevremdekilerim bir fobisi olmasından dolayı şüpheler hoşuma gitmeye başlamıştı.Hatta artık dindeki çoğu şeyi saçma görmeye başlamış , soğumuştum.Yavaş yavaş bu şüpheler popülaritenin etkisiyle dümdüz bir Ateist olmuştum.Hiç mi hiç Müslümanlığa hak vermeden çünkü Atiestlerin hep verdiği örnekler aklımla birebir uyuşuyordu.Örneğin şu an dünyada tek ayakta kalan Müslüman ülke olmaması , İslamın kadınları sadece erkekler için görmesi ve kadınların bilim denilen dünyada hiç sayılması gibi örnekler.Herneyse şu an tam manasıyla olmasa da bir Ateistim ama bağnaz bir Ateist.Evet, yanlış duymadınız artık hiçbir kanıt beni bu düşünceden döndüremez yani Müslümanların deyişiyle beynim yıkandı.Ama bir yandan da Ateist olmak hiç olmakla aynı bir şey.Bu hiçlik dünyasından kendimi zor atıyorum gerçekten.Müslümanken hiçlik dünyası diye bir dünyam yoktu çünkü umut dünyam vardı: Cennet ve Cehennem.Şimidlerde İslama göre münafık olarak yaşamımı sürdürüyorum. Müslüman numarası yapıyorum ama yapmasam nasıl yaşayabilirim ki ? Artık çevremdekilere bu yalanla yaşamak çeşitli davranış bozukluklukları ortaya çıkarttırdı.İnsanlara sürekli yalan söylüyormuşum gibi geliyor.Bu yüzden hem hiçlik dünyasında boğulmamak hemde psikolojimin düzelmesi için Müslüman olmak istiyorum ama olmuyor.Dediğim gibi ben bağnaz bir Ateistim.

ateist
Admin

Re: Aynı Kalmayi İstemek

Mesaj gönderen ateist » 18 Ağu 2017, 10:54

Sevgili maslak0381,
Öncelikle, bi zamanlar konusunda Türkiye nin en büyük ikinci forumuna hoşgeldin. Uzun zamandır ben de yazmadığım için bende hoşgeldim!!!
Yalancı gibi hissetmene gerek yok. Zira etrafımız hep sahtekar ve cahil dindar ya da dincilerle dolu. Yalancı bi hayat yaşayan sen değilsin onlardır.
Ben genellikle dobra dobra ateist olduğumu ve hatta ateistplatformun kurucusu olduğumu tartışmalarımda açıkça söylerim ama bunu sizlere tavsiye eymem. Bilgisiz insanlara din hakkında eleştiri yapamaz veya kalkıp evrimden bahsedemezsiniz.
Zamanla onlara karşı nasıl damardan girip oyun oynayabileceğini de keşfedeceksin.
Aslında hiçlik hissi bu dönemi atlatırken bütün dindarlarda olur. Yıllarca bununla başa çıkmaya çalışırsın.
Olgunlaştıkça ve bilgilendikçe, aslında hayatın daha da anlamlaşacaktır inan bana.
Hep dediğimiz gibi, aklına güven, oku ve asla götü boklu din tacirlerini insan yerine koyma.
Unutma ki ateistplatformda on binlerce ateist bulundu ve hemen hepsi de aynı yollardan geçti, tıpkı benim gibi.
Kal sağlıcakla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir