BÖLYE BUYURDU SPORDAN SORUMLU VEZİR...

Cevapla
kemalistcan
Admin
Mesajlar: 1058
Kayıt: 12 Ağu 2011, 22:34

BÖLYE BUYURDU SPORDAN SORUMLU VEZİR...

Mesaj gönderen kemalistcan » 03 Mar 2013, 11:40

Bakan Kılıç: 'Evrimi tabii sansürleyeceğim, yukarıda Allah var'
Resim
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın evrimi ve bilimi savundukları belirten öğrenciye yanıtı, “Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var” oldu.

Dün Adana Çukurova Üniversitesi’nde bir öğrenci yurdunun açılışına katılmak için üniversiteye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Öğrenci Kolektifleri üyesi öğrencilerin protestosuna uğramış, 4 üniversiteli gözaltına alınmıştı. Kılıç, akşam saatlerinde serbest bırakılan Öğrenci Kolektifleri üyelerini Emniyet Müdürü’nün talimatıyla çağırarak, bir görüşme gerçekleştirdi. Kılıç'ın öğrencilerle gerçekleştirdiği görüşmede "ilginç" diyalolar yaşandı.

"YÖK yasasını ben de desteklemiyorum"
Sendika.org'da yer alan habere göre, Suat Kılıç'ın kendisiyle özel görüşme talebinde bulunduğunu Emre Ersel Erbaş, Kılıç'a Yeni YÖK Yasası ile üniversitelerin bilim üretme işlevinden uzaklaşarak, ticarethaneye döneceğini belirterek, patronları üniversite paydaşı yapacak YÖK Yasası’na karşı Öğrenci Kolektifleri’ni her yerde karşılarında bulacaklarını ifade etti. AKP’li Kılıç ise, YÖK Yasası’nı kendisinin de desteklemediğini öne sürerek, “Bu yasayı ben de doğru bulmuyorum” dedi.

"Yukarıda Allah var"
Evrimi ve bilimi savunduklarını, üniversitenin bilim üreten kurumlar olması gerekirken gerici tahakkümün her geçen gün üniversitelerde yaygınlaştığını dile getiren bir diğer öğrenciye Kılıç’ın verdiği yanıt ise “Evrimi tabii ki sansürleyeceğim. Sen evrime mi inanıyorsun? Maymundan mı geldin? Yukarıda Allah var” oldu.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyas ... beri-69121

Aynı sığlık, aynı saçmalık, aynı görgüsüzlük ve aynı öküzlük bakan düzeyinde de yineleniyor. Aynı akılla mantıkla bağdaşmayan söylevler ve aynı kendini bilmezlik ve terbiyesizlikle sürüyor. Neymiş, yukarda Allah varmış. Diğeri de Zeus var, der, bir öteki Nirvana. Şimdi aynı şey demeyin, her tanrı kendine özgü, aynı her din gibi istekleri, yapıları ayrı; bu bir. İkincisi biz maymunda mı gelmişiz; bak bak ardından niye şimdiki maymunlar insan olmuyor gelir belki de. Cahilliğin bu kadarına da pes; kimse biz günümüzdeki maymundan geldik demiyor, maymunla ortak atadan geldik, diğer memelilere göre daha yakın akrabayız diyor. Bir diğer saçmalıksa, Ne o sen evrime mi inanıyorsun, oldu; ne o bakan sen yer çekimi yasasına inanmıyor musun bakan! Bilimsel bir gerçekliğe inanmak, inanmamak diye bir şey olabilir mi?
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Cevapla